Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Jaz imam 32" z VA panelom (kao 1ms gaming monitor). Slika je kul, samo ghosting je pa opazen. Crne pa sive barve se zelo blurajo tudi na srednjem "overdriveu".

Sicer sem se navadil, vendar ga nebi vec kupil takega !

 

 

p.s.

Moj monitor je CQ32G1 , vzel sem ga ker je ukrivljen, pri tej velikosti mnogo boljsi kot raven, vsaj zame

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

Ne vidim zakaj ne bi bil.
Ima dober refresh rate, ukrivljeni so mi sicer meh, ampak pri tem formatu bi znal bit uporabno,

Nimam pojma kako vsecni so MVA paneli, ker nimam izkusenj z njimi, nazadnje se mi je zdelo da se radi blurajo...

 

HDMI je v 1.4 tako da bos za visje frekvence raje posegel po DP inputu...

 

IMO bo okej... ce ne bos pa v bazarju prodal mi za 20€ :P

Povezava do prispevka

(še vedno) iščem en 27" 1440 120hz+ monitor. Kaj lahko tle dobim za budget, in kaj za nek midrange ceno. Ne bi mel TN matrike, VA/IPS sta ok. Če ima freesync ki bo delal z nvidia kartico bo odlično.

 

Also kakšna je tle razlika med budget in mid level monitorjem? Nikoli nisem kupoval HFR monitorja in tut zdej ga bom merl večinoma za delo, ampak ker že imam en 4k 32" monitor, rabim pa še enega, je lahko vsaj še za kak game dober.

Na konc bom itak kupu še enega 4k 32" pa naj gre gaming v kurac.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Velika želja je ta:
https://www.saturn.at/de/product/_samsung-gaming-monitor-odyssey-g9-49-zoll-dqhd-240hz-curved-weiß-lc49g95tssuxen-1780856.html?rbtc=gei|pf|1780856||p|price comparison_sat-produkte-nat_3223|
Samsung Odyssey G9 C49G95T

Še vedno ni perfektno tisto kar bi si želel, ampak je zelo blizu. Ob izzidu je bil celo "samo" 1250€. Pomoje pa so pomanjkljivosti, prevelik curve, manjka 4K, pa mogoče še 40-60hz več =P Vem, da tega trenutno ne žene še noben GPU, but ...

uredilo bitje T7ank
Povezava do prispevka
Arey reče pred 6 urami:

(še vedno) iščem en 27" 1440 120hz+ monitor. Kaj lahko tle dobim za budget, in kaj za nek midrange ceno. Ne bi mel TN matrike, VA/IPS sta ok. Če ima freesync ki bo delal z nvidia kartico bo odlično.

 

Also kakšna je tle razlika med budget in mid level monitorjem? Nikoli nisem kupoval HFR monitorja in tut zdej ga bom merl večinoma za delo, ampak ker že imam en 4k 32" monitor, rabim pa še enega, je lahko vsaj še za kak game dober.

Na konc bom itak kupu še enega 4k 32" pa naj gre gaming v kurac.

Jaz tudi, samo mene najbolj muči, da sem prpa in se ne upam it panel loterije z željenim monitorjem. Že 9 mesecev.  Nisem vajen ubadanja z vračanjem in vedno oklevam.

Drugače je Vodokotlič nad tabo prodajal enege ravno takega kot želiš.

Zdaj me bo pa zaćel mikat še

 

T7ank 300hz osveževanja bi imel? :O Ne bi raje pol počakal na 360hz raje? :D

 

 

uredilo bitje Majek
Povezava do prispevka

Kaka so vaša priporočila za človeka, ki mu crkuje 1440p 60hz 27" monitor.

 

Ostal bi na 1440p, igram pa večinoma dirkačine (Assetto Corsa, Forza Horizon 4) ter zadeve kot so Witcher 3, Assassins Creed serijo, GTA 5, RDR2, itd. 

Raznih shooterjev in MOBA iger igram takorekoč nič. 

 

Imam pa PC s 1080ti trenutno. 

 

Predvsem me zanima ali  se mi splača gledat recimo 1440p 144 HZ monitor kot je tale: AOC CQ27G2U ali naj raje prišparam par evrov in pičim kaj takega: PX275h al kaj sličnega.

 

 

Povezava do prispevka
Large_von_Rear reče Dne, 19. 6. 2020 at 10:22:

Kaka so vaša priporočila za človeka, ki mu crkuje 1440p 60hz 27" monitor.

 

Ostal bi na 1440p, igram pa večinoma dirkačine (Assetto Corsa, Forza Horizon 4) ter zadeve kot so Witcher 3, Assassins Creed serijo, GTA 5, RDR2, itd. 

Raznih shooterjev in MOBA iger igram takorekoč nič. 

 

Imam pa PC s 1080ti trenutno. 

 

Predvsem me zanima ali  se mi splača gledat recimo 1440p 144 HZ monitor kot je tale: AOC CQ27G2U ali naj raje prišparam par evrov in pičim kaj takega: PX275h al kaj sličnega.

 

 

Za igre ki si jih navedel raje vzami ultrawide, neko 34" varianto 21:9, 1440p.

 

Jaz mam zdej nekaj mesecev AOC CU34G2 in je veliko bolj immersive. Ni glih neki top of the line kvaliteta ampak za kej več bi moral plačat dvojno ceno tega.

 

iiyama Red Eagle se zdi tudi zanimiv, če preferiraš raven zaslon in IPS matriko.

Povezava do prispevka
Large_von_Rear reče Dne, 23. 6. 2020 at 9:28:

killzo glih tega sem gledal, praviš da je kul? Odločam se med tem in g2x verzijo, ki je 144 HZ, je pa minimalno 100 EUR več.

Men je super za špile in vsakodnevno rabo, za kej profesionalnega pa ni. 100e za dodatnih 44 HZ si pa nisem mogel upravičit :D

Povezava do prispevka
T7ank reče Dne, 18. 6. 2020 at 20:37:

Velika želja je ta:
https://www.saturn.at/de/product/_samsung-gaming-monitor-odyssey-g9-49-zoll-dqhd-240hz-curved-weiß-lc49g95tssuxen-1780856.html?rbtc=gei|pf|1780856||p|price comparison_sat-produkte-nat_3223|
Samsung Odyssey G9 C49G95T

Še vedno ni perfektno tisto kar bi si želel, ampak je zelo blizu. Ob izzidu je bil celo "samo" 1250€. Pomoje pa so pomanjkljivosti, prevelik curve, manjka 4K, pa mogoče še 40-60hz več =P Vem, da tega trenutno ne žene še noben GPU, but ...

Mater je seksi. Popolna norost, ampak seksi :)

Povezava do prispevka

Najprej sem kar pizdil, ker sem z brightnessom na full gledal v čisti temi.

Ampak, ko sem malo znižal brightness, je ok.

Nekaj  je IPS glowa, ampak ni hudega in jaz ne opazim med uporabo. Se mi pa zdi, da ima ta monitor na splošno ips glow kar visok, ko sem gledal malo slike,

verjetno zaradi HDR-ja? Nisem tak strokovnjak ... Drugače super slika, filmi, igrice majo zelo lepe barve in so smooth.

Itak je pa pri IPS-ih malo loterija.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...