Skoči na vsebino

Najljubše popotniške destinacije


vrtavka

Priporočeni prispevki

@dzuko saj gremo vsako leto za 14 dni nekam na morje, plus veliko manjših/krajših izletov - to je family time. Samo to ne štejem pod "potovanja". Ko greva midva na potovanje, je zelo veliko premikanja (ali peš ali s prevoznimi sredstvi), hrana je ponavadi samo zjutraj in zvečer, greva v muzeje, galerije ter se greva takšne in drugačne kulturne, zgodovinske in agronomske izkušnje. Sploh pa mi ne pade na pamet da si uničim več tisoč evrov drago potovanje zato da cele dneve iščem igrišča in zabavo za otroke, gledam kdaj bomo spali, kdaj bomo jedli, kakali, lulali, pili, ali da s sabo vlečem otroka, ki je mlajši kot 4 leta ker ne bo imel dobesedno nič od tega. Tako majhnim je dobesedno vseeno kje si, dokler je nekaj novega in si skupaj, pa magari se zapelješ na pokljuko.

Midva sva temelj družine in samo zato ker sva v vlogi staršev ne pomeni da sva nehala biti par ali da je ta vloga manj pomembna. Zato si midva vsako leto vzameva 7-14 dni samo za naju. 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Kakor komu pase

mene sta starsa tud v rosnih letih puscala pt babici, ko sta sla zurirat

sam jima je blo pol zal, razlaga mt

ker kasneje pa jz nisem hotu vec z njima

pr 14-ih smo mulci sami hodil na morje, jagal punce itd, ne pa hodil s starsi

zato zdej prav rada obcasno vzameta najine otroke in jih peljeta na izlet, vcasih pa gremo tud skupej

 

poznam pa velik primerov, ko mladostniki hodjo s starsi na dopust do polnoletnosti in cez

zastonj hrana, nastanitev, kaj se ces

uredilo bitje Zamorc
Povezava do prispevka
andrejus reče Dne, 29. 5. 2020 at 23:39:

 

A so otroci z vami teh 7-14 dni?

 

Nisem bil dovolj jasen da niso? 

 

Zamorc reče Dne, 30. 5. 2020 at 7:43:

sam jima je blo pol zal, razlaga mt

ker kasneje pa jz nisem hotu vec z njima

pr 14-ih smo mulci sami hodil na morje, jagal punce itd, ne pa hodil s starsi

 

Saj to je povsem normalno, da se pubertetnik upira in postavlja na zadnje noge. Jaz raje nisem šel na morje kot da bi šel s starši. 

 

Zamorc reče Dne, 30. 5. 2020 at 7:43:

poznam pa velik primerov, ko mladostniki hodjo s starsi na dopust do polnoletnosti in cez

zastonj hrana, nastanitev, kaj se ces

 

Recimo meni to ni normalno, se mi pa zdi da je vedno bolj pogosto. 

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Precej všeč mi je bila Cambodia in bi se definitivno rad še kdaj vrnil nazaj.

Če se uspeš izognit mestu in zalutaš malo na podeželje, je kot da bi vstopil v časovni stroj in se zavrtel par desetletji v preteklost.

Angkor Wat je itak zgodba zase in je must see če se potikaš po tistih koncih.

 

Povezava do prispevka
andrejus reče Dne, 27. 5. 2020 at 9:53:

 

Zanima me zakaj so sithol destinacije tako priljubljne. Tezko recem, da ti nek Cile da kaj vec od recimo Kanade. Ali pa nek Iran od recimo Norveske, ali pa neka Indija od  Japonske

dej najrpej definiraj kaj je ta "da"

ker z vidika kulture ti iran na nek nacin "da" vec kot kulturno sorodne drzave

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
kapslok reče pred 27 minutami:

 

jaz sem šla dvakrat in verjetno letos spet. ni bilo problema z dolgčasom, pa precej več svobode je.

je pa res, da sem enkrat na couchsurfing naletela na enega, s katerim se nisva ravno ujela. posesiven fitneserček, ki je ves čas hotel vedet, kam grem. pa gledal me je, ko sem spala. tako da sem predčasno zaključila bivanje pri njem.

minus je pa to, da si sam na letališču oz. kjerkoli je treba čakat. pa to, da ne moreš enemu rečt "dej mi prim torbo, grem samo na wc".

pa za prenočišča (+ najem avta in podobno) daš v bistvu isto če si sam ali v paru, tako da te malo dražje pride.

