Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

maksi reče pred 1 uro:

Tule lepo razloži prednosti in slabosti obeh

 

 

 

Evo to je problem pr teb. Ne moreš vse kar vidiš v videju zaupat. Človek sploh pojma nima o čem govori. Človek je zamenjal 2 monitorja v lajfu in zdej bo pameten. Pol stvari sploh ne drži, kar govori. Ma kaj pol 3/4 kar nekaj bluzi.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 13 urami:

OLED >>>>>> Ultra wide :D

Sem imel v mislih tudi LG 48/55 CX OLED TV, ki ga vsi priporocajo.

 

Na koncu se nisem odlocil, ker nisem nikjer videl 48" za neko normalno ceno in je bila 55" v vecini primerov cenejsa. Pri 55" pa se mi pa zdi ze premajhen PPI oz razdalja med mojo peso in monitorjem bi morala biti precej daljsa. Pravtako je nezanemarljivih 60% vec pixlov, kar pomeni skoraj prakticno nakup 3080. Sicer sem imel idejo da bi lahko 55" namestil na dvigajoco mizo in jo zvecer uporabil kot primarni TV. Bi pa bilo potem potrebno najti se primerno licno in veliko mizo, kar pa ni preprosto.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 37 minutami:

Malo argumentov bo treba (nisem gledal videa sam to da "ne drži" je neuporaben komentar).

Kje naj začnem, človek je pač neobjektiven. Imel je 1080p monitor in zdej hvali 4K, ja no shit ane... Eno je njegov monitor, enega je dobil za testiranje. Kokr bi pri nas v bosni rekl,  svaki cigo svoga konja hvali.

Tam kjer reče, da je ultra wide boljši bom pustil, ker so pač znane superiornosti. Ampak bom tam, kjer dissa ultra wide.

 

- Resolucija. Pravi, da zaradi višje resolucije so lahko opazni robovi, ČE NE UPORABIŠ AA. Medtem, ko pri 4K pri nekaterih igrah SKORAJ ne rabiš uporabit AA. Mislim who gives a fuck, AA je pač potreben povsod. Tako da ne vem, kaj je smisel sploh tega posta. Folk je govoril, kako AAje narabiš na 4K, kar ni res. Tudi če je na 4K skoraj neopazen, še zmeraj doda smoothnes in je potreben. Tako da brezvezen očitek.

 

- Popačenost slike Pravi, da je na ultrawide pri določenih slika popačena. Sicer omeni, da lahko z igranjem s fovom, do neke mere znižaš to. Ne gospod, ne znižaš, ampak popolnoma odpraviš, če nastaviš FOV 90 ali nižje. On je imel pri APEX fov do konca 110, kar je neumnost, razen če igraš na 22" monitorju. In v vsakem primeru če imaš širok viden kot je slika popačena ma robovih, tudi na 16:9, pri 21:9 je potem samo še precej bolj očitno. Povsod je fisheye tudi pri navadnih kamerah, če želimo imeti široki kot.

V praksi je nekako takole:

90+FoV+16-9+screen+ratio.jpg?format=1000

90+FoV+ultrawide+screen+ratio.jpg?format

edit: vidim, da spodnjo sliko zmanjša, kar naredi primerjavo, kot da bi imel 43" 16:9 vs 21:9 34". Ampak vseeno se vidi, da ni popačenosti in koliko večji field of view imaš, ob istem FOVu.

Kaj več si lahko preberete https://www.esportstales.com/apex-legends/the-best-fov-field-of-view

 

 

 

Nobene popačenosti skrajno levo na monitorjih.

Insane prednost v prid 21:9 pri FOV 90, ker je to pač deafult, kar je človek vidi, kar je manj je zoom, kar je več je fisheye ane...

 

- Scaling. Sicer omeni, da na svojem monitorju naštima scaling 125%, medtem ko ultrawide pusti 100%. Pozabi omenit pa omenit, da na ultrawide imaš insane več delovne površine.

 

- Video editing. Kar nekaj bluzi kako je bolj navajen na svoj monitor in kako mu nekaj pomeni in kako bla bla... V Adobe Premier, če gospod ne ve, si lahko sam okna mečeš in razporejaš. Ne rabi bit previev video na sredi in posledično neizkoriščat prostor. Moram res jaz nalimat svoj screen soht? Že samo v google če napišeš vide editing monior boš večinoma videl ultra wide, super ultra ultra wide ali več monitrjev. Skoraj nikjer 1 sam 16:9 monitor, ker je lel...

 

 

To so nekak te stvari, katere je zdisal...

 

 

Aja če igram ultra competitive game ala Valorant, ki ne podpira 21:9, to ne pomeni, da si na slabšem, samo pač si na istem, kot da bi imel 16:9 monitor. Če bi pa podpiral 21:9 bi bil pač na boljšem, tako kot povsod.

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 55 minutami:

 

90+FoV+16-9+screen+ratio.jpg?format=1000

90+FoV+ultrawide+screen+ratio.jpg?format

 

 

 

Spodnja slika je popačena, stisnjena, neživljenska in primerna za pritlikavce, ki so navajeni na sploščenost.

