Skoči na vsebino

[PS4] The Last of Us 2 - spoilerji, zgodba ter in-game videoti/slike


Priporočeni prispevki

  

Smrk reče pred 9 minutami:

 

Model, ta članek je dobesedno samo repost in beden poskus validacije mnenja in par twitter postov random SJW črnke. Neki backlasha zarad Extractiona je očitno bilo, ampak tbfh prvič slišim za to, kar ti pove kok kredibilen je ta "članek" in kako močan backlash je tole bil :D Magar pogooglaj "extraction backlash" in poglej news source, ki so o tem pisali, pol pa za foro pogooglaj še "the last of us 2 backlash" in primerjaj, kdo je pisal o tem. Valjda bodo vedno histeriki na eni ali drugi strani, sam vprašanje a je bolj glasen internet al MSM.

 

Smrk, če ti prvič slišiš za nekaj je torej merilo, koliko je nekaj kredibilno ali ne, ali kako? Pogooglaj "extraction racism" ali "extraction is racist" pa povej, če boš našel malo zadetkov in če bodo res vsi viri "twitti random SJW črnke". Je bil IMO kar močan backlash. Ne moreš pa seveda primerjati odziva folka na nek B-tier trash actioner z najbolj pričakovanim špilom te generacije konzol :) Ki je povrhu vsega še sequel, ki gre v popolno demontažo lora iz enke in v prikazovanje "druge strani".

 

Aja še to: najdi mi dev studio, ki bi v 2020 šel delat špil s tematiko igranja pretežno pozitivnega lika nazija. Pretty please, eno firmo mi naštej. Pa ne veljajo "Valhalla Games", "Fuhrer Productions", "Gobbels und Söhne gmbh" ali kaj podobnega :D

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 minuto:

  

 

Smrk, če ti prvič slišiš za nekaj je torej merilo, koliko je nekaj kredibilno ali ne, ali kako? Pogooglaj "extraction racism" ali "extraction is racist" pa povej, če boš našel malo zadetkov in če bodo res vsi viri "twitti random SJW črnke". Je bil IMO kar močan backlash. Ne moreš pa seveda primerjati odziva folka na nek B-tier trash actioner z najbolj pričakovanim špilom te generacije konzol :) Ki je povrhu vsega še sequel, ki gre v popolno demontažo lora iz enke in v prikazovanje "druge strani".

 

Aja še to: najdi mi dev studio, ki bi v 2020 šel delat špil s tematiko igranja pretežno pozitivnega lika nazija. Pretty please, eno firmo mi naštej. Pa ne veljajo "Valhalla Games", "Fuhrer Productions", "Gobbels und Söhne gmbh" ali kaj podobnega :D

 

Ja, ja, se čist strinjam, sam vseen tok sledim pop kulturi, da mi na radar pade večina raznih škandalov, za extraction prvič danes slišal, da je prišlo do kakega večjega backlasha, tud če je sam b-tier akcioner v netflix produkciji.  Drugač pa nisem sploh rekel, da bo kaka taka igra ali da bi kdo sploh upal kaj takega sestavit v teh časih, sam muzam se, ker si predstavljam, da bi igranje nacija sprožilo manj buren odziv internetov kot igranje mišičaste babe, ki "uniči serijo" :) moja izjava ni bila posledica podrobne analize, ampak bolj odraz mojega cinizma in resigniranosti v luči zeitgeista. 

 

tl;dr - samo sem se hecal, nis'n resno mislo, čuj :)

Povezava do prispevka

Ma za Wolfenstein 2 je bil bolj backlash, ker je špil iskreno kos dreka :D Če pa koga v seriji "wolfenstein" moti streljanje nazijev, heh, kaj pa vem, mogoče bi bilo treba najprej na tisti test, kjer v okrogle, trikotne in kvadratne odprtine vstavljaš kocke in krogle :D 

 

Ko smo že pri igranju semi-prijaznega SS nazi officerja kot protagonista. Niti sam ne vem, če bi mi bilo prijetno špilati kaj takega. Bilo bi vsekakor zanimivo in gotovo zelo frišno, tega dejansko še nimaš. In če bi se tega lotili kaki majstri na nivoju ND-ja, pizda zadeva bi znala biti jebeno nenormalno huda, si predstavljate npr priprave in bitko za Stalingrad, ki se ga loti ND. Pa razne scene poveličevanje hitlerja in nemčije, pa kako se vse skupaj počasi sesuva in kako lik ugotavlja, da so u bistvu največji scumi v zgodovini človeštva. Ampak ne vem, če bi mi bilo cool, evo. Čisto iz vidika slovenske zgodovine in sranja, ki so ga dečki naredili tukaj. Ne vem. Igranje nekoga, ki predstavlja okupatorja, ki ti je pobil skoraj 10% populacije... Pizda težko bi to požrl.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Meni so bile une Big Beast Greta carske sovražnice :D Uno 150 kg špeha in verske fanatičnosti VS 70 kg čistih mišic in vojaškega treninga, pizda res so bili nori fajti

