Skoči na vsebino

Desperados 3


Priporočeni prispevki

Desperados 3 (zaenkrat sem zbil tri misije) in samuraji so precej bolj n00b-friendly kot Komandosi, predvsem zaradi opcije slowdowna oziroma pavze, zaradi katere lahko v miru nagruntaš novo strategijo. Ni toliko on the spot razmišljanja kot v starih igricah, ko so te pač zapazili in si začel refleksno neki reševat situacijo, preden gre vse v tri krasne. Ima pa igrica res hud western filing. Meni je kul. Ni mi zdaj tok boljša od samurajev. Pa tudi več težavnosti imaš, meni so samuraji bili na tasrednji lih prov, ker easy je bila easy peasy, na hard pa so bili razni side objectioni aka no killing itd. mal frustrajoči za izpolnit

Povezava do prispevka
[^IcEmAn^] reče pred 3 minutami:

Kdo igra igrico na ps4? Kako se kaj igra?

Igram na joypadu, če to kaj pomaga. Dosti kul nadzorna shema, edino preveč akcij je vezanih na iste gumbe, tako da boš včasih želel storiti nekaj in se boš npr. fuknil s strehe :D 

Povezava do prispevka

Jaz se ne bi strinjal s tem, da ni on the spot razmišljanja, še vedno lahko tako igraš, samo je težje. V Commandosih si naštimu zadaj nek backup, da je en meril kamor si hotel pobegnit, če si zafukal. Tle je pa skoraj nemogoče, če narediš napako, da se potem rešiš s pobijanjem NPCjev, ki te lovijo. Tudi veliko melee animacij je precej počasnih. Vse pištole majo cooldown pa tudi overwatcha ni (kokr rečejo temu v XComu). Pavza tud nima dosti veze, da malo razmisliš, ker pač ni ravno opcij, ki te rešijo. Vsi leveli so dizajnirani tako, da maš lahko team poskrit v nekih random buših in lahko mirno prevrtavaš čas naprej z X, dokler ti ni jasen vzorec stražarjev. Je pa pavza sistem res awesome za kakšno badass izvajanje hudih akcij, da bi ti ratal na roke, ker maš preveč boomer apm. 

 

Sicer je pa dokaj jasno, da je igra res narejena s quick savanjem v mislih, ker so developerji zelo očitni glede tega. Omenjeno v trailerju, prva stvar, ki jo rečejo v tutorialu, v igri je cooldown, ki čez zgornji ekran kaže kdaj si nazadnje shranil (se da izklopit v nastavitvah, lep move). More bit pa zanimivo lovljenje achievementov v drugem preigravanju, najbrž je kr huda puzzla kako kaj nardit brez killov ali pa v zelo kratkem času.  

 

Je pa meni igra še vedno najbolj fun, ko dejansko pride do tega refleksnega reševanja, ker je najbolj satisfying feeling, ko ti dejansko rata. Uno lovlenje pixlov pri odnašanju trupel ali kaj podobnega rata mal draining in se potem naveličam za kakšen dan. 

 

Mi je pa zgodba in tematika Shadow Tactics ful boljša (tud japonski voice over je bil res zmaga). Tle je pa res tko najbolj klasična kavbojska zgodba in mi je noro dolgčas. Ful bi lahk šli bolj v kakšen social commentary, reševanje kakšnih sužnjev, interakcije z indijanci (v igri jih zaenkrat sploh ni blo nič, kar je moj najljubši trope, tko da zamerim). Kapo dol za Voodoo characterja v Desperadosih, je konkretno osvežil igranje, ko ga dobiš. Leveli so noro velki in precej raznoliki, igra je pa tud precej lepa. 

 

Mata pa obe igri zelo podobne score na Open Criticu, tko da ne vem kje je Galko gledu te reviewe. Jst bi dal Desperados mal slabšo, ker je pač mal stale v primerjavi s Shadow Tactics, ki je uletela out of fucking nowhere takrat in je blo bolano hudo igrat. 

Povezava do prispevka

sem se v drugic obrnil shadow tactics, tokrat na hardcore. pa predzadnjo misijo z achievementom da hayato ne dropne ujetnika in brez ubijanja. zajebano v 3pm ampak satisfying na koncu. 

 

sem startal zdej D3 na hard, me zanima kaksno razliko naredi vec sovraznikov na mapi (glede na tezavnost), glede na to da vsi govorite da je lazja igrica.

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 12 minutami:

Jaz sem pa ravno včeraj naredil tretjo misijo in prestavil težavnost na easy. Večkratno ponavljanje situacij mi gre svinjsko na kurac, pa res res pogrešam tisto Commandos taktiko, ko si skrit za hišo postrelil 100 nacijev. Tukaj so metki res tako malo za zajebancijo, glih da jih maš. Ker če koga res ustreliš itak priteče toliko novih momcev, da je bolje kar loadati špil.