 

Tisti, ki cenimo sorazmernost, pravilne estetske dimenzije in lepa moška telesa pa bomo vedno izbrali zgornjo sliko 16:9.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 5 minutami:

 

Spodnja slika je popačena, stisnjena, neživljenska in primerna za pritlikavce, ki so navajeni na sploščenost.

 

Tisti, ki cenimo sorazmernost, pravilne estetske dimenzije in lepa moška telesa pa bomo vedno izbrali zgornjo sliko 16:9.

Preber si post... maš tud linke... Sliko je popačil forum...

Povezava do prispevka
Feget reče pred 17 minutami:

Aja ker v resničnem življenju pa tvoj 34inčni super wide monitor ni takole potlačeno stisnjen:rofl:

 

Saj pravim, če so ti cool škratje, hobiti in ostali pritlikavci ter rad gledaš na svet iz njihove perspektive, je tvoj monitor res the way to go:rofl:

Nehej feget, ker ne veš o čem govoriš. Kakšna popačenja neki. Pozabljaš, da si enkrat v lajfu že šel iz 4:3 na 16:9.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 24 minutami:

Aja ker v resničnem življenju pa tvoj 34inčni super wide monitor ni takole potlačeno stisnjen:rofl:

 

Saj pravim, če so ti cool škratje, hobiti in ostali pritlikavci ter rad gledaš na svet iz njihove perspektive, je tvoj monitor res the way to go:rofl:

 

ultra wide je prihodnost, ni več poti nazaj...kar naredi place zanj, ki prej al slej ga boš hvalil kot najboljši upgrade ever. :D

Povezava do prispevka

Mal mam deja-vu.

Ko so nekdaj na forumih dejali "IPS paneli so prihodnost"

Pa je blo pljuvanje da je TN super za svojo ceno in vse to...

 

Zdej pa je TN samo se posmeh :D

 

ENako zdej vidim v UW. Nimam UW... mam pa dual screen...

Trenutno razen cene ne vidim razloga zakaj ne bi sel na UW napram dual screen...

Povezava do prispevka

Meni osebno sta negativna vidika UW, da: 1) niso vse igre, ki jih jaz igram podprte v tem načinu, 2) ne vem kako bi čisto prostorsko imel ob UW monitorju še en monitor, ker mi to, da imam fizično ločen še en monitor zelo ustreza. Če imam neko igro na fullscreen lahko potem na onem drugem hkrati gledam po netu.

 

Aja mogoče še tretja, da če hočeš imet IPS panel se morš stegnt za jurja.

Povezava do prispevka

V sluzbi uporabljam ze dve leti Acer ET430, enega boljsih "obicajnih" 43" 4k monitorjev. Dodatna visina je krasna za produktivnost, predvsem si pa lahko odpres in raztegnes okna v obe smeri, kar pri 1440p ni mogoce. 

 

Edina minusa sta:

- glossy

- pri taki velikosti bi izjemno prav prisla ukrivljenost saj ga uporabljam na 100% 

Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 53 minutami:

Aja mogoče še tretja, da če hočeš imet IPS panel se morš stegnt za jurja.

 

niti ne - z dovoljenjem Mr. Hardwerja :)

 

iiyama 34" UW Pro-Gaming, G-Master Red Eagle, 144Hz, IPS panel, 3440x1440 - GB3461WQSU-B1 - Jagodic (jagodic-computers.si)

 

nekdo tukaj ga celo ima - sem pozabil že kdo točno, naj se javi. :D

 

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 26 minutami:

 

niti ne - z dovoljenjem Mr. Hardwerja :)

 

iiyama 34" UW Pro-Gaming, G-Master Red Eagle, 144Hz, IPS panel, 3440x1440 - GB3461WQSU-B1 - Jagodic (jagodic-computers.si)

 

nekdo tukaj ga celo ima - sem pozabil že kdo točno, naj se javi. :D

 

Za tega sem se zagrel, samo potem pa sem šel brat teste in je "one of the slowest displays we tested" z 20ms input lagom. Bedno ker je kao gaming in pol taki fail.

Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 24 minutami:

 

Za tega sem se zagrel, samo potem pa sem šel brat teste in je "one of the slowest displays we tested" z 20ms input lagom. Bedno ker je kao gaming in pol taki fail.

Ke si to bral? Ker naj bi bil en hitrejših monitorjev glede input laga s samo 8ms?

Povezava do prispevka
maksi reče pred 3 urami:

UW je mogoče prihodnost za productivity, o prihodnosti gaminga diktirajo TVji in konzole.

Ja 800 Giga je prihodnost diskovja. smehi orehi. Pa 80+ eur cene iger tud. 

 

Pa kar se ekranov tiče, sem prešaltal na UW in ne grem več nazaj. Rabiš čas da se navadiš in si ga primerno nastaviš, samo potem je pa to poezija. Če kdo rabi še enega dodatnega si ga naštima na stojalo nad trenutnega UW-ja. 

