Skoči na vsebino

Formel eins COVID-19 edizione


Priporočeni prispevki

Raz reče pred 2 minutama:

Sem čist pozabil na Kovalainena, še zdaj mi je mindfuck, da je tolko (pod)povpečen dirkač, ki je hitro spokal iz F1, dve sezoni vozil v McLarnu, ko so bli še relativno vrhunsko moštvo.

valda so mogli njega dat ob hamiltona, da je dobil naslov, sej vemo kaj je blo sezono prej, ko je mel dejansko kvalitetnega dirkača ob sebi :rofl:

Povezava do prispevka

Zadnje case smo ful brali o tem, kako so se pri ferrariju “grdo” znebili vettla. Potem se pa glede zadeve oglasa se horner, ki izpostavi dejstvo, da so bli pri ferrariju nesramni do vettla in nacin, kako so se ga znebili. Se mi zdi kar ironicno, da dripci iz redbulla javno izpostavljajo to ...

 

https://thesportsrush.com/f1-news-sebastian-vettel-red-bull-boss-christian-horner-unhappy-with-ferraris-treatment-of-f1-legend/

 

naj se mal vprasajo o svojih nacinih degradiranja dirkacev lol. Pa tud o tezavah, ki jih imajo, predvsem zadnja leta, dirkaci “drugega” dirkalnika pri njih. Ne zdej, da so pri ferrariju piarovsko ful briljantni, sam redbull je za moje pojme res najbolj odurna ekipa na gridu. Vse vec se tud suslja o tem, kako je albon overrated in da bi si kdo drug zasluzil priloznost pri redbullu. Resno? Samo se cakam besede hornerja, da bo moral albon pokazat kej vec kot kaze, da se bodo pogovarjali o sedezu naslednje leto, pa sem 100%, da konca sezone ne bo docakal pri redbullu. 

Povezava do prispevka

Sploh ni važno koga posedejo v drugi dirkalnik, ker ne bo imel šans proti Maxiju. Zdi se mi dokaj podobna situacija kot je v MotoGP pri Repsol Hondi. Tam je motor ustvarjen 100% po željah Marqueza in se njegovi moštveni kolegi že neki časa vozijo okrog 16. mesta ker Hondo zanima samo Marquez, pri RBR-ju pa je tudi avto ustvarjen 100% po željah Maxa, vedno prvi dobi vse novosti na avtu in mislim da se ekipi gladko jebe za Gaslyja/Albona/random dirkača, ki bo čez par dirk menjal Albona. In preden ne bodo imeli realnih šans za WCC jih drugi dirkač tudi ne bo zanimal.

Povezava do prispevka
Smith reče pred 13 urami:

 

men se dejansko ne zdi to nic nenavadnega

 

pri kompleksnoti danasnjih pogonskih agregatov sem zihr da se da marsikaj prikrit in tezko FIA nadzoruje vse mozne parametre

Kompleksni so in FIA ima problem z nadzorom, ampak v dejanskem primeru Ferrarija je šlo za manipuliranje dovoda goriva za senzorjem FIA, kar je nelegalno. FIA je seveda tega ni mogla dokazati 100% , je pa spremenila pravila in dosegla tajni dogovor s Ferrarijem, kar jim je takoj odvzelo prednost. Agregat sam po sebi torej ni bil nelegalen, goljufali so s količino dovoda goriva. Ampak bolj me preseneča to, da niso uspeli posodobiti motorja, saj so že lani vedeli, da prednosti ne bodo več imeli. To kaže na to, ima Binotto na krožniku več, kakor je sposoben shendlat, da mogoče niti ni primeren vodja in da imajo narobe zastavljeno strukturo. In še neki: kljub temu, da imajo poleg RBR edini kolikor toliko konkurenčen budget, je še vedno opazna razlika v personelu. Mercedes ima v F1 operaciji okoli 1400 ljudi, Ferrari pa okoli 1000. Bolana razlika že na tej točki, da o razliki do nekega Haasa ali Williamsa sploh ne govorimo.

 

F1 je praktično edini šport, kjer ne smeš "trenirati", da postaneš boljši in odpraviš napake, ko pa ti to seveda ne uspe, te pa vsi pribijajo na križ. Govorim seveda o italijanskih medijih. 

 

Iz tega vidika je ustrezno postavljen budget cup nujen, vprašanje pa je, če bo ustrezno implementiran.

 

Do takrat bomo pač gledali Formulo Mercedes.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
dandzo reče pred 4 urami:

Sploh ni važno koga posedejo v drugi dirkalnik, ker ne bo imel šans proti Maxiju. Zdi se mi dokaj podobna situacija kot je v MotoGP pri Repsol Hondi. Tam je motor ustvarjen 100% po željah Marqueza in se njegovi moštveni kolegi že neki časa vozijo okrog 16. mesta ker Hondo zanima samo Marquez, pri RBR-ju pa je tudi avto ustvarjen 100% po željah Maxa, vedno prvi dobi vse novosti na avtu in mislim da se ekipi gladko jebe za Gaslyja/Albona/random dirkača, ki bo čez par dirk menjal Albona. In preden ne bodo imeli realnih šans za WCC jih drugi dirkač tudi ne bo zanimal.

Še nikdar videno. Čakamo samo še to, da se bo moral drugi voznik Redbulla na cilni ravnini umakniti Maxu.

Povezava do prispevka

prvo bo moral en prit pred maksa, da se bo lahko umaknil.

 

 

 rikiardo je bil vsaj blizu maksu. vcasih ga je tudi premagal. pa vedno so jima pustili dirkat. ena izmed bolj fer ekip kar se tega tice, razen proti koncu je riki zacel nek jamrat na qualijih.

 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Eh, dokler bosta glavna Elkann pa Camilleri ne bo nic, ker nimata pojma in nista prava leaderja. Sergio je dokaj dobro zastavil reorganizacijo in so dejansko naredili 2 spodobna avta in verjetno bi 2018 brez vozniskih felerjev osvojili tudi naslov. Ampak ko je sel on rakom zvizgat, se je tudi ta pozitiven trend zaustavil. S temi salabajzerji in z Sbinottovimi reorganizacijami in korelacijami pa ne bo nic. 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...