Skoči na vsebino

Prodaja vozila - postopek


kola

Priporočeni prispevki

Torej, imam en nevozen avto, ki se ga zelim resit. Ravno me je klical en tip, da pride jutri 100% po njega. Ker je jutri nedelja, nimam pojma kako uredit prepis. On trdi, da mi lahko da neko pooblastilo, da v njegovem imenu na upravni enoti uredim prepis. Avto je sicer odjavljen iz prometa. Ce prav razumem, rabim samo kupoprodajno? Ker je tip zagotovo nek svercer, se bojim, da bi to lahko nekako backfirealo :) Ima kdo izkusnje s cem podobnim? :D

 

E: V svoji zmedenosti sem temo na rumenjaku odprl preden sem poklical najblizjo registracijsko pisarno. Gospa na telefonu je rekla, da naj se tega niti slucajno ne grem in naj pridema v ponedeljek. Stvar je torej resena, lahko pa temo pustimo, ce bi komu morda prislo prav. Lahko tudi izmenjamo svercerske prigode :)

Povezava do prispevka

nevozen avto - če je bencin, šanse so da je katalizator vreden precej več kot avto in ga preslabo ceniš

 

no kolegu je to celo šlo skozi, kar opisuješ, dal mu je šverko 200e, odpeljal avto z vleko, kolega dobil neki papir s pooblastilom, jaz sem

mu rekel, da je to scam, da ni šans da gre skozi na tehničnih, vendar

je šlo,  

sam se tega ne bi šel, ker obstaja neka taksa na odjavljena vozila in če ne narediš prepisa uradnega si se zafrknil zelo

Povezava do prispevka

Res je, tip me je najprej vprasal ce ima katalizator lol. Siguren sem, da je delov gor vsaj za kakih 500e, ampak zal sem ga zgleda najprej prevec cenil. 2 meseca sem ga prodajal za 400e, in to preden sem vedel, da je tesnilo hin. Klicali so me trije v dveh mesecih, od tega en, ki ima isti avto in ga je zanimalo ce me za ta dnar sploh kdo klice :D Danes zjutraj sem ga dal na avto.net za 150e in ta tip me je klical 10 minut kasneje. Sicer je zelel prit ze danes, vendar meni ni zneslo.  Na koncu sva se dogovorila za ponedeljek, porocam kaj se bo izcimilo. Greva pa zagotovo prvo na tehnicne, preden sploh nalozi na avtovleko :D

Povezava do prispevka

Evo, avto uspesno prodan :D prisli so trije modeli, pogledali avto in s prve zaceli nabijat in ustvarjat frko, kao ni original katalizator in da mi dajo 70e. Rekel sem, da je bila cena dogovorjena po telefonu in da ce mislijo uletavat s taksnimi cenami jim lahko zazelim samo srecno voznjo nazaj. Potem smo se malo prcali glede tega ali gremo najprej na tehnicne ali bomo najprej nalozili avto. Po izmenjavi denarja (ne pa tudi kljucev in prometne) sem rekel ok, nalozimo in gremo na tehnicne, kjer je gospa gladko vrgla stran vse papirje, ki so jih oni prinesli zraven in nam dala nove za izpolnit. Na koncu je bilo vse ok, but would not do it again :D

Povezava do prispevka

koliko si dobil na koncu? kdo je plačal prepis

 

dejansko sem napisal zgodbo o tem kako je šverko skakal okoli avta in trdil da ni original kat., pa sem pobrisal preden sem poslal odgovor, ker se mi ni zdelo vredno teh neumnosti pisati, kolega je celo klical mehanika, da je prišel in pokazal šverkotu kje se nahaja katalizator in da je videt kot prvovgradnja, vse to za nekih 150e-200e

Povezava do prispevka

Hah, ja, ta je mocna. Prides kupovat 20let star avto za 150 in zbijas ceno, ker kao ni orginial katalizator. Jaz sem samo povedal, da ga v 9 letih odkar sem bil lastnik nisem menjal, kar je bilo pa prej pa ne vem in da avto je kakrsen pac je. Dobil sem 150e, toliko je bilo dogovorjeno po telefonu, za prepis pa smo se dogovorili, da da vsak 10. Tako da 140 :)

Povezava do prispevka

Meni je sicer bilo naceloma vseeno koliko bi dobil za avto, samo da bi mi ga nekdo odpeljal, me pa malo triggera, ce me ima kdo za norca in ponuja 70e, ceprav smo bili dogovorjeni drugace. Smrto resno sem bil pripravljen it noter na toplo in jih poslat s praznim tovornjakom nazaj v Metliko (iz MB ^^).

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...