Skoči na vsebino

Cvrtniki na vroč zrak (Air fryers)


narodno

Priporočeni prispevki

@ana potrebno se bo ažurirat v zvezi s pripravo steaka v airfryrju, najbolje da pogledaš za ljubitelji mesnin in žara, katerih mnenje je daleč od tvojega. ne da bi airfryer bil superioren iz gurmanskega vidika, vseeno antipod tvojega pametovanja.
 

začneš lahko tu 😁

 

 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Mislim, ok, s stalisca pucanja si kr predstavljam da je lazje ocistit tisto posodo. Pa da se prej segreje tut verjamem. 
Sam to je pa tut to imo, pac naprava ki greje vroc zrak. 


ja seveda, ni neke magije tle, čeprav se zaradi manjše posode sigurno kuha drugače, kar je najbolj razvidno iz časa kuhe. osebna komponenta definitvno prevaga, če mi na koncu dneva nanese 30-60min mi je vredno za razliko, ki mi jo doda peka na ponvi. pa še to ne za vsako meso; losos + airfryer = win, file piščanca prav tako, čeprav pri slednjem je že odvisno od tega na kakšen način se ga pripravlja. 

uredilo bitje moropfliposki
Povezava do prispevka

Mimogrede nisem troll glede tega. Irska ni ravno svetovna kulinarična destinacija, ampak kar se pa steaka tiče mi pa ne bo nihče pametoval kako je airfrayer odločna rešitev. Če kupiš drag steak ga potem ne mrcvariš v pečici. Zunanja plast izgleda presušena ne karnelizirana. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 10 minutami:

Mimogrede nisem troll glede tega. Irska ni ravno svetovna kulinarična destinacija, ampak kar se pa steaka tiče mi pa ne bo nihče pametoval kako je airfrayer odločna rešitev. Če kupiš drag steak ga potem ne mrcvariš v pečici. 


valjda ne daš v airfryer dragega kosa mesa, vzameš random zorjen steak. realno sem dobu že slabšega, če sem jedel zunaj. tako da je well worth of trying in definitivno ni zanič ampak okusno. morš pa seveda sama najprej probat, preden sodiš, pa kak termometer uporabit in garant ne bo suh.

Povezava do prispevka
moropfliposki reče pred 20 minutami:


probala pa nisi jeli?

Bom spustila. Mimogrede vsake toliko časa delam cel sirloin v pečici (1.5 do 2kg) in je dober je pa drugačen kot steak in se tudi reže drugače. Ni naključno kos v tistem videu za evropske predstave precej debel. Manjši kosi bodo manj sočni v pečici. 

 

Edit: za steak drugače ni treba termometer, ampak obstaja izi metoda. 

https://youtu.be/0ZJXPxB6tPI

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 16 minutami:

Bom spustila. Mimogrede vsake toliko časa delam cel sirloin v pečici (1.5 do 2kg) in je dober je pa drugačen kot steak in se tudi reže drugače. Ni naključno kos v tistem videu za evropske predstave precej debel. Manjši kosi bodo manj sočni v pečici. 


v to ne dvomim, če maš čas in voljo valjda nardiš proper stake.

 

z večjimi kosi se meni tud približno ne da ubadat, to prepustim ženi in njeni prijateljici, da si data duška. 

Povezava do prispevka
gerozaver reče pred 37 minutami:

Kako spraviš tomahawk-a v airfryer???


neb vedu, model na videu zgoraj pripravi pork-tomahawk in je navdušen.

 

vem pa, da si je tamau zaželel gril perutničke, ki sem jih mel v hladilniku. 800g (glih še dovolj prostora v 4,5L) temp. 180, 14min, vmes 1x obrnem in so fenomenalne - zlato rumene barve, rahlo hrustljave od zunaj (to je minus air kuhe, da ne naredi prave skorje) in u pm sočne od znotraj, meso kar samo odstopi od kosti, kar je plus air kuhe, da ne izsuši mesa.  kar se je maščobe odcedilo na dno sem jo enostavno polil nazaj, ko sem jih imel na krožniku. če tole ni zmaga pol pa ne vem kaj je 😁

Povezava do prispevka
ana reče pred 1 uro:

Edit: za steak drugače ni treba termometer, ampak obstaja izi metoda. 
 

https://youtu.be/0ZJXPxB6tPI

 


zanimivo. meni je termometer sicer zelo praktičen tudi za ostalo meso ali če se spremenijo okoliščine peke (npr. menjaš pečico, kupiš airfryer 😄). s časom pa itak dobiš občutek kako in kaj neglede na vrsto mesa ali velikost, debelino kosa. 
 

mam čist osnoven model, ampak ful dobra odzivnost za take male pare in za na hitro pomerit pri simpl kuhi

 

https://www.mimovrste.com/kuhinjsko-orodje/tescoma-digitalni-termometer-z-lopatico-delicia?v=1299004

 

Povezava do prispevka
ana reče pred 5 urami:

 

 

Dati steak najprej v pečico ali airfrayer pomeni presuseno meso iz katerega so stekli vsi dobri sokovi. 

 

Ne vem za airfryer, ampak tole je preprosto narobe. Preberi si kaj o (ali sprobaj) reverse searu, popolnoma normalno sprejeta tehnika, tako da ne sanjaj o presušenem mesu. 

Povezava do prispevka

Kolikokrat delaš steak, ki je okoli 4/5 cm? Čisto verjamem, da to lahko deluje pri recimo fiorentinskem zvezku ali, če pečeš v pečici pol krave, čeprav osebno jaz rada najprej zacvrem maščobo, da se začne hitro topiti. 

