Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

dzuko reče Dne, 9. 12. 2021 at 9:29:

@jlpktnst V čem se tvoj razlikuje od npr. tega https://www.avtera.si/monitor-dell-s3422dwg/ . Ne vem koliko si dal, ampak ta ima svetilnost boljšo, frekvenco..kaj drugega pomembnejše pri p3421w?

2x dp namest 2x hdmi, en dp ma power delivery, pa nevem če ma ki si ga linkal kvm. Uglavnem mal boljši office monitor pa slabši gaming. Glede na to da ne planiram met 144hz pa kak setup mam overall - m1 mac na dp+power delivery + usb prek istega kabla, pa potem linux desktop na hdmi+usb, tako da mi tud dela kvm za mic, webcam itd. Pa seveda navajen sem IPS. Glede kontrasta in svetilnosti, prvo kar sem naredu sem zmanjšal svetilnost in kontrast ker je default tak da so me oči bolele :) Edin škoda je ker ma dp 1.2 only in pa PD 65W, samo če bi hotu več stanejo pol že blizu jurja in čez... uglavnem za moj use-case je to sweet spot.

 

kmetek reče Dne, 9. 12. 2021 at 19:36:

 

kok € in kje?

monitorji.si, dobu sem ful hitro (1 dan po plačilu svašta) :) 680€

Povezava do prispevka
kmetek reče pred 5 urami:

e-misija hehehe...poznam lastnika :)

 

preko mene bi dobil za 650€ :D

Ah jebiga, hvala vseeno, če bi vedu prej bi vzel pri tebi pa tud če je za isto ceno, da ti naredim biznis. Ubistvu sem našel celi 2 firmi ki sta meli zadevo na zalogi. Ena je bla celo cenej, samo so hotli moj rojstni datum za registracijo ... pa sem reku fuck that in zaprl.  

 

Povezava do prispevka
keba reče pred 4 urami:

A lahko priključim namizni računalnik in prenosnik na en monitor pa potem to nekako preklapljam?

Skoraj ne poznam monitorja da ne bi mel neke relativno enostavne možnosti med menjavo inputov. Če si šele pred nakupom bodi pozoren na ta feature.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 31. 7. 2021 at 12:54:

Me je pa 32” 4k monitor cedalje bolj carski. Za delo, za igrat mogoce res ne. 

zakaj

 

mam27'' pa glih škilim proti 32'' 4k

 

Navedek

A lahko priključim namizni računalnik in prenosnik na en monitor pa potem to nekako preklapljam?

maš neke standalone switche/adapterje z več hdmi vulvami pa enim penisom naprej za monitor da preklaplaš

al pa kupš monitor z več hdmi porti pa pač v meniju  monitorja šaltaš, imo boljša opcija, sploh če dobiš zravn dalinc

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

V enem letu sem zamenjal 4 monitorje. In lahko rečem, da je monitor najbolj pomembna komponenta računalnika. To a je 4K hardware ali ne, to je relativno nepomembno in ali lahko poganja 144fps ali ne. Tu gre bolj za opcijo. Danes imamo miljon nekih dynamic resolution scalingov, DLSS, FSR itd... Da tudi če hardware ni dovolj zmogljiv je izkušnja na 4K še vedno precej boljša, kot na ne 4K monitorju. Gre se za opcije, ko igram Apex Legends hočem imtet 144fps in znižam resolucijo, ko igram RDR 2 pač ne rabim več, kot 60. Pomembno je da imaš opcijo.

Tudi če imaš cheap grafično bi priporočal 4K monitor recimo, ker v igri še zmeraj lahko naštimaš resolution scaling in ti UI ostane oster v 4K interna resolucija igre se pa spusti na 1440p in je daleč od slabega, ampak ko pa zapustiš igro in gledaš namizje je pa insane razlika med 1440p in 4K.

 

Mi je pa osebno 32" 4K monitor bil prevelik, oziroma mi je 34" ultra wide res perfekcija. Tako za delo, kot za igre. Tko da če bi komurkoli priporočal nov monitor je to 34" ultra wide, najboljša stvar na svetu res.

Povezava do prispevka

Kaj se trenutno priporoča od VA monitorjev do 32" (rajši manj), preferabilno 1440p (ajde, bi stisnil za 4k za "futureproofing") in v rangu do ~144Hz? EDIT: Z obvezno vsaj po višini nastavljivim stojalom.

