Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Kater model in za koliko? Asus sem dobil za 490€ vključno s poštnino.

 

Bi najraje Viewsonica ali LGja vzel.

 

Edit: 

Sem jim omenil stanje in ne komplicirajo nič. Tako, da gre nazaj.

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 2 urama:

Ja natrgala se mi je samo na eni strani "folija" v katero je ekran zavit. Pa en košček (majhen) stiropora se mi je natrgal ko sem ven vlekel.

Ne vem točno kaj zakon pravi, ampak meni nikoli niso komplicirali dokler je bila zadeva v približno podobnem stanju kot sveže zapakirana. Tko da se ne živciraj, ne bi smel met problemov :)

 

Če lahko oni pridejo iskat paket valda sprejmi. Mislim, razen če ti paše hoti na pošto in plačevat poštnino, men se zdi njihova ponudba res prijazna ker jim tega AFAIK ni treba narest.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Tudi jaz sem bil enkrat full presenečen na Philips servisu, ko sem pisal da zadeva ne deluje kot bi morala (minili so 3 al 4 meseci od nakupa, ampak vmes dejansko nisem nekaj rabil in testiral). Pa hočejo mojo številko, pošljem, me pokličejo... pojasnim, reče ne se sekirat vam pošljemo dostavno službo do vrat, vi pa dajte aparat. Pride ne vem kdo UPS, GLS...z naprintanim papirjem in ga stisne gor pa čao. V roku tedna dni dobim nazaj pošiljko in nov aparat s pripisom, da je nekaj res čudno delalo in mi pošiljajo novega.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 14 urami:

 

Bi ga vzel vendar moram prvo počakat, da se to reši oziroma, da dobim povrnjeno.

Je pa tudi še ena stvar. Praviš, da je še neodpakiran.

Kako veš, da je vse ok? Raje kupim v trgovini in če bi bilo kaj narobe prec nazaj pošljem. 

Verjetno bom kar LGja vzel. 

Ali cenejšega Viewsonica. Se še odločam. Glavna razlika med LG in Viewsonic je to, da Viewsonic nima po višini nastavljivega stojala in pa da ne podpira HDR. Koliko je HDR pomemben pri monitorjih v tem cenovnem rangu pa ne vem. 

 

Povezava do prispevka

Kolikor vem imajo vsi nekaj glowa. 

Eni manj, drugi bolj.

 

Tudi Asus katerega sem nazaj poslal je imel kar nekaj ips glowa. In še to nagravžno rumenega spodaj levo kot tudi na desnem zgornjem robu.

 

S tem, da je imel Asus še povrh vsega mrtva pixsla nov. In to eden zraven drugega.

Povezava do prispevka
tomzzi reče Dne, 4. 8. 2020 at 16:20:

Ja natrgala se mi je samo na eni strani "folija" v katero je ekran zavit. Pa en košček (majhen) stiropora se mi je natrgal ko sem ven vlekel.

A jim to poslikam in pošljem preden pošiljam nazaj?

 

So mi pa odgovoril, da lahko uredijo prevzem. Torej, da oni pošljejo nekoga prevzet paket na mojem domačem naslovu.

A je to za zaupat? 

Da ne bom na konc ob monitor in denar.

 

Ceprov je Alza bolj poceni stacuna, so evropsko fer.
Ce nisi zadovoljen, dobis pac denar nazaj. DOkler ni nekih poskodb na artiklu.

Oni bojo pac zadevo prodal kot B-ware za 5% popusta... ful se sekirajo :D

Povezava do prispevka

Dobil LG 27GL850.

 

Na srečo brez napak na ekranu. Nobenih mrtvih pikslov.

 

Monitor je odličen. Ima malo ips glowa spodaj levo ampak ni tako opazno. 

Na asusu je bil glow velik bolj opazen in bolj rumene barve. Prav izstopalo je.

Na lg-ju pa je bolj bele barve in ni tako močen/moteč.

 

Zadovoljen.

Kontrast mu ni glih vrlina ampak je še vedno odličen skupno gledano.

 

Edino kar me malo moti je, da bi se lahko še nižje postavil. Tako imam na najnižje in je še vedno zelo oddaljen od mize. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ima kdo idejo kaj kupiti za CAD in arhitekturo? Gledam tale monitor:

 

https://www.mimovrste.com/led-monitorji/dell-monitor-u2719d-210-arbr-68-58-cm?src=sug&s=dell u

 

Všeč mi je, da pridejo delli že prekalibrirani iz tovarne a se mi zdi, da bi se morda dalo za to ceno ali pa kakšnih dodatnih 50€ dobit še kaj boljšega. Morda 27 s 4k ali pa celo kakšen 30 in. monitor.

 

Kakšna ideja, izkušnje?

uredilo bitje red star
Povezava do prispevka

Kdor je na budgetu priporočam tale monitor za 350€. Res dober allround monitor v vseh pogledih. Jack of all trades master of none.

 

ultra wide kurwa

34"

3440x1440

VA matrika

100hz

 

samo 350€

 

Prej sem imel 32" 4K in mi je to ful bolj, ker je to v bistvu 27" z dodatnimi stranicami in imaš lepo dva okna odprta, pa 60hz za kak online fps je res premalo, za umazanega casualca je pa 100hz res že proper. Nisem pa še probal navijat, ampak skor zihr na 144hz.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...