Skoči na vsebino

Star Wars Jedi: Fallen Order


Priporočeni prispevki

Objavljena slika

Datum izida: 15.11.2019
Prvi teaser: Sobota, 13.4.2019 ob 20:30 na Star Wars Celebration okrogli mizi. Live feed

Razvijalec: Respawn Entertainment (Titanfall, Titanfall 2, Apex Legends)
Založnik: Electronic Arts
Platforme: PC, PS4, XBOX ONE

Znana dejstva:
- action-adventure, SINGLE-PLAYER (link)
- igrali bomo v vlogi jedi padawana, ki je preživel order 66
- Chris Avellone je delal na igri - Tweet


Objavljena slika



Features:

  • You can upgrade and customize your lightsaber with different parts and colors
  • Levels are quite large
  • Lightsaber combat is silk smooth and responsive and it's close to Sekiro
  • Vehicles with guns confirmed
  • Difficulty settings and there was plenty of challenge in the GI demo, harder than the EA Play demo
  • There are combos but enemies are tough
  • There's a ship-HUB, you use this to travel to various planets
  • Many path locked behind gadgets and abilities to unlock
  • Good variety in locations in old and brand new planets
  • There's Photo mode
  • Player customization and Skill tree with various upgrade circles
  • Dark Souls and Metroid were referenced often

Zadnji update za špil je prinesel par novih stvari:

  • nove izzive (combat challenges) do katerih dostopate med meditacijo
  • nove kozmetične elemente (lol)
  • New game plus (ne se preveč veselit, v tej igri se prenese samo kozmetika, ki ste jo našli v prejšnem preigravanju :P) (lahko bi pač naredili, ko odkleneš novo sposobnost, in s tem nova veja nadgradenj, da se pač izpolnijo vse nadgradnje od prej, a ne....)

 

 

uredilo bitje JediEagle
Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...

2 letni mrtva tema to the  top :)

 

Moram napisat vtise, zato ker sem bil včasih res velik Star Wars ventilator. Potem nekako sem mislil, da sem odrasel in da je Disney to sedaj kupil in nekako me več to ni zanimalo. Ko je prišla Fallen Order ven sem jo kupil zaradi frenda in jo probal. Takrat sem že poznal Souls igre in po pristanku na drugem planetu kmalu opustil, ker mi je blo smeče.

 

Zdej sem spet malo probal in po prvem epic uvodu, igra pade do točke, kjer sem nehal, igram naprej, igra še bolj pada, igram naprej in čist podn od špila, tist drugi planet je dizaster, mapa v pizdi. Mape ne znam brat, ne znam se nazaj vrnit, ne moreš travelat med check pointi... Bedni Zelda puzli z lesenim likom. Ok nekako najdem nazaj pot, pričaka en bossič da mal popravi okus in grem na wookie planet, takoj top akcija igra se takoj dvigne spet ful, planet je proper ima tist wookie planet wibe, top uživam, ampak potem se spet vrnem nazaj na tisti dizaster planet, ma sem hotel spet končat, ampak tu sem že sedaj 5-6h in sem vztrajal, hvala bogu, ker bi zamudil eno res res dobro izkušnjo. Po tem podnu igra samo še lepo raste, raste, raste, raste do finala, kjer se ti oči zarosijo in ugotoviš, da mogoče pa le nisi prestar za Star Wars, enostavno zašpila na vse moje strune iz otroštva.

Če bi igro skrajšali za polovico, bi bila lahko to igra generacije, resno... Enostavno so te fillerji brezvezni, kot vračanje na planete in vračanje na ladjo nazaj. Igra ima tudi nekaj napak, grafika je nekonsistentna, v zaprtih prostorih je 10/10, ene face so dobre ene so PS2 generacija. Žal kakih lepih panoramskih pogledov ni tudi na wookie planetu, enostavno je 15 let star Crysis đungla lepša.

 

Liki notri, ki igrajo so dobri. Glavni mi je riđi, ni lih moj đir, ampak ok, medtem je ena čefurkica veštica Merrin,ki se pač ne zna obnašat, preveč sproščena, kot da bi jo iz GTA ven potegnili, k da ne bi bila iz istega star wars sveta, ampak ni ji za zamerit, ni bila še nikjer samo na Planini in Kladuši, ti jo mal okrog pelješ, tko da overall na koncu izpade dobr, simpatičen lik. Potem buggi, jest jih v Cyberpunku nisem videl, tu pa po 2 in več letih na konzoli se mi zatakne enkrat za ventilator, da sem moral resetirat, prvič v lajfu mi je konzola enkrat crashala, pa če umreš med bežanjem/vračanjem na ladjo neha muska in potem bežiš nazaj brez muske, res lame. Enkrat sem pri dveh mini bossih umrl in grem še enkrat probat in jih ni bilo več...

