Lenkas Objavljeno 30. december 2025 Share Objavljeno 30. december 2025 Ne igram competitive fpsjev 1 Navedek Povezava do prispevka
DaMachk Objavljeno 5. januar 2026 Share Objavljeno 5. januar 2026 galimx reče Dne, 30. 12. 2025 at 19:18: Lahko na tako velikem sploh igraš competitive shooterje? Kako je s fpsji? Še nisem videl da bi kdo igral competitive fps na večje monitorju kot je 27 ali 32 max. Windowed mode Navedek Povezava do prispevka
catal Objavljeno 13. januar 2026 Share Objavljeno 13. januar 2026 (urejano) And after Japanese panel maker JOLED went bankrupt (it has since been acquired), we stopped seeing new RGB-stripe OLED monitors, which should be more suitable for reading, working, and other non-gaming applications. But this year, LG Display is making OLED panels with RGB-stripe subpixels. As the company announced in December, “the RGB stripe structure arranges the three primary color subpixels—red, green, and blue—in a straight line, significantly reducing visual distortions such as color bleeding and fringing, even at close viewing distances. Although OLED panels using the RGB stripe method existed before, their maximum refresh rate reached around 60 Hz, making them unsuitable for use as gaming monitors.” To enable an RGB-stripe subpixel and high refresh rates, LG Display said it increased “the proportion of the pixel area that emits light.” Similarly, Samsung Display announced at CES that this year, Asus and MSI will release monitors with Samsung’s new QD-OLED panels, which use a vertical RGB subpixel structure the company has named “V-stripe.” Tekst ne bo vec cudn na oledih. Samo prav model 2026 model bo treba izbrati. 13. januar 2026 uredilo bitje catal Navedek Povezava do prispevka
Feget Objavljeno 13. januar 2026 Share Objavljeno 13. januar 2026 Ne vem no, eni že par let uporabljamo LG OLED TVje kot monitorje pa nimamo nič čudnega teksta Navedek Povezava do prispevka
viddek Objavljeno 13. januar 2026 Share Objavljeno 13. januar 2026 ti si eden izmed unih ki pravi "MacOS mi normalno scalea na 4k zaslonu" aka corav 1 Navedek Povezava do prispevka
catal Objavljeno 13. januar 2026 Share Objavljeno 13. januar 2026 Feget reče pred 7 urami: Ne vem no, eni že par let uporabljamo LG OLED TVje kot monitorje pa nimamo nič čudnega teksta Ka pa js vem kako se tvji razlikujejo od monitorjev. Najbrz je neki razlike med 55" in 24" paneli. Navedek Povezava do prispevka
kmetek Objavljeno 13. januar 2026 Share Objavljeno 13. januar 2026 (urejano) je sploh kak solidni 32-34'' OLED, da ima še zvočnike, ga bi imel kot TV....imam samo 3060ti zaenkrat 13. januar 2026 uredilo bitje kmetek Navedek Povezava do prispevka
catal Objavljeno 13. januar 2026 Share Objavljeno 13. januar 2026 Integrirani zvocniki za tv omg ne no. Kupi lcd in neke zunanje zvocnike pa boš na istem. Navedek Povezava do prispevka
finkec Objavljeno 13. januar 2026 Share Objavljeno 13. januar 2026 Še slabše, integrirani zvočniki za monitor. Navedek Povezava do prispevka
