Skoči na vsebino

[REŠENO] Adobe Premiere Pro noče importat avi fajl


Priporočeni prispevki

Odvisno v kakšen avi si ga kodiral in s čim (nastavitve itd.).
Preveri tudi ime fajla in končnico.
Katero verzijo Premiera uporabljaš? 

Načeloma je najboljše mkv prekodirat kar direktno iz VLC playerja.  Pa namesto avi bi jaz vseeno raje izbral H.264 + MP3 (MP4). ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Verzija je CS4, končnica štima, ugotavljam pa počasi v čem je problem. Med konvertom mkv v avi je kodek H.264 ostal prisoten v samem aviju. Treba se je znebiti tega kodeka najprej.

 

Nekaj berem, da aplikacija HandBrake lahko reši ta problem, kajti z njo lahko izluščim H.264 ven med konvertom v avi.

 

Let's try it out.

Povezava do prispevka

Kul, da si rešil zadevo! 
Drugače pa: če dosti delaš v video montaži, je obvezno, da nadgradiš verzijo Premiera.  Ta CS4 je že enih sto let star :) 
Jaz recimo ne morem verjeti, koliko rednih posodobitev ima Adobe (praktično na dnevni bazi) in vsakič res konkretno kaj izboljšajo. Originali sicer stanejo, vem. Ampak, če s tem služiš tudi denar, potem ni izbire .
Pa dober komp met, kar pa tudi tako ali tako veš. (16 GB ram je minimalno, grafična pa najmanj od 1080ti naprej, ker za hardware renderiranje itak vsi Adobe programi koristijo tudi GPU, ki res veliko pripomore, + samoumevno seveda še res dober procesor In dosti prostega SSD diskovja). 
Meni recimo končni 1080p video v najboljši kvaliteti, dolžine 2 minuti, kodira ca.največ 3 minute. Sicer je odvisno od uporabljenih "efektov" in vsega, kar pač dodajam v montaži, ampak tu nekje sem. Med samim delom pa tako ali tako ni nobenih težav. Hočem pač povedati, da z dobro opremo je užitek delati. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...