 

jaz bi rekla, da za moškega je povsod ok. za žensko je pa odvisno od države, pozanimaš se prej.

 

kam si pa kej sla?

 

js sm eno gorenjsko foro najdla zdele z belgijon pa ne vem a bi sla za 4 dni (ja dost lol) al bi sla za cel teden pa si za vsak vecji mest/punkt vzamem dva dni

 

povezave med mesti so z vlaki ugodne (bruselj antverpen 10e ena smer npr) 

 

couchsurfinga se res ne bi sla bikoz ne sa se mi s folkom tok ubadata 

to kar si omenila o kripsterju fitneserju.. mam mal deja vu da mi je podobn tud ena ex sodelavka rekla

 

pac k je frend reku da je bil na japonskem sam mi je blo navadn

 

sam da bi su zvecer ven sam mi je pa spooky 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Men ni bilo ekstra fajn sama potovat. Mela sem omejene finance in sem se mela mal težave zaposlit tolk kot bi se hotla, samotno čakanje na stvari kot so avtobusi me je mal ubijalo, stvari mi niso tolk fajn za gledat če nimam koga s komer jih lahko komentariam, vsakič ko sem koga srečala sem mela isti pogovor z njim, pa izkazalo se je, da rabim nekoga da me priganja in pobere kšno stvar, ki bi jo sama pozabila. 

Povezava do prispevka

Ma dobro to so neki tvoji problemi ne neki s čim se sooča vsak, ki potuje sam.

 

Belgija za 4 dni ne bo nobene panike. Pogledaš če maš kakšne free walking toure, mal greš sam naokol, ponavadi so kakšni travel eventi. Couchsurfing je šel čist v k**** par let nazaj sploh ne vem kolk je tam še kaj aktivnega folka. Če grem sam potovat mi še vedno najboj dogaja spat v hostlu in vzet lastno sobo. Pa ql je če izbiraš hostle kjer majo pub. Ajde no odvisno od starosti in preferenc :D

 

 

Povezava do prispevka
Fuksija reče Dne, 20. 7. 2020 at 16:26:

Men ni bilo ekstra fajn sama potovat. Mela sem omejene finance in sem se mela mal težave zaposlit tolk kot bi se hotla, samotno čakanje na stvari kot so avtobusi me je mal ubijalo, stvari mi niso tolk fajn za gledat če nimam koga s komer jih lahko komentariam, vsakič ko sem koga srečala sem mela isti pogovor z njim, pa izkazalo se je, da rabim nekoga da me priganja in pobere kšno stvar, ki bi jo sama pozabila. 

ej kot, da mi misli beres

to in corona

pa valda strah, da mi kdo kej nardi (ne vem, vec negativnih zgodb, vec strahu)

 

 

Mutombo reče Dne, 20. 7. 2020 at 17:28:

Ma dobro to so neki tvoji problemi ne neki s čim se sooča vsak, ki potuje sam.