kmetek Objavljeno 13. januar 2026 Share Objavljeno 13. januar 2026 zdaj gledam TV preko monitor TVja, en star LG 24'' model..... 24MT46D-PZ feb 2016 Navedek Povezava do prispevka
finkec Objavljeno 13. januar 2026 Share Objavljeno 13. januar 2026 (urejano) Tukaj so oledi nad 32 z zvočniki https://geizhals.eu/?cat=monlcd19wide&sort=p&xf=11939_31.5~11955_OLED~11985_vorhanden Jaz mislim, da je čas da si privoščiš vsaj nek soundbar. 13. januar 2026 uredilo bitje finkec 1 Navedek Povezava do prispevka
kmetek Objavljeno 13. januar 2026 Share Objavljeno 13. januar 2026 lani na silo vzel enga KTCja 27'' neak MINILED variante poceni.....samo bi zapasalo res 32/34......dilema 32 4K ali 34'' UWQHD....nagibam se bolj na ravnega, zaradi TVja recimo lol. Kako imate vi kaj? Navedek Povezava do prispevka
Paljo Objavljeno 13. januar 2026 Share Objavljeno 13. januar 2026 (urejano) Zvocniki v monitorju, kake to beres. Gres po ene pc zvocnike za 20eur in cao al pa na pc povezes en JBL bluetooth zvocnik, ce ze rabis da ti neki zvrgoli. 13. januar 2026 uredilo bitje Paljo Navedek Povezava do prispevka
kmetek Objavljeno 13. januar 2026 Share Objavljeno 13. januar 2026 (urejano) hehe, TV mora dewat 13. januar 2026 uredilo bitje kmetek Navedek Povezava do prispevka
╭∩╮ Zaphod_B75 Objavljeno 20. januar 2026 Share Objavljeno 20. januar 2026 Gledam da b nabavu 32" raven (non curved) monitor z visokim refresh rateom in qhd resolucijo. ČetĐPT mi kot prvo izbiro predlaga tegaiiyama GB3290QSU-B1 32 Qhd Ips Led 240hz Gaming monitor ki ga na amazon.fr https://www.amazon.de/-/en/G-Master-Phoenix-GB3290QSU-B1-FreeSync-Adjustment/dp/B0FM5B488D?crid=IWDX5LD3J07K&dib=eyJ2IjoiMSJ9.myYaCEM5K9HRftW594qbEFrNvxxSY3Anc_FwzeeMmabTx2Lgc8uPJoNdcDx2tmYgB_M00EhmIFjg5I-6W3EHoeF4Ev4FAkWlJ2kwZXDYmD7GOJNJHK7qbl_zt-7yTIj4qKCFcucjbRQQhTdTCZA84FRqYJLhcOrVtEGfCqf7buxZXvS28ASVvrrPua3j6zgUKsUKevUVwFb11GLH2wyC8aHEBv5pM0EnyFVU7tVfh3M.gaypqmyl_iVZdb5D6qgfHPvFKBQ6AfrkTgL7MIRwit0&dib_tag=se&keywords=iiyama+GB3290QSU-B1&qid=1768924362&sprefix=iiyama+gb3290qsu-b1%2Caps%2C185&sr=8-1 dobim za 300€. Velik plus mi je ker je amazon in če je kaj narobe lahko hitro vrnem/zamenjam. Drugače lahko naročam iz nemškega, francoskega, belgijskega ali nl amazona. O monitorjih vem nič/bore malo, tako da ne vem če je to res to kar rabim. In do prvega predloga od chatGPT sem kar rahlo skeptičen. Meni je sicer fajn da ma 240hz osveževanje (to je bil eden izmed unih redkih alinej ki mi pravi naj vzamem ravno tega), niti ne vem če je to overkill za pola/pola pisarniško delo + gaming. Je to najboljše kar dobim za take pare (ajd recimo do 400€) ali se mi splača vzeti karkoli drugega? Navedek Povezava do prispevka
