Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

Mislim, da ima serija T samo WIFI za Ethernet moraš dokupit en dongel, ki ima nek svoj port, ki ni USB.

Imajo notrannjo baterijo, ki je ne moreš sam zamenjat + zamenljivo baterijo. Če crkne notranja, crkne cel komp in ga ne moreš uporabljat.

Težava z gonilnikom je moja osebna izkušnja, nismo uspeli rešit niti s servisom, sem pač brisal update, doker ni prišel pravi, ki je spet delal, zdaj sicer dela že nekaj časa BP oz. ga niti ne uporabljam dosti.

Tole so iz glave trije problemi na katere sem naletel pred kratkim, sploh je pogosta  težava povezana z baterijami in programsko opremo z njimi, z desktopi ni bilo kakih težav.
Izkušenj je pa 30 let, letno gre čez moje roke nekaj deset prenosnikov različnih znamk, največ je HPjev in najmanj je težav z njimi. 
 

Povezava do prispevka

Jah maš pač bajsiko, pri ta tenkih ( Lenovo ThinkPad X1 Extreme) moraš imet tale ethernet adapter ki ni noben USB ampak nek njihov Network extension... drugje ga še nisem zasledil.

Na sliki prvi drugi z desne...

Best Lenovo ThinkPad X1 Extreme Ethernet Adapters in 2021 | Windows Central

https://www.amazon.com/Lenovo-4X90F84315-ThinkPad-Ethernet-Extension/dp/B00LPRQ5UG

Pri nas pride nekje 40€ :D

 

Edit: gledam zdej in zadnji modeli nimajo več te neumnosti ;)

Ena dva original adapterja je uporabnik uničil, potem sem mu dal kar USB->ETH + USB HUB in je zdej kul.

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Ma ni random, pač X1 je so še mal dražji ane, jaz imam pa ThinkPad P73, pa tud ni pocen (cca 2,5k€)... sem se ga trudil vzljubit, pa ne gre.

Za te denarje pričakuješ vsaj približno brezhibno delovanje.

Enemu X1 (cca3k€) se je zgodilo, da je plastika odstopila pri ekrau in je uporabnik pač stisnil skupaj... pa je šel ekran... 

Baterija je problem, ko ne veš kaj je narobe... en primer. z T450 (cca 2k€)

Navedek

Prenosnik se ne vklopi, nobena indikacijska lučka ne sveti, zamenjali smo napajalnik in poskusili tudi brez baterije in v nobenem primeru ni nobenega odziva.

 

Pride iz servisa in čez en teden...

Navedek

prosim za ponoven servis istega prenosnika, ki je bil pred kratkim že pri vas zaradi enake napake.
Prenosnik se ne zažene in ne kaže nobenega znaka, da je priključen na elektriko. Takrat ste zamenjali notranjo baterijo, z razlogom, da bo to odpravilo napako.

 

Pri težavi z gonilnikom na mojem  P73... sem dobil iz servisa navodila... 

Navedek

 Audio device missing or cannot find audio device - ThinkPad, ThinkCentre, ThinkStation

Symptom

Audio suddenly does not function on the system, despite the Realtek audio driver being correctly installed. In Device Manager, a red X may be on the Sound Mixer, and Device Manager does not show Realtek Audio or Intel Display Audio devices under Sound, video and game controllers. Re-installing the Realtek audio driver does not restore sound function to the system. This may occur after Windows Update runs.

Applicable Brands

    ThinkCentre
    ThinkPad
    ThinkStation

System Is Configured With

Windows 10 with a correctly installed Realtek Audio driver

Operating Systems

Windows 10

Solution

This issue is caused by an incorrect audio driver installed on the system and can be resolved using the following procedure:

...

Kar je pomagalo do naslednjega reboota... oz in sem nekako ponavljal in iskal rešitev dokler ni prišel pravi update.

 

Ne me narobe razumet, nikjer ni brez težav, ampak z Lenovom jih imam največ in na koncu se tudi vse nekako porihta. Drugo so seveda težave z uporabniki, ki jim daš lahko karkoli pa zjebejo ;)

Povezava do prispevka

Random rant je govort o nestadardnih vmesnikih na T seriji (ki sem jo priporočil kot nek zlati standard), kot argument pa dat port na X1. Ali z driverji na nekem portable workstation, kar je tvoja P serija, ki tudi nima kaj velik HW preseka s T serijo, imaš xeon in matično za to, velik bolj eksotičen hardware pa precej manj se jih proda.

 

T450 je 6 let star model.

Povezava do prispevka

Govoril sem o Lenovo na splošno, tisto sem zafrknil ker sem pač mislil, da je T serija soorry, tudi teh je kar nekaj.
BTW vsi Lenovo prenosniki so za točno določen krog ljudi, ki za nobeno ceno ne bodo zamenjali branda, kljub dogodivščinam... skupno jim je, da  ima Lenovo fajn tipkovnico in so navajeni še iz časov IBMa :D

Ma na ta 450 sem naletel vmes, ko sem mal brskal po arhivu kake zanimive fore, da ne govorim čist na pamet.

Povezava do prispevka

Ja jaz pa ne pravim na splošno. Niso popolni, pa od generacije do generacije je kar razlika, T14 G1 z i7 10th gen so se na 100% loadu downclockal, T15 G2 je glede tega ful boljš, T14 G2 nimamo. Je pa IT statistika pod 1% HW okvar (vključno z baterijam), pri par 100 laptopih. To se mi ne zdi neki kar izstopa.

U bistvu sploh ne vem kaj te prepričujem, samo triggeriraš me kle z nekim paralelam, kjer al ne prebereš kaj sem jaz napisal dobr al pišeš neke svoje :P

Povezava do prispevka
Stasis reče Pravkar:

Ej tudi mi smo imeli eno Bessieco ki