Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

cashman reče Dne, 28. 12. 2021 at 18:17:

sicer res, če imaš 240Hz monitor, zakaj ga ne bi polno izkoristil. A vseeno, naj me koklja brcne, če bi s prostim očesom sploh opazil razliko med 144Hz in 240Hz. Glede igralne izkušnje se mi zdi, da ne bo čisto nič drugače.

Ja, razumem pa argument, zakaj sem kupil 240Hz monitor, če ga potem ne bom izkoristil...z 3070 bo to zagotovo možno. Tako, da čestitke za nakup in veliko užitkov v igranju :)

 

Evo točno to, če že imam 240Hz bi pač to mel hehe, drugače pa ja.. enkrat sem gledal nek youtube video (ne najdem ga več), kjer en to matematično razloži zakaj je med 60Hz in 144Hz velika razlika v občutku, medtem ko je med 144Hz in 240Hz manjša. Jaz sem prej imel 60Hz monitor in mi je teh 144Hz kot dan pa noč, si nisem mislil, da je taka razlika. Pa ne samo pri igranju iger, ampak tako že ko npr. scrolaš čez neko spletno stran je tak čist drug občutek, ful bolj gladko in snappy.

 

Pri izbiri monitorja mi teh 240 Hz ni bil glavni faktor drugače. Izbral sem ga ker mi je vizualno res zelo všeč in ga ni na trgu takega, ki bi se lahko približno primerjal. V živo je dejansko še lepši kot na sliki, pa prav tisti premium filing ima. Poleg tega seveda, da gre za izredno kvaliteten monitor z nano ips matriko in praktično samimi pozitivnimi review-i. Jaz v življenju monitorja z lepšimi barvami še nisem uporabljal. Sem navdušen :D. Pa po svoje mi je kul, da ko dobim nov računalnik bo pa še pika na i v smislu 240Hz. Se rad streljam, pa da vidim, če bom opazil. Iz 60Hz -> 144Hz je taka razlika, da sploh ne vem kako sem lahko prej igral/kaj zadel..Hitro se človek razvadi.  

Povezava do prispevka
keba reče pred 21 urami:

Kateri allaround monitor se trenutno priporoča pri nekje 32inčih. Za office, gaming pa web browsing? Kako je pa z ultrawide?

 

Sem velik ventilator ultrawide monitejrev. Tak 34" 3440x1440 in 144hz se začnejo pri 400€+, potem pa samo več denarja več muzike.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 urami:

 

Sem velik ventilator ultrawide monitejrev. Tak 34" 3440x1440 in 144hz se začnejo pri 400€+, potem pa samo več denarja več muzike.

 

Za igre mi je jasno zakaj ultrawide, kaj pa za office pa web browsing kaj so tukaj prednosti?

Povezava do prispevka
keba reče pred 15 urami:

 

Za igre mi je jasno zakaj ultrawide, kaj pa za office pa web browsing kaj so tukaj prednosti?

Pri neki velikosti ekrana ti vec koristi horizontalen plac kot vertikalen. That being said jz se vedno mislim da je 32” 16:9 vrhunski monitor za delo. 

Povezava do prispevka

Pozdravljeni, imam ta monitor:  https://www.displaydb.com/monitor/acer-predator-xb273u

Zaradi potrebe po dveh ekranih sem želel nabavit še enega, identičnega. Ampak, ker je moj 2019 verzija ga v Sloveniji več ni mogoče kupiti. 2020 verzija, pa je malo drugačna po velikosti in nima enake resolucije -> ( https://www.displaydb.com/compare/acer-predator-xb273u/acer-predator-xb273ugs ).

Kaj bi storili v mojem primeru? Mislil sem, da bo najbolje kupiti enak monitor, da nimam težav z barvami in nastavitvami.. Če pa kupim 2020 verzijo pa me bo motilo, da nista popolnoma enaka, ko bosta drug ob drugem in, da bom na starem monitorju moral imeti manjšo resolucijo kot na novem..

 

lp

Povezava do prispevka

Jaz sem bil dolgo časa pred to dilemo ali 1x 27" + 1x 24" (v mojem primeru) ali 34", samo sem potem prevagal na stran dual screena. Zame je preveč primerov uporabe, ko mi dve fullscreen aplikaciji druga ob drugi veliko več pomenita, kot pa da bi ju imel na enem ekranu. Tako da jaz bi rekel, da je odvisno od primera oz. za kaj rabiš. Pa ni glih 34" = 2x27", ker če pogledaš piksle je 2x2560 = 5120 pikslov, to pa ni glih enako 3440. 

 

Je pa bila zame vsaj to ful težka dilema in sem jo na koncu rešil tako, da bom kupil širšo mizo in imel na eni strani ultrawide za zadeve, ki pašejo na ultrawide, na drugi pa dual screen za ostalo :D

uredilo bitje Surg3on
Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 31 minutami:

Jaz sem bil dolgo časa pred to dilemo ali 1x 27" + 1x 24" (v mojem primeru) ali 34", samo sem potem prevagal na stran dual screena. Zame je preveč primerov uporabe, ko mi dve fullscreen aplikaciji druga ob drugi veliko več pomenita, kot pa da bi ju imel na enem ekranu. Tako da jaz bi rekel, da je odvisno od primera oz. za kaj rabiš. Pa ni glih 34" = 2x27", ker če pogledaš piksle je 2x2560 = 5120 pikslov, to pa ni glih enako 3440. 

 

Je pa bila zame vsaj to ful težka dilema in sem jo na koncu rešil tako, da bom kupil širšo mizo in imel na eni strani ultrawide za zadeve, ki pašejo na ultrawide, na drugi pa dual screen za ostalo :D

 

Jaz imam tudi raje dva monitorja. Oz celo navidezne desktope. 

