Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

To je ravno tako, kot bi rekel, da bi raje imel Kio kot Mercedesa ali pa BMW-ja, če bi oba dobil za podobno ceno.

 

Pač krneki, Alienware je res ono top šit oblikovanja, tudi sami materiali, ki jih uporabljajo so premium, ti bi imel pa raje neka generična, plastic fantastic jajca od LG-ja. 

 

Zakaj že?  

38WK95C-D1.jpg

 

csm_AW3821DW_back_shot_57e66fad3d.jpg

Bildschirmfoto-2020-09-02-um-17.14.34.png

uredilo bitje Surg3on
Povezava do prispevka
Surg3on reče Dne, 23. 9. 2020 at 12:39:

To je ravno tako, kot bi rekel, da bi raje imel Kio kot Mercedesa ali pa BMW-ja, če bi oba dobil za podobno ceno.

 

Pač krneki, Alienware je res ono top šit oblikovanja, tudi sami materiali, ki jih uporabljajo so premium, ti bi imel pa raje neka generična, plastic fantastic jajca od LG-ja. 

 

Zakaj že?  

38WK95C-D1.jpg

 

csm_AW3821DW_back_shot_57e66fad3d.jpg

Bildschirmfoto-2020-09-02-um-17.14.34.png

 

 

 

Design

To je zelo subjektivno, ampak meni kot sem omenil, je totalno otročji alienware design, naj bo to laptop, kišta ali monitor. Poleg tega je, kot vidim je res debel, kot monitorji izpred 10ih let. Kot večina odraslega folka na forumu nisem fan ledic, da pa dajo na zadnjo stran, ki je v 95% obrnjena proti steni, neke ledice in logotipe, je pa meni res ultimativno tryhardanje.

 

Plastik fantastik

Kot vidim ima LG podstavek iz aluminija, in ta deluje zelo suveren, medtem ko je Alienware cel plastičen.

 

Kia vs Mercedes

Sicer offtopic, ampak avtomibilske primerjave so vedno top. Niti je LG Kia niti je Alienware Mercedes. LG je zelo pomemben player na področju ekranov, tako monitorjev kot TVjev. Glede na to, da BMW in Mercedes nista toliko dražja od KIE, bom vedno vozil enega izmed njiju.

 

 

Poleg tega je tisti LG monitor verjetno popoln monitor in boljšega trenutno na trgu ni in dvomim, da bo tudi ta Alienware prekoračil te visoko postavljene standarde. 

 

Povezava do prispevka
eViLL reče pred 1 uro:

Kaj se splača kupit more bit vsaj 144hz, 1440p, ips?

Vzel sem GIGABYTE AORUS FI27Q-P, pa dobil žal z res slabim backlight bleedom in mrtvim pixlom.

Sem ga pa vrnil prodajalcu ker je bil zadnji pa mi ni za čakat na garancijo. 

Sam nikoli več ne bi vzel 16:9 monitorja. Enostavno je za monitor 21.9 toliko boljše, da adijo...

 

Jest bi vzel tole:

https://www.computeruniverse.net/de/iiyama-g-master-red-eagle-gb3466wqsu-b1?utm_channel=psm&utm_source=geizhals&utm_campaign=cpc&utm_medium=katalog&utm_content=artikel&agt=288

 

144hz

HDR 400

3440x1440

21:9

kurwa

freesync premium pro

 

vse to za manj, kot 500€

 

je pa VA

 

njegov IPS bratec je še cenejši samo ima ni HDR400

https://www.amazon.de/dp/B0866GCPXM?linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&smid=A3JWKAKR8XB7XF&creativeASIN=B0866GCPXM&tag=geizhalspre03-21&ascsubtag=aJ0OWN7dT8E821AmA3PqSQ

Povezava do prispevka
maksi reče pred 19 minutami:

8-bitni VA panel, nič posebnega.

Ker vem da si navaden drekobes, da se vtakneš v vsako stvar, da men skušaš kontrirat, kar počneš že leta in leta na forumu. Bi te prosil, da mi samo najdeš en gaming monitor, ki pa je 10bit. To boš ti zdej ustrelil z rokava k nič, ker tega je verjetno tolko veliko na trgu, da potem 8bit res ni nič posebnega.

ajde evo...

Povezava do prispevka

Jaz imam CQ32G1 in je kul, pri prejsnih IPS me je vedno nekoliko motil IPS glow (tak pink odsev). Edina slabost je ghosting pri crni ali sivi barvi. Ta pac je opazen na dolocenih delih.

Pa tale 1ms pri VA panelih je pac nabijanje, ker to dosezes preko menija z OCjem. Vsaj tako je pri mojem, dvomim, da so to kaj spremenili v enem letu.

Povezava do prispevka
eViLL reče pred 12 minutami:

Nekak bi rajši imel 16:9 1440p, ker še vseeno precej poleg drugih iger igram CS:GO in mi to bolj ustreza.

Na 21:9 monitorju še zmeraj lahko igraš 16:9, obratno pa ne gre. Prvič ko boš dal eno okno na desno stran in drugo na levo, boš videl kako je to awesome. Ni pa rečeno, da v prihodnosti ne bodo dodali 21:9 v counter strike in boš takrat hendikepiran. Medtem, kot 21:9 sedaj nisi.

 

EDIT: zdej sem mal probal CS:GO, ma čisto super je na 21:9. Mal ti levo in desno tist večji rob sliko popači, tako da jo raztegne, ampak drugače cool.

Povezava do prispevka

To bi omenil, samo vem že reakcijo atomica, pa se mi ne da prepirat z njim glede tega. Tak 27" 1440p 6:9 monitor bi stal 250€, pač tak monitor več kot 450€ niti ni vreden, on pa piše kako je oh in wow.

 

Zame VA paneli odpadejo zaradi slabe pixel odzivnosti, tako da je 144hz bolj blažev žegen, ker imaš več ghostinga kot pri ostalih panelih.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Arey reče pred 18 minutami:

Maxi, couch datasheet reviewer.

Namesto da bi omenil v precej svoh resolucijo za tako velik monitor je problem nasel v bitni locljivosti panela. V GAMING monitorju.

Zakaj bi to omenil. Kakor vem na forumu velja 1440p za 27" kot gold standard foruma.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 13 minutami:

To bi omenil, samo vem že reakcijo atomica, pa se mi ne da prepirat z njim glede tega. Tak 27" 1440p 6:9 monitor bi stal 250€, pač tak monitor več kot 450€ niti ni vreden.

Tak monitor če bi bil brez 144hz bi bil verjetno še cenejši.

 

Postavil sem ti par vprašanj na tvoje trditve in ti bom še enega, na tvojo trditev:

 

Pokaži mi monitor 27" HDR400, 144hz VA, amd freesync premium pro. Pa naj bo 250€.

 

Ena tvoja trditev ne pije vode. In kar nekaj lapaš po forumi že 10 let. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...