Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

Lepi Šime reče pred 46 minutami:

Prijateljica kupuje novi prenosni računalnik. Edini pogoj, ki ga je postavila je to, da je 15", da se bo dalo filme gor gledat pa da je tako kvalitetno narejen, da bo dlje kot 3 leta zdržal. Cenovni razred pa je rekla, da nekje do 1000€

Kaj predlagate?

 

Huawei D15 v Bigbang za 599.

Ostalo lahko ponuca za botox.

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče Dne, 14. 8. 2020 at 16:46:

 
Cim boljsi ;) 

A si pol nabavil kaj al se brskas po spletu za kaj boljsega?

 

Pennywis3 reče Dne, 24. 8. 2020 at 10:07:

 

Ne gre :mehkoblato:

 

Aktuell beliefern wir Privatkunden in Deutschland, Österreich und den Niederlanden.

Geschäftskunden mit gültiger USt-ID beliefern wir zusätzlich auch in anderen EU-Ländern. Einen Überblick über die Versandmöglichkeiten findest du hier.

 

Kaj mi das ce ti ga iz AT prtrogam do MBja? :D

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 8 minutami:

@Pennywis3 en pir za "soocanje s travmami zaradi preckanja meje v casu Covid masovnih migracij" :D


EDIT: a bo zdej boljse vlaho?

ne ker si govno 

 

za denar si lahk tut sam naročim brez da se rabim s tabo debilčkom ukvarjat

 

al nardiš uslugo al pa lepo bodi tiho, ne pa retardirano kaj mi daš lol 

uredilo bitje vlaho
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 9 urami:

A si pol nabavil kaj al se brskas po spletu za kaj boljsega?

 

 

Kaj mi das ce ti ga iz AT prtrogam do MBja? :D

 

Sem čakal na povratni mail enega znanca, ki se bavi z računalniki ... pa mi ni predlagal nič konkretnega. Tako, da sem se odločil za Huawei D14 v Bigbangu. Ga bom itak vzel na firmo pa me brez davka pride 590e.. Pa ima vse kar rabim, 14" zaslon, za ta denar kvaliteten ekran, aluminjasto ohišje in je lahek. Se mi zdi best buy v tem trenutku. 

Povezava do prispevka

jaz sem včeraj končno po like a maksi obdobju odločanja in drkanja reviewjev naročil tole:

 

https://bestware.com/en/xmg-neo-15.html

 

lepo na firmo, brez davka 1550 eur (not great, not terrible)

glede na to to kok denarja se mi zdi največ od vseh, plus proizvajalec je v nemčiji, z njihovim supportom in servicom je slo vse super, upam da bo tut end product zadovoljil moje potrebe. Je pa za počakat do konca meseca, ampak se ne mudi

i7

rtx 2070

16 gb

500 ssd (bom še dokupu enkrat v prihodnosti)

240 hz screen

mehanska rgb tipkulja

dober akku

 

 

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 5 urami:

Ko smo že pri strojni opremi, je kje opisano kako najlažje prestavit Win 10 iz starega na nov komp? 



Acronis true image. 
1. Bootaš acronis z usbja
2. Mu poveš da sklopnira (backup) cel disk -> naredi image na disk. 
3.Poveš acronisu naj tale image da na nov disk. 
okol 15min cel postopek. 

Povezava do prispevka

Se dobi kaj za recimo 400-450EUR. Velikost max 15, pa fajn je da ima Win10 gor, ni pa nujno, se tudi z Linuxom preživi. Oziroma niti ne vem po koliko se sedaj winsi ločeno prodajajo...

Za starša, samo za internet in mail rabita. Vidim da so i3/i5 izven tega ranga, ostalih procesorjev pa ne poznam.

Povezava do prispevka
Panthera Tigris reče pred 1 uro:

OS pa bolje da daš Linux; Windows se mi vedno bolj upira.

Komu ti to pišeš post? Naj mami ali teti kupim sistem z Linux? Al prvo uro one mene ubijejo al pa jaz njih s vprašanji kako to pa kako ono urediti. Dajte se prosim Linux loverji začeti zavedati, da to ni za vsakogar, ampak za vas 5% entuzijastov. Tudi jaz poženem sistem z linuxom v glavo prvemu, ki bi mi ga recimo dal za rojstni dan. Ok, nebi glih pognal v glavo, ker vem da lahko drugo gor nasnemam. Ampak karikirano rečeno.

Povezava do prispevka

Facepalm ... To, na ne maram Microsofta ne pomeni, da imam nad posteljo Torvaldsov poster.

Zaženeš računalnik. Vidiš namizje. Levo spodaj sta ekvivalent gumba start in, po želji, pripeta ikona Firefoxa.

To je to.

Lahko izgleda kot Windows. Lahko se obnaša kot Windows.

A ker ni Microsoft Windows, je po tvoji logiki bolj strašen in nedojemljiv kot Kubrickov monolit ...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...