 

Belgija za 4 dni ne bo nobene panike. Pogledaš če maš kakšne free walking toure, mal greš sam naokol, ponavadi so kakšni travel eventi. Couchsurfing je šel čist v k**** par let nazaj sploh ne vem kolk je tam še kaj aktivnega folka. Če grem sam potovat mi še vedno najboj dogaja spat v hostlu in vzet lastno sobo. Pa ql je če izbiraš hostle kjer majo pub. Ajde no odvisno od starosti in preferenc :D

 

 

mal sem mislila pogledat te airbnb experience, da mi ne bi bilo dolgcas

ok, ce me das v en velik muzej kot je Rijkmuseum, me lahk cel dan ni ven

 

kapslok reče Dne, 20. 7. 2020 at 18:10:

in zdej sm kar naenkrat še jaz nashillana za Bruselj, cene so res gorenjske. oziroma mogoče bi mela to samo za začetno točko, ker mi kak Bruges izgleda skoraj bolje. mogoče se še srečava. 

 

 

zdej morm res poklicat na ministrstvo pa vprasat kako in kaj

ker nikol ne vem a sem vsa opozorila prebrala al moram se kej

naj bi v belgijo vstopal s potrdilom (ceprov kao slovenci ne, ce pravilno razumem): https://dofi.ibz.be/sites/dvzoe/EN/Pages/Travel-to-Belgium.aspx

 

Povezava do prispevka

Men je blo najjace potovat samemu. Ne rabis se nikomur prilagajat, sobo imas sam zase, pripeljes si koga, gres kamor hoces, dobesedna svoboda. Sam mors bit clovek, ki mu samota ugaja.

 

Za bruselj imam smesno anekdoto. Sva nasla karte za ene 30eu za letosnje novo leto, departure okol 21:00... ampak nisva bla pozorna in sva pristala v sarlevaju, ki je 1h stran. Na sreco je fural vlak, ki te pripelje do centra bruslja. Na grand place sva prisla ob 23:50.

uredilo bitje MikeHawk
Povezava do prispevka
Fuksija reče Dne, 20. 7. 2020 at 16:26:

stvari mi niso tolk fajn za gledat če nimam koga s komer jih lahko komentariam

 

this. Če nimaš z nikomer za delit je tudi meni brezveze. K smo že pri deljenju, sva z ženko izkoristila manjko turistov v evropi in sem še eno stvar črtal z bucket liste:

 

AhyeLx8.jpg

Povezava do prispevka

@Arbenowskee slika je raztegnjena. je pa lepa.

 

 

also 

se odsla nisem, pa so ze "zabave"

za Belgijo sem si premislila. bikoz korona (s 1. avgustom bodo omejili gibanje. koliko in kako, je bojda v pristojnosti upravne enote)

 

pa je spet zazivela ideja s skotsko

let: LJ - Edinburg in Edinburg - Pariz - LJ

vse do danes. 

danes let Pariz-LJ odpovedan. cez kako uro odpovedan celotni povratni let in prestavljen na Edinburg - Amsterdam - LJ. prej bi morala prespat v Parizu, sedaj spanja ne potrebujem. Booking cancellation ne deluje. Odlicno. 

 

v glavnem, ce kdo jutri ali v kratkem potuje v dvomljive kraje (Francija je ocitno postala), potem srecno. 

Povezava do prispevka

Uff, roadtrip do Dubrovnika se vlece v bozjo mater :D

 

Sploh pr Neumu se ful rada cesta zabase v turisticni sezoni. Je pa zelo lep roadtrip nontheless in popolnoma vreden celotne voznje. Lepo se ustavljas po poti, se vrzes v morje, ko rata prevroce, do vecera ze nekot prides do centra :)

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče Dne, 29. 7. 2020 at 14:33:

Nikoli nisem bil še v Dubrovniku. Upam, da naslednji mesec ali septembra ne bo omejitev. En road trip bi se prilegle. Še posebej baje, ker so cene prenočišč šle 60% dol.

vcasih se je splacalo dobit namestitev v cavtatu, steljaj naprej od dubrovnika proti crni gori. Potem si cez dan chillal v hiski z bazenom, zvecer pa se z ladjico v dubrovnik malce pozabavat...

uredilo bitje Zamorc
Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...
  • 3 mesece kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...