Skoči na vsebino

Formel eins COVID-19 edizione


Priporočeni prispevki

Ripper reče pred 1 uro:

Ja lej, dec pač verjame v to. Verjetno ima kot temnopolt tudi malo več "izkušenj" iz področja rasizma, kot večina ostalih preseratorjev okoli njega. Brez takšnih ljudi, ki se zavzemajo za nekaj in v nekaj rinejo, bi marsikatera pravica, ki se vam zdi povsem samodejna, bila še vedno zatirana. Ampak ja, najlažje je pljuvati po drugačnih in se delati norca. 

 

mislm da nobenmu ne gre boj proti rasizmu na zivce, samo nacin

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
sbinotto reče pred 1 uro:

Meanwhile azijci, indijci, latinosi in ostali v f1 ;)

 

Zakaj si Mahaveer ni zasluzu sedeza v f1? Ker je indijec? Ker si zarad tega, ker je reven, ne more privoscit financiranja sedeza? Zakaj se nihce ni posvetil poliranju njegovega racecrafta? Zato ker ni BEL EVROPEJEC?

Ok, Lojz je s talentom in ne z $$$ prišel v F1. Nima za seboj milijonskega fotra, družbe, ki preko njega pere denar.

 

OBELIX reče pred 37 minutami:

Ker to da vse prisiliš v klečanje pa res pokaže, da se zavzemaš za enake pravice.

Vse v redu in prav, sam tako kot ima on pravico, da poklekne, imajo ostali pravico da ne.

Se strinjam, kdo hoče naj kleči, kdor noče naj stoji. Ampak norca se dela samo iz tistega ki kleči, pač ker je Lojze. Saj če bi klečal Kimi bi bil car in nadvladar vesolja.  

 

Stvari se premaknejo v tem svetu samo še na silo, ne zato ker je vse lepo in prav... 

Povezava do prispevka

Nop, norca se iz njega dela ker je tečen. In ker v protest proti zatiranju ostalim diktira kaj naj počnejo.

Medtem se pa fura v blackface avtu z gorivom iz mrtvih živali. Malo pretiravam, ampak tip se preserava. 

  • Račka +1 5
Povezava do prispevka

Mogoče sem tudi jaz malo cinik, a to Lujzovo/Mercedesovo izsiljeno izražanje 'solidarnosti' in kao aktivizma med vozniki F1, pod implicitno grožnjo medijskega linča (direktno prek twitterja dirkače in ekipe obtoževat, da ne naredijo dovolj - v današnjih časih ga itak ne morejo zavrnit, ker se bo po vseh usul ves pravičniški gnev ameriške in svetovne javnosti), mi je že prav na nivoju satire oz. parodije.

 

F1 je šport ki je daleč od 'ljudskega', za razliko od npr. fuzbala, košarke itd. nima nekega družbeno-političnega pomena oz. dimenzije za širšo javnost in se ga je vedno dojemalo kot elitni, nepolitiziran šport, kjer sta eksces in luksuz dovoljena, high-tech zahodnoevropska tehnika in inženiring (večinoma pač belci) igrata ključno vlogo, in ni ravno najboljša platforma za plehke, trenutno-je-ful-modno aktivistične družbene pobude glede zelo kompleksnih, težko rešljivih problemov. Poleg tega ga večina Amerike (kot center BLMja) v bistvu sploh ne spremlja,  dirkači so večinoma belčki Evropejčki, ki so v svetovnem merilu daleč od popkulturnega vpliva glasbenikov, igralcev, fuzbalerjev itd., ekipe in večino osebja so prav tako iz Evrope, kjer sicer vsekakor obstaja rasizem, ne moreš pa specifične ameriške problematike direktno aplicirat na evropske države.

 

In pol Lewis res grobo in na silo javno namoči kolege dirkače, totalno nevajene tega, da bi se F1 na tak način javno politizirala, ter jih postavi v brezizhoden PR položaj, kjer so praktično prisiljeni ne samo v prazne aktivistične floskule in izraze podpore, temveč v klečanje na gridu, kot da so osebno soodgovorni za BLM sranje v Ameriki, državi, ki se ji večinoma jebe za ta šport...

 

Ob tisti frazi ''the Mercedes AMG Team will continue its fight against racism'' sem se prav zasmejal, ker mi deluje kot nek vic iz enega satiričnega stripa.

uredilo bitje Raz
  • Račka +1 8
Povezava do prispevka
Panthera Tigris reče pred 8 urami:

Pred davnimi časi smo imeli v tej izbi "slovar" alternativnih nazivov za vozače in z njimi povezana bitja.

Eventualno se je nabralo preveč žaljivih ali preredko uporabljenih izrazov, in slovar je šel v pozabo.

Half, Šime, Felipe Baby, Polska, Finger, Beavis, Slowalainen, ...

Ralf, Schumi (?), Massa, Kubica, Vettel, Kyvat (?), Kovalainen

 

A sem zadel? :rofl:

Povezava do prispevka

Sem čist pozabil na Kovalainena, še zdaj mi je mindfuck, da je tolko (pod)povprečen dirkač, ki je hitro spokal iz F1, dve sezoni vozil v McLarnu, ko so bli še relativno vrhunsko moštvo.

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...