Skoči na vsebino

[PS4] The Last of Us 2 - spoilerji, zgodba ter in-game videoti/slike


Priporočeni prispevki

dzaver reče pred 22 minutami:

Komi čakam da dobim art book 😍

 

Eden najbolj carskih arbookov, kar sem jih ubodel. Tole na linku je mogoče četrtina materiala (je pa (z glave sicer) tudi nekaj robe, ki je ni v knjigi). Edino, kar bi si želel je A3 format, landscape orientacija in 600+ strani, malenkost v glavnem :D Pač škoda je, ki je toliko zelo hudega arta okolja, samo so po tri fotke na stran in je vse skupaj dokaj majhno. 

 

Sem drugač mel namen stisnit eno fotko vse TLOU robe, ker bi moral v torek uletet še amazonov steelbook, samo najprej včeraj "shipment delayed" notification, danes pa samo tale mejl po faci: "You ordered the item below, but the package was returned to us by the carrier. We've issued your refund." :hmm: Še dobro da ga sploh ni več možno naročit.

Povezava do prispevka

Kritika/analizica Leva skozi oči trans igralca

 

https://www.vg247.com/2020/06/23/the-last-of-us-part-2-trans-representation-lev/

 

Kako vam je bil lik? Meni je bil precej dobro narejen in sem "užival" ob njegovi zgodbi. Fascinantno mi je, da so nek side-lik sploh razvili do teh podrobnosti, mislim pač igrica obdela njegov odnos do psov ffs

 

Pri Abby pa sem bil malo razočaran, da niso strahu pred višino še bolj obdelali. Sicer mi je carsko, da še preden karkoli zveš o tem, se že prične tresti, če iz višine gledaš navzdol, samo lahko bi to še izostrili iz gameplay/zgodbovnega vidika (ne samo na par očitnih mestih)

Povezava do prispevka

Meni je pa bil Lev kar prazen lik, tako zelo utilitarističen. Orodje za Abby, da ima razlog najti pot odrešitve in pozneje glas razuma, ki jo na to pot dokončno potisne. Drugače pa nisem čutil neke ful globine, jaza, mogoče zato, ker je še vedno tako zelo ukleščen v nauke in se ta notranji konflikt nanaša na smiselnost prepričanj ki se skorajda izključno tičejo specifično njega, ne pa tudi širše.

 

Bom prečital prispevčič, pa da vidim, če sem kaj ključnega izgubil / izpustil :D

Povezava do prispevka

Ma ja, grožnje s smrtjo oziroma nekim fizičnim obračunom (posilstvo etc.) so meni podn internetne komunikacije, ki itak že apriori ni neki high. Tudi jaz bi tak folk samo brisal iz platforme. Kar se mene tiče, se svoboda govora konča pri grožnjah z nasiljem, tudi če je samo nek internetni troll post, ker si jezen zaradi igrice

 

"I will find u and I will kill your kid for that" whatthefuck no, samo izbris iz platforme in prijava dežurnim organom 

Povezava do prispevka

Evo, da strnem še svoje misli. TL;DR 8/10.

Igra se fantastično odpre in takoj preide na cliffhanger prvega dela (torej povedati ali ne povedati). Spoznamo starejšo Ellie in Abby. Slednja je bila presenečenje. Sledi smrt in tako dalje do pretepa v morju. Top moment in fan service je bil poglavje v muzeju.

Preidem na point nekako na polovici smo tako priča dvema ženskama, ki pa imata na prvi pogled skupno izkušnjo (izguba očeta). Kar pa sem opazil, da sta izgubile očeta vsaka v svojem obdobju življenja, medtem, ko je Abby bila še najstnica, je Ellie že zakorakala v zgodnja 20 leta. Kar se čuti tudi v špilu, saj je sla po maščevanju pri Abby tako močna, da praktično ljudi okrog sebe zanemarja in ji je pomembno zgolj smrt morilca očeta. Pri Ellie je stvar drugačna želja po maščevanju ji je nepoznana (do smrti Joela), zato tudi občutimo vsak uboj(Nora, Mel, Owen) kot trenutek, ko gre Ellie »čez črto« in jo za vedno zaznamuje. Toda nikoli ne pride do točke, da dokonča morilca svojega »očeta«. Še več dejansko reši Abby.  Konec tako pušča mešane občutke. Na enki strani Abby, ki jo je smrt Joel »odrešila« (tako se zdi) in je napoti spoznanja, da maščevanje not good. Medtem, ko Ellie nezmožnost uboja morilca obsodi na večjo željo po maščevanju oziroma nesposobnost najti smisel v lajfu.  Po mojem mnenju je ravno to tisto kar ji je onemogočilo pokončanje morilke.

