Skoči na vsebino

Trenutno igram [1/2022]


Kočevc

Priporočeni prispevki

Včeraj sem začel Dark Souls in prišel do Solerja al kaj je tisti, ki gleda sonce, potem sem na drugi strani videl sumljiv širok most in dobil flashback na roštiljanje pri 15fps iz Demon's Souls. Tu sem se ustavil in danes verjetno nadaljujem. V stolpu pred bossom sem srečal nekega bajsija, ki mi je predstavil svojo gorjačo in sem ga potem raje pustil pri miru. A sem še prezgodaj, da se ga lotim?

 

Pa niso mi najbolj jasne Estus flaške. Začel sem z 10 in mi je potem ene dvakrat random skočilo na 11, potem sem jih pa sredi levela imel max samo 5.

Povezava do prispevka
Denny Crane reče Pravkar:

Včeraj sem začel Dark Souls in prišel do Solerja al kaj je tisti, ki gleda sonce, potem sem na drugi strani videl sumljiv širok most in dobil flashback na roštiljanje pri 15fps iz Demon's Souls. Tu sem se ustavil in danes verjetno nadaljujem. V stolpu pred bossom sem srečal nekega bajsija, ki mi je predstavil svojo gorjačo in sem ga potem raje pustil pri miru. A sem še prezgodaj, da se ga lotim?

 

Pa niso mi najbolj jasne Estus flaške. Začel sem z 10 in mi je potem ene dvakrat random skočilo na 11, potem sem jih pa sredi levela imel max samo 5.

verjetno si online pa je nekdo kindlu bonfire in si dobu še eno zraven

 

sicer je default 5 lahko pa offeraš humanitiy pa kindlaš bonfirei n bo imel potem ta kres skos 10, kasneje ko boš naredil neki neki boš mel lahko še več 

 

a po štengah dol? potem si našel Havela, ki je za začetek če nisi ravno dober v backstabanju kr zajeban in hittne zelo na hard

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Denny Crane reče pred 3 minutami:

V stolpu pred bossom sem srečal nekega bajsija, ki mi je predstavil svojo gorjačo in sem ga potem raje pustil pri miru. A sem še prezgodaj, da se ga lotim?

Ma kje. Havel je pičkica. :D

Sam navadi se na patterne napadanja in ga sidestepaj. Ful na easy se ga da backstabat.

Da ti zelo uporaben prstan.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ja online igram. Zanimivo, potem če stojim dovolj dolgo zraven bonfireja se lahko količina Estus Flaskov napolni preko limita 5 oz. 10, dokler nekdo, ki je isto online kindla isti bonfire?

 

S tistim pod stopnicami še nisem probal zaplesat oz. sem, ampak je šel za mano in mi tisto gorjačo odložil na glavo. Isto sem sredi levela srečal enega v črnem armorju pa sem se raje obrnil in pohitel v kontra smer.

Povezava do prispevka

Med čakanjem na Demon soulse sem bral temo in mal gledal, kaj bom igral :)

Probal sem po parih letih Bloodborne, enostavno v letu 2022 30fps je no go, sorry. Mi je pa hecno, kako sem prvič, ko sem ga igral, sem 100x umrl že trash mobih, medtem ko tistega prve bajsa nisem in sem mogel ubiti, do prvega bossa sem rabil 3h. Zdej sem prišel do Amelie brez da bi kadarkoli enkrat umrl, pa sem nehal. Fallout 4 zgleda dost v redu špil, spet 30fps mi gre na bruhanje. To ti kar slabo rata med vrtenjem kamere.

Potem sem še enkrat probal malo God of War, ker je vsem umazanim casual frendom to top špil, en casualc, ga je celo platiniral lol :) Ma to ni no... Gameplay je res hecen v primerjavi s soulsi, kar en pol bog, ki je celi nebeški Grčiji glavo odtrgal more zdej trash mobe 6-7x z neko sekiro prefukat, da umrejo. K sm ga obrnil mi je bil tko dost souls gameplay, sam zdej vidim, da je to bližje Batmanu, kot soulsem. Tud grafično je dost slab za tako linearen špil. Glede na ocene na meti, tako userjev kot novinarjev mi je osebno to eden najbolj overrated špilov prejšnje generacije. Sj ni slab, sam 94 ocena?