Povezava do prispevka
osis reče pred 5 urami:

Iščem monitor, ki bi zamenjal mojo trenutno postavitev laptop+4:3 ekran, predvsem za brskanje po spletu, wordu, občasen photoshop (izredno redko).

 

Nakup iz tujine ni problem.

 

velikost mogoče vsaj 27 inch plus.

Nisi nič omenil budgeta, ampak glede na to, da imaš leta 2022 4:3 ekran sklepam, da si zelo nezahteven, predvsem je tudi delo nezahtevno.

Bi ti priporočal ta monitor.

28" 

4K resoulucija

IPS matrika bo znala biti malce bolje za photoshop

predvsem je pa zelo ugoden in pošiljajo v SLO. Karkoli ceneje, bo velik kompromis glede na ceno.

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 5 urami:

Nisi nič omenil budgeta, ampak glede na to, da imaš leta 2022 4:3 ekran sklepam, da si zelo nezahteven, predvsem je tudi delo nezahtevno.

Bi ti priporočal ta monitor.

28" 

4K resoulucija

IPS matrika bo znala biti malce bolje za photoshop

predvsem je pa zelo ugoden in pošiljajo v SLO. Karkoli ceneje, bo velik kompromis glede na ceno.

 

Hvala!!

 

Cena dejansko nimam enih omejitev. Mogoče res ne bi dal več kot 1000 € za non-gamerski screen, sem se pa pripravljen skeširat. Namreč pomembno mi je samo, da ni naporen za oči, ker ker veliko berem in vem da to stane.

 

 

Povezava do prispevka
osis reče Dne, 13. 1. 2022 at 5:44:

Hvala!!

 

Cena dejansko nimam enih omejitev. Mogoče res ne bi dal več kot 1000 € za non-gamerski screen, sem se pa pripravljen skeširat. Namreč pomembno mi je samo, da ni naporen za oči, ker ker veliko berem in vem da to stane.

 

 

 

Če veliko bereš je najboljš da imaš en dober monitor  in zraven še 13.3" e-ink monitor za branje. Tako imam jaz in je bolje za oči, kot če veliko bereš na lcd monitorju. Čeprav te e-ink monitorji niso še čisto to kar bi človek hotel, ampak za branje  so pa  super. Spodaj imaš review. Čeprav teli review-i niso najboljši. Ko jih gledaš dobiš občutek da je zadeva boljša kot v resnici, ko pa sam nabaviš je malo drugače kot v reviewu. Jaz sem si pogledal review-e in sem dejansko pričakoval več kot sem potem dobil. Pismu težko si je predstavljat kaj dobiš če gledaš reviewe, ampak v Sloveniji teh zadev ne moreš pred nakupom preverit v živo. 

 

 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 15 urami:

Zakaj naj bi bil e-ink display boljsi za oci? To men nikol bi blo jasno (mam kindle). Je fajn za uporabljat zunaj ker ni mic glare-a ampak to je pa tut vse kar se mene tice. 

 

Določene študije in oftamologi pravijo da ni razlike za oči med kvalitetnimi novejšimi LCD displayi in e-ink displayi. Meni se je pred parimi leti začela presbyopia - starostna izguba prožnosti očesne leče in postajam vsakič bolj daljnoviden (na blizu oči ne morejo izostriti slike). Opazil sem da sem postal tudi bolj občutljiv na svetlobo. Torej doma imam dva 24" Dellova IPS monitorja in uporabljam še aplikacijo CareUEyes s katero si nastavljam hitre preklope med različnimi nastavitvami - da mi svetloba ne seka toliko v oči. Se pravi če si na monitorju in aplikaciji nastavim na reading settings in črno belo sliko in berem še vedno opazim razliko glede utrujenosti oči kot če berem na e-ink display-u enako časa. Torej po študijah ni razlike za oči, po mojih real life izkušnjah pa je razlika, ki jo zaznam da je na e-ink displayu manj utrudljivo za oči, še posebej ker sem veliko pred zaslonom in veliko berem raznorazne knjige. Tko da to bi jaz rekel, je pa res da lahko to samo meni odgovarja, z drugimi tega še nisem debatiral in tudi nobenega ne poznam ki bi imel in uporabljal e-ink display. Če pa nimaš težav z očmi, pa mogoče res ne bi zaznal razlike........tega zdaj ne morem vedeti ker nimam več super vida kot sem ga imel pred parimi leti. E-ink display trenutna tehnologija pa ni v redu za katerokoli drugo delo, razen za branje, pa mogoče še če buljiš v programsko kodo cel dan. Če se kaj hitro premika po zaslonu  in če rabiš barve, e-ink display zaenkrat totalno odpade. Nekaj so študije, reviewi in propaganda, nekaj so pa življenske izkušnje.

Povezava do prispevka

razmišljam, da je čas, da zamenjam svojega Philipsa 220WS (1680x1050 pixlov resolucije!).

 

zdaj gledam tole: https://monitorji.si/monitorji/monitorji-30-do-32/monitor-lg-801-cm-315-32gk650f-2560x1440-gaming-144hz-va-5ms-2xhdmi-displayport-pivot-3h-freesync-ntsc72 (to je najboljše kar sem našel pri nas, tujina tudi ne ponuja nekih hudih dealov, al jih pa js nisem našel)

 

300€ mi je res največ kar bi dal, že tako je to čez moj začetni budget 250€, ker mi je nekdo na mimovrste speljal Samsung Odyssey G5 za 254€.

Rad bi imel še 144hz osveževanja.

 

 

A je 32" že preveč za 1440 resolucijo al rajš najt neki 27"/28"?

 

 

 

bonus vprašanje: monitorji.si in e-misija.si je ista firma na dveh straneh?

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...