Skoči na vsebino

Dark country


Sudat

Priporočeni prispevki

Rad bi počastil svoj priljubljeni zvok - dark country, ne vem če ma zadeva sploh uradno ime, včasih je americana, včasih punk folk, včasih kaj drugega...

Gre za tak težek vibe, ki ga majo ti komadi zame, teme so včasih religiozne včasih temačne, spet drugič samo tragične življenske zgodbe. Da ne pišem preveč grem kar na muziko.

 

Dečko ki ga že dolgo poznamo ima nekaj takih komadov:

 

Pa še meni njegova najljubša priredba:

 

Devil makes three:

 

 

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

 

40 Watt Sun mogoče malo vleče na to?  

 

Drugače pa obvezno poslušat 16 Horsepower ter Wovenhand.

 

 

 

 

Meni en ljubših izvajalcev, Jason Molina in njegovi različni projekti:

 

 

Emma Ruth Rundle se tudi znajde v teh vodah:

 

 

 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 6 mesecev kasneje...

Hvala za super predloge, nekatere sem že poznal, drug so novi. Top!

 

Moja "najdba" lanskega leta na področju countryja je definitivno Paul Cauthen. Nisem sicer prepričan, da bi se ga dalo umestiti pod "dark country", vsekakor pa je new take na žanr, z izjemnim vokalom in nekaj res neverjetnimi komadi. Toplo priporočam album Room 41, ki mi spada med najboljše plate, ki sem jih slišal lansko leto. Prav šokiran sem bil, da zadeve še ne poznam.

 

Tudi precej raznolike zadeve so na tej plati, ki je tudi najbolj oddaljena od klasičnega countryja (ostale me niso tako navdušile, čeprav so ok).

Mogoče najbolj znana na plati je Cocaine Country Dancing, ki je nor pastiš, za katerega si misliš, da je v njo nabasal preveč stvari in preprosto ne more delovati, ampak je v resnici perfekten.

 

 

 

Mogoče v nekaterih segmentih še najbližje dark country stilu, Slow Down.

 

 

In še eden izmed favoritov naše familije, Prayed for Rain.

 

Tele so vse iz Room 41. Ima pa tudi stranski projekt s še enim norcem, Orvillom Peckom, ki sta mu zabavno nadela ime The Unrighteous Brothers. Ko sem pred leti prvič slišal Pecka, sem najprej pomislil, da so iz nekje potegnili neke stvari Roya Orbisona, ki jih še nisem slišal.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...