Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

TrippinBalls reče Dne, 28. 3. 2021 at 9:51:

lenovo + linux pomeni, da boš najverjetneje imel težave s spanjem v linuxu.

 

 

Nekaj telovadbe je potrebno, da zrihtaš.  Kolikor sm sam čekiral (sicer za arch),  drugače ni stvari, ki se je ne bi dalo zrihtat.

 

drugač pa eno moje opažanje pri lenovo laptopih. med serijami thinkbook, ideapad in yoga zgleda da skoraj ni razlik in si pač izbereš nekaj kar se ti zdi primerno. ko pa tolk časa obsesiraš okrog tega sranja kot jaz, pa vidiš, da je ena zelo pomembna razlika. ta razlika je, da ima samo yoga serija ekrane z 100% SRBG (cca 70% NTSC), medtem ko so ostale serije na bednih, zvodenelih 45% NTSC.

Evo Ideapad je doma in je porihtan. Na službenem Thinkpadu nisem mel nobenih težav (pred časom), na Ideapadu pa jih je bilo nekaj. Predvsem je bilo potrebno nastaviti nomodeset v kernelu (neka kolobicija z uporabo grafične med samim zagonom???). Ravno tako mi zaenkrat dela samo laptop monitor ali sao hdmi 'sudo prime-select intel/nvidia/on-demand', ni pa mi  še uspelo urediti da bi delovala oba (zame to ni tak problem ker nimam prostora in imam laptop stalno priklopljen na zunanji monotor).

Drugače top mašina za super denar.

Povezava do prispevka

no fajn. jst sm na svoji yogi imel linux točno en dan, preden sem šel spet na windows. glavni razlog je bil, da mi je šlo frakcionalno skaliranje na gnome desktopu na kurac s povečevanjem addon popout screenov v firefoxu (v ublocku npr nism videl vseh vrstic v advancem mode - zmanjševanje strani, da sem vse videl je ratalo prec old). drugi razlog pa je bil, da sem se na namenil odigrat nekaj starih špilov, ki se niso marali z linuxom. imel sem tudi identične pribleme z enejblanjem s3 sleep načina. HDMIja sploh nisem uspel probat v tem času.

Povezava do prispevka

Ne ne dejansko je top experience, saj če si inštaliral veliko windows laptopov, veš da je velikokrat en kup problemov z driverji (the horror of yellow exclamation mark in device manager :D).

To je moj 3 linux laptop in prvi s kakršnimikoli problemi, pa še ti so minorni.

1. Asus ampak starejši in seveda je vse  delalo bp in takoj;

2. Lenovo Thinkpad. Upgrade kernelja da je  začela delovati mrežna kartica, po tem smooth experience;

3. Lenovo Ideapad. Deluje vse razen te zoprnije glede external vs laptop moniorjev;

 

Ravno tako obožujem ta experience ko ti ni treba nanovo postavljati mašine.  Namestiš & potweekaš sistem, poženeš ukaz da ti namesti listo vseh aplikacij iz starega sistema, kopiraš home.

(OK in pizdiš ker je treba dockerja namestit na roko <_<)

 

uredilo bitje elrado
Povezava do prispevka

Podajam se v lov za laptopom, glavne zeljene specifikacije so:

-15";

-min 16GB rama;

-min 512TB ssd;

-ryzen, tut kak dobr intel pride v postev;

-min rtx 2xxx, rtx 3xxx so le mokre sanje;

-cena? Hja, cim bolj poceni, sanjam do jurja pa pol, mogoc kak stotak manj/vec; razer serija z rtx 3xxx se zacne od 2jurja naprej ampak se mi  zdi cena zarad 3xxx glavno prenapihnjena.


prosil bi za kak predlog :)

 

 

 

2DD59243-8FA8-4086-8819-CBB2C77E2B96.jpeg

Povezava do prispevka
Dono reče pred 4 urami:

a da bi pa uporabljal linux kot subsistem na winsih pa ne?

Drgač je to proper zadeva. Pa maš vso funkcjonalnost linuxa in windows okolje v enem. 

Al v čem je fora, da je nujno linux only?

 

ker je v prvi fazi namenjen developerjem, ki želijo pisat ali pa testirat kodo (in morda niti ne rabijo GUI). ni baš namenjena stvar za casual rabo, ker so protokoli za remotanje (RDP obup, Xserv malo manjše sranje) v GUI precej laggy.

 

jst kot non dev ne vidim dodane vrednosti WSLa v primerjavi z dual bootom ali flat out linux inštalacijo.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Ravno obratno, pri devih je kar je več kot osnova (-visual studio) celo bolje porithtano na lunuxu. Konzola, docker (včasih so bili ogromni problemi na Windowsih).

