Skoči na vsebino

Najljubše popotniške destinacije


vrtavka

Priporočeni prispevki

Jaz nikjer nisem imel res grozne izkušnje. Okej, Kuba je za nas v tisti situaciji bila grozna izkušnja, ampak 4 leta kasneje vsi gledamo na celotno zadevo iz drugačnega vidika in nihče nima nobene "zamere".

Čeprav sem bil v Ameriki že 3-krat, mi je imo najljubša destinacija Portugalska in komaj čakam, da grem enkrat na nek daljši oddih tja. 

Povezava do prispevka

bucket list zaenkrat Islandija in Japonska

je pa še kup zadev, ki bi jih zelo rad šel pogledat, npr. s pick-upom po Bible Beltu ...

 

mal mam problem s tem, ker rad potujem komot, za kar pa bi potreboval še precej več keša

backpacking in podobno raje ne, že tko morm dragi na ljubo taborit na mroju 😄

Povezava do prispevka
Pred 20 minutami, stena pravi:

smem prašat po situaciji na Kubi, kaj se vam je zgodilo? 🙂

Naša Kuba ni bila turistična izkušnja, ampak smo bili tam kot del turneje. Sicer sem že pozabil, koliko časa smo sploh bili tam, cca dva tedna, v tem času smo prepotovali celoten otok, bili smo kar precej časovno natempirani, odnos lokalnih organizatorjev pa nam je vsem grenil življenja 😄 Pač res, koliko slabe volje bi se lahko rešili samo z malo več komunikacije ... 

Recimo čakala nas je 15+ urna vožnja z avtobusom na drug konec otoka, nihče nam ni rekel, da nikjer na poti praktično ne bo nobene trgovine, noben od nas ni imel ničesar s sabo, organizatorji in ekipa pa spakirali malice in to, vendar samo zase. 😄 

Mislim, po dveh tednih, ko nimaš ravno neke izbire (ne moreš kar rečt "meni pa tu ni všeč, grem drugam") ti malo dopizdi vse skupaj. Da prideš nekam, pa ni niti vode. Da ti ne povejo, da ne it sam ponoči skozi določene predele Camagueya, ker te lahko zaštihajo. Da je tam vojska za tvojo zaščito, ampak samo do določene ure, ker se jim potem ne da več 😄  Da prideš v trgovino s polnimi policami, vendar je na vseh teh policah samo en izdelek: Spar majoneza. 😄

Ampak zdaj, ko gledamo za nazaj, je bila kar precej zanimiva izkušnja. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

Trenutno sem v obdobju obiskovanja evropskih mest za podaljsan vikend. Najbolj fascinanten mi je bil Bruselj, ampak si v 5 dneh nisem mogel ogledat vsega, zato se se vrnem.

bucketlist:

cel Peru, Madagaskar, Moskva, USA roadtrip, katerikoli aktivni vulkan (najbrz Islandija), plavanje ob kitu/morskem psu (najbrz JAR), severni sij (zagotovo Finska), roadtrip razvaline skotskih gradov, roadtrip obnovljeni bavarski gradovi

Azija, Avstralija in Afrika me ne mikajo

 

 

Povezava do prispevka

Best - 5 tedenski roadtrip po ameriki z rentacarjem. Res noro doživetje, amerika je super za potovanja ker se naizi znajdeš, dobro ješ in piješ, ne manjka epskih mest ali puščavskih shitholov za ogledat (men je blo oboje isto fascinantno), in res lepe narave in parkov na drugi strani. Vsakemu ki ima šanso priporočam, da gre za dlje in z avtom. Pa in & out, hnggggg 

 