 

Sem pa sicer tudi jaz v unem taboru, ki je najbolj užival v nastavljanju min psom in metanju molotovke v njih :D  Še bolj kot lomit ženske z deskami z žeblji, fak ne vem kva je to, leta so me pomehkužila

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

 

Ko smo že pri igranju semi-prijaznega SS nazi officerja kot protagonista. Niti sam ne vem, če bi mi bilo prijetno špilati kaj takega. Bilo bi vsekakor zanimivo in gotovo zelo frišno, tega dejansko še nimaš. In če bi se tega lotili kaki majstri na nivoju ND-ja, pizda zadeva bi znala biti jebeno nenormalno huda, si predstavljate npr priprave in bitko za Stalingrad, ki se ga loti ND. Pa razne scene poveličevanje hitlerja in nemčije, pa kako se vse skupaj počasi sesuva in kako lik ugotavlja, da so u bistvu največji scumi v zgodovini človeštva. Ampak ne vem, če bi mi bilo cool, evo. Čisto iz vidika slovenske zgodovine in sranja, ki so ga dečki naredili tukaj. Ne vem. Igranje nekoga, ki predstavlja okupatorja, ki ti je pobil skoraj 10% populacije... Pizda težko bi to požrl.

Drgač škoda da nisi fan feget filmov, ker bi ti sam rekel 'čehoslovaški novi val' aka čehoslovaški filmski čudež. To je bilo filmsko gibanje, ki je sproduciralo verjetno da najboljše vojne filme doslej, ravno zaradi tega, ker je vse, vključno z nacisti, portretiralo kot ljudi. Obchod na korze, Ostre sledovane vlaky... Pač par prizorov, kjer se ti legitimno trga srce za ves folk, ki je bil ujet v ta kaos druge vojne. Faaak no, kako dobri filmi. Res škoda da nisi en procent več art fegeta in procent manj rl fegeta, ker bi ti bilo na siceršnja zanimanja garant neki najboljšega v lajfu :D

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
Galko reče pred 2 urama:

Pa razne scene poveličevanje hitlerja in nemčije, pa kako se vse skupaj počasi sesuva in kako lik ugotavlja, da so u bistvu največji scumi v zgodovini človeštva.

Meni bi pa ravno tovrstna zgodba bila precej klisejska, ker smo imeli ze nesteto filmov/zgodb, kjer je en izmed glavnih likov zave svojih napak oziroma, da je na napacni strani. 

 

Pac furaj recimo zgodbo z vidika hardcore nazija, make that shit playable, pa se lahko pogovarjamo o revolucionarih pristopih :D

Povezava do prispevka

Zdej si basically opisal TLOU2, evo kok folka piše, da so probal Abby priljubit igralcu, pa clo, da jim je bla ženska bol kul. Obenem je pa pička ena glavnih v organizaciji, ki rutinsko muči ljudi, ki je iztrebla obstoječo organizacijo vojakov, ki očitno nima dovolj morale, da ne bi spala z tipom, ki ga je sama pustila in ma nosečo punco. Pač tko njena dejanja so dost repulsive (sej tud Ellie, sam gremo bit realni, ni glih primerjave, k vidiš kaj WLF dela).

 

Kle se res kaže genialnost ND, da so ta nivo pripovedovalca v gamingu prifural do novih nivojev. Ti kot igralec to lahko opaziš, sam sam protagonist se pa z vprašanji lastne moralnosti/nemoralnosti ne ukvarja glih ful. Se pa vid, da je v njej (tko kot v Joelu v enki) prišlo do nekega preobrata, da pač ne more več igrati po pravilih WLFja, to je tudi razlog za un carnage na otoku in pobeg. Na nekaj kar še sred špila niti pomisli ne, do tedaj jo kot zvestega vojaka vprašanje ali je mogoče zdej ona bad guy ni zanimalo. Sam še zmer njeno zavedanje nikol ne preseže določenih okvirov.

 

 

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 58 minutami:

Sam še zmer njeno zavedanje nikol ne preseže določenih okvirov.