 

Ampak overall je špil čisto pravi Star Wars, zgodba je boljša, kot kak SW film. Podajanje, dialogi in čustva so na presentljivo visokem nivoju. Mogoče pretenciozneži zavijajo z očmi, ampak ja, zame k sm pregledal youtube filme Bloodborne story explained pa še zmeraj ne vem zakaj se gre je zgodba tukaj dobra! Gameplay, dobr, ni souls to, ampak lepo se razvija skozi igro in narašča, vedno boljši! Glasbena podlaga je res 10/10, ni star wars theme, ampak vseeno je, haha...  Prav paše ta 80s style v ozadju in doda k vzdušju.

 

Je par uric saffra, ampak overall priporčam vsakemu star wars fanu.

 

9/10 - vem, mal sem nostalgičen in zato radodaren, ampak ob kup smeteh, da ta igra na ps4 nima niti 80 na metacritic je pa tud nesramno.

Povezava do prispevka

Vidis kak mamo rizlcne ooglede…men je bil start ok…pol pa strmo navzdol…na koncu sem se prav silo, da sem koncal. FajtSistem ogabn..lih priso s Sekira..si kontrole nastavim iste…ma ni slo parryat da ga jebes..ni bla mehanika prav nastavljena. Svetovi ogabni..tak kot si reko..mape ne znas brat..zmedeno…

 

hitroProdalNaprej/10

 

 

ne razumem kak ti je lahko 1/3 spila gnila pa se vseeno das 9ko?

uredilo bitje George Michael
Povezava do prispevka

Jaz sem isto zgubljal živce pri parry, enostavno da se jebeš pa ne gre. In posledično se nisi mogel nadrkat v combatu, da bi bil dober, kot recimo v from igrah, kjer čez čaz postaneš dober.

Tako mi je na koncu najbolj pokvarilo izkušnjo to, da te lahko prefuka squad storm trooperjev, ti pa si Jedi.

 

Upam da za dvojko popravijo/izboljšajo combar sistem.

uredilo bitje bojler1
Povezava do prispevka

glih nabijam v izolaciji na mulcovem compu s switch procontrolerjem in sem cist not padu, sem ravno zakljucil prvi postanek na wookie planetu. v zgoraj zapisanih kritikah se ne najdem, torej nisem mel podobnih težav, izkušnje, mogoče je stvar tudi v tem, da je že zelo dolgo časa od kar sem zadnjič tako nabijal kako igro in torej nimam razvitega feela, da nekatere stvari niso na mestu 🤷🏻

 

Povezava do prispevka
George Michael reče pred 1 uro:

Vidis kak mamo rizlcne ooglede…men je bil start ok…pol pa strmo navzdol…na koncu sem se prav silo, da sem koncal. FajtSistem ogabn..lih priso s Sekira..si kontrole nastavim iste…ma ni slo parryat da ga jebes..ni bla mehanika prav nastavljena

 

bojler1 reče pred 1 uro:

Jaz sem isto zgubljal živce pri parry, enostavno da se jebeš pa ne gre. In posledično se nisi mogel nadrkat v combatu, da bi bil dober, kot recimo v from igrah, kjer čez čaz postaneš dober.

Upam da za dvojko popravijo/izboljšajo combar sistem.

To imata nekaj, kar zadnje čase pogosto opažam na forumu in tudi sam sem to imel, temu se reče from syndrom :). Ker ko enkrat začneš igrat from igre, ti vse ostale 3rd person hack and slash zdijo smeti. Zato sem tudi jaz prvič nehal s fallen order.

George Michael reče pred 1 uro:

Svetovi ogabni..tak kot si reko..mape ne znas brat..zmedeno…

hitroProdalNaprej/10

ne razumem kak ti je lahko 1/3 spila gnila pa se vseeno das 9ko?

Svetovi so razen tega grdega planeta star wars svetovi. Ni to neke tople vode in mislim, da jim dobro uspe. Visoka ocena pa zato, ker je bolj proti začetku 1/3 igra ogabna, če bi bila zadnja tretjina, bi bilo bistveno slabše.

 

bojler1 reče pred 1 uro:

Tako mi je na koncu najbolj pokvarilo izkušnjo to, da te lahko prefuka squad storm trooperjev, ti pa si Jedi.

