Skoči na vsebino

Trenutno igram [1/2022]


Kočevc

Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 18 urami:

@MaDrung: dobro in iskreno in  humorno napisano. Vsak ima svoje mnenje!
Btw, za hec poskusi Vertigo. Bolj ali manj linearna interaktivna zadeva, ki pa ima vseeno zelo dobro zgodbo in predvsem odlično vzdušje. (Meni je bila izkušnja top over the top!)
 

Save 20% on Alfred Hitchcock - Vertigo on Steam (steampowered.com)

Bom imel na radarju, ampak sem v kratkem preigral 2 narrative igri (Detroit in LIS2) tako, da bom vzel malo pavze. Sploh pri novih igrah rad počakam, če bo še kakšen DLC uletel.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ne ne, čist v redu je, da po 13ih poskusih še nisi premagal Hades-a. :D

Sam mislim, da sem nekje pri 30ih poskusih in sem 5x premagal, prvič z rokavicami, kar nikakor nisem pričakoval. Ampak je res vedno lažje z nadgradnjami in ko spoznaš boone od različnih bogov in veš bolje kombinirati.

 

Kateri so vam najbolj všeč? Jaz sem imel enkrat nek epic duo boon, ki je imel sposobnost, da so bili vsi naslednji booni vsaj epic, če ne heroic. V tistem runu sem imel ščit in končak v 23min. To je moj rekord do zdaj, je pa noro igralna igra. Ker tudi po 30 runih vem, da me čaka še kaj novega. :D

 

V glavnem ne obupat, maš to!

Povezava do prispevka

Pokémon Legends: Arceus

Pokémon Legends: Arceus - Release Date, Trailers, and News

 

Emulatorji so mi zadnje leto res velik gušt, ogromno sem se naučil v in o njih, tako da ko sem izvedel, da so zadnji Pokémoni leakali (uradno izidejo 28. januarja 2022), sem jih enostavno moral testirati v Switch emulatorju Ryujinx. Nastavitev je bila po težavnosti 1/10, res so streamlineali proces emuliranja Switcha do te mere, da mi je priprava skupaj z downloadanjem igre vzela mogoče največ 10 minut. Anti-aliasing lahko forcam mislim da na 16x, nativno resolucijo pa napram docked Switchu zvišam za 2x. Sem probal več, ampak se frejmi spustijo pod 30, 30 pa mislim da je nativno za dotično igrico.

 

In kar se tiče igrice:

 

Hura, serija je končno prispela bližje sodobnosti. V kolikor se mi je dvojec Sword/Shield zdel kot nekaj direkt iz leta 1997, Legend: Arceus deluje kot igra iz leta 2013 (o vmesnem rimejku Pokémon Brilliant Diamond in Shining Pearl raje ne razmišljam, ker se mi zdita žaljiva do skupnosti). Kot prvo je igra dosti bolj dinamična, saj lovljenje bitij tokrat poteka v realnem času in ni turn-based, zraven tega imaš dedicated stealth button, kar pomeni, da se lahko lovljenja in interakcije z bitji lotiš na več načinov, tudi s potuhnjenim skrivanjem. Zgodba je sicer standardno dolgočasna in kar nekoliko out of the place, saj je pripovedni čas postavljen par stoletij v preteklost — vsaj sklepam, gre za nekakšno mešanico steampunka in lesne arhitekture —, medtem ko naš lik skozi portal pade v ta svet iz sodobnosti. Osebno bi mi bilo dosti ljubše, če bi preprosto igral nativnega prebivalca tistega časa in prostora. Svet je popolnoma odprt in kamero lahko sučemo poljubno na vse strani, kar je podobno kot v DLC-jih Sword/Shield izdaje, ki pa so bili kvalitetnejši od osnovne igre. Resnično upam, da bodo to igro razumeli kot del "core" serije in da bodo mehanike posvojili v prihodnosti.

