Skoči na vsebino

Najljubše popotniške destinacije


vrtavka

Priporočeni prispevki

Hanoi je meni bil fajn za dva dni (ampak res zgolj cisti center, ostalo je pac azijski clusterfuck), HCMC pa mi je bil razn kakega muzeja res rupa, pac gnili vibe. Nikjer v Vietnamu me noben ni (res grdo) nategnil, tam pa so vsi poskusali kot po tekocem traku. Sva planirala 4 dni za HCMC in sem bil po enem popoldnevu tako siten, da sma potem kar krenila v delto Mekogna, ki je pa bila nice. V Nha Trangu sva bla eno popoldne, ker je blo najlazje od tam prit v Dalat in je res bizarno :D Se vietnamci na ulici te ogovarjajo v ruscini. Hoi An pa top, da, verjetno mi je tam bilo najbolj vsec. Ha Long bay je bil tudi kul, mi je bil pa Ninh Binh bolj vsec in bilo je tudi manj guzve. 

Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...

Hey, rabim malo pomoči, jaz nisem še nikoli bil nikjer drugje na morju kukr Hrvaška-Slovenija-Italija in sem letos želel it v Grčijo, ampak žena letos ne bo dobila septembra/oktobra dopust (neke frke v službi) in je morala izbrati za dopust zadnja dva tedna v avgustu.

 

Sem preveril in povsod piše, da je avgust vroč za popizdit, da je načeloma gužva, da dost restavracij sploh odprtih ni in da so nastanitev/prevoz dragi takrat, zato sem se odločil, da bi šla nekam drugam, magari portugalska/španija, v najslabšem primeru jug Francije.

 

Glavne stvari, ki si jih želiva so lepa plaža, mir pred gromozansko gužvo in da ni vse prevelik strošek, npr. Ajde da bi za en teden počitnikovanja s hrano, prevozom in nastanitvijo prišlo za naju oba skupaj tam 2,000 EUR, največ 2,500 EUR.

 

Glede na to kar sem bral tu - predvidevam, da vas je mnogo, ki potujete veliko več od mene in upam, da imate kake fajn predloge, sploh npr. se ne bi branil kakih Kanarskih otokov oz. kaj takega. Vesel bom predlogov, sploh da si zasiguram let in stanovanje že naslednji mesec in ne rabim več skrbeti za to. Rad bi nekam daleč stran peljal mojo, ker bova praznovala 15 let in bi blo fajn, da ni lih Rovinj.

 

Načeloma mi je vseeno če se potuje iz letališča v Benetkah, Brniku ali Zagreb, do zdej je še vedno šlo lepo skozi.

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Spodaj sta dve od mojih najljubših počitniških lokacij. 

 

Odlična destinacija so Azori, če lahko nekako skombiniras lete do Lizbobone/Porta/Londona in potem naprej. Temperature so okoli 25 stopinj, voda pa dovolj topla, da se lahko jaz kopam. Zraven imaš pa vulkanska jezera, gejzirje, izvire tople vode, plantaže čaja sila zanimive rastline in opazovanja kitov, delfinov.. 

 

Lani sem bila po skoraj 25ih letih spet v Arcachonu, ki je na zahodu Francije, uro stran od Bordeauxa. Manj turistična destinacija kot južna Francija, cene so pa odvisne kaj delaš. Nam vedno uspe več zapravit za hrano in pijačo kot za nastavitev in ostalo. 

 

Obe destinaciji sta hladnejši kot Sredozemlje in obstaja večja verjetnost dežja. Nista nek hud party central.

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Jaz sem bila dvakrat na Sao Miguelu, ki je najvecji in najlažje dosegljiv otok, enkrat julija 2018 in enkrat avgusta 2008. Avgust in julij sta najbolj suha mesca in ni kake hude gneče. 2018 vreme ni bilo tako lepo in malo hladneje, je bilo pa še vedno čisto ok. Zadnjic so bili tipični turisti Američani s kakih krizark, domači izseljenci, ki se vračajo na poroke in aktivni evropski pocitnikarji, ki plezajo po otroških destinacijah ali se kopajo in potaplajo. 

 

Si pa na Atlantiku in je vedno možnost dežja tako, da bi jaz kar izbrala ta dva meseca. 

 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 3 mesece kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...