╭∩╮ Zaphod_B75 Objavljeno 20. januar 2026 Share Objavljeno 20. januar 2026 Družbo bo novemu monitorju delal trenutni Viewsonic VX2758-2kp-mhd, ki ma mal preveč motečih mrtvih pixlov. Plus za delo od doma trenuten 15" laptop = ekran absolutno premajhen. Vem da trenutni monitor Viewsonic VX2758-2kp-mhd je že ips, 144hz, Kalibrirat nov monitor ga ne bom znal Dobra lastnost bi bila kvečjem fejst po višini nastavljivo stojalo, da mi nebi bilo treba vrtat v armiran beton steno vesa mount-a za proper nastanitev, pa da ne bom čist zakrčen se v novi/stari ekran puklasto držal pa napenjal. Mogoče dobra svetilnost ob sončnih dneh (dasiravno je teh v Belgiji kjer živim bore malo) Niti ne vem po kakšnih kriterijih naj izbiram, zato se obračam h mn3njalnjiškim znalcem za nasvet. Hvala vnaprej za predloge in nasvete kaj drugega/boljšega naj nabavim. Navedek Povezava do prispevka
catal Objavljeno 20. januar 2026 Share Objavljeno 20. januar 2026 Če človk ne špila shooterjev na kolk Hz se splača ciljat za nek spodoben gaming v teh sodobnih časih? Trenutno mam 27" 4k 60hz ampak me zaradi vas vseh žre, da bi mogoče rajš imel 27" 1440p 120+Hz... Navedek Povezava do prispevka
Arey Objavljeno 20. januar 2026 Share Objavljeno 20. januar 2026 (urejano) 120hz je cist kul za prakticno kogarkoli, razn ce si tekmoval letos na LCSu. Tle dobis drasticno najvec input lag decreasa. Visje je pol mal snake oil pa mal za res najvisje proje (kar smo itak vsi tle lp un k bo prisel pisat da se motim). 20. januar 2026 uredilo bitje Arey 1 Navedek Povezava do prispevka
DaMachk Objavljeno 21. januar 2026 Share Objavljeno 21. januar 2026 Zaphod_B75 reče pred 14 urami: Dobra lastnost bi bila kvečjem fejst po višini nastavljivo stojalo, da mi nebi bilo treba vrtat v armiran beton steno vesa mount-a za proper nastanitev, pa da ne bom čist zakrčen se v novi/stari ekran puklasto držal pa napenjal. Mogoče dobra svetilnost ob sončnih dneh (dasiravno je teh v Belgiji kjer živim bore malo) Kaj pa VESA arm ki jo pritrdis na rob mize namesto tega? In pa firank + zavese iz ikee Navedek Povezava do prispevka
Arey Objavljeno 21. januar 2026 Share Objavljeno 21. januar 2026 (urejano) Jz sm kupu vesa stojalo za laptop in monitor. Sicer je imel monitor zelo carsko stojalo ampak mi je dopizdilo brisat prah spodaj ker sm al pobrisal napol al pa sem moral dvigovat stojalo. Zdej mi lepo lebdi nad mizo in easily spucam, pa se stojalo od laptopa sm lahko fuknu stran. Na amazonu sm dal 50€-ish in sem zelo zadovoljen. 21. januar 2026 uredilo bitje Arey Navedek Povezava do prispevka
G-Man Objavljeno 21. januar 2026 Share Objavljeno 21. januar 2026 jst sm že neki časa nazaj vzel take vrste stojalo: Okol 60e je blo, ker sm gledu da podpira težje monitorje, če bom kdaj menjal iz 27 na več. V glavnem, ta zadeva je best shit ever, tko po funkcjonalnosti + eno tretino mize maš spet proste. Stock monitor arms never again. 1 Navedek Povezava do prispevka
Vodokotlič Objavljeno 21. januar 2026 Avtor Share Objavljeno 21. januar 2026 Arey reče pred 13 urami: 120hz je cist kul za prakticno kogarkoli, razn ce si tekmoval letos na LCSu. Tle dobis drasticno najvec input lag decreasa. Visje je pol mal snake oil pa mal za res najvisje proje (kar smo itak vsi tle lp un k bo prisel pisat da se motim). Pa pri več Hz je poraba monitorja konkretno višja. Navedek Povezava do prispevka
ZippeR Objavljeno 21. januar 2026 Share Objavljeno 21. januar 2026 A ma kdo to roko v kombinaciji z dvizno mizo in tezkim monitorjem (uw)? Kako se obnese v primerjavi s stojalom ko pride do stabilnosti? Navedek Povezava do prispevka
