Skoči na vsebino

[PS4] The Last of Us 2 - spoilerji, zgodba ter in-game videoti/slike


Priporočeni prispevki

Jah nevem. Nov uporabnik, njegovo prvo sporocilo, napise identicno kot zadnji na katerega post sem odgovoril (ellie je psihopatka itd), situacija se obrne za 360 stopinj (turn 360 degrees and walk away).

Meni zgleda kot ociten bait, ampak ok, ce ni my bad.

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka

@StaticPa btw, s ful argumenti, ki si jih navajal (predvsem cheap fore, da vzljubiš Abby in volke, ter malo preveč razbita narativa) se na polno strinjam.

Jaz mislim, da te je Ezoterik res za brezveze tako napadel. Meni sploh ne deluje, da bi ti bil nek nestrpnež ali da je tvoja kritika politično nastrojena. In predvsem mi je na polno jasno, da ti je lahko zgodba smeti.

 

Glede teh minuskov sem team Static.

Sam tbh si res sam iskal vso pozornost in je zaradi tvojega odziva prišlo to take situacije imo.

Pa ta bratranec iz amerike je res krneki stari lol.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Evo še par mojih vtisov po končanju. Večina je itak že bla povedana in dosežen nek konsenz, da enim zgodba pač paše, drugim pa ne sede.

 

Meni zgodba ni preveč sedla. Nikakor se mi ni uspelo vživeti v njo, tako kot sem se lahko v prvem delu in zaradi tega so se mi najverjetneje tudi močno vlekle cutscene in pa tisti vmesni igralni deli, ko si igral nekaj iz preteklosti ipd. Posledično sem zaradi tega porabil precej več časa za igranje, kot sem pričakoval, saj sem praktično vedno po dobrih dveh urah moral igro odložiti in se vrniti naslednjič. Nekako se najbolj strinjam z opisi Galkota in kar velikim delom Kemika. Kar nekaj likov mi ni pomenilo absolutno nič, tako tudi Lev recimo ne. Kar nekaj zadev je bilo po moje nepotrebno vsiljenih in bi igra komot ohranila vhunski nivo, če jih ne bi bilo in bi bila 10ur krajša (še vedno bi bila relativno dolga s svojimi 25 urami). Vendar je vseeno bilo precej zadev, ki vlečejo. Zato sem naslednjič spet z veseljem vzel plošček v roke in začel igrati, ampak se je potem po dobrih 2 urah spet ponovila prezasičenost in sem dal na stran.

 

Še par manjših minusov, ki so se mi nabrali v glavi med igranjem:

- okolica kar neodzivna, s tem mislim recimo, ko je po tleh luža vode ali razbito steklo, ti pa pritajeno hodiš, ne pušča nobenih zvokov, da bi okolico pritegnilo k tebi

- karakter, ki igra zraven tebe v določenih scenah, ti je večinoma v napoto. Mota se ravno tam kjer mu ni treba in sem ga večkrat opazil tudi na mizi recimo, na očeh sovražniku, ki pa ga seveda gladko ne vidi

- naboje (in tudi druge surovine) najdeš na najbolj bedastih mestih, pri sovražniku, ki si ga ravno ubil na stealth in hodi s puško okoli pa niti enega. Raje bi videl, da poberem kak naboj od njih, kot pa nekje random na WC-ju

- nekaterih zadev ne moreš craftat samo 1 kos recimo, niti 2 kosa... ti z določenimi surovinami craftaš 3, pa ti ne dovoli narediti samo 2 kosov, da bi lahko porabil surovine in pobral nove, ki si jih našel

- na par mestih mi je konstantno žvižganje Scarov tako paralo živce, da sem bil na robu razbitja joypada. Jao kak nadležen zvok, ki kar ne neha in neha...

- kar nekaj krat sem imel problem z nadzorom lika, ko sem koga čakal stealth v kritju in se nikakor ni postavil pravilno, pa moraš vrteti kamero...

 

Dejastvo pa je seveda tudi, da ima igra dosti presežkov. Ampak glede presežkov (razen same zgodbe) se večinoma strinjamo, zato se nebi ponavljal. Tako, da bi kljub vsemu igri osebno prilimal oceno med 8 in 9 in jo ocenil za najboljšo igro leta do zdaj in sigurno tudi v top 10 generacije. Če bi mi še zgodba sedla, bi jo pa verjetno tudi hvalil kot največji fani tukaj. Ampak je bilo preveč zadev nekako posiljenih.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Diskusije nisem gledal, ker se mi ni dalo, sem pa pogledal review

 

 

 

Ubistvu je pravi spokesman za tiste, ki jim igra ni všeč, ampak opis je čist preveč čusven. Ko koknejo Joela je zanj konc špila, ko je več poudarka na Abby kot na Ellie je pa špil že pokopan. Je pa ful dober zagovornik te svoje teorije ker je res čustven in se vidi kok mu je dvojka pomenila, tako da čeprav se generalno ne strinjam z njim sedaj po njegovem rantu razumem, zakaj nekateri tako negativno doživljajo ta špil. Z delom o Joelu, konkretno to, da bi bilo bolje če ga koknejo kasneje, se pa strinjam v celoti. Men je bla epska scena, ampak ker nisem preigraval enke še enkrat bi rabu mal več rajcanja in bi ob crkotu morda potočil celo kakšno solzo.  Tudi ending je mal pod nivojem špila, ki tok polaga na story. 

