Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Sektor 13 reče pred 13 urami:

Ja elektronika je kar zapletena zadeva. Visoke frekvence so vedno problematicne.

 

Npr. v sluzbi pri sefu lahko ob dolocenih slikah na monitorju proizvaja motnje na radiu, ki je priklopljen na 230V vticnico zraven. :)

Preveri ce ti prihaja iz zvocnikov.

 

zvočniki niso, ker jih nimam (še)...sumim napajalnik, ki je edina stvar, kjer sem poslušal forum in malo zaškrtaril na kvaliteti

lahko pa da je tudi grafična, ker pred grafično nisem slišal tega whinea (ampak tudi napajalnik ni bil toliko obremenjen prej)

med igranjem ne slišim nič, ampak samo v windowsih, ko premikam miško in ko skrolam recimo po kaki internet strani - kar neki... :)

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 9 urami:

 

zvočniki niso, ker jih nimam (še)...sumim napajalnik, ki je edina stvar, kjer sem poslušal forum in malo zaškrtaril na kvaliteti

lahko pa da je tudi grafična, ker pred grafično nisem slišal tega whinea (ampak tudi napajalnik ni bil toliko obremenjen prej)

med igranjem ne slišim nič, ampak samo v windowsih, ko premikam miško in ko skrolam recimo po kaki internet strani - kar neki... :)

Zgleda bo treba dat muziko bolj na glas :)

Povezava do prispevka
Arey reče pred 21 urami:

Najmanjsa kolicina ceta na mehko kepo, tok da razmasti, zmocis z vodo da je vlazno in gres. 

 

Stipe2 reče pred 20 urami:

 

kos stare obične bele bombažne majice, dahneš v ekran, pobrišeš - works for me...

 

DaCapo reče pred 20 urami:


Neka namenska čistila za enkrane se dobijo v spreju. Meni je bilo kar OK (dejansko popršiš in obrišeš in je res dober rezultat). Drugače pa se strinjam s cenejšima predlogoma od Areya in Stipe2. 

thx, gre za eno mastno packko katero sem obrisal s krpo in destilirano vodo, pa je žal ostal kot nek oblaček, verjetno razredčena umazanija. Gel v spreju sem že probal na starem monitorju ampak je pač gel, nek "residue" pusti, tako da mi ne diši ravno preveč. Po netu pišejo o razredčenem belem kisu, čistila na Amazonu imajo vsakršne komentaje, en hvali, drugi prisega da mu je luknjo v monitorju naredilo. :)) Mislim, da bom kar beli kis probal...

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka

Seveda ti voda ni odstranila mascobe. Zato das res majhjo kolicino detergenta (jz ponavadi sam malo pobrisem vrh flase) in zmocis z vodo, odcedis in gres. 
No, lahk se pa zajebavas s kisom ce ti je dolgas v lajfu. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Btw, kako je pa z alkoholom in ekranom? Jaz imam ogromno teh t.i. medicinskih alkoholnih robčkov za razkuževanje, ampak v življenju še nisem (upal) poskusiti čistiti ekrana. Na drugih zadevah je seveda OK (miške, tipkovnice itd.), ampak ekran... hmmm. Kaj menite?

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:

Btw, kako je pa z alkoholom in ekranom? Jaz imam ogromno teh t.i. medicinskih alkoholnih robčkov za razkuževanje, ampak v življenju še nisem (upal) poskusiti čistiti ekrana. Na drugih zadevah je seveda OK (miške, tipkovnice itd.), ampak ekran... hmmm. Kaj menite?

 

Eh, nima ti kaj biti. Še posebej če takoj obrišeš. Jaz mam tisti  nek Philips sprej z mehko krpico, ampak sem uporabljal že tudi steleks in vsega boga... pa ni nič narobe blo nikoli. Uporabljal sem tudi ogormno krat že tiste tobčke (Pampers...) samo, da so brez nekih krem...

Povezava do prispevka

Ma, saj jaz sem imel nek namenski sprej za čiščenje ekranov in nikoli ni bilo težave, v bistvu je deloval odlično, pa še drag ni bil. Ampak je pred kratkim zmanjkalo in zdaj malo tukaj berem nasvete. Sicer imam prirojeno, da se ekrana nikoli in nikdar(!) ne dotaknem s prsti, ampak vseeno se naberejo moteči elementi (bodisi prah... bodisi kakšen random kih al kaj vem kaj,  in se pojavi packica..  :( ). Na to pa sem alergičen, ker ekran mora biti čist v nulo! 

@Sektor 13: ja, saj jaz sem to tudi iz "stare šole" podedoval, da je alkohol nekako no-go za LCD ekrane. Zato pa sem tudi vprašal :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Vedno imam doma kak paket čistilnih robčkov (saj kot pravim al Pampers al Viloeta al kaj je že) in vedno je to pure water.... brez dodatkov, brez mazil ipd... to uporabim komot tudi za vse ekrane. Saj prav Stelex res nisem nikoli uporabil, pa še to vem za ljudi, ki uporabijo in nikoli nisem slkišal, da bi komu kaj zjebalo zaradi tega. Ti robčki pa, če so dobri za moj pimpek... sodobri tudi za ekran :D

Povezava do prispevka

Jaz si ne bi upal s kakšnim detergentom za posodo (pril, cet), ker so dokaj agresivna čistila.

Sploh na novem ne.

Lahko pa, da sem preveč paničen. Ampak raje uporabim namensko čistilo.  

Jaz uporabljam namensko čistilo. Philips je sranje. To mi je vedno puščalo sledi. Ker sem alergičen na to sem iskal naprej.

Najboljše zaenkrat je Fellowes

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

https://e-misija.si/monitorji/monitorji-265-do-29/monitor-dell-686-cm-270-u2722d-2560x1440-ips-5ms-vga-hdmi-displayport-dpout-usbcdp-15w3xusb30-pivot-3h-srgb100/U2722D

 

Kakšna graja/pohvala za tale monitor? IPS, 350nits, resolucija mi takšna odgovarja(4K mi je zares premajhna slika)... USB-C je must. Še kaj drugega v tem rangu, primernejšega? 


Iger se na njem ne bo igralo.

uredilo bitje morsus
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...