Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

https://www.bigbang.si/lenovo-thinkbook-15-g2-i5-1135g7-16gb-512gb-w10-prenosni-racunalnik-224379-izdelek-224379/

 

Ta se mi ne zdi slab in je pri nas. Grafika bo za igranje ampak ne pričakuj čudežev. Lahka pa pogledaš kaj se dobi v tujini. Ločene grafike pod 1k neboš dobil imo. Tudi cpu ni ravno med boljšimi. Je pa ostalo solidno. 

 

Načeloma bi morala veljati tudi pri nas...v nasprotnem primeru pač v trgovino kjer si kupil pošlješ...po navadi to rešujejo bolje kot pri nas. 

uredilo bitje Aang
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pebje, znalci in eksperti (vg se lahko po stengah zaf....)

 

Dobil sem od firme kot neke vrste "darilo" msi-jev prestige 14 evo. Zadevca je blazno hitra, tale intelova xe graficna me je tudi presenetila. Laptop se zal kar segreje pri vecji obremenitvni, zato sem razmisljal o kaksnem undervoltu, zdaj pa na googlu berem, da tiger lake generacija tega vec ne omogoca.

 

Proc je i7-1185G7. Torej, tega ni mogoce undervoltat?

 

Lep lp pa good day pa stenge pa to.

Povezava do prispevka
indigo reče Dne, 25. 6. 2021 at 14:38:

Pebje, znalci in eksperti (vg se lahko po stengah zaf....)

 

Dobil sem od firme kot neke vrste "darilo" msi-jev prestige 14 evo. Zadevca je blazno hitra, tale intelova xe graficna me je tudi presenetila. Laptop se zal kar segreje pri vecji obremenitvni, zato sem razmisljal o kaksnem undervoltu, zdaj pa na googlu berem, da tiger lake generacija tega vec ne omogoca.

 

Proc je i7-1185G7. Torej, tega ni mogoce undervoltat?

 

Lep lp pa good day pa stenge pa to.

Samo za info: 11. generacije se "zal" ne da undervoltat... case closed.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Vprašanje: Je kakšen 16:10 laptop, ki ne stane ravno 1300 eur?
Sestra kupuje, lepo bi bilo, če bi imel tudi dobro baterijo. LG GRAM bi bil super, samo je precej drag.
Velikost 14" ali kaj druga.

Apple odpade :)

uredilo bitje Aang
Povezava do prispevka

leak intel 12k serije

 

https://wccftech.com/intel-alder-lake-core-i9-12900k-core-i7-12700k-core-i5-12600k-cpu-specifications-leak/

 

Intel Core i9 K-Series (8 Golden + 8 Grace) = 16 Cores / 24 Threads
Intel Core i7 K-Series (8 Golden + 4 Grace) = 12 Cores / 20 Threads
Intel Core i5 K-Series (6 Golden + 4 Grace) = 10 Cores / 16 Threads
Intel Core i9 A-Series (8 Golden + 8 Grace) = 16 Cores / 24 Threads
Intel Core i7 A-Series (8 Golden + 4 Grace) = 12 Cores / 20 Threads
Intel Core i5 A-Series (6 Golden + 0 Grace) = 6 Cores / 12 Threads
Intel Core i3 A-Series (4 Golden + 0 Grace) = 4 Cores / 8 Threads

 

še več segmentacije, yay

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Aang reče Dne, 17. 7. 2021 at 11:51:

Vprašanje: Je kakšen 16:10 laptop, ki ne stane ravno 1300 eur?
Sestra kupuje, lepo bi bilo, če bi imel tudi dobro baterijo. LG GRAM bi bil super, samo je precej drag.
Velikost 14" ali kaj druga.

Apple odpade :)

Sodelavc je mel isti request, mislm da so mu na konc zrihtal nek Huawei.

Povezava do prispevka
kmetek reče pred 34 minutami:

kaj hudiča je grace?



Golden cores = performance
Grace cores = efficiency 


recimo za i7:

Intel will offer 8 Golden Cove cores but cut down the Gracemont cores to 4. This will result in a total of 16 cores (8+4) and 20 threads (16+4). The P-cores (Golden Cove) will operate at a maximum boost frequency of up to 5.0 GHz with 1-2 active cores and 4.7 GHz with all-cores active while the E-cores (Gracemont) will operate at 3.8 GHz across 1-4 cores & up to 3.6 GHz when all cores are loaded. The CPU will feature 25 MB of L3 cache and TDP values are maintained at 125W (PL1) and 228W (PL2).

Povezava do prispevka
indigo reče Dne, 9. 7. 2021 at 0:52:

Ne vem, ce bo komu pomagalo ampak velja za vecino MSI -jevih laptopov:

 

Z doloceno kombinacijo tipk se da v biousu aktivirat advanced menu, kateri ima bolano stevilo opcij - med drugim tudi za cpu power limitse, state-e ipd.

Lahko se poigraš z underclockanjem v power options od Windowsov. Za undervolt pa pogooglaj za temi programi, ki omogočajo navijanje znotraj Windowsev. Sicer na mojem laptopu nisem imel sreče kaj spreminjat (mislim, da tudi 11. generacija).

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Odvisno s kerimi programi bos delal, vsekakor pa ne kupuj manj od 16GB RAMa. Designerji ki jih jaz poznam majo vsi mace sam delajo pa vecinoma v figmi :D Pride pa velikokrat prav da lahko sketch zalavfas ker je tut precej popularen program. Pa kvaliteta ohisja + m1 procesor je itak velika prednost appla. 
Ce mas iPhone pol ima se dodaten smis - men je shared clipboard godsend. 
Na drugi strani mas pa neomejeno opcij in lahko najdes windows laptop ki bo tocno tak kot ga
 hoces. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Bog in batina reče pred 1 uro:

aha razumem...ampak ja če si začetnik in bi dejansko večinoma delu v figmi,je nujno 16 GB rama? al je to sam priporočilo na dolgi rok uporabe... ker razlika v ceni z unim prvim je pa pol že 600€,kar je ful.

Definitivno ne kupuj pod 16gb rama. Ko boš imel 10+ browser tabov, slack, figmo, mogoče še kakšen photoshop v ozadju bo zadeva pokleknila. To velja tako za windows kot mac naprave.

Poglej na alternate.de kjer jih, kot je @Aang napisal, lahko dobiš ugodneje kot pri nas. Če hočeš slo tipkovnico išči hrvaško, drgač pa tudi nemška ni bistveno drugačna kot naša razen šumnikov.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...