V špilu vidimo transformacijo tako Abby kot Ellie toda zadnja je pomanjkljiva, saj konec ne pove v katero smer se bo odvila. Na kratko kaj točno je Ellie po koncu.

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 5 minutami:

No, ''reši'' jo ravno ne, ker Abby bo vsak čas šla na drugi svet, ker preden greš na plažo jo odvezat s kola, lepo povedo, da je bila ''bitten'', torej je postala infected.

 

to je manjši spodrsljaj v režiji sekvence (tudi jaz sem sprva tako razumel), ampak vzklik "she's bitten" leti na ellie, pač v tisti gruči ena tipica opazi nov elliejin bitemark (ki ga že un redneck v štartu)

 

mislim da še celo pokaže nanjo

 

ampak ja, samo nejasna režija, nič drugega

 

edit: evo timestamp (also faking dzver, me je inb4al :D

 

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 24 minutami:

No, ''reši'' jo ravno ne, ker Abby bo vsak čas šla na drugi svet, ker preden greš na plažo jo odvezat s kola, lepo povedo, da je bila ''bitten'', torej je postala infected.

 

dzaver reče pred 20 minutami:

@bitsurugi mislim da se “she’s bitten” ki ga izrečejo v zaporu nanaša na Ellie, ko ji vidijo roko. sem sprva tudi jaz mislil, da mislijo Abby, ampak temu ni tako :) tudi po pregledu internetov nisem zasledil tega, da bi bila Abby okužena

 

Peesda ja, david ima prav. Jaz swm najprej tudi mislil, da je Abby ugriznjena. Pol mi ni blo nic jasno, ki nihce ni nic pisal. Pa grem gledat replay in rece "she is bit" in pol iscem neke sekundarne pomene, sm ze mislil, da pomeni kao je najebala, je konc z njo... sam zdaj ko sm se enx pogledal cutscene se vidi, da ko rece she is bit pokaze z roko na Ellie in pol uni nameri z orozjem v njo......

 

Hehe tudi meni je naredilo cel mindtrip kako je Abby ugriznjena in se vedno ni ukuzena ipd...

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 13 urami:

No, ''reši'' jo ravno ne, ker Abby bo vsak čas šla na drugi svet, ker preden greš na plažo jo odvezat s kola, lepo povedo, da je bila ''bitten'', torej je postala infected.

Ful folka narobe dojema tisto sceno lol.

Ujetnik reče tisto Ellie, ko vidi, da ima ugriz na roki, ki ga je dobila v sceni, ko jo ulovijo Rattlerji.

 

Ujetnik zakriči "She's bitten!" in usmeri puško v Ellie. Ona pa reče "Don't point that shit at me!"

 

Pa nisi edini, ki je to narobe poštekal. Ful angleških reviewerejev sem videl, da to omenja.

 

EDIT: Vidim, da prinašam ful sveže informacije debati. Nice. XD

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Meni ni blo logično, kako ona tipica vidi, da je Ellie ''bit'' in avtomatično sklepa, da je od zombija? Ker v enki pri Ellie, če se spomnite, je zgledal oni ugriz na roki od Ellie zelo svež, pa je bil star 3 tedne (tako rečejo v oni sceni, ko gredo direkt iz začetnega QZ, pa jih vojska ujame). Ellie pa je bila v dvojki ''bit'' par momentov nazaj (v oni sceni s clickerjem na špagi), torej se ji ni mogla razvit okužba tako hitro kot pri običajnemu človeku. Tisti ugriz iz enke pa itak ima potatuiran. Povrh vsega je bila cela krvava od glave do pet, ženska pa kljub temu vidi ugriz par sekund ko pride ven iz kletke v kantini...  ^^   Tudi zato nisem sploh pomislil na Ellie, če pošteno povem.

 

Pa da je Abby bla bitten sem sklepal, ker vpraša kje je Abby, pa reče takoj she is bit, poleg tega pa nekako takoj povežem z Abby, ker imajo ti Rattlerji zvezane zombije in človek takoj pomisli, da ti dajo ugriz za ''kazen'', ker si skušal zbežat.

 

@dzaver @Slinch thx za razlago, sem očitno jaz narobe razumel, čeprav še vedno ne vem, kaj se zgodi če zdrav človek ugrizne Ellie, ki je bila malo pred tem ''bit''  :D  

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...