Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

Panthera Tigris reče pred 5 urami:

Facepalm ... To, na ne maram Microsofta ne pomeni, da imam nad posteljo Torvaldsov poster.

Zaženeš računalnik. Vidiš namizje. Levo spodaj sta ekvivalent gumba start in, po želji, pripeta ikona Firefoxa.

To je to.

Lahko izgleda kot Windows. Lahko se obnaša kot Windows.

A ker ni Microsoft Windows, je po tvoji logiki bolj strašen in nedojemljiv kot Kubrickov monolit ...

Ne nabijaj. Linux je ok dokler ne rabis

a) kaksnega ne redkega appa ki ne dela 

b) karkoli malo bolj naprednega v settingih spremenit (povecaj si scroll speed recimo, tko da ti forward/back gumbi na miski se delajo, al pa mej 2 monitorja pa razlicen ui scaling. Bom pocakal)

 

Linux je super dokler mas v lajfu cas cele vikende konfigurirat os al pa os uporabljas za host browserju in open officu. Ali pa si totalno nezahteven user ki mu njegovi appi pac lavfajo.

 

Drgac za babice bi bil kr smiseln, sam kaksen office bi manjkal za popolno kompatibilnost. Sam pol ne vem za kaj ne kar winsev in cao, itak so jih navajeni.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

@Arey

Se kar strinjam s tabo, pred kratkim sem se malo igral z POP OS (temelji na ubuntu), ki je v osnovi dost kul zadeva ampak ravno spreminjanje scrolla ki je po defaultu za kake 2x prepočasna se je izkazalo kot najbol zajebana sprememba v nastavitvah (v UI je ni, lahko čaraš po terminalu ampak mi ni uspelo dobiti željenih rezultatov). Potem marsiker programčič na linuxih pač žal ne dela oz. ne obstaja na njemu. Je pa gaming preko Steama prišel zelo daleč, načeloma kar se probal je delovalo. Tudi windows native špili, preko Proton 5.0. Žal pa recimo GOG client ne obstaja na linuxu, prav tako ne epic games. Pa še kakšna malenkost bi se našla, vglavnem so zanimivi linuxi ampak žal z svojo uporabo mi ne more windowsov nadomestit.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Fotr potrebuje nov laptop, js že tri dni googlam gor pa dol kaj bi blo najboljše zanj, pa se nekako premalo spoznam, da bi mu upal sam svetovati kaj kupiti, zato se obračam na vas. Potreboval ga bo mostly za Word, filme in Unigraphics.

 

Ti so prišli v ožji izbor, oziroma to je na voljo za ta denar in s komponentami, ki imajo številke, ki jih želi/m:

https://www.tehnox.si/hp-470-g7-i5-10210-16gb-512gb-530-2gb-w10p-p-75057.html?utm_content=pp_3&utm_campaign=ceneje_products&utm_medium=products&utm_source=ceneje

 

https://www.mimovrste.com/prenosniki/dell-inspiron-3793-prenosnik-5397184411315

 

https://www.ceneje.si/Izdelek/20392016/racunalnistvo/prenosniki/prenosniki/lenovo-ideapad-l340-17

 

A bo fejst mim butnil s katerim od teh (najbolj mu je všeč Lenovo) oziroma a sem kakšnega iz tega ranga falil? Acer nitro mu ni vsec, Asus Tuf je Tut opcija, sam mam js mal cheap priokus pri asusu. Itak Word pa te pizdarije ne bi smel bit problem, zanima me sam glede Unigraphics če morm bit pozoren na kej.

 

Edit:

Aja pa mora bit 17"

 

uredilo bitje Doppelganger
Povezava do prispevka

HP Zbook Firefly 15 G7 i7-10510U 16GB 512GB Win10P

https://www.diss.si/artikel/30931/hp-zbook-firefly-15-g7-i7-10510u-16gb-512gb-win10p

 

ne spoznam se oz. ne spremljam in ne vem kaj je trenutno max oz najboljše za določen dnar. kaj mislite o tem prenosniku?

 

rabim ga službeno in za osebno uporabo. dobim lahko novega par sto eur ceneje. kolko sem zvedel danes je Zbook naj jačja serija od HPja kar se tiče prenosnikov :)

 

lahko tudi kak predlog drugega do okvirno 1800 eur z ddv. velikost 14 ali 15,6 inčni.

 

rabil bom zraven še dockstation...

 

 

 

 

Povezava do prispevka
7[]f9 reče Dne, 3. 10. 2020 at 13:45:

Ja, ce vzames kocler edition s 64GB placa bos dobil eMMC... drugac pa proper SSD... your point?

 

mumbo360 reče pred 16 urami:

HP Zbook Firefly 15 G7 i7-10510U 16GB 512GB Win10P

https://www.diss.si/artikel/30931/hp-zbook-firefly-15-g7-i7-10510u-16gb-512gb-win10p

 

ne spoznam se oz. ne spremljam in ne vem kaj je trenutno max oz najboljše za določen dnar. kaj mislite o tem prenosniku?

