Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Ne vem no, nimam dioptrije, vidim kristalno jasno in precej bolje od pravzaprav vseh, ki jih poznam:D

 

Pač treba je probat. Meni ste vi kot tisti stari fotri, ki imajo doma 32 inčnega katodnika in se upira preskoku na 65 inčen tv. Monitor mi je 32 itak minimalno, da sploh lahko kaj delam na njem. Če pa imaš monitor za gaming in še kakšen film zraven, pa je 55 inčev res perfektno (ali pa vsaj 49 inčev). 

Povezava do prispevka

Slab DPI imaš pri 55 in 4k resoluciji, če ne gledaš to s kavča in par metrov preč. Tak "monitor" nima niti 100 DPI, medtem ko imajo že laptopi z dobrimi zasloni preko 200 DPI. Če sediš blizu si ne moreš povečat gostoto informacij na zaslonu, torej da bi imel v tvojem vidnem polju neko smiselno število elementov in teksta, in tako obračaš glavo ko da si sova, al pa sediš zadosti daleč, da nimaš od teh inčev nič. Poleg tega je narava dela z monitorji taka, da imaš praviloma bolj svetel prostor, oz. delaš čez dan z naravno svetlobo v sobi, kjer nek namenski monitor povozi OLED panele tako v SDR kot HDR svetilnosti. To je pač čist gaming setup. Kje je pa spet dovrezni meč, grafičnih kartic, ki grejo v nek smiselen fps na 4k je malo, za veliko denarja. Za delo je boljši manjši 4k monitor oz. več njih, če želiš imeti poleg boljše slike še večjo delovno površino. Za igre pa ali greš full ali pa kupiš 1440p gaming monitor, ki je v dost specsih relevantnih za igre boljši in precej cenejši.

Povezava do prispevka

Veliko pisanja, bednih argumentov in statistih, na koncu dneva pa eden igra in gleda 52 inčni OLED, drugi pa mini zaslonček na katerem ni nobenega vzdušja ne v igrah ne v filmih/serijah.

 

Za delo imam jaz tako pisarno, ki je bolj osvetlena kot dnevna soba in tam imam 32 inčen - za delo ok, za kaj več pač ne.

Povezava do prispevka

Ma feget je naredu drugač najbolj pameten nakup glede na njegov setup. Kupil je največji tv, ki mu ga je dovoljeval budget (a manj k 49 še prodajajo?), rekel jebi ga, to bo še monitor. Ker je dnevna premajhna za kavč je fuknu not fotelj, ga krstil za direktorski stol, skozi polkletna okna itak ne pride not dost svetlobe in evo, ma še primerno temno pisarno. Ubil je več muh na en mah, vse on a budget.

Povezava do prispevka

55" monitor zna bit čisto solidna stvar, če ga gledaš iz 1,5m. Jest k monitor gledam iz 40cm, sem že pred 32" obračal vrat in iskal ikone, kot sošolka Slađana pred tablo Španijo v sedmem razredu.

Zanimivo sem šel potem na ščepec večjo diagonalo, ampak je pa ultra wide in to je zakon.

 

Drugače pa maksi, HDR ni samo svetilnost, je še marsikaj drugega in še zmeraj so OLED tvji najboljši tudi za HDR, kljub nižji maksimalni svetilnosti.

Povezava do prispevka

Eno resno vprašanje za tiste ki uporabljajo Oled Tv ( LG) za PC monitor. Kako je kaj z zapečeno sliko? Jaz sem pri mojem davnem oledu 55" B7 ostal s SKY Sports logo lepo zapečenem v zgornjem kotu.

Tako da zdaj nevem ali bi vzel LG 42" C2 ali Samsung 43" QN90B. 

Res ima oled svojo črnino ampak nevem če bi se spet igral z burn-in panela. Samsung v živo je zgledal kar cool. Sem mislil da bo slabši. 

 

Ima kdo že več kot leto C1 ali CX za primarni PC monitor brez zapeke? Thanks.

 

P.s. Cena je tam-tam.... 42"C2...929€ , 43"QN90B ...800€ 

uredilo bitje Ethan
Povezava do prispevka

Jah imaš par fint kako preprečiti burn in na OLEDu kot monitorju. Recimo nastaviš tisto premikanje slike, ki ga itak ne vidiš, potem pa moraš paziti na PC ikone - torej skriješ ikone iz namizja, spodnji taskabar naj se skrije, pa na vsake dve minuti naj se menja ozadje. 


Jaz ko ga ne uporabljam tudi dam sliko na off.

 

Tako da precej več maintenanca imaš kot s katerimkoli PC monitorjem, samo jebat ga imaš pa najboljšo možno sliko in velikost 55 inčev (ter s tem res mega vzdušje pri gajmingu in gledanju) za ceno, ki ga pri pc monitorjih ne dobiš nikoli.

 

V bistvu je oled monitor kot res huda ženska. Ko jo pogledaš ti potisne jajca v rit, najboljši sex in cela izkušnja, samo veliko vzdrževanja. Lahko pa imaš tako kot ostali tule, neko grbasto spako brez zob in potem pametuješ kako se ne splače imeti dobre ženske.

Povezava do prispevka

Pizda... kakor se mi je zdelo neumno nabijanje. Ajde 55" res ni za monitor, ampak kaka 42" bi pa že mogoče lahko bila.

https://www.mediamarkt.at/de/product/_lg-electronics-oled42c27la-2022-42-zoll-4k-oled-smart-tv-1879325.html?utm_campaign=price comparison_mm-ka-produkte onl-nat_3222&utm_medium=psm-product feed&utm_source=geizhals&utm_term=1879325

 

Za 900€ OLED 42" TV, in to dober, z 120hz, freesync, g sync, HDR tak, da noben monitor nima...

 

Ni spet tolk neumno, kot mi je sprva delovalo :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...