Skoči na vsebino

Nova glasba v 2022


The Mothership

Priporočeni prispevki

Fak, šele 14. januarja smo, pa smo že dobili plato leta, nerealno.

 

Predstavniki belgijske depresije Wiegedood so danes izdali album There's Always Blood At The End Of The Road, ki je kot nalašč za afterparty z narkomani Kotnikove ulice. :wub: 

 

 

Cult of Luna ponovno teasajo nov album, ki izide februarja, tokrat s komadom Into The Night.

 

 

Ameriški zvočni in kilažni težko kategorniki Primitive Man dokazujejo, da je njihova glasba še bolj primitivna od njihovega imena tudi v letu 2022. Sicer ne gre za novo izdajo, gre pa za super live posnet v studiu Audio Tree.

 

 

P.s. a sem že objavil tale zelo carski lajv nastop američanov Turnstile? 

 

 

Britanci Decoherence, katerih album System I je prišel na mojo lestvico najboljših albumov preteklega leta, že napoveduje nove komade z EPjem More Is Different :wub: 

 

 

Češki noise/hardcore/powerviolence/watever Decultivate so lani/letos izdali zanimivo zadevo:

 

 

Aeviterne tudi teasajo nov album, ki bo letos izšel pri Profound Lore :wub:  Temačna svaštarnica, prvi komad zveni obetavno. 

 

 

 

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Novi Biosphere album je :ododava: Kako te bas sezuje, definitivno vredno dobrega hi-fija. Linkam sicer meni najboljši, ampak poslednji komad, priporočam pa poslušanje cele plate, ker se lepo razvije.

[ambient, experimental, idm, techno]

 

 

uredilo bitje ZippeR
Povezava do prispevka

Evo, ker je @Mabel začutil glasbeno praznino v svojem življenju :P 

 

Valda bom začel s švedskimi Cult of Luna, ki so prejšnji teden izdali plato "The Long Road North", sam je še nisem preposlušal, ker čakam na vinilko, ampak vsesplošno prejema kar precej pohval. 

 

 

 

Synthwave favoriti Carpenter Brut, ki se bodo ustavili tudi v Ljubljani v sklopu njihove turneje, tudi teasajo novo plato s komadom Imaginary Fire, na kateri gostuje Dillinger Escape Plan vokalist Greg Pucciato. Nisem zares fan tega komada, ampak okej.

 

 

Ameriški hardcore/punk/alternativci Drug Church (fak, sem jelly za ta band name) so izdali nov EP, komad Detective Lieutenant mi je samo vrhunski. Priporočam, kvalitetno narejena zadeva.

 

 

V hardcore maniri, sicer bolj blizu kakim Code Orange, so tudi Vein.fm, ki napovedujejo novo plato s komadom Wavery. Zelo hardcoreish, zelo noise, zelo gut.

 

 

Kaj pa tole, Hangman's Chair so izdali novo plato! Francoski doomerji so mi bili vedno kul, ampak danes sem preposlušal novi album in je res odličen mash-up Type O Negative in Depeche Mode. Odlilčno, mislim, da bo tole en izmed mojih ljubših albumov leta 2022.

 

 

Ameriška ponovno aktivna math/hardcore zasedba These Arms Are Snakes teasajo album starih demo posnetkov, tule je komad Camera Shy. Dobro.

 

 

Malo škotske psihadelije s Helicon in komadom Freakquency.

 

 

Elektronika, rap, hardcore, punk, noise, insanity ... Vse to in še več v novem Ho99o9 komadu Battery Not Included.

 

 

Člani belgijskih Amenra ter ameriških Neurosis so združili moči v projektu Absent in Body.

 

 

Svojo jezo sproščajo tudi Helpless s komadom Wraiths of Memory.

 

 

Španski post metalci so izdali novo plato Hex, who knew.

 

 

Grind? Check. Sick band name? Check. Sax? Check. Blastanus. 

 

 

Povezava do prispevka

Aja, pa evo, domači metalci Siderean so izdali video za komad Coalescing into the Expanse, sicer ni nov komad, ampak se mi zdi vseeno prav omenit.

 

 

Aja, pa še domači Kylovyda so izdali kulski komad:

 

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Ola :) 

 

Čeprav imam filing, da se v zadnjem mesecu ni našlo nič drastično omembe vrednega, je tu vseeno zbirka meni zanimivih novih zadev. 

 

Pa začnimo kar z manjšim razočaranjem / overhypeom. BlackBraid je ameriški one man black metal projekt, ki naj bi črpal zadeve iz indijanske kulture, ampak ... Če je to zaznati kje v glasbi, je dokaj dobro skrito. Black metal, šta'š više. 