 

rabim ga službeno in za osebno uporabo. dobim lahko novega par sto eur ceneje. kolko sem zvedel danes je Zbook naj jačja serija od HPja kar se tiče prenosnikov :)

 

lahko tudi kak predlog drugega do okvirno 1800 eur z ddv. velikost 14 ali 15,6 inčni.

 

rabil bom zraven še dockstation...

 

 

 

 

Absolutno prevec kesa za to kar nudi.

Ali rabis Quadro P520 graficno zaradi kaksnega specificnega namena?

Povezava do prispevka

mogoče razlog za priklop 2h monitorjev pa vseh periferij, katere ponavadi ne moreš priklopit na 3 usbje katere ti prenosnik ponuja. 

Huda stvar, če rabiš prenosnik nosit okol, doma ga maš pa za main machine. Ne rabiš vsak dan 5min priklapljat vsega sranja. 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 47 minutami:

Huda stvar, če rabiš prenosnik nosit okol, doma ga maš pa za main machine. Ne rabiš vsak dan 5min priklapljat vsega sranja. 

 

to je razlog za dock. prenosnik bom dnevno nosil v službo in nazaj domov. da ne rabim priklapljat printerja, podpisne tablice, čitalca barkod, mrežnega kabla itd.

 

sej to so zdej thunderbolt docki kot npr ta:  https://store.hp.com/us/en/pdp/hp-thunderbolt-dock-120w-with-hdmi-adapter

 

Povezava do prispevka

pred kratkim sem dobil laptop, ki sem ga čakal skoraj en mesec in sedaj ko je končno prispel, zaradi preobilice nekih zadev nisem imel niti časa, da bi ga pošteno stestiral. No včeraj zvečer pa sem si odtrgal par urc, da sem zadevo namestil in pognal par  zadev.

 

Laptop je petarda za to ceno (XMG NEO 15), mehanska tipkovnca je res kul(RGB per key), prav tako steklen touchpad, 240Hz screen je lep, barve super, izdelan je iz aluminija in ne daje tistega cheap feelsa, igre laufajo gladko, opcija undervolta že v BIOSu ( :avadodo:) edino mal mi je beda ker takoj vente nabije pri špilih, morm še mal potweakat. Zraven dajo na usbju vse driverje, ki so seveda za drug laptop in ne delujejo, tako da sem moral najti za svojega ampak ni problem, po parih min googlanja sem vse našel. Malce me je okol prnesu MS saj za kitajski receiver za XBOX360 pad ni v tanov build 2004 vključil kompatibilnosti, tko da mi pad ni delal in sem se moral potem jebat po poweshellu z nekimi ukazi, pa izklopti driver digital signing ampak spet dobr da so mel pred mano že te probleme pa je spisan vodič, sicer bi lohk tist pad sam čez balkon fliknu :D

 

zaenkrat res presenečen in zadovoljen

Povezava do prispevka
Dono reče pred 12 urami:

mogoče razlog za priklop 2h monitorjev pa vseh periferij, katere ponavadi ne moreš priklopit na 3 usbje katere ti prenosnik ponuja. 

Huda stvar, če rabiš prenosnik nosit okol, doma ga maš pa za main machine. Ne rabiš vsak dan 5min priklapljat vsega sranja. 

Dobesedno vse kar si opisal omogoca dober thunderbolt dongle.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Dobri mojstri Železnine in vseznalci, dajte mi prosim priporočit en laptop za mulca, za šolske potrebe šolanja na daljavo. To bo drugi laptop pri hiši in ker je trenutni že v 5 let "star", bo verjetno ta novi nasledil le-tega tudi pri vseh ostalih družinskih opravkih čez kako leto.

 

Ne rabimo laptopa za 1k€, niti nam ni nujno da zadeva požene vse zadnje špile na 4K, rabimo zanesljiv comp, ki bo imel SSD in bo sposoben požirati dnevne taske brskanja po spletu, hendlanja EON TVja brez problemov in zadeva bi verjetno morala biti 17" velikosti.

 

Zadevo rabimo relativno hitro, torej iz zaloge, če se da. 

 

Danke. Finke. Švedinje.

Povezava do prispevka
Nyrix reče Dne, 17. 9. 2020 at 14:46:

@Arey

Se kar strinjam s tabo, pred kratkim sem se malo igral z POP OS (temelji na ubuntu), ki je v osnovi dost kul zadeva ampak ravno spreminjanje scrolla ki je po defaultu za kake 2x prepočasna se je izkazalo kot najbol zajebana sprememba v nastavitvah (v UI je ni, lahko čaraš po terminalu ampak mi ni uspelo dobiti željenih rezultatov). Potem marsiker programčič na linuxih pač žal ne dela oz. ne obstaja na njemu. Je pa gaming preko Steama prišel zelo daleč, načeloma kar se probal je delovalo. Tudi windows native špili, preko Proton 5.0. Žal pa recimo GOG client ne obstaja na linuxu, prav tako ne epic games. Pa še kakšna malenkost bi se našla, vglavnem so zanimivi linuxi ampak žal z svojo uporabo mi ne more windowsov nadomestit.

 

Sam tole dodajam tle zravn. Deluje oboje. Naložiš iz Lutrisa.

Grozno pa smrdi, da ima samo steam native podporo za linux, to pa res.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...