Kam nebi šel več - Bali. Ne da je slabo, ampak 1x čez glavo, bi pa takoj šel še enkrat na tiste otoke relativno blizu - Gili meno in druščina. Meno je samo 2km dolg in 1km širok, res proper pobeg od vsega 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

v LA mi je bil relativno meh in  bi blo dosti pointless še enkrat it, vsaj dokler ne povečam mojega budgeta za ene 10x, podobno velja za orlando

andaluzija je kulj, malaga je what if ljubljana ampak ob morju in je super za šetnjo čez mesto pod večer

uredilo bitje DaffyDDuck
Povezava do prispevka
Pred 49 minutami, Berbasecks pravi:

pa vrjetno nujna oprema, kot za moj Bible Belt road trip

pick-up truck, cowboy hat & boots, country music, gun-rack

Kot je kemik omenil, 5-tedenski road trip je zakon, mi smo šli po severu gor (se pravi New York, Chicago, Michinag, Salt Lake ...) pa vmes ogromno nekega sprotnega zmišljevanja in zig-zaganja.

No, nekje v tem bible beltu smo spali v motelu, na balkonu pušimo čike, prideta dva prbita rednecka do svojega pickupa, eden je imel na sebi majico z napisom "hold my beer and watch this shit". Je vprašal, če mamo kakšen čik, mu damo, on sleče majico in nam jo da v zameno. 

Se brez majice usede v pick up in sta šla 😄 

Povezava do prispevka

Generalno je bible belt zelo eventful plac

Sem v sklopu J1 programa en čas živel v white trash south carolina getu, verjetno več čudnih dogodkov v krajšem času ne bom doživel več. Enkrat nam je en sosednji tweaker cimru ponoči ukradel skuter. Cimer zjutraj kliče policijo, cop uleti, dela zapisnik in naroči cimru naj se sprehodi čez sosesko pa naj vpraša, če je kdo slučajno kaj videl. Dve hiši proč cimer zagleda tweakerja, ki razstavlja ukradeni skuter na svojem dvorišču, cimer (razpičkan balkanac) mu itak začne jebat mater in se prepirat, dokler policaj ne pride pogledat kaj se dogaja, ker v momentu ko ga tweaker zagleda upali šprint. Policaj valda za njim, vključno z tipičnim "sir remain at your ve-hi-cle!" kričanjem, ga ulovi in tweaker gre baje za par dni v zapor. 

Čez ~en teden model uleti ob 3h ponoči potrkat na vrata se opravičit ker "I was just tryin' to fix it". 

uredilo bitje DaffyDDuck
Povezava do prispevka

Best 3:

- Dopust na Sejšelih, otok La Digue lagano najlepši otok kar sem jih videl, prevoz po otoku je praktično samo s kolesom, nobenih ključavnic, pač ga pustiš kjer si in si brez strahu, da bi ga kdo vzel. Zaradi drugih razlogov pa tudi otok Praslin, carska hrana v Village Takeaway, če lutate kje tam okrog pojdite do tega majstra, ki bi pomoje kjerkoli v evropi vlekel mastne denarje s svojo kuho....

- Road trip po Škotski, obvozil severni del, ki je zares čudovit z vsemi jezeri in peščenimi plažami

- Poležavanje Dominikanska republika, bil sicer zaprt v resortu z norimi cenami ampak sam scenery, ko sem hodil po plažah je bil tako nor+cocktaili na sanjsko plažo, kjer sem bil cel dan praktično sam ❤️

 

Kam ne bi šel več:

- Sicilija: estetski vidik pokrajine me je sicer navdušil so mi pa mesta za kozlat, vožnja tam je bila čisto divja, sem se dokaj hitro privadil na freestyle vožnjo in trobljenje ampak mi to res ni v užitek. Hrana je bila noro dobra, ampak posledično sem prišel tudi kakih 5 kg težji nazaj 😄

Povezava do prispevka

Top 3:

Narodni parki zahodnih ZDA

Islandija

Japonska

 

Praktično povsod kjer sem bil sem kaj zanimivega doživel, tako da mi ni za nobeno destinacijo res žal da sem šel. Še najmanj sem bil impresioniran nad Berlinom, ampak sem bil samo za tri dni spotoma, tako da mu bom dal še priliko. Nasploh mam rad it nekam za več tednov, da si res lahko vzameš čas in sproščeno raziskuješ kraje. Od destinacij ki me najbolj mikajo mam v planu srednjeameriške piramide in templje v kambodži in na tajski.