Ok potem sem probal Monster Hunter, ker je isto ful dobro ocenjena. Ok pač japonski špil, precej neumnosti, kot to da prvo NPC govori, potem pa kar cut off in samo podnapisi :)  Otroške dialogi in zgodba OK. Ampak k prideš v špilo in ti reče move left stick to move character je pa too much. A vi to resno? Vsaj glede na videje in vse bi vrejetno v igro notri padel, ampak je danes poštar končno prinesel Demon Souls :) Tko da akcija!

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 14 minutami:

Jaz se ne strinjam, da God of War ni lep špil, jaz bi rekel, da je poleg Tsushime najlepši PS4 špil

Mnja, ja mal sem pretiraval, ampak enostavno ta art direction mi ne sede. Koža na kratosu mi je tako nekako cringe. Ful zgleda nenaravno. To mešanje nekega realizma in pravljičnosti mi ne gre najbolj skupaj. V Horizon zero Dawn mi grafično boljše izpade vse skupaj.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

God of War mi na stari 1070 grafični (ajde, v 1080p sicer) zgleda presenetljivo lep špil. Nastavitve imam vse na High (več zaenkrat nisem poskušal) in deluje tudi komplet gladko /brez frame limita.
Kaj šele bi bilo če bi ga poganjal na kakšnem drugem, boljšem kompu.  Bom sicer samo za primerjavo poskusil še na PC-ju od DaPubeca (čeprav on ni ravno fan hack&slash iger :) ). Samo toliko, da vidim razliko in če RTX kaj doprinese k podobi. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Obrnil Bloodborne in začel Dark Souls 3 :)

 

Pravijo, da je full podobno... meni pa se zdi kar precej drugače. Zaenkrat nimam pojma kaj naj si začnem s ščitom :D Bom se že navadil. Neka kristalna zverina me je 5x odlomila čist na začetku (večkrat kot Father Gascoigne, ki je boss v BB).

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

Obrnil Bloodborne in začel Dark Souls 3 :)

 

Pravijo, da je full podobno... meni pa se zdi kar precej drugače. Zaenkrat nimam pojma kaj naj si začnem s ščitom :D Bom se že navadil. Neka kristalna zverina me je 5x odlomila čist na začetku (večkrat kot Father Gascoigne, ki je boss v BB).

Jest sem pa ravno obratno. In ja, se strinjam ni tolko podobno :)

Bloodborne je precej hitrejši in bolj agresiven. Ščit je pa men dost brez kurca in ga nisem uporabljal nikoli. Je pa Dark Souls 3 precej bolj kompleksen glede RPG elementov.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 32 minutami:

Obrnil Bloodborne in začel Dark Souls 3 :)

 

Pravijo, da je full podobno... meni pa se zdi kar precej drugače. Zaenkrat nimam pojma kaj naj si začnem s ščitom :D Bom se že navadil. Neka kristalna zverina me je 5x odlomila čist na začetku (večkrat kot Father Gascoigne, ki je boss v BB).

Na tleh ti piše, da ta area ni za začetnika :D 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Haha... piše turn back sicer. Ampak je v Blodborne to tudi dosti krat pisalo za brezveze. Saj sem ga menda v šesto odlomil. Boss-a pa v drugo. Neko katano sem dobil še in del opreme. Sedaj pa večerja :)

 

Zdaj mi res deluje vse nekako bolj počasno in okorno. Bom se že navadil.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 minutami:

Haha... piše turn back sicer. Ampak je v Blodborne to tudi dosti krat pisalo za brezveze. Saj sem ga menda v šesto odlomil. Boss-a pa v drugo. Neko katano sem dobil še in del opreme. Sedaj pa večerja :)

 

Zdaj mi res deluje vse nekako bolj počasno in okorno. Bom se že navadil.

Sam je pa 60fps, če igraš na ps5.

