Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

atomic reče Dne, 2. 10. 2021 at 11:22:

To je recimo dost bolan deal za 250€

27"

IPS  matrika

144hz

free sync

1440p

350cd svetilnosti je zelo veliko za ta razred

 

za vsak evro manj, je kompromis zelo velik

 

tole bi takoj nabavu, ampak tok grdga dizajna enostavno ne morem prenest

Povezava do prispevka

Pobje, spet me je prijel napad, da bi menjal svoj 15 let star AOC. Pokomentirajte mi prosim tole. Je dejansko vreden 3x več kot tisti HP, ki ga je prilepil atomic? Je sploh smiselno jemat 32" za desktop uporabo, če sedim 70 cm stran od ekrana? Iščem nekaj, kar bo future proof (glej prvi stavek o starosti trenutnega monitorja), trenutni PC itak ni niti približno sposoben gnati kakšnih špilov na 4K / 1440p @ >60FPS, ko me prime primeren napad ga bom nadgradil (ali pa si omislil PS5).

 

Fala puno :) 

 

 

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 10 urami:

Kul, hvala za komentarje. Zdaj vidim, da je tisto res overkill. Bom še mal pregledal, če najdem kaj bolj primernega.

 

32 ali 34''?

QHD al WQHD?

144hz in več?

 

https://www.monoprice.eu/collections/displays

 

https://geizhals.eu/?cat=monlcd19wide&xf=11939_31.5~11940_34~11963_144~14591_25601440~14591_34401440

 

filter 31.5-34'', 144hz in več....to je to...

Povezava do prispevka

Hvala ti za tole, bom pobrskal, če mi pade kaj v oko.

Velikost moram sprobat, če bo 32" sploh šel na mizo (nekje imam nek star 32" TV, za občutek bo že), sicer bo 27-28". V 32" sem se vpičil, ker imam mizo v liniji s posteljo, da bi potem lahko vsebine odjemal tudi iz postelje. Me pa skrbi, da bo za ta namen tudi 32" (pre)malo, ker je pa le nekih 5-6 metrov razdalje.

4K @>120Hz sem opustil, ker je res overkill, pa skok v ceni je tudi zajeten. Bi res lahko dobil 2-3 QHD monitorje za ta denar, kot je rekel Arey. Pa še za QHD @144Hz bo treba nadradit kišto oz. si omislit kakšen PS5. Je pa to IMO vseeno boljša opcija kot npr. 4K @60Hz.

Trenutno vem samo, da ne bi imel kakšnih prehudih gaymer dizajnov, pravtako nočem ukrivljenih zaslonov, zvočnikov pa ne rabim.

 

 

 

Povezava do prispevka
kmetek reče pred 55 minutami:

5-6 m je občutno predaleč za 32'', to še 55/65'' ni dovolj, kvečjemu 75 :)

Mislim, ja, ne bo ravno THX izkušnja sam jz sm celo srednjo šolo tko gledal nanizanke, cca 3m stran na 17" zaslonu :D Če imaš finančne in prostorske možnosti, @erted45, pol valda kupi nek TV zravn, če ne pa ni kot da boš umrl.
Jz mojega 32" 4k gledam cca 1m stran pa je super.

 

Aja, če boš gaming delal z njim pol mogoče res raje 27" 144hz, drgač pa HFR nima smisla in je več prostora neprimerno bolj vredno.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

No saj pravim, bom si dal tisto 32" televizijo na mizo, da dobim malce predstave, kako sploh zgleda tako velik zaslon, kako ga je gledati 5 m stran in ali je sploh dovolj prostora. TVja žal nimam kam dati (v sobi), še za monitor bo treba preverit, ker je mansarda in se bojim, da bom hitro v stropu.

 

Če bom zadovoljen z rezultati in prostor ne bo problem potem vzamem 32", sicer 27". Igerce sicer dosti malo igram, ampak se mi vseeno zdi, da je refresh rate > resolucija.

Povezava do prispevka

Tudi jaz bi počasi zamenjal monitor. Gledam tega pa me zanima vaše mnenje: https://geizhals.eu/acer-nitro-vg2-xv272ukvbmiiprzx-um-hx2ee-v08-a2466390.html Na rtings je dobil kar solidno oceno: https://www.rtings.com/monitor/reviews/acer/nitro-xv272u-kvbmiiprzx

Grafično imam gtx 1080 in I7 4th generacija in me zanima kako se bodo kej obnesle igre

Povezava do prispevka
erted45 reče Dne, 27. 11. 2021 at 17:19:

No saj pravim, bom si dal tisto 32" televizijo na mizo, da dobim malce predstave, kako sploh zgleda tako velik zaslon, kako ga je gledati 5 m stran in ali je sploh dovolj prostora. TVja žal nimam kam dati (v sobi), še za monitor bo treba preverit, ker je mansarda in se bojim, da bom hitro v stropu.

 

Če bom zadovoljen z rezultati in prostor ne bo problem potem vzamem 32", sicer 27". Igerce sicer dosti malo igram, ampak se mi vseeno zdi, da je refresh rate > resolucija.

 

Tkole, sem stestiral s tisto 32" televizijo (ni to to, vem, ampak drugega 32" zaslona nimam) ter s 27" Dell Ultrasharp monitorjem, ki sem si ga sposodil v službi.

 

32" mi je bila bolj všeč, zapolni celoten vidni kot, iz postelje je gledljiva. Ni idealno, je pa izvedljivo. Placa na mizi po širini (višina vendarle ni problem) je dobrih 80 cm, torej bi šel gor celo 34". Zdaj pa edino prosim za kakšno priporočilo - kriteriji ostajajo, ognil bi se rad hudim gaymerskem dizajnom, zvočnikov ne rabim, prednost je tudi, če ima monitor majhen podstavek (ker bo treba pod zaslon postavit DAC, drugam ne gre). Aja, trenutni PC nima šans gnati kakšnih novejših AAA naslovov na (W)QHD na ~140 FPS.

 

Recimo tole ali pa tole bi bilo ok? 

Povezava do prispevka

Sem potem nabavil dell p3421w, ni najcenej je pa točno to kar sem hotel. 110 ppi tako da ni treba scalinga, rahlo ukrivljen. Za delo bo ok, občasen gaming pa itka izvajam v windowed mode. Edini minus bi rekel, da je mogoče malo wobbly... bi blo treba mogoče alternativno stojalo vzet, samo to pa spet ni baš cheap. Aja pa kvm je mal blesavo implementiran in imaš hdmi/dp opcijo, jaz sem pa priklopu en komp na dp charging port drugega pa na navaden dp in valda ni profita. Moram sprobat če dela prek hdmi dost dobro. Glavno je pa da mam končno spet mal več desktop real estate.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 21 urami:

Sem potem nabavil dell p3421w, ni najcenej je pa točno to kar sem hotel. 110 ppi tako da ni treba scalinga, rahlo ukrivljen. Za delo bo ok, občasen gaming pa itka izvajam v windowed mode. Edini minus bi rekel, da je mogoče malo wobbly... bi blo treba mogoče alternativno stojalo vzet, samo to pa spet ni baš cheap. Aja pa kvm je mal blesavo implementiran in imaš hdmi/dp opcijo, jaz sem pa priklopu en komp na dp charging port drugega pa na navaden dp in valda ni profita. Moram sprobat če dela prek hdmi dost dobro. Glavno je pa da mam končno spet mal več desktop real estate.

 

kok € in kje?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...