 

Veliko teh tehnik deluje pri zelo debelih kosih mesa, ki jih imajo radi Američani in jih nekoliko težje prenesti v Evropo. Tu so s tem primerljive kake pečenke ali beef wellington. Ne vem kako je v Sloveniji, ampak tu je že kar v redu, če dobiš steak debel okoli 3cm (porcije nad 250g na osebo niso najbolj pogoste). 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 3 urami:

Kolikokrat delaš steak, ki je okoli 4/5 cm? Čisto verjamem, da to lahko deluje pri recimo fiorentinskem zvezku ali, če pečeš v pečici pol krave, čeprav osebno jaz rada najprej zacvrem maščobo, da se začne hitro topiti. 

 

Veliko teh tehnik deluje pri zelo debelih kosih mesa, ki jih imajo radi Američani in jih nekoliko težje prenesti v Evropo. Tu so s tem primerljive kake pečenke ali beef wellington. Ne vem kako je v Sloveniji, ampak tu je že kar v redu, če dobiš steak debel okoli 3cm (porcije nad 250g na osebo niso najbolj pogoste). 

 

Seveda gre za debelejše ali večje (t bone) kose. 

Hotel sem samo rečt, da meso po tej tehniki ni suho, valda pa ne boš delala po tej tehniki tenkega zrezčića. 

Povezava do prispevka

@ana sem probaj sedaj polovičko zorjenega hofer steake (20€/kg) po metodi, ko meso samo naoljiš, damnn kaj mi je zadimilo bajto, še vedo se prebijam skozi meglo dima 😄. imam pa jekleno ponev. 

 

v bistvu tak ko tle povesta   5:08

 

 

 

 

 

prejšnji vikend sem jedel v špajzi lj, najprej sem hotu tomahawka pa so meli samo kose nad 800g. potlej sem se odločil za 350g bizona, je bil glih eni 3cm po debelini.

 

so pa imeli v lidlu neko redko ponudbo steakov, tudi tomahawk in sem vzel t-bone (16,50€/kg) bomo videli kako bo. inb4: ne ne bo se delal v airfryerju 😁

 

image.png.a29ecd4e92a4faff8e5d4f509a0b3433.png

uredilo bitje moropfliposki
Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 20. 12. 2021 at 3:27:

Jz sam ne razumem zakaj bi mel to namesto normalne pečice. Oz ker normalno pečico že imaš - zakaj bi kupu še to. Če imaš neko normalno pečico imaš itak pirolizo tko da pucanje ni problem.

Ker je hitro in praktično. Nič kar dobra pečica ne bi zmogla, ampak pečico moraš najprej segreti kar vzame čas, airfryer začne pečt v par sekundah. Čiščenje je tud preprosto, vse v eni posodi ki jo po pečenju daš v pomivalni stroj.

 

Jest sm bil tud skeptičen zakaj bi to nabavli, zdej pa laufa po dvakrat dnevno. Topla malica ko se dela od doma, al pa hitra večerja.

 

 

Povezava do prispevka

@ana predlagam tale članek glede reverse seara; https://www.seriouseats.com/reverse-seared-steak-recipe, pa še tle kako "locking in juices ni res - https://www.seriouseats.com/the-food-labs-top-food-myths#:~:text=4. Searing "Locks In" Juices. Iztekanje sokov je sam rezultat krčenja mišičnih vlaken na toploti, ta je pa sorazmerna z interno temperaturo mesa - kako dosežeš to temperaturo je pa odvisno sam od tebe. Debata je lahk sam o tem katera metoda je najbolj foolproof. 

 

Najboljši termometer za hrano, kupiš enga 4 lyfe, če kdo išče. 

https://www.thermometer.eu/products/thermapen-one

 

U še ena ful dobra uporaba air fryerja je pogrevanje hamburgerjev z dostave. Nardi, kot da si dubu svežga. Hood Burger dostava pride s takimi navodili (za navadno pečico) in je res vredno vklopit. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Sem prebrala članek in ti pove metoda ne deluje najboljše na steake, ki so pod inch in pol kar je malo manj kot 4 cm. Kolikokrat si kupil steak, ki je debel 4 cm v Sloveniji? Tisti t-bone od Lidla izgleda meni tam nekje 2 cm. 

 

Termometer je vsekakor zelo uporaben, ga pa jaz ne uporabljam pri steakih. Za tiste, ki radi pecejo v pečici ali na kakem zaprtem žaru (weber) so odlični tisti s sensorjem na kablu. Sem se pa danes 3 ure skušala zagotoviti, da puran ne bo presušen in lovila temperaturo 70 stopinj. Kura je bila še vedno suha tako, da zacenjam verjeti, da je krivda v puranu in ne mojem kuhanju./rant-off

 

Kakorkoli že, sem jaz tudi že nekje slišala, da so airfrayerji odlicni pri pogrevanju raznih dostav hrane. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
ana reče Dne, 20. 12. 2021 at 18:35:

Bom spustila. Mimogrede vsake toliko časa delam cel sirloin v pečici (1.5 do 2kg) in je dober je pa drugačen kot steak in se tudi reže drugače. Ni naključno kos v tistem videu za evropske predstave precej debel. Manjši kosi bodo manj sočni v pečici. 

 

Edit: za steak drugače ni treba termometer, ampak obstaja izi metoda. 

https://youtu.be/0ZJXPxB6tPI

Spet pametujes brez podlage

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...