Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

jazbinec reče pred 12 urami:

V čem je point HDR? vibrant, contrast? ko ga vklopim, so neke čudne barve, vse vleče na modro. Veliko lepši mi je sRGB mode in dodam malce svetlosti. Svetilnost je res dobra na tem monitorju.To naj bi v igrah in filmih prišlo prav, ne? In igre morajo to podpirati? Recimo ko uporabljate namizje, browser, berete kaj, imate te gaming monitorje nastavljene na nižji RR, recimo 60Hz? Pa glede adaptive synca me še zanima - point tega je, da se monitor sam prilagodi performancu v igri in ustrezno nastavi s padcem frejmov na nižji RR, recimo s 144 na 120 itd? Vodokotlič, lahko preveriš, kateri model imaš, in kakšne so ti ok nastavitve oz. kaj uporabljaš?

 

Ne vem kakšen HDR maš ampak večina teh cenejših PC monitorjev ima HDR zato da lahko nalimajo še eno značko na škatlo. Moj LG ga ima tudi, pa je totalno neuporaben. Ko sem ga priklopil na PS4 je sicer bla lepša slika v igrah (večji dinamični range, kot to pove ime, predvsem to pomeni da so res svetli deli scene svetlejši), ampak pravi HDR dobiš samo na res proper monitorjih ki so generalno okoli 1k+, tko da imej kr izklopljeno.
Adaptive sync pomeni da monitor v range-u kjer podpira adaptive sync avtomatsko prilagaja refresh rate na to kaj tvoja grafa zmore. Sam AFAIK morata to podpirat in grafa in monitor (sam nisem 100%).
Glede spreminjana refresh rate-a na desktopu pa se sam odloči, meni se ne da, čeprav na desktopu razlike skor ne opazim. Maš pa na forumu cel kup ljudi ki prisegajo na da bi brez HFR naredili kruto smert.

Povezava do prispevka

HDR10 certificate, https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gp850-b

 

če je dobil 6.5 rating, potem popolnoma neuporaben najbrž ni v kakšni aplikaciji, nisem pa še sprobal, glede na to, da piše, da ima zelo dober peak brightness, pa morda bo kaj

 

bom videl (gzdoom zadnje verzije podpirajo HDR lol, se mi zdi)

 

 

uredilo bitje jazbinec
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Feget reče pred 7 urami:

A uporablja kdo OLED tv kot monitor? 


To je baje zdaj kao the new shit, samo 42 ali celo 48 inčni TV za monitor mora biti res ogromen za sedenje na razdalji en meter ali še manj:nicjasno:

Raj se fentam. Ce ze najdes nekaj kar ima spodobno nizek input lag vseeno ne vem kaj bi delal s takim “monitorjem”. Mam 32” 4k monitor z 1:1 scalingom in ne vem kaj bi pridobil ce bi ga povecal za 15 inchev. Sam dlje od sebe bi ga mora dat pa gledal bi isto sliko. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Raj se fentam. Ce ze najdes nekaj kar ima spodobno nizek input lag vseeno ne vem kaj bi delal s takim “monitorjem”. Mam 32” 4k monitor z 1:1 scalingom in ne vem kaj bi pridobil ce bi ga povecal za 15 inchev. Sam dlje od sebe bi ga mora dat pa gledal bi isto sliko. 

 

No proper OLED ima konkretno boljšo sliko (sploh v HDR), tako da ni ravno ista slika:D Bolj me zanima kakšen je feeling tako prašičje velikega "monitorja". Ko sem prišel s 24 na 32 mi je bil mega huge preskok, zdaj pa sem se 32ke že kar navadil :)

Povezava do prispevka
Feget reče pred 34 minutami:

 

No proper OLED ima konkretno boljšo sliko (sploh v HDR), tako da ni ravno ista slika:D Bolj me zanima kakšen je feeling tako prašičje velikega "monitorja". Ko sem prišel s 24 na 32 mi je bil mega huge preskok, zdaj pa sem se 32ke že kar navadil :)

Sej, kar hocem rect je da pol sam delas piksle vecje in ker so pri 32” dovolj veliki za 1:1 scaling z vecjim zaslonom ne dobis vec delovnega prostora…

Povezava do prispevka

Mah ja, imam doma pisarno, kjer imam 32 inčnika za delat, potem imam pa še en računalnik, ki ga imam za smrdenje, youtube, kakšno igrico in ki je povezan s 65 inčnim OLED-om. Tu imam zdaj en kar proper 32 inčni monitor, ki je v resnici čisto ok, samo ni pa 48 inčni OLED prašič:D

 

Če bi imel malo več prostora v bistvu niti ne bi razmišljal, skrbi me edino, da zna biti res prevelik za mizo in potem za gledanje na razdalji en meter.

Povezava do prispevka

Dečki a kdo ve kje bi se dalo v Sloveniji kupit displayport to hdmi 2.1 kabel  - torej da gre iz grafične v TV in podpira 2.1 hdmi - torej 4k, 120hz, HDR.

 

Na amazonu ga najdem, v Sloveniji pa nikjer. Imamo kakšno trgovino, ki je založena z boljšimi kabli?

Povezava do prispevka

dp v hdmi je problematično že samo po sebi (včasih se ne jebejo med sabo na kaki napravi), kaj šele za tako propustnost. good luck pri lovljenju takega kabla glede na to kak easy je prodajat trash, ko pride do kablov. se posebaj to velja za amazon, ki ma od nekdaj probleme s trash kabli, z vedno večjo invazijo pekinezerjev pa še bolj.

Povezava do prispevka

No ja, na amazonu sem ga našel v dveh minutah :) z več kot 1000 pozitivnimi revjuvi, a stane skoraj 40 evrov, je pa certificiran.

 

Tako da če ne kupiš ravno najcenejših jajc in pogledaš opise uporabnikov ni problem najti. Bolj je problem to, da v celi Sloveniji ni kurčevega display port to HDMI kabla, ki bi podpiral 120hz 4k HDR:wacko:

 

 

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 36 minutami:

No ja, na amazonu sem ga našel v dveh minutah :) z več kot 1000 pozitivnimi revjuvi, a stane skoraj 40 evrov, je pa certificiran.

 

Tako da če ne kupiš ravno najcenejših jajc in pogledaš opise uporabnikov ni problem najti. Bolj je problem to, da v celi Sloveniji ni kurčevega display port to HDMI kabla, ki bi podpiral 120hz 4k HDR:wacko:

 

 

 

Carsko, naroči pa poročaj.

Povezava do prispevka

Od zdaj sem mizo tako nastavil, da brez težav postavim gor 48 inčni OLED za monitor:D

 

Zdaj imam novo težavo, 55 inčev stane 70 evrov več od 48 - to je res noro majhna razlika v ceni, samo jebemti 55 inčev za monitor z dobrega metra razdalje je pa tudi norost???

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...