Skoči na vsebino

Don't Look Up


bendeho

Priporočeni prispevki

Odlicen film.

 

Edino z enim kadrom se ne strinjam.

 

Spoiler

Ko Don't look up modreci pogledajo gor in vidijo komet, zacnejo metat steklenice v Ivanko, ki ima govor. Mecejo jih zato ker spregledajo prevaro in se obrnejo proti njej. 

 

V resnici stvari ne delujejo tako. Morali bi pogledat gor, videti komet in nadaljevati s svojim dretjem Dont look up.

 

Povezava do prispevka

Dober film. Morda res malce predolg, pa kakšne zadeve gredo v satiri že v pretiravanje (a verjetno je ravno to hkrati namen), a krasna prispodoba res na vse telebane,( trumpe, johnsone, orbane, .. )v svetovni in seveda domači  politiki, zanikovalce znanosti in plehkost sodobne družbe. Sicer jaz vidim film predvsem na norost, ki se nam dogaja sedaj, ko dejansko drvimo v propad civilizacije zaradi podnebnih sprememb (pa še večina ljudi tega niti noče priznati), a ima še veliko drugih podtonov. 

 

 

Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 12 urami:

a krasna prispodoba res na vse telebane,( trumpe, johnsone, orbane, .. ) v svetovni in seveda domači  politiki, zanikovalce znanosti in plehkost sodobne družbe.

 

Če bi dejansko gledal film bi videl, da največji bad guy sloni na usplehu znanosti in največjih umov.

 

Film se norčuje tudi iz tako plehkih gledalcev.

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 46 minutami:

Najvecji baguy je btw meteor.

Ne more biti meteor bad guy, ker meteor samo je. Ni kriv samega sebe. Kot ni kriv dež da si ti moker, kriv si ti ker si bil prepameten za nosit dežnik.

 

Bad guy je tu kao nekdo, ki je zbral največje ume, ki jim pač denar in dobre možnosti ne smrdijo, če ne bi oni bi kdo drug... vedno se najdejo taki, vsak -izem je imel v opravičilo nekaj dejansko velikih umov.

 

Po tej sicer zelo zanimivi otročariji moramo ustaviti Muska in big pharmo, dobro, da poosebitve Appla ni več.

 

Zabavno, spravi v razmišljanje, ampak neinteligentno.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 1 uro:

Ne more biti meteor bad guy, ker meteor samo je. Ni kriv samega sebe. Kot ni kriv dež da si ti moker, kriv si ti ker si bil prepameten za nosit dežnik.

 

Bad guy je tu kao nekdo, ki je zbral največje ume, ki jim pač denar in dobre možnosti ne smrdijo, če ne bi oni bi kdo drug... vedno se najdejo taki, vsak -izem je imel v opravičilo nekaj dejansko velikih umov.

 

Po tej sicer zelo zanimivi otročariji moramo ustaviti Muska in big pharmo, dobro, da poosebitve Appla ni več.

 

Zabavno, spravi v razmišljanje, ampak neinteligentno.

 

Pac moj point je da badguya ni. 

 

Imas glupe leaderje, ki jim gre za ponovno izvolitev, ker verjetno iskreno mislijo, da so resitelji sveta (Trump danes dobesedno trdi, da je naredil 3 cepiva). Njegovi glupi sledilci mislijo, da se borijo proti zlim silam prostozidarjev, iluminatov in kaj vem kaj se, zraven pa ignorirajo realnost.

 

Imas miljarderje, ki v svojem pohlepu zanikajo stvarnost oziroma nekateri mislijo, da so s svojim tehnicnim znanjem sposobni resevat svet. Tudi niso badguyi, samo glupi podjetniki. Plan B je pa Mars (Elon Teslo). Ceprav mislim, da je bil ta tip kar lepo mix Muska in Metaidiota.

 

Imas zafnane zvezdnike in folk, ki za razliko od prejsnjih fanatikov bezi v zabavo in imejmo se fajn pravljicne svetove, kjer so resne teme samo medklic med pomembnim razhodom dveh brezveznih pevcev, samo da se nebi bilo treba spoprijet z realnostjo. Ko pa se, naredijo iz tega sov in tam se stvar neha.

 

In imas znanstvenike, ki niso sposobni skomunicirat problema tem ljudem, ko pa najdejo nacin kako nagovarjat folk, padejo na nas pateticen nivo in so kar naenkrat del problema. 

 

Razlicni nivoji gluposti, nerazumevanja, egotripanja, pohlepa, mesijanstva, potiskajo svet v nezmoznost neke skupne reakcije. 

 

Za v anale. Danes je bil lep pomladni dan, ce kdo slucajno ni pogledal gor.

Povezava do prispevka
Majek reče Dne, 2. 1. 2022 at 0:13:

Če ta film spada pod dobre satire, potem je boljše da jih sploh ne gledam več.  Razumem,  kaj je režiser hotel povedat, ampak način kako je blo to povedano pa mi sploh ni všeč. 

 

Boba-Fett reče Dne, 2. 1. 2022 at 4:52:

Dober film. Morda res malce predolg, pa kakšne zadeve gredo v satiri že v pretiravanje (a verjetno je ravno to hkrati namen), a krasna prispodoba res na vse telebane,( trumpe, johnsone, orbane, .. )v svetovni in seveda domači  politiki, zanikovalce znanosti in plehkost sodobne družbe. Sicer jaz vidim film predvsem na norost, ki se nam dogaja sedaj, ko dejansko drvimo v propad civilizacije zaradi podnebnih sprememb (pa še večina ljudi tega niti noče priznati), a ima še veliko drugih podtonov. 

 

 

Nekako tole oboje? Včeraj sem ga začel gledat, ni se mi dalo gledati do konca. Po eni strani zabaven, po drugi strani pa tako pretiran, da je postal že praktično nesmešna karikatura filma, ki bi lahko bil? Kaj pa vem, ampak ko se prvič pojavi Streepova sem resno razmišljal, da bi zaključil z ogledom. Bom danes verjetno pogledal do konca, ima par svetlih momentov. 

Povezava do prispevka

Ok film, ampak meni je to res predolgo. Dolžina filma zna bit res trivialna zadeva, ampak mene ful moti. 90% novih filmov je krepko čez dve uri, ampak res težko najdem film, ki si tako dolžino zasluži - primer je Dune, kjer bi lahko v kinu sedel še pol ure, pa nebi dojel, medtem ko sem tule lahko samo facepalmal že nekje na sredini. 

 

Razumem, kaj hoče film povedat, ampak se mi zdi neuspeh, da za to sporočilo potrebiješ 2 uri in 20 minut. Pizda kot ena stara ženska na kavi, ki ima za povedat kaj se ji je zgodilo na poti v trgovino in o tem razlaga pol ure. 

  • Račka +1 2
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Ravnokar pogledal film, men je 10/10 vključno z dolžino. Pač prva polovica filma so tko heci in smeh, druga polovica filma pa zamenja ploščo, kar mi je cool, ker 2,30h drame ali komedije mi ne bi sedlo gledat. Tko mi je bilo pa zakon!

 

Ne priporočam pa filma nekim filozofom ala fruhtzwerge al kaj je un na gnoju k skoz teži.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...