 

Če se še enkrat malo odmaknem od igrice, a ostanem bližje kontekstu. Ta stil igranja z lovljenjem bitij v ogromnem RPG svetu mi je resnično všeč, res bi si želel več izdelkov s temi mehanikami. Saj imamo Digimone, Slime Rancherja, razne odvrtke glavnih serij, ampak nobena nima dovolj koherentnega sveta in coolnessa, da bi parirala Pokémonom. Kar mi je prišlo blizu, je bil Ni No Kuni, ampak so v dvojki opustili ta koncept, tako da jebeš. Nekaj je pa še teh odraslejših monster collecting RPG-jev, ampak so vsi nekje za PS2 generacijo (Digital Devil Saga). Korejski DokeV zgleda res dober in močno upam, da bo projekt celostno proper. Do takrat pa je Pokémon Legends: Arceus zgleda v redu nadomestek, jaz bom ziher nadaljeval z igranjem in morda še kaj raportam. 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 minuto:

Uuu, k si že lih omenil, a bi priporočal Ni No Kuni nekomu, k mu je blo FF7 in FFX všeč, al je to čist drugačen JRPG? Ful bi rad nekaj kar bi lah tud moja igrala in to nama kul zgleda že odkar sva prvič vidla trailer

Ima dokaj podobne elemente kot FF7 (open world mapa in raziskovanje nad vsem), ampak se fighti odvijajo drugače.

Jaz bi jo vsekakor priporočal vsakemu ljubitelju JRPGjev na splošno. Če ti zraven sede še Studio Ghibli estetika, pol je jackpot.

Povezava do prispevka

Kaj pa štorija in liki? Ker večino časa mi v japonskih špilih (razen Metal Gear Solid franšiza) najeda vse, od voice actinga do štorije, dialogi smotani - tako da načeloma kljub temu, da gledam animeje, mi je v špilih to dostkrat preveč zapretiravano vse skupaj

Poleg MGS mi je verjetno FFVII edino kjer nism cringal, je pa res da nisem še igral Nier

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

Kaj pa štorija in liki? Ker večino časa mi v japonskih špilih (razen Metal Gear Solid franšiza) najeda vse, od voice actinga do štorije, dialogi smotani - tako da načeloma kljub temu, da gledam animeje, mi je v špilih to dostkrat preveč zapretiravano vse skupaj

Poleg MGS mi je verjetno FFVII edino kjer nism cringal, je pa res da nisem še igral Nier

Zgodba je presenetljivo odrasla in globoka. Predstavitev je pa itak fenomenalna. Tisto, ti bo po moje kul.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 14 urami:

Jaz bi jo vsekakor priporočal vsakemu ljubitelju JRPGjev na splošno. Če ti zraven sede še Studio Ghibli estetika, pol je jackpot.

Pritrjujem, Ni No Kuni je mega simpatična igrica z res izjemno Studio Ghibli estetiko, precej proper zgodbo, zbiranjem pošasti, solidnim combatom brez potrebe po grindu (kar ne pomeni, da ni milijon fightanja — je, ampak ne rabiš pa prav namensko iskat sovražnikov po mapi, dovolj je, da fightaš tisto, kar srečaš spotoma), ni da ni. Minusi so dolgočasni side-questi, malo mrtev svet, ne preveč dobro organizirano zbiranje pošastkov, pomanjkljiv voice acting (v smislu količine, tekst je sicer proper), nekje po polovici se začne hudo ponavljat, zgodba pa se skoraj komplet umakne igranju, kar mi ni bilo všeč, ker je imela igrica do tiste točke res zelo posrečene vmesne sekvence, tudi vizualno težko prekosljive. Tako da all in all mi je nekje 6/10 po Ćamir lestvici, ampak zelo dobra šestica, ki pomoje pade na sedmico, če jo igraš z žensko ali pa otrokom, ker ima res tak prijazen in nice vibe, za nasmejat se in imet fino. 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Ni No Kuni II je polom v primerjavi z enko. Slabši art design, obupno slabša zgodba, pa-pa so šle Pokemon mehanike, skratka ignore, kupi in igra se enko

 

Sicer pa od JRPG-jev na Switchu imaš serijo Xenoblade (nisem igral), Dragon Quest 11 (zelo tradicionalen JRPG, če te mika) in odvrtek Dragon Quest Builders, ki ima še Minecraft mehanike zraven, pol Shin Megami Tensei 5 (Persona je spin-off te serije, nisem igral), za neoretro izkušnjo imaš Octopath Traveler ...