 

 

 

Meni vedno bolj odlični ameriški indie/hardcore Drug Church so izdali novo plato, Hygiene. Nisem je še uspel dobro preposlušati, ampak kar sem slišal do sedaj, mi je odlično. 

 

 

Ko smo ravno pri hardcore sceni, ne moremo mimo novo osvežene izdaje zdaj že kultnih ameriških hardcoreašov Converge. Mislim, da mi je The Poacher Diaries, sploh tale redux verzija, ena izmed boljših iz njihovega kataloga.

 

 

Bojim se, da bo tole prva Carpenter Brut izdaja, ki mi bo res povprečna. Tukaj so francoski synthwave prvaki s komadom The Widow Maker. Izgleda se nam na novem albumu obeta veliko sodelovanj, najboljše je bilo z Davidom Eugeneom Edwardsom, vse ostalo mi je zehanje.

 

 

Vojno bi radi zaustavili tudi black metalci Kanonenfieber.

 

 

Sicer moram še pogledati tale film od Tedu Kawhatchammacallit (iskreno se mi ne da googlat njegovega priimka), ampak soundtrack se mi dopade. Bojda je Blanck Mass tudi v živo noro dober in noro glasen. 

 

 

 

Če se ima kdo pravico pritoževati čez cancel culture, so to definitivno poljski death metalci Decapitated, ki so po krivem obtoženi posilstva skoraj eno leto preživeli v ameriškem zaporu. Še vedno odličen death metal band. 

 

 

Ko smo ravno pri tem žanru, so tu tudi Misery Index z novim komadom, The Eaten and the Eaters. 

 

 

 

Večni zabavljač Abbath pa je tudi izdal novo plato.

 

 

Sam se zelo veselim novemu albumu francozov Blut Aus Nord.

 

 

Hehehe, HEALTH z najbolj depresivnim komadom na tejli playlisti.

 

 

Da me ne boste obtožili, da poslušam samo neposlušljivo dretje, je tu tudi Arcade Fire :wub: 

 

 

 

No, pa smo spet nazaj na neposlušljivem dretju, tokrat v družbi Slipknot vokalista.

 

 

Ha, nu metal še vedno ni mrtev? Kar ok.

 

 

Še malo miganja z boki v družbi Lalalar :wub: 

 

 

 

Aja, italijanski doomerji Messa so izdali novo plato, v kratkem jih lahko tudi ujamete v ljubljanski Gromki.

 

 

Pa še tole za konec :*

 

 

 

Povezava do prispevka

Tole bo contender za moj album leta definitivno. V osnovi zelo [techno], gre pa tud precej v druge zanre - [dnb, trance, ambient]. Par komadov v albumu tud kr proper klubskih pokalic. Celo malo ilian tape vibes se na tadrugem komadu.

 

 

 

uredilo bitje ZippeR
Povezava do prispevka

 

Danes je prišla ven nova plata Carpenter Brut - Leather Terror. Kaj pa vem, no, poslušal sem jo do polovice in že zdaj mi je to najslabša njihova izdaja? Komad iz Garmom/Ulver mi je next level brezvezen. 

 

Sem pa toliko bolj navdušen nad novimi Deathspell Omega.

 

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Also prišel je nov black metal/doom/sludge collab med Thou in Mizmor. 

 

 

Zdaj, ko lepo v miru poslušam tole zadevo doma, mi je itak žal, da nisem vzel vinilke, ko sem imel priliko. 

 

Also speaking of new things, ukrajinci White Ward napovedujejo novo plato False Light, hehe, tukaj jo teasajo s komadom Leviathan. Za vse fane sexy sax solaž in black metal glasbe.

 

 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

 

Če že nimamo več Daughters, imamo pa vsaj Chat Pile, ki teasajo svoj full-length prvenec. 

 

 

Uporabnik @Kole bo verjetno cenil novo Brii plato.

 

 

Tudi domači Britof so izdali novo plato, ole.

 

 

Ne glede na to, kako zelo se trudim, mi Cave In nikakor ne potegnejo. Pomojem zaradi njihovega kitarista Brodskya, ki mi je najbolj try-hard antipatičen model. 

 

 

Stiu Nu Stiu bodo kmalu izdali novo plato, New Sun. Všečno. 

 

 

Nekoč velik fan, danes sem res naveličan Misery Index, ampak objektivno gledano, soliden izdelek. 

 

 

Čeprav mi celotna plata ni dogajala, mi je tale komadić od Sunflower Bean res nice.

 

 

Isto velja za novo plato Kendricka Lamarja. Eni komadi so mi vrhunski, eni pa res popolnoma mimo. 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...