Povezava do prispevka

Par uric v Ori and the Will of the Wisps in je absolutno fenomenalen špilčič. Že prvega dela sem se veselil, ker sem imel abstinenco po Hollow Knightu, in je bil prav fina metroidvania, samo premalo spodbude za eksploracijo ter z dokaj basic combatom. Drugi del že od začetka oboje konkretno nadgradi in več kot očitno so se močno zgledovali po omenjenem Hollow Knightu z vpeljavo podobnih mehanik boja in kostumizacije skillov. Podoba in glasba sta tudi povsem dih jemajoča, tako da za enkrat težko karkoli očitam igri :)

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Hollow knight

9/10

maxresdefault.jpg

Po več letih sem igri dal še eno šanso. Tokrat z namensko determinacijo. Namreč pri prvem poskusu mi je šlo na živce backtrackanje in možnost izgube geota. Tokrat sem to vzel kot izziv. In... wow. To je igra, ki zašarta kot čisto basic cheap platformer a se tekom 35 ur, ki sem jih uložil v igro razvije v hardcore everlasting fun. Tekom zadnjih dni je igra zame postala dobesedno živlenje. Njene neskončne tunele sem tako detajlno spoznal, da sem jih na koncu preletaval brez kompasa.

 

Enostavno so v igro z DLCji dodali toliko contenta, da se je igra kar nadaljevala kljub temu, da sem že odklenil zadnjega šefeta nekje pri 15. uri igranja. Nato sem jih vložil še 20 ter igro zaključil z vsemi ubitimi bossi, razen godmaster tier 4 in 5 challenge in radiance, kjer sem se prebil v četrto fazo, ampak enostavno nisem imel več moči poskušati kljub volji, saj me ostale igre nažalost vlečejo proč. To je igra kjer bi res lahko zapravil po par sto ur brez problema. Fighti so res zabavni. Super animirani.

Colloseum .... :D Ko vstopiš v sobo, pa vsi hrošči zajamejo sapo in nehajo govorit. :lol:

Ko sem ravnokar nabral 4k geota v relativnem začetku igranja ter se odločil zadn upgrejd orožja. Si splaniram pot ki me ne more failat do weaponsmitha,

Spoiler

vmes se samo še ostavim v banki, da dvignem keš. In "bankirke" ni več.

Screenshot-2021-04-29-at-14.58.37-e16197

 

O igri bi res lahko pisal več dni, ampak se mi mudi spat tako da omenim še samo kaj me je zmotilo. In vem, da je za marsikatere ravno to bistvo igre, vendar za mene enostavno ni bilo.

 

1. Preveč backtrackanja. Želel bi si teleport nazaj v bazo. Kolikor vem so to dodali v DLCju, vendar vsakič ko sem uporabil portal ni zagrabilo. Pisalo je da morem držati "dol" in uporabiti dream nail, vendar se portal enostavno ni vzpostavil. Sem pa ta DLC opravil šele proti koncu, tako da mi kaj dosti v vsakem primeru ne bi koristilo.

 

2. Izguba geota ko umreš. Glede na to, da v celotni igri nisem niti enkrat izgubil geota mislim, da je nepotrebna tečna mehanika, saj so se res potrudili, da geota ne moreš izgubiti. Oziroma moreš bit res special.

 

3. Ni nekega implementiranega vodila do contenta. Razumem, da naj bi bil to čar igre, ampak če sem prisiljen skakat na internet po informacije, je potem bolje, da je le to implementirano znotraj igre. Preveč conenta so dodali naknadno, do katerega praktično ne prideš, če ne skočiš po info na internet. Meni to ni dober design.

 

Ostalo je pa res vrhunsko in mi je pri 2D igrah takoj ob boku Cuphead, ki pa ima tiste prave benefite v drugih področjih.

 

uredilo bitje MaDrung
  • Račka +1 5
Povezava do prispevka

Aja, Nika na prestolu! A je to prerokovanje prihodnosti!? :whistle:
Sicer sem res naredil ženski link in to malo bolj okrogel, kar sem dojel oz. se spomnil šele zadnjič ob izjavi komentarja :alien:

Opis slike ni na voljo.

 

Zdaj pa na III. mogoče za spremembo spet na moč in ne čirečare.

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...