Skoči na vsebino

Monitorji


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Kva je pa teb bad v življenju, da te take banalnosti tolk razjezijo. En je po tvojem nekaj glupega vprašal in si cel razjezen. Ah ja..

 

No, da ti skušam osvetliti zakaj sem se odločil, da vprašam.

 

Ko sem obrnil net sem nekako ugotovil, da obstajajo naslednje velikost teh večjih miz: 160, 180, 200. To se men zdi vse premalo, sam glede na to, da 34" + 27" monitor verjetno dandanes ni eksotičen setup je mogoče pa zadost. Izdelava mize po meri pa je draga in bi se temu vseen rad izognil.

 

Menim, da je eno, da zmeriš in vidiš ali ti gre gor teoretično, drugo so pa neke osebne izkušnje kako se to obnese v prostoru. Verjetno si naj kar iz praznih kartonov izrezljam pravilne dimenzije monitorjev in jih postavljam, da vidim ali najdem postavitev, ki mi bo kul? 

 

Npr. nekdo, ki ima tak ali podoben setup bi rekel, pač to teoretično gre na mizo velikosti 200, ampak ti povem, da je čist bedn, ker moraš sedet na skrajnem robu mize, ne moreš zraven nič postavit, ne vem (zato sprašujem!).

 

Pa res hecno, tam se nekaj jajcaš kako naj približno ocenim, če bo šlo gor. Super res, naj grem v nakup mize in monitorja, nato pa vidim, da sem napačno ocenil in mi bo bedno. Zato raje vprašam, če najdem potencialno nekoga, ki je to že delal pa mi mogoče da kak nasvet, ki mi bo prihranil slabo voljo kasneje. Ampak ne to se tle ne sme. To je za mamice opremljajo..

 

 

Povezava do prispevka

Miza po meri ni draga oz. ne oz mojih izkušnjah. Imam 2 računalniški mizi po meri, ena 2.5 m x 0.8 m, druga 2.8 m x 0.8 m. Cena obeh enaka, skupaj z dvema predalnikima, kot ekvivalentna količina miz v Ikea, če gledamo po dolžini mize. Sem bil presenečen. Naročal pa sem preko neke spletne trgovine. Evo, tule https://hobistudio.si/naroci-svojo-pisalno-mizo/

 

Obakrat dostavljene na dom, brez problemov in poškodb. 

Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 28. 5. 2022 at 23:54:

Od zdaj sem mizo tako nastavil, da brez težav postavim gor 48 inčni OLED za monitor:D

 

Zdaj imam novo težavo, 55 inčev stane 70 evrov več od 48 - to je res noro majhna razlika v ceni, samo jebemti 55 inčev za monitor z dobrega metra razdalje je pa tudi norost???

Niti ne, mam izkušnje z 70 ,.. z meter 20. ),..seveda ne oled,.. Za 70 inčev in nad,.. 8k ne smrdi sploh,.. Vseeno je potem že vprašanje dpija,.. in kdo bo te pizdarije poganjal v native 4k ali več,.. 1080p na 24 inčnem zgleda bolano dobro (to sem ta teden odkril),.. verjetno je vse downsemplano iz 4 K,.. ampak damn IQ looks good,.. tako da ne vem,.. Bomo videli kako je z to novo generacijo monitorjev,.. vsekakor pa za vse nad 27 bi šel skoraj nujno 4K,..

 

Pa jaz sem tisti ki bi rekel večje 85 or bust,.. je bolje,.. Pa mislim da sem se mogoče motil,..  Skoraj na rit me je vrglo kako dobro moderni špili zgledajo na malih zaslončkih,..

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
Nezagren reče Dne, 15. 12. 2022 at 15:07:


je fasal hemeroide. Zdaj mu plapolajo v vetru.

DaMachk
Signoria

 931
Objavljeno 18. junij 2020

https://atelierrebul.si/shop/category/parfumi-zenski-parfumi-74
Ne vidim zakaj ne bi bil.
Ima dober refresh rate, ukrivljeni so mi sicer meh, ampak pri tem formatu bi znal bit uporabno,

Nimam pojma kako vsecni so MVA paneli, ker nimam izkusenj z njimi, nazadnje se mi je zdelo da se radi blurajo...