Tko da je dost odvisno, kako greš v igro. Če greš v DOOMa zaradi zgodbe boš razočaran. Tukaj moraš vseeno iti, ne kot Jedi, ker to nisi. Si cvergl, padawan, ki 5 let ni moči uporabljal. Ni to force unleashed, kjer si bil močnejši od Vaderja in celo od Emperorja. Jest celo igro nisem blocka sploh uporabljal, samo za laserje. Lepo slow motion in zadej. Kasneje jih lepo k Darth Vader potegnil k sebi in pobijal. Bl so mi šle na živce neke živali, ki so se izmikale, kot stormtrooperji. Sploh proti koncu, ko šaltaš med single in double, double za crowd control in singlce za dmg. Jest sem bil na koncu, že kr badass.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 10 minutami:

To imata nekaj, kar zadnje čase pogosto opažam na forumu in tudi sam sem to imel, temu se reče from syndrom :). Ker ko enkrat začneš igrat from igre, ti vse ostale 3rd person hack and slash zdijo smeti. Zato sem tudi jaz prvič nehal s fallen order.

Faking tole. Je kot neka glivična bolezen igric. :D

Povezava do prispevka
atomic reče pred 26 minutami:

Tko da je dost odvisno, kako greš v igro. Če greš v DOOMa zaradi zgodbe boš razočaran. Tukaj moraš vseeno iti, ne kot Jedi, ker to nisi. Si cvergl, padawan, ki 5 let ni moči uporabljal. Ni to force unleashed, kjer si bil močnejši od Vaderja in celo od Emperorja. Jest celo igro nisem blocka sploh uporabljal, samo za laserje. Lepo slow motion in zadej. Kasneje jih lepo k Darth Vader potegnil k sebi in pobijal. Bl so mi šle na živce neke živali, ki so se izmikale, kot stormtrooperji. Sploh proti koncu, ko šaltaš med single in double, double za crowd control in singlce za dmg. Jest sem bil na koncu, že kr badass.

Ja to itak, da je začetnik in še ni razvit, samo vseeno. IMO če bi bil combat boljši, (pa s tem mislim boljši, ne poenostavljen) bi bil tudi sam občutek da si res Jedi v razvoju boljši. 

Pri inkvizitorjih sem recimo moral težavnost znižat, ker bi drugače plošček skozi okno do 3jega soseda pognal, tak mi je šlo na živce. Drugače sem na hard igral. In tu se pokaže slabost combat sistema. 

 

 

Povezava do prispevka

Jest ze igram spidermana in je fallen order barvna televizija, kar se tiče combat sistema. Kot sem že rekel, from igre so tu postavile tako visok standard. Sekiro ima najboljši combat sistem. Si predstavljaš, da from naredijo neko Jedi igro s Sekiro combat sistemom in postavijo ceno igri 200€? To folk v vrsti stoji za igro :)

 

Po drugi strani pa pogledaš to filmsko produkcijo no...

 

 

To se pa vidi, da je denar ima se može se.

 

Poglejte samo musko o kateri sem ogovoril. Recimo 13.30 do 14.30. To je točno tempirano na dogajanje, kot stare Tom & Jerry risanke. Ko to na glas prižgeš hi-fi, k ti dnevna soba pričara ambient, prov ko sem se pogledal proti hladilniku sem samo roko stegnil in se je hladilnik sam odprl in mi je pir priletel v roko. Prisežem.

Povezava do prispevka

Tale vlak je direkt SOF1 2. level

 

Najjace pri respawnu so mi ta majhni bomboncki, npr tista scena ko se obrnes in si kr naenkrat ne neki imperial ladji al neki, tko kot tf2 vent scena npr.

 

Pac neki kar se nisem izkusil, za vlak minus to da sm lvl ozel pac kot nek tribut raven software_a me boli. 

 

Navedek

Si predstavljaš, da from naredijo neko Jedi igro s Sekiro combat sistemom in postavijo ceno igri 200€? 

Se bolje 

A si predstavljas da postavijo igri ceno 500

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
  • 10 mesecev kasneje...

Po parih urah preigranega je špil super delux fun. Res tista perfektna mešanica pustolovskega SW vzdušja, vrtoglavih produkcijskih vrednosti in eksplozivnih set piecev. Nešokantno je tudi filing combata pri 60 fps drastično boljši napram prvemu delu, ker pač ne moreš furat reaction based parry sistema na mukotrpnih 30 fps. Zaenkrat ima hrenov pečat kakovosti.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Po butter smooth uvodnem delu drugega planeta, zadeva spet začne zelo opazno dropat frejme, ko prideš do naselbine. :hmm:

Men je vse skupaj dokaj na robu igralnosti. Vsem, ki so vas razni GOWR in podobne igre razvadili z rock solid 60FPS, raje počakajte z nakupom.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...