Jaz pištole, puške uporabim samo ali na veliki razdalji, ali pa ko koga res ni daleč naokrog. Drugače vse na tiho... Če sprožim alarm itak loadam takoj. Mene pa res nenormalno vleče. Zdaj igram Desperados... Last of Us pa čaka :D

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče Dne, 17. 6. 2020 at 13:51:

Igram na joypadu, če to kaj pomaga. Dosti kul nadzorna shema, edino preveč akcij je vezanih na iste gumbe, tako da boš včasih želel storiti nekaj in se boš npr. fuknil s strehe :D 

Jebiga, bom videl kaj bo. Enka mi je bila res nora, če je to vsaj približno tako vzdušno bo kul. :D

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 1 uro:

 Ker če koga res ustreliš itak priteče toliko novih momcev, da je bolje kar loadati špil.

In glih to je point igre. Da ne sprozis alarmov po nepotrebnem in si kompliciras situacije. Ce si zajebal - jebiga, load na novo. Sploh pa so leveli dost vlki, da najdes dost poti naokrog. Js se zdle tut ze dve uri playtimea matram s taprvim levelom drugega chapterja, pa mi ni do tega, da zmanjsam na easy. Ce je pa tebi tolk do tega, da gres na lazji nacin skozi igro, so be it

V tastarih commandosih se tut ni dalo kr tak baitat nacijev za hiso in jih postrelit. Dalo se jih je pobit vse, sure, ni pa bil to walk in the park. To je vsa poanta teh iger. Tule ni varjante, da prezivis guns blazing situacijo, vbistvu to sploh ni opcija. Spil te prisili v taktiziranje, je ful frustrirajoc na hard tezavnosti, to priznam, ampak je pa epski filing, ko ti koncno neki rata spacat skupi, po moznosti z mal srece

 

Konc koncev ga lahk tretiramo kot puzzle solving game, tk da git gut at it al neki :D

Povezava do prispevka

Nič ne rečem. Cenima take špile in so mi cool. Samo osebno mi je frustrirajoče ponavljati ena in iste segmente, da se potem nekaj poklopi. Easy težavnost mi je osebno bolj uživantska, ker si lahko malo več privoščiš. Too old for this shit I guess :)

 

 

Povezava do prispevka

v bistvu je bil prvi desperados tud ful resljiv na nacin "skrij se za rob, ustreli pistolo da privabis pol ulice, postreli pol ulice ko prihajajo"

 

v primeru da strele slisi cela ulica si imel pa se poseben gumb da z vsemi characterji ustrelis, tako da v par sekundah pobijes ducat folka

 

dobri spomini, hitman-style resevanje situacije ko ti stealth dopizdi

Povezava do prispevka

shadow taktike sem spilal na hard....pa ono po tri 4 ure en nivo....stookrat loadal....samo si grizo pa grizo pa grizo...dokler nisi reso. Vem da sem enkrat skoro 1 uro cepo v eni travi..ko sn mislo da mi ni resitve..da bom mogo na novo celi nivo....pa se mi je nekak pokloplo na koncu..haha..in sn bil....yipikayeeyMadafakas =)

 

ni mi do igerc pa niti cajta nimam zaj nic...samo toti desperadosi pa me vlecejo da bi si nabavo.

Povezava do prispevka

Jst tud mislim, da je napaka, da niso dal overwatcha v igrco, ker enostavno dovoli še en playstyle. Pa res nič ne spremeni igre drugače. Še vedno lahko v execute modu naštimaš shote, sam ni isti feeling. Sicer pa lahk Mehičan pobije ful folka s shottijem, sam ga velikrat nimaš. 

Povezava do prispevka

na hard res proper zajebano, ker je vec strazarjev povsod. po stirje ali vec pokrivajo drug drugega in nimas drugega kot da z vec liki natajmas zacetno akcijo + showdown mode. kar je bolj satisfying videt, ko jih fentas (brez pistole, al pa s pistolami po dvakrat vec).

ampak zaenkrat do 6. misije se ni frustrirajoce, ceprav F8 trpi.

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

obrnil. vredu špil, užival na polno, stopnje so ogromne (verjetno sem v povprečju za vsako porabil dobro uro). edina pripomba je, da se proti koncu začne rahlo vleči zadeva, saj si vse situacije in nasprotnike že videl, pobijaš jih na podobne načine, ... je pa še vedno zakon, ker se takih iger manjka. nekoč v prihodnosti spet obrnem, bom pa prej verjetno še enkrat shadow tactics.

Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...

Sem kar pogrešal takšne igre, ker jih ni bilo od začetnih Commandosov in Desperadosov naprej (vmes so nekaj spreminjali pov in je bilo brezveze).

 

Je pa zanimivo, da se razen grafike in tukaj v primeru Desperadosov 3 tiste pavze (Shadow Tactics nisem igral, ker mi ne delajo na macu) niso skoraj v ničemer spremenili. Je sploh kakšna bistvena razlika?

 

Sem nekje na začetku igre, mislim da četrta stopnja, in nisem opazil kaj očitnega, še karakterji sledijo tistim stereotipnim, ki so bili že pred leti. Igram pa precej počasi, ker nimam časa, ampak so fajn za kakšno uro zvečer :)

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 8 mesecev kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...