Skoči na vsebino

[PS4] The Last of Us 2 - spoilerji, zgodba ter in-game videoti/slike


Priporočeni prispevki

Men so bolano narjeni encounterji v tej igri, ene parkrat sem ga kar resetiral, ko sem bil že proti koncu, ker je blo res tok fantastično. Un encounter s stalkerji in malo kasneje z zvižgajočimi Scari je totalno insane. 

 

Edino na živce mi gre, da Ellie vedno reče "That's the last of them" pa seveda dramatična glasba ugasne. Totalno zjebe napetost na tak fejk način. Pa malo me moti, da te velikokrat prisili v encounter in nimaš moči ukrepat drugače. Npr. v enem stanovanju te napadejo, ko aktiviraš upgrade bench, čeprav prej vse pogledaš in raziščeš še sosednje stanovanje. Pa enkrat odpreš vrata in skočijo nate, da jih moraš streljat. 

Povezava do prispevka

+1 ja. In dejansko je bil tisti flat eden od redkih, ki ga nisem do konca pregledal, preden sem šel na bench, tako da je v mojem primeru izpadlo 100% real in neskriptirano. Do konca špila sem potem dvakrat pregledal vse najbolj mini kamenčke 15 km okrog bencha, preden sem šel upgradat :D

 

Pizda res je nenormalno dober špil, jebem ti militantni feminizem in grenak priokus u ta škrbava usta. Res neverjetno, kako je šla lestvica v višave to generacijo kar se tiče cineastičnih masterpisov na PS4. Najprej U4 in frend ne-gamer zraven, ki tko sam sedi pa pije pivo zraven, uno nič jasno fak to je boljš ko film v kinu. Pol uleti God of War in nakaže par najjačih set-piecov v gamingu ever, tko u izi zblendano s top combatom, light RPG elementi, nelinearnim raziskovanjem in za bonus vse narejeno v enem kadru, samo zato ker lahko. Nadalje uleti RDR 2 in nakaže par tako norih scen, da še Kurosawa samo račko stisne na forumu - in tko mal za foro doda še mogoče najlepši in najbolj podroben open world ever made v gamingu. Za finiš pa še TLOU 2, kje ste pičke moški, komu razvalimo glavo z golf palico in nakažemo zdaj pa zares najboljše sekvence v gamingu, pa usput dodamo še enega od najjačih storytellingov ever.

 

God of War 2 ne bo imel lahkega dela :)

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

drugač vem da sem v manjšini, ampak imo je tanov GOW igrica, ki bo zlo bledela s starostjo

 

ker najbolj kul je grafika (niti ne toliko art, ampak pač, grafika) in setpiece-i, samo da več boš igral igračk, ki bodo te aspekte premaknile naprej, manj adutov bo ostalo GOWu 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 14 urami:

drugač vem da sem v manjšini, ampak imo je tanov GOW igrica, ki bo zlo bledela s starostjo

 

ker najbolj kul je grafika (niti ne toliko art, ampak pač, grafika) in setpiece-i, samo da več boš igral igračk, ki bodo te aspekte premaknile naprej, manj adutov bo ostalo GOWu 

 

 

Mogoče nisi v manjšini, jaz se celo strinjam, samo me boli kurac. Pri teh top špilih je itak ful osebnih preferenc zraven, meni je kot whole package GoW najboje sedel, čeprav sta tako RDR2 kot TLOU2 določene elemente izpeljala najbolje med vsemi špili do sedaj. Pa vseeno mi je RDR2 po otoku šel že mal na kurac, TLOU2 sem imel pa vmes nekaj porodnih težav. GoW sem pa samo žgal kot žensko po maturancu, brez premora in na vso moč, praktično brez pripomb.

Povezava do prispevka

Saj bo zanimivo spremljat, katere izmed teh iger bodo preživele test časa. Meni je dalo misliti, ko da je Galko za Streets of Rage 1—3 napisal, da se res vidi, da so avtorji želeli narediti "AAA" akcijoner, samo pač balanced za leto ~1992 ... Mi je kar carsko gledat za igre nazaj, kjer je vidna ambicija, da bi naredili res najboljši akcijski tobogan, pa kako so se postarale. Dober primer je recimo F.E.A.R., ki je bil v osnovi res mišljen kot top akcijski tobogan s horror pridihom, postaral pa se je res ekstra slabo, sploh zato ker se celo igrico šetaš po isto izgledujočem hodniku, da ne veš a si v akcijadi al v PT demotu :D 