Sama namestitev nevemčesa (ja to devi delamo), menjava verzij jave, prenos vsega na novo mašino, ...

Ja office, Autocad, Skype for business, in še en kup programov je pač win only/first in tudi en kup zadev je ki imajo linux verzijo a je čisto preprosto second class citizen (MS Teams).

 

Za vsakdanjo rabo pa mi je Linux tako ali tako super (razen občasnih lapsusov, ko ti zaradi ogromnega nvidia updata pol stvari neha delat in baš restoraš vse skupaj :D. Ampak teh lepot se spomnim tudi pri Windowsih)

uredilo bitje elrado
Povezava do prispevka
tiesto reče Dne, 12. 4. 2021 at 15:00:

Podajam se v lov za laptopom, glavne zeljene specifikacije so:

-15";

-min 16GB rama;

-min 512TB ssd;

-ryzen, tut kak dobr intel pride v postev;

-min rtx 2xxx, rtx 3xxx so le mokre sanje;

-cena? Hja, cim bolj poceni, sanjam do jurja pa pol, mogoc kak stotak manj/vec; razer serija z rtx 3xxx se zacne od 2jurja naprej ampak se mi  zdi cena zarad 3xxx glavno prenapihnjena.


prosil bi za kak predlog :)

 

 

https://www.alternate.at/Lenovo/Legion-5-Pro-16ACH-(82JQ0034GE)-Gaming-Notebook/html/product/1704727?partner=AtGeizhalsat&campaign=Notebook/Lenovo/1704727

 

Pa nemi limat golotinje izven gnoja, bodo rekl, da nič ne delam v službi.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 10 urami:

Hvala! Sicer sem usposobil svoj star laptop, ki po formatiranju presenetljivo dobro hendla CAD programe tk da ni vec potrebe po novem. Baba pa pripada v vsako temo :mafija:

Povezava do prispevka

Zdravo. Soseda me je prosila, če lahko za njeno hčer, ki je stara 12 let najdem prenosni računalnik. 

Najbrž morm gledat minimum 8gb ram in SSD disk? Niso preveč pri denarju, tako da iščem ugodno varianto, mogoče tudi refubrished. Fajn je, da so Win10 že nameščeni.

 

Če ima kdo kakšen predlog, se zahvaljujem.

 

uredilo bitje obstek
Povezava do prispevka
obstek reče pred 23 minutami:

Zdravo. Soseda me je prosila, če lahko za njeno hčer, ki je stara 12 let najdem prenosni računalnik. 

Najbrž morm gledat minimum 8gb ram in SSD disk? Niso preveč pri denarju, tako da iščem ugodno varianto, mogoče tudi refubrished.

 

Če ima kdo kakšen predlog, se zahvaljujem.

 

Karkoli manj od tega so preveliki kompromisi.

https://www.parcom.shop/prenosnik-hp-255-g8-r3-3250u/8gb/ssd-256gb/15-6-/dos?utm_source=ceneje&utm_medium=productAd&utm_campaign=ceneje_productAd&utm_content=src

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
UnKn0wn reče pred 15 minutami:

A je to ok deal? Ali gre bolj za pucanje zalog?

0E4CA44C-A016-4923-B166-4729B7E872C1.jpeg

Po rewjujih je vredu....

 

Vprašanje za kaj bi ga mel? 

 

Pomoje baterija ni lih neki dolgodobna stvar (kot vsi gaming laptopi)...

 

Drgač pa 10 generacija I7 pa rtg 2060 mislim da je kr dobr buy.

 

Mogoč minus da nima tunderbolt priklopa. 

 

Še kak YT revju poglej.

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka

Za gaming je kr kul deal imo. To da ni TBja je pa relevantno bolj ce bi hotu eGPU, kr je pr takemu laptopu malo verjetno. Power delivery je itak premajhen tko da ce ima hdmi je dovolj, ker bo moral v vsakem primeru priklopit polnilec. 
Pac, bulky nagravzen gaming laptop ki ima imo kar kul ceno za to kar je. 

Povezava do prispevka

Mja, v idealnem svetu bi za ta denar kupoval proper kisto, tako pa mi zaenkrat kar sede, da se da zadevo prestavljat + cene graf… iscem nek desktop replacement za kak MP in spile, ki niso na plejki in me je pritegnil relativno visok popust, ceprav zdaj gledam na enaa tudi isti komp z manjsim ekranom in 2070 za stotaka vec - https://m.enaa.com/prenosni-racunalniki/prenosnik-acer-predator-helios-300-ph315-53-73hw-i7-10750h-16gb-ssd-512gb-15-6-fhd-ips-rtx-nh-q

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...