PS5 Lover Objavljeno 21. januar 2026 Share Objavljeno 21. januar 2026 Ko enkrat greš na 480hz oled, ne moreš več nazaj Navedek Povezava do prispevka
G-Man Objavljeno 21. januar 2026 Share Objavljeno 21. januar 2026 ZippeR reče pred 13 minutami: A ma kdo to roko v kombinaciji z dvizno mizo in tezkim monitorjem (uw)? Kako se obnese v primerjavi s stojalom ko pride do stabilnosti? kaj ma dvižna miza veze s stabilnostjo teh rok? a se bojiš da boš mizo premaknu, pa ti bo še monitor razštelalo? če so monitorji večji in težji, kupiš roke ki imajo rating za več kil (primerne monitorjem). to se lih ne premika kr tko no. če pa recimo bi se. mislem da maš zadi tudi šravfe na pregibih, da lahko nardiš precej bl fiksno. edit: za premik gor in dol, morm kar dost pritiska nardit na monitor, da ga premaknem. precej več kot bi pričakoval. Navedek Povezava do prispevka
Arey Objavljeno 21. januar 2026 Share Objavljeno 21. januar 2026 ZippeR reče pred 1 uro: A ma kdo to roko v kombinaciji z dvizno mizo in tezkim monitorjem (uw)? Kako se obnese v primerjavi s stojalom ko pride do stabilnosti? Jaz. Ampak nimam roke, ker so bolj nagnjene h gibanju, ampak tisto staticno palico + pregibljive roke. Zelo dobro dela, mogoce malenkost manj fiksno kot sicer ampak ni neke bistvene razlike. Navedek Povezava do prispevka
╭∩╮ Zaphod_B75 Objavljeno 21. januar 2026 Share Objavljeno 21. januar 2026 Nastavljivost po višini je samo bolj zaželjen feature. Zna bit da bom moral vzet 2 roki za ekran Če bo zdržala 32" monitor, pa še 27" stari monitor. Če bo Ikea miza nastavljiva po višini debeli cca 2 cm zdržala... Edit, zdajle vidim da je do 27" Bolj me zanima če Iiyama GB3290QSU-B1 32 Qhd Ips Led 240hz Gaming monitor je za kaj? Je ok za vzet? Ker na https://www.rtings.com/monitor ne najdem nobenga review-a? edit2: Sem pa zasledil tale https://tftcentral.co.uk/reviews/iiyama-gold-phoenix-gb3290qsu opis na TFTCentral. Takoj sem opazil zakaj je cena še največji plus, ergoNastavljivost nizek input lag drugače ima težave z HDR, no SRGB, štorast OSD. Glede na to da bu se dale žvet tudi z 165hz verjetno obstajajo boljše alternative. Navedek Povezava do prispevka
mr.killer Objavljeno 3. februar 2026 Share Objavljeno 3. februar 2026 Danes naročil DELL Ultrasharp U2725QE na amazon de za 480 eur, baje ima neko prasko na zadnji strani, prodaja ga amazon. Sporočim ko dobim ali sem dobil dober deal, ali je cel popraskan in f kurcu Navedek Povezava do prispevka
pumpahhh Objavljeno 4. februar 2026 Share Objavljeno 4. februar 2026 Kako to da si se odlocil za 4k resolucijo na 27inch? 1 Navedek Povezava do prispevka
PS5 Lover Objavljeno 4. februar 2026 Share Objavljeno 4. februar 2026 pumpahhh reče pred 24 minutami: Kako to da si se odlocil za 4k resolucijo na 27inch? Saj če hočeš ostro sliko lahko tudi downscalaš z DLSSom Navedek Povezava do prispevka
Priporočeni prispevki
Pridruži se debati
Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.