 

ss_2ec73467ddc786bac09b75b6b251e7371ef6b11e.600x338.jpg?t=1629997522

 

... Pa najbrž je še kar dosti takih igric. Meni najljubša na Switchu je Fire Emblem: Three Houses, ampak ni tradicionalni JRPG ampak japonski SRPG, ker je combrat strategy narave, kot v Advance Wars, če si kdaj igral

 

Ampak ja, Ni No Kuni je good start as any, ampak obvezno enka, potem pa še Fire Emblem: Three Houses, ki je legit 8/10 po Ćamir lestvici, skratka hall of fame igra

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 30 minutami:

Momci ta januar pa je res divji mesec. Mislim, da (razen mogoče v srednji šoli CoD in podobno online) nikoli v življenju nisem toliko igral igric! Fak me je ta From zasvojil! Moram se malo nujno zbrihtati v glavi :)

A to si zdej drugič obrnil? Si Bloodborna opustil?

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
atomic reče pred 14 minutami:

A to si zdej drugič obrnil? Si Bloodborna opustil?

 

Eh, kje pustil. Kot pravi Ćamir, je tam padla platina. Saj jaz tudi nisem računal na njo in sem šel pogledat, kaj mi manjka... pa sem videl, da ni dosti in končal.

 

Dark Souls 3 pa nisem gledal na achievemente. Igram na PC in sploh niso tako opazni kot na PS5. Niti mi ni pomembno. Sem pa dokupil DLC-ja sedaj :D Dobro, da te tukaj ne fukne takoj v NG+ (kot pri Bloodborne), ampak lahko izbereš, da greš naprej.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
linuxx1337 reče pred 1 uro:

Kateri del pa? Najbrž zadnji Ni no Kuni™ II: Revenant Kingdom PRINCE'S EDITION? Sliši se zabavno tako, da bi probal. Razen Pokemonov še nisem igral nobene JRPG igre. Kaj bi še priporočali novincu, da bi poskusil ta žanr (najraje na switchu)?

Nisem igral dvojke, tko da ne vem iz prve roke. Konsenz je, da je dosti slabša od enke.

  

linuxx1337 reče pred 1 uro:

PS: A enka je Ni no Kuni: Wrath of the White Witch? Ker gledam na wikipediji, da jih je več...

Tako je.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Momci ta januar pa je res divji mesec. Mislim, da (razen mogoče v srednji šoli CoD in podobno online) nikoli v življenju nisem toliko igral igric! Fak me je ta From zasvojil! Moram se malo nujno zbrihtati v glavi :)

My brother from a different mother. Res ornk pokemon level up.

Čisto iste feelinge sem imel sam takrat. Pol enostavno nisem mogu nehat igrat iger, sam je nastal problem, k je blo težko najti karkoli kar bi bilo na nivoju fromsoft. :D

Jaz ti priporočam, da probaš še vsaj DkS1. Zna bit kr jeba prešaltat iz spolirane trojke in Bloodbornea, sam izkušnja je res unikatna.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

 

Eh, kje pustil. Kot pravi Ćamir, je tam padla platina. Saj jaz tudi nisem računal na njo in sem šel pogledat, kaj mi manjka... pa sem videl, da ni dosti in končal.

 

Dark Souls 3 pa nisem gledal na achievemente. Igram na PC in sploh niso tako opazni kot na PS5. Niti mi ni pomembno. Sem pa dokupil DLC-ja sedaj :D Dobro, da te tukaj ne fukne takoj v NG+ (kot pri Bloodborne), ampak lahko izbereš, da greš naprej.

 

si nardil vse opcijske šefe?

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...