 

Res je ja 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ok. Daj prosim javi na ZS kakšna bi bila cena, če vzameš več komadov. Če bi bilo ugodno bi se mogoče še kdo našel za group-buy. Jaz en komad že imam in bi mogoče vzel še enega. Trenutno imam poleg G3223Q še S2721QS in sumim, da dobim vrtoglavico ker neprestano menjam pogled med zaslonoma in so velikosti vsebine različne (ista 4K resolucija in scaling). 

Povezava do prispevka

imel sem setup s 34'' 3440x1440 ter 27'' 4k

setup mi je bil presirok, sem se odlocil da bi ga nadomestil z enim ekranom

 

izkusenj s 32'' 4k nisem imel

 

premetaval sem dpi in scaling cifre in dobil obcutek da mi bo 32'' 4k pri 100% scalingu predroben

 

pa sem sel sprobat kako izpade 43'' 4k (u4323qe) in ugotovil:
+ monitor sem lahko potisnil zelo globoko na mizo in s tem pridobil nekaj vec mizne povrsine kot sem je vajen (mel sem ga ~1m od face)

+ 4k pri 100% scalingu ma spodobno kolicino placa, sem imel 3x2 grid, zgornja vrstica je bila visoka 1/3, srednji stolpec odtenek sirsi
- panel ni glih nekej
- previsok, prevec treba vrat gordol sukat
- robovi slabo berljivi, je blo treba strejfat levodesno, bi mu pasalo bit ukrivljen

tako da je sel nazaj in sem raje vzel 40'' 5k2k (u4021qw) s katerim sem jako zadovoljen

na zacetku sem cincnu, ker mi s ScreenResX ni uspel uspel pridt do HiDPI resolucij pri scalingu 125% ali manj

ampak sem potem ugotovil da je 100% scaling na ~60cm razdalje kr fina izkusnja, ter tud na windowsih revertal iz 125% na 100%

uredilo bitje Andro
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Se pridružujem če kdo bolj spremlja katere monitorje se trenutno splača kupiti. Imam dell u2718q-ultrasharp-4k pa se nagibam da bi kupil nekaj večjega 32 ali 34 inch. Imam gtx4090 in škoda da ne bi pri igranju čim več dobil ven. Ampak teli novi OLED (Samsung Odyssey, DELL Alienware) se verjetno ne obnesejo kot vsestranski za photo editing, coding in pisanje / surfanje  (nazobčen tekst zaradi bojda trikotne oblike pixlov, burnin) ponavadi je tudi dokaj svetel prostor kjer imam postavljeno, kjer je možen odsev?

 

Drugače tale zgoraj, ki se omenja (Dell G3223Q) mi ne zgleda slabo ampak mi deluje že dated (vprašljiv HDR)? Al se vseeno splača kot upgrade za u2718q-ultrasharp-4k...  :nicjasno:

 

 

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka
Adr reče pred 29 minutami:

 

What? 4090 ja. Sam povem vse informacije v upanju za najbolj relevanten odgovor. :blink:

 

Pač včasih si si lahko monitorje ogledal v živo v trgovini zdaj pa imajo samo nekaj ta poceni razstavljenih in je to to kamor sem šel gledati in se moraš zanašati na review-e, ki so dokaj subjektivni.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
jazbinec reče Dne, 29. 4. 2022 at 20:55:

V čem je point HDR? vibrant, contrast? ko ga vklopim, so neke čudne barve, vse vleče na modro. Veliko lepši mi je sRGB mode in dodam malce svetlosti. Svetilnost je res dobra na tem monitorju.To naj bi v igrah in filmih prišlo prav, ne? In igre morajo to podpirati? Recimo ko uporabljate https://www.shopsy.si/Shopsy-Davcna-Blagajna/, browser, berete kaj, imate te gaming monitorje nastavljene na nižji RR, recimo 60Hz? Pa glede adaptive synca me še zanima - point tega je, da se monitor sam prilagodi performancu v igri in ustrezno nastavi s padcem frejmov na nižji RR, recimo s 144 na 120 itd? Vodokotlič, lahko preveriš, kateri model imaš, in kakšne so ti ok nastavitve oz. kaj uporabljaš?

 

G 27GP850-B bom najbrž vzel, ni curved, je pa dober za 320€

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...