Skoči na vsebino

Pickupi


HellAngel

Priporočeni prispevki

Počasi bo treba staro krjolo zamenjat za kaj novejšega in ustreznejšega. Med potencialnimi kandidati za novo družinski stroj so tudi kakšni pickupi/poltovornjaki. Torej kakšen hilux, ranger, L200, navarra.

 

Ker rabim dost prtljažnega prostora (seveda so tle so v igri tud karavani) in zarad ostalih dejavnosti tudi terenske zmogljivosti (4x4, reduktor). Vem vem, prec bo kdo predlagu razne subaru foresterje, ampak v tej temi me zanimajo pickupi. :)

 

Zaenkrat imamo en manjši pocen avto, s katerim ni prav veliko stroškov, tako da se ne bi rad zaklal in nabavil nekaj kar mi bo delalo sušo na računu.

 

Rabil bi mal informacij, predvsem izkušnje iz prve roke in koliko je kaj stroškov z vzdrževanjem takšne mašine. Koliko koštajo redni servisi, zavarovanja in splošno vzdrževanje? Kako se v praksi obnese tolikšen kason (hard top recimo)?

 

 

Povezava do prispevka

Ti povem čez mesec, ko grem na servis, koliko pride za Hiluxa z 2.8 motorjem. Servise je treba delat 1x letno, kilometrov pa ne vem iz glave. Je pa dosti reči za vzdrževat, če ne drugega poleg olja v motorju in menjalniku še olje v reduktorju, diferencialih, kardane je treba mazat. Zavarovanje cca. 900eur (Triglav, polni kasko, kraja), registracija oz. cestna taksa  mislim da je fiksnih 102 eura (ker je tovorno vozilo). Nafte pije nekih 9-10 L/100 km.

 

Kar je bilo zaenkrat stroškov so bile zimske gume, cca. 600eur in zaščita proti koroziji Krown, cca. 120eur.

 

Jaz imam alu roleto čez kason, mi sicer nagaja zaradi palet (huda specifika ampak ok). Ne vem kako je z raznimi havbami, bi pa osebno penil, ker je treba dostikrat plezat v kason. To je podvig že zaradi višine (računaj, da so vrata zadaj kakšen meter od tal), če imaš pa zdaj še na kasonu omejitev višine cca. meter, ti pa to še toliko oteži zadeve.

 

Če boš kupoval se ti definitivno splača kupit na firmo ker dobiš povrnjen DDV, če pa ne pa vsaj probaj najdit kakšno avtohišo, ki ti proda testnega. Tako sem ga kupil jaz, avtohiša je naročila avto, ga registrirala kot testno vozilo, so dobili povrnjen DDV, nato so pa čez 4 mesece avto s 1000 kilometri prodali meni z nekimi 20% popusta.

Povezava do prispevka
erted45 reče Dne, 2. 2. 2022 at 10:22:

Ti povem čez mesec, ko grem na servis, koliko pride za Hiluxa z 2.8 motorjem. Servise je treba delat 1x letno, kilometrov pa ne vem iz glave. Je pa dosti reči za vzdrževat, če ne drugega poleg olja v motorju in menjalniku še olje v reduktorju, diferencialih, kardane je treba mazat. Zavarovanje cca. 900eur (Triglav, polni kasko, kraja), registracija oz. cestna taksa  mislim da je fiksnih 102 eura (ker je tovorno vozilo). Nafte pije nekih 9-10 L/100 km.

 

Kar je bilo zaenkrat stroškov so bile zimske gume, cca. 600eur in zaščita proti koroziji Krown, cca. 120eur.

 

Jaz imam alu roleto čez kason, mi sicer nagaja zaradi palet (huda specifika ampak ok). Ne vem kako je z raznimi havbami, bi pa osebno penil, ker je treba dostikrat plezat v kason. To je podvig že zaradi višine (računaj, da so vrata zadaj kakšen meter od tal), če imaš pa zdaj še na kasonu omejitev višine cca. meter, ti pa to še toliko oteži zadeve.

 

Če boš kupoval se ti definitivno splača kupit na firmo ker dobiš povrnjen DDV, če pa ne pa vsaj probaj najdit kakšno avtohišo, ki ti proda testnega. Tako sem ga kupil jaz, avtohiša je naročila avto, ga registrirala kot testno vozilo, so dobili povrnjen DDV, nato so pa čez 4 mesece avto s 1000 kilometri prodali meni z nekimi 20% popusta.

 

No dej, mal sporoč kok košta takšn servis prbližn. Vem da je pri pickupih in terencih jeba potem, ko se začnejo kvarit kakšni diferenciali, amortizerji, reduktorji.. Tle se požre juhuhu dnarja. Sam useen me zanimajo redni stroški.

 

Lepi Šime reče pred 33 minutami:

Also jst sm kr navdušen nad Toyota Hilux :wub:

 

Moja prva izbira (glede na to kaj je na voljo pr nas) bi bil Hilux, potem kakšen Ranger, ampak če se bom odločil za pickupa, bo glede na budget še najbolj primeren L200, ki tudi ni slaba mašina.

Povezava do prispevka
Kočevc reče Dne, 5. 2. 2022 at 6:51:

 

 

Zal jajca + drvarnica

 

 

Ramcke se gleda od 2014 letnika naprej, da so zmogljivi plus znotraj so kot normaln avto. Ce pa rabs monstercka pa vzames TRXa k se polula na srt10 😜

 

Sam nima pa 10 cilindrov hahaha :)

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 11 urami:

Pa dobr kaj ti bo tok konjev v pickupu? 

A boš pred drive thrujem kuril gume? Ker za kaj drugega ne vidim smisla? 

 

 

Also jst sm kr navdušen nad Toyota Hilux :wub:

 

 

Dejansko jih 700 ne rabs, to je sam ludicrous TRX model. Navadn jih ma 400 pa je lih prav za tak avto

Povezava do prispevka

Pust ljudem veselje...

Te so mi najboljše... 

 

Al pa ko en napiše avto ima vso možno opremo. 

 

Kdo gleda srt10 itak ve kaj je to. Komu pa to nič ne pomeni mu pa ta kanta ni vredna niti 10k.

In tak je zdej z vsemi temi avti. 

 

Danes je vsak 15 let star avto loterija. Da ne rečem star 10 let. 

Ker je tolk nekih kurčevih komponent, ki so slabe kvalitete da je samo vprašanje časa kdaj kaj odleti...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...