 

Možno, da se bodo igrice zdaj počasneje starale. Za kak The Last of Us 2 si težko predstavljam, da bi čez 20 let zgledal zaostalo :D. Medtem ko za trenutno starejše igre pa moraš bit pripravljen sprejet kak kompromis, da lahko uživaš 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Evo danes končal še jaz. Res masterpiece tako igralno, kot zgodbovno. 10/10 igrica. Sploh nimam nobenih pripomb, razen mogoče na res random fact kako tista nosečnica pride do akvarija??? Prvo se jebeš z Ellie, da prideš do njega, potem pa še z Abby, pa sta obe killing mašine, ona pa s trebuhom kar malo na random uleti tja:nicjasno:

 

Evo to je edina napaka v štoriji, sicer pa vse odlično. Razvoj Abby like mi je bil res vrhunski - in čiste vojakinje, ki jo žene maščevanje, v osebo, ki skrbi za druge. Ellie po drugi strani žene le in samo maščevanje, celo po tem, ko Abby njo in nosečo lezbačo pusti živeti. Tako da Abby je precej bolj moralni in na koncu tudi dozorel lik. Ima pa tudi Ellie par badass momentov.

 

Kurac je edino, ko ne vem kaj bom zdaj igral po tej odličnosti:cry:  Mogoče se lotim še enkrat Withcerja 3:D

uredilo bitje Feget
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

fak jaz sem na enem delu ostal pol leta

 

na neki točki nisem znal dalje, vsakič ko sem zalaufal sem 10, 15 minut drkal gor dol, pol pa pač ugasnil

 

verjetno sploh ni bil nek težek ali obskurni puzzle, samo jaz sem bil takrat preveč neumen

 

pol enkrat pa je kar šlo, sploh ne vem več kaj je bil problem, verjetno kakšnih vrat nisem znal odpret

 

je na wishlisti za na polico, trash igrica, samo mi je bila mega

Povezava do prispevka
  • 8 mesecev kasneje...

Mene predvsem ni izstopal kot moteč. Če sprejemaš trans ljudi in lahko sočustvuješ zaradi njihovih stisk, je un sub-plot čisto kul. Predvsem ker se dotika modernih problematik. Valjda nekomu, ki mu gredo apriori trans ljudje na kurac, ne bodo dobro sprejeli tega.

Ta igra je carski filter, nimaš kaj. Tako za folk, ki je pro trans, kot za tiste, ki so proti.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Mene so ene stvari kar zabolele, recimo konkretno deadnaming. V čustvo. Sicer pa tudi LGBTQ+ communityji v resnici niso bili navdušeni nad portretiranjem trans likov, češ da je deadnaming nepotreben, sploh s strani cis white piscev. Evo, to je meni neumnost, kar se mojih SJW nazorov tiče, kot da bi prepovedal portretiranje grobega ravnanja s sužnji na plantažah. Mislim, kdo in kje se bo govorilo o teh stvareh, če ne v umetnosti, da nam vsaj malo ojača empatijo. 

Povezava do prispevka

Jaz nimam nič proti trans oz LGBTQ+ folku. To kar pa počnejo s svojo "cancel" kulturo predvsem po socialnih omrežjih ter poskušajo svojo ideologijo vsilit vsepovsod je pa katastrofa. In res ne vem kam to pelje kar se grejo predvsem v ZDA, Kanadi, UK itd...

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Cherniernier reče Dne, 29. 4. 2021 at 13:02:

Mene so ene stvari kar zabolele, recimo konkretno deadnaming. V čustvo. Sicer pa tudi LGBTQ+ communityji v resnici niso bili navdušeni nad portretiranjem trans likov, češ da je deadnaming nepotreben, sploh s strani cis white piscev. Evo, to je meni neumnost, kar se mojih SJW nazorov tiče, kot da bi prepovedal portretiranje grobega ravnanja s sužnji na plantažah. Mislim, kdo in kje se bo govorilo o teh stvareh, če ne v umetnosti, da nam vsaj malo ojača empatijo. 

 

Kje je bil ta deadnaming v igri? Se ne spomnim...

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 6 urami:

Kje je bil ta deadnaming v igri? Se ne spomnim...

Tam kjer gresta Abby in Lev gor po nebotičniku do lesenih mostov, da se pol lahko spustiš dol v bolnico. Ko prvič naletiš na Seraphites, govorijo o Lilly in pol med bojem tudi kličejo Leva s prejšnjim imenom.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...