Povezava do prispevka

Recimo tle: https://techteamgb.co.uk/2020/10/05/400-1440p-144hz-ips-ultrawide-iiyama-gb3461wqsu-review/

 

Piše: Now, it’s not amazing, gaming on it feels good but it’s a little sluggish, which is reflected in my input lag testing. With my Time Sleuth reporting around 20ms of input lag at the top of the display, that’s pretty abysmal, and by far the slowest I’ve tested. Now of course that’s standard 1080p 60hz running over HDMI, so maybe DisplayPort at full res and refresh rate is better, right? Nope. I recorded a total system input lag of around 45ms, again putting it in the really slow bracket. I did end up getting accustomed to it, but that solidly rules it out for anyone looking to play fast paced FPS games on this, pretty much at any level really.

 

So, if you can get past the input lag, and quirky stand, this is a pretty impressive monitor.

 

:hmm:

Povezava do prispevka

Sem samo jaz f**** ker prisegam na 16:10 razmerje? (to sem sicer tako navadil zaradi službenih zadev).
Dejansko imam res težavo s to izbiro novih ekranov... za delo bi rabil to, za igre in filme ono... Pa v zakup je treba vzeti, da imam vedno 2 monitorja na 1 PC (če se le da, identična). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 42 minutami:

Recimo tle: https://techteamgb.co.uk/2020/10/05/400-1440p-144hz-ips-ultrawide-iiyama-gb3461wqsu-review/

 

Piše: Now, it’s not amazing, gaming on it feels good but it’s a little sluggish, which is reflected in my input lag testing. With my Time Sleuth reporting around 20ms of input lag at the top of the display, that’s pretty abysmal, and by far the slowest I’ve tested. Now of course that’s standard 1080p 60hz running over HDMI, so maybe DisplayPort at full res and refresh rate is better, right? Nope. I recorded a total system input lag of around 45ms, again putting it in the really slow bracket. I did end up getting accustomed to it, but that solidly rules it out for anyone looking to play fast paced FPS games on this, pretty much at any level really.

 

So, if you can get past the input lag, and quirky stand, this is a pretty impressive monitor.

 

:hmm:

 

Zato pa pravim vedno, da je treba vse informacije in benchmarke z rezervo oziroma kritično jemat. Ne rečem, da je ta review boljši:

We measured the afterglow time at 8 ms with theoverdrive on +2, ie the maximum value. Note that on our test copy, varying theoverdrive between -2 and +2 has no effect on the image, the ghosthing being always quite discreet, without the appearance of reverse ghosting. The Iyama GB3461WQSU-B1 is shown to be as responsive as theAsus VG27AQ, also with an afterglow time of 8 ms. Only the Asus VG279QM with its IPS Full HD 240 Hz panel does better (only 4 ms). Small disappointment, however, on the side of the display delay that we measured at 23 ms (at 60 Hz) while the vast majority of monitors display a input lag the 10 ms.

 

Ampak, da je treba mal  dvomom jemat vse. Da ima na 60hz in hdmi 20ms laga, na 144hz in DP pa 45m je zelo sumljivo in hkrati če je to res. Potem je ta monitor samo za z bencinom za polit, zažgat in javno predvajat na YT.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

Sem samo jaz f**** ker prisegam na 16:10 razmerje? (to sem sicer tako navadil zaradi službenih zadev).
Dejansko imam res težavo s to izbiro novih ekranov... za delo bi rabil to, za igre in filme ono... Pa v zakup je treba vzeti, da imam vedno 2 monitorja na 1 PC (če se le da, identična). 

Nope, pa se portrait je pomoje edino sprejemljivo razmerje

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 8 minutami:

Sem samo jaz f**** ker prisegam na 16:10 razmerje? (to sem sicer tako navadil zaradi službenih zadev).
Dejansko imam res težavo s to izbiro novih ekranov... za delo bi rabil to, za igre in filme ono... Pa v zakup je treba vzeti, da imam vedno 2 monitorja na 1 PC (če se le da, identična). 

Kakšno delo?

Povezava do prispevka

Ja no... potem sam veš, da bi bil Ultrawide bolj smiselen, ker jest tud podobno delam. In na šihtu imam 2 monitorja. In mi je res bedno na šihtu delat, tko res like 1999. Raje doma lepo za enim monitorjem, na eni strani idesign na drugi pa ilustrator in sem res bolj učinkovit in boljši filing delat.

 

Ultrawide FTW.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 59 minutami:

Ja no... potem sam veš, da bi bil Ultrawide bolj smiselen, ker jest tud podobno delam. In na šihtu imam 2 monitorja. In mi je res bedno na šihtu delat, tko res like 1999. Raje doma lepo za enim monitorjem, na eni strani idesign na drugi pa ilustrator in sem res bolj učinkovit in boljši filing delat.

 

Ultrawide FTW.

Sam za 2 programa met na vsaki polovici ekrana pa res UW ni boljsi od dveh monitorjev, a? Sej jih isto uporabljas.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...