 

uredilo bitje Mr Shears
Povezava do prispevka

Shinkansen Tokyo - Kyoto me je stal mislm da med 13 in 14000 yeni v eno smer,lani septembra 

 

Mestni,primestni vlaki so pa dokaj poceni 

 

 

Letalski karti iz Osake v Sapporo in iz Sappora v Tokyo sta pa skup stali manj kot 80 € 

 

Namest klasične sim kartice ti pa zelo priporočam da si nabaviš wifi modem,poceni in brez problemov,mel sem tole https://www.japan-wireless.com/en 

uredilo bitje Flaming_C
Povezava do prispevka
pred 1 uro, Flaming_C pravi:

Shinkansen Tokyo - Kyoto me je stal mislm da med 13 in 14000 yeni v eno smer,lani septembra 

 

Mestni,primestni vlaki so pa dokaj poceni 

 

 

Letalski karti iz Osake v Sapporo in iz Sappora v Tokyo sta pa skup stali manj kot 80 € 

 

Namest klasične sim kartice ti pa zelo priporočam da si nabaviš wifi modem,poceni in brez problemov,mel sem tole https://www.japan-wireless.com/en 

 

Ja splača se kupit tedensko vozovnico ki ti pokrije prevoz z vlaki po celotni državi z izjemo par najhitrejših linij.

Povezava do prispevka

Top 3:

Dominikanska republika - regija Samana - mesto Las Terrenas

Križarjenje po Nilu, pa potem še let do Abu Simbela, to je res overdose zgodovine in krute realnosti tretjega sveta

Tajska, pač entry level world traveller destinacija, kej preveč ne more it narobe, dobre cene, top plaže, neškodljivi domačini

 



LP

Povezava do prispevka
pred 1 uro, shark007 pravi:

Uf, bil že marsikje, definitivno me še kdaj vidijo nizozemska, UK, Murica, Jamajka. Na bucket listu so še kakšni Sejšeli, Japonska, ni konca tbh 😄

 

ok priznam jaz sem tud ful dutch based, posebi mal manjša mesta (Delft, Vlissingen, Utrecht) in Haag.

Rotterdam in Amsterdam (vsaj turističen del) je res burn it with fire


Mnenje folka o "dobri srednji ameriki", predvsem je to v mojih mislih Costa Rica pa tud sem mel plane na obisk h HerrFlicku v njegovo nacistično kolonijo v Nicaragui



LP

Povezava do prispevka

Meni je bilo povsod dost awesome, kjerkoli sem bil. Evo edin Tunizija mogoče ni bila nekaj posebnega. Če hočete vidt Star Wars kulise in ostanke Kartagine si pejte pogledat, drugače pomoje BP spustite. Če vas zanimajo Arabske države, so v Maroku in Jordaniji ful bolj prijazni. 

 

  

Dne, 8. 5. 2020 at 8:53, stena pravi:

Bucket list: 

1. Best Korea 

2. Iran (sem nameravala ravno letos...)

3. Jordanija

 

Šla bi še enkrat na Kubo in po S Afriki. 

 

Jordanija ima kar nekaj za ponudit, tako z vidika narave, kulture kot kulinarike. Definitivno bi priporočal, edino količina smeti je bil let down. 

Kuba je carska če jo sam raziskuješ in spiš po casas particulares in se držiš stran od resortov. 

Letos je bil plan Turčija, Gruzija, Armenija, sam zgleda nič ne bo iz tega 😞

Bom pa aprila 2024 v Texasu (sončni mrk bo takrat tam), se lahko dobimo na tam na m33t-u. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...