Skoči na vsebino

Javnomnenjske ankete


LordFebo

Priporočeni prispevki

Dve tujski firmi opravljata dobršen del spletnih anket v Sloveniji. Si mislim, da za večino nekdo plača. Ankete so predolge, saj jih s pozornim branjem rešuješ tudi po 20 minut, poleg tega so tudi zastavljene skrajno butasto, s čuda bedastih možnosti za vsak odgovor (se zelo ne strinjam, se zelo strinjam, in še osem vmesnih variant strinjanja) in slabimi vmesniškimi rešitvami. Si mislim, da jih večina osredotočeno rešuje prvih par minut, nakar po njih naključno klikajo vse do konca. In na tak način se potem oblikujejo 'javna mnenja'.

Najbolj nezaslišano pa je, da so ankice že ves čas prevajane strojno. Na to sem jih kot dežurni zajebanec že večkrat opomnil, pa sem dobil samo prizadet odgovor, da 'se platforma nadgrajuje in prihaja do manjših težav'. Takole so videti ta skropucala z 'manjšimi težavami'.

 

image.png.e461a35a017a2fc14d615b86061b7ed3.png

 

 

image.png.f900529cb84c2d6ffdfc1978874d9e44.png

 

 

image.png.cb0e6bc706f8103ee9000959897cfe41.png

 

image.png.ee4ac34cefebce17d088e4c55683569b.png

 

 

Primer res zahojenega sistema odgovorov, po katerih klikaš 20 minut. Na koncu firma drago proda nekomu javno mnenje o testeninah.

image.png.4b9cd3c3b651cbc76c59b7faeaf29757.png

 

 

  • Na jagodo +1 1
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 6
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pomoje gre samo za čuden poslovni model. Vržeš osnovno ankico v strojni prevajalnik, potem pa prodajaš idejo, da lahko relativno poceni meriš javno mnenje v poljubnem naboru držav.

 

Pri nas je vsaj pet firm, ki se ukvarja z JMR-ji, sodeloval sem pa tudi že skoraj s tolikimi. Nisem pa še z nobeno imel slabih izkušenj — ne kot naročnik, ne kot izpolnjevalec (vsaj v jezikovnem in tehničnem smislu). Vsebinsko so včasiih prisotne kakšne nerodnosti, ampak to je tako v glavni domeni naročnika.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...