 

Trenutni LG GL850 mi je vse prej kot všečen. Ja, barve so sicer super v primerjavi s prejšnim IPSom, ki sem ga imel... vse ostalo je pa precejšen poden. Najnižja svetlost panela je še vseeno previsoka (ta del mi je zelo pomemben), backlight bleed je resnično slab, ko svetlost nažgeš v špilu je črna siva in ne črna in na splošno je konstast hud poden (vsaj v primerjavi s prejšnim). Na splošno sem res razočaran in v bistvu previden pri nakupu za naprej. Če bi moral plačat polno ceno zanj, bi me kaj peklo. :D

 

Uporaba: delo + gaming (RPGji, nikoli FPSji)

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

Kupil sem nov monitor pa imam takoj probleme :( . Gre za Alienware AW2721d, ki je 240Hz monitor. Problem je v tem, da mi Windowsih pokaže le opcije do hitrosti osveževanja 144Hz in ne več. Monitor imam priklopljen preko Displayport kabla, ki je bil priložen k monitorju, tako da to ne bi smel biti problem. Updateal sem driverje, prav tako sem naložil driverje za monitor.

 

Ali ima kdo kako idejo kaj bi lahko bilo narobe? 

Povezava do prispevka

Kartica ima Displayport 1.2a konektor. Se pravi je to-to. No saj imam itak namen v zelo kratkem menjat računalnik, samo da ni kaj z monitorjem narobe :D. Čeprav zdajle sem gledal pa naj bi displayport 1.2 podpiral 240Hz pri 1080p, samo če znižam resolucijo na 1080 še vedno ne pokaže 240Hz. To mi je malo čudno. 

Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 44 minutami:

Kartica ima Displayport 1.2a konektor. Se pravi je to-to. No saj imam itak namen v zelo kratkem menjat računalnik, samo da ni kaj z monitorjem narobe :D. Čeprav zdajle sem gledal pa naj bi displayport 1.2 podpiral 240Hz pri 1080p, samo če znižam resolucijo na 1080 še vedno ne pokaže 240Hz. To mi je malo čudno. 

 

si probal kle naštimat?

 

image.thumb.png.d30b18bc157582ef66166473fc59a589.png


 

Povezava do prispevka

Ja tuki sem štimal. Nenavadno je tudi, da pri 144hz ne prikaze 10b moznosti, pa bi jo moral, medtem ko ce dam na 60hz prikaze 10b moznost. Graficna je amd radeon sapphire r9 390 nitro. Ful tezko je bilo najt verzijo konektorja, pa se to nisem ziher, ce je bila tista stran legit. Povsod sam pise “3 diplayport conectors”. 
 

zdajle nisem doma, bom pa probal tist program, ko bom za racunalnikom. 

Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 16 urami:

Ja tuki sem štimal. Nenavadno je tudi, da pri 144hz ne prikaze 10b moznosti, pa bi jo moral, medtem ko ce dam na 60hz prikaze 10b moznost. Graficna je amd radeon sapphire r9 390 nitro. Ful tezko je bilo najt verzijo konektorja, pa se to nisem ziher, ce je bila tista stran legit. Povsod sam pise “3 diplayport conectors”. 
 

zdajle nisem doma, bom pa probal tist program, ko bom za racunalnikom. 


image.thumb.png.a4621ba585a67bcf5b46dad1ef585059.png

 

Če je to kar zgori piše res, potem: 

10b@144hz se ne prikaže imo zaradi premalo bandwidth-a, tako kot karkoli več kot 144hz. 

Cajt za upgrejd GPUja.

 

Aja ne. Slab cajt :D

Povezava do prispevka

Res hvala za pomoč. Mi je bedno ker nisem tega prej preveril, samo se mi je zdelo, da tk stara graficna pa spet ni, da bi lahko bil to problem. No, ocitno sem se zmotil:)) Cas za zamenjavo gpu je ze nekaj casa beden, sam zdej sem na tocki, ko se bom pac skesiral. Predolgo se, zavlaceval z nadgradnjo, potem sem pa cakal, da se bodo cene spustile. Ko je bila 3080 okol 800 eur!!! No zdenj pa mam ko bom dajal za 3070 vec kot jurja. Fml..

Povezava do prispevka

sicer res, če imaš 240Hz monitor, zakaj ga ne bi polno izkoristil. A vseeno, naj me koklja brcne, če bi s prostim očesom sploh opazil razliko med 144Hz in 240Hz. Glede igralne izkušnje se mi zdi, da ne bo čisto nič drugače.

Ja, razumem pa argument, zakaj sem kupil 240Hz monitor, če ga potem ne bom izkoristil...z 3070 bo to zagotovo možno. Tako, da čestitke za nakup in veliko užitkov v igranju :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...