Povezava do prispevka

6 od 10

 

Ej men pa ful ni papak! Ne vem po kerem contentu ga poznaš, ker včasih je ful baziral na tem "angry" delu, zadnje čase je sicer še vedno mal angry ampak ni več poudarek na tem. Kar mi je všeč pri njemu je to, da je ful čustven do špilov! Res jih ima rad in tega ne more skrit, ko špila nekej kar mu je všeč mu cela faca žari od navdušenja kot žarnica, dostikrat pa koga tut upravičeno pošlje v kurac. Pa včasih nekej, kar ni popolno, oceni ful dobro preprosto zato, ker da zraven faktor kok je on užival, in to mi je res top. Sej vsak včasih igra kakšen povprečen špil, ki ti iz enega razloga pač sede :D 

 

Skratka, čist drug od teh new age opisovalcev, ki so vsi isti s tem editiranjem videa, mirnim ali preveč nemirnim govorjenjem in pregovorno robotsko 100 % objektivnostjo. 

Povezava do prispevka

Kemik ma tu prav. Joe je daleč od papka, tip je dejansko zabaven, vcasih malo cringy, ampak vse skupaj prihaja iz srca :D in dosti raje pogledam nekoga ki se dejansko vživi v nekaj, kot večino ostalih pametnjakovičev.

Tak da ja, navdušenje ali razočaranje ne skriva. Jaz temu dam ogromen plus, igrce ali IRL. 

Povezava do prispevka

Men je najbolj zanimivo kako logika v umu Ezoterika deluje nekako tako: Cimhitreje dobi neko zelo povrsno in okvirno sliko dolocene osebe, in potem to instant popredalcka v neki s cimer se ne strinja. Potem pa racionalizira da njihovih argumentov pa ja ne rabi poslusat, ker so itak slabi ljudje.


Definicija zivljenja v ideoloskem mehurcku.

 

 

Drugace pa ja, tudi osebno nisem nek mega fan AngryJoea, mi je dost cringy pa te cosplayi so mi kr neki. Zna pa igram dat naceloma kar realne ocene.

 

V tem discussion videu so sicer izpostavil kar ene par dosti dobrih pointov zakaj zgodba ne deluje najboljse.

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 1 uro:

Men pač je ta modelček dobesedno dno youtube cesspoola, sam se mi ne da spet kregat. Vsi njegovi videji so narejeni, da pač sprovocirajo odziv, lahk temu rečeš, da je 'čustven', lahk pa tud da gre za manipulativno taktiko nabiranja ogledov. Potato, tomato.

 

No, vem da ni opisovalski biser, niti noben verjetno ne kupuje igric po njegovem priporočilu tukej gor, ampak v drugo smer pa tut ni treba pretiravat. Če je zate to dno youtuba pol lurk moar, pa video z naslovom THE LAST OF US REVIEW ne more bit manipulativna taktika za nabijanje ogledov 

 

clickbaiti + dno youtuba 

 

image.png.8f60fc7abeaa1c43946848423b6a7a76.png

 

 

image.png.4cba455e5b8428af97ee3a176487b9ae.png

 

 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 38 minutami:

 

No, vem da ni opisovalski biser, niti noben verjetno ne kupuje igric po njegovem priporočilu tukej gor, ampak v drugo smer pa tut ni treba pretiravat. Če je zate to dno youtuba pol lurk moar, pa video z naslovom THE LAST OF US REVIEW ne more bit manipulativna taktika za nabijanje ogledov 

 

clickbaiti + dno youtuba

 

 

 

Vzamem nazaj, sej sm res mal pretiraval. Sam pač men ne sede njegov slog opisovanja, verjetno sem bolj na strani unih, ki teb ne dogajajo (ala racionalno opisovanje v slogu robotov, kjer se navaja predvsem dejstva, ne pa neke subjektivne 'bučke')

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 3 urami:

saj ful lepo da je ful čustven in ful subjektiven, samo ima pač res ultra klošarski okus za igrice, jebiga

 

(baziram na videjih izpred n-let, zdaj že res zelo dolgo nisem kliknil na njegov videjo)

Tole

 

Model je dal isto oceno TLOU 2 kot klasikam tipa Battlefield V in Dragon Ball Kakarot itd. :D

Povezava do prispevka

 

ĆAMIR reče pred 8 minutami:

Tole

 

Model je dal isto oceno TLOU 2 kot klasikam tipa Battlefield V in Dragon Ball Kakarot itd. :D

 

Ja :D Ampak sej veš, ocena brez opisa je kot kurac brez jajc 

Jaz se ne strinjam z njegovim opisom, ampak glede na odzive pa marsikdo verjetno se. Tehnično špilu ne očita ničesar, samo sanje so se mu uničile zarad zgodbe  

Povezava do prispevka

Če ne bi tip bil tak spastik, bi morda bilo še kul gledat njegove videe, sam takole pa res odsvetujem ogled vsakemu, ki mu gre na kurac njegov smisel za humor.

 

Btw, sem pogledal un podaljšan review (raje nebi, ker ne pove nič kar niso že bolje povedali bolj resni youtuberji) in si raje prišparajte cajt.

tl;dr otročje jokanje in zamera zaradi uboja Joela, ter nerazumevanje poante zgodbe. Če se izrazim malo bolj stereotipično, zelo murrica mentality.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...