 

Evo to me najbolj moti pri zgodbi. Sploh glede konca. 

Abby si preprosto ne zasluži happy ending imo.

Še posebej če upoštevaš, da Ellie ne ve nič o Lev in dogajanju na Scar otoku.

Povezava do prispevka
gojc reče pred 51 minutami:

 

Evo to me najbolj moti pri zgodbi. Sploh glede konca. 

Abby si preprosto ne zasluži happy ending imo.

Še posebej če upoštevaš, da Ellie ne ve nič o Lev in dogajanju na Scar otoku.

 

Uf ti maš pa hecne kriterije za happy ending... :D

Povezava do prispevka
gojc reče pred 1 uro:

 

Evo to me najbolj moti pri zgodbi. Sploh glede konca. 

Abby si preprosto ne zasluži happy ending imo.

Še posebej če upoštevaš, da Ellie ne ve nič o Lev in dogajanju na Scar otoku.

 

Leva ona ne pozna, ampak je videla, da izgleda full pomeni Abby. Tako bi ji lahko vrnila za Joela s tem, da bi lepo z nožem počasi ubila Lev-a pred njenimi očmi, njo pa itak vso postriženo, na pol mrtvo pustila živo naj trpi naprej. Če bi se spomnila bi ji s čolna vzela še motor in ji pustila samo eno veslo.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 17 minutami:

 

Leva ona ne pozna, ampak je videla, da izgleda full pomeni Abby. Tako bi ji lahko vrnila za Joela s tem, da bi lepo z nožem počasi ubila Lev-a pred njenimi očmi, njo pa itak vso postriženo, na pol mrtvo pustila živo naj trpi naprej. Če bi se spomnila bi ji s čolna vzela še motor in ji pustila samo eno veslo.

 

Sej to bi bil boljši konec :ninja:

Kot pravim, bili smo prikrajšani za maščevanje :)

 

Gatsu reče pred 29 minutami:

 

Uf ti maš pa hecne kriterije za happy ending... :D

 

Ozadje v glavnem meniju, ki se spremeni po končanju zgodbe:

The last of us part 2 - ending main menu screen for finished game ...

 

Je njun čoln na otoku Catalina. Tu imajo bazo Fireflies. Prispela sta na cilj. 

Happy ending za njiju in depresiven za Ellie.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 33 minutami:

Leva ona ne pozna, ampak je videla, da izgleda full pomeni Abby. Tako bi ji lahko vrnila za Joela s tem, da bi lepo z nožem počasi ubila Lev-a pred njenimi očmi, njo pa itak vso postriženo, na pol mrtvo pustila živo naj trpi naprej. Če bi se spomnila bi ji s čolna vzela še motor in ji pustila samo eno veslo.

 

gojc reče pred 9 minutami:

Sej to bi bil boljši konec :ninja:

Kot pravim, bili smo prikrajšani za maščevanje :)

 

:blink:

 

takšna infaltilna razumevanja človeške psihe so imo čisto lep pokazatelj, koliko pred celotnim medijem je tlou2 in zakaj točno so reakcije kakršne so

  • Račka +1 2
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 minutami:

Ja, tvoje razmišljanje in dojemanje sveta je edino pravilno :D Ostali pa smo pač vsi čudaki in na žalost moramo tudi živeti. Bi nas blo treba porihtat kot je Abby Joela.

 

Jop, dajmo pogledat no to "pravičnost".

 

Joel pobije pol bolnice folka, vključno z zdravnikom, ki bi lahko potencialno rešil svet, s tem obsodi vse preživele na nadaljevanje tega mizernega lajfa.

 

Lev je en model, ki mu je bad, da ne sme bit tip, zato bi rad sebe in svojo familijo rešil okov enega random kulta.

 

Jop jop, najbolj fer bi bilo, da Ellie ubije Leva. Ki če si je Joel zaslužil smrt, pol si Lev tudi. 

 

:rofl:

Povezava do prispevka
kid666 reče pred 10 minutami:

Tommy je na konc čist propadu model, pohablen, brez žene, nč mu ni več ostal, sam še maščevanje, pa še za to mora žicat Ellie

Definitivno bad guy

 

 

Ker Ellie ni dokončala maščevanja sta bila Jessijeva smrt in pohabljenost Tommya zaman.

 

Zares pravi bad guy je Abby.  Baba ima nula samorefleksije in ni od vsega skupaj odnesla nič. 

 

Da ne omenjam kakšna potencialno huda grožnja za Ellie in Jackson mestece je še vedno Abby.  Brez problemov lahko mimogrede omeni da je imuno dekle še živo in jo bo Fireflies začel lovit.

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 42 minutami:

 

 

:blink:

 

takšna infaltilna razumevanja človeške psihe so imo čisto lep pokazatelj, koliko pred celotnim medijem je tlou2 in zakaj točno so reakcije kakršne so

Sicer človek pomisli, da se valjda tipi zajebavajo, samo pol vidim, da je to Gojc in mi je takoj jasno, da misli resno.

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Zakaj sploh potreba po klasificakciji karakterjev kot good in bad. Iskreno tekom cele zgodbe nisem niti enkrat imel zeljo da bi se karakterji defniral kot good in bad. Switch na Abby mi je bil mali sok in sem imel odpor igrat, ampak tekom igranja sem na koncu celo bolj uzival igrat z njo kot z Ellie. 

Meni je bil super twist da si lahko videl vse ljudi ki si jih uro nazaj ubil tko mimo grede in da so bili predstavljeni kot ljudje in ne kot brezvezni NPCji. Najbolj v spominu mi je ostala una decva ki je igrala PSP z neko hudo muziko. Res jo ubijes samo zato ker si jo lahko. Potem jo pa srecas v kampu imas kratki chat vprasas po igrici itd... kr proper shock value da se zamislis nad temu kaj poces kot Ellie ter predvsem zakaj to pocnes. 

 

Cel point vsega tega se mi zdi da se prikaze da so ubistvu vsi good in bad cisto odvisno od perspektive ter skozi katere oci gledas v danem trenutku. Nobena druga igra do zdej mi se ni vzbudila takih filingov med igranjem. 

 

Igro sem igral zelo periodicno po dve tri ure na enkrat. Se ne vidim, da bi lahko igral tak emotional rollercoster  po vec ur skupaj, je prevec heavy. In to stejem kot plus. 

Povezava do prispevka
gojc reče pred 1 uro:

 

Ker Ellie ni dokončala maščevanja sta bila Jessijeva smrt in pohabljenost Tommya zaman.

 

Zares pravi bad guy je Abby.  Baba ima nula samorefleksije in ni od vsega skupaj odnesla nič. 

 

Da ne omenjam kakšna potencialno huda grožnja za Ellie in Jackson mestece je še vedno Abby.  Brez problemov lahko mimogrede omeni da je imuno dekle še živo in jo bo Fireflies začel lovit.

ok, mogoč ne bi smel napisat bad guy

definitivno ma zlo negativen vpliv na ellie

 

lahko bi ji bil drugi surrogate fotr pa ji mogoč pomagal prebrodit joel travmo, je pa ravno kontra

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 2 urama:

 

 

 

Joel pobije pol bolnice folka, vključno z zdravnikom, ki bi lahko potencialno rešil svet, s tem obsodi vse preživele na nadaljevanje tega mizernega lajfa.

 

 

 


No, no... folk v bolnici ni bil nič kaj boljši vključno z zdravnikom

Otroku prodati misel, da lahko postane odrešitelj/super heroj zraven pa zamolčati, da to pomeni njeno smrt.

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 3 urami:

Zakaj sploh potreba po klasificakciji karakterjev kot good in bad. Iskreno tekom cele zgodbe nisem niti enkrat imel zeljo da bi se karakterji defniral kot good in bad. Switch na Abby mi je bil mali sok in sem imel odpor igrat, ampak tekom igranja sem na koncu celo bolj uzival igrat z njo kot z Ellie. 

Meni je bil super twist da si lahko videl vse ljudi ki si jih uro nazaj ubil tko mimo grede in da so bili predstavljeni kot ljudje in ne kot brezvezni NPCji. Najbolj v spominu mi je ostala una decva ki je igrala PSP z neko hudo muziko. Res jo ubijes samo zato ker si jo lahko. Potem jo pa srecas v kampu imas kratki chat vprasas po igrici itd... kr proper shock value da se zamislis nad temu kaj poces kot Ellie ter predvsem zakaj to pocnes. 

 

Cel point vsega tega se mi zdi da se prikaze da so ubistvu vsi good in bad cisto odvisno od perspektive ter skozi katere oci gledas v danem trenutku. Nobena druga igra do zdej mi se ni vzbudila takih filingov med igranjem. 

 

Igro sem igral zelo periodicno po dve tri ure na enkrat. Se ne vidim, da bi lahko igral tak emotional rollercoster  po vec ur skupaj, je prevec heavy. In to stejem kot plus. 

 

 

Ubijes jo drugace zato ker te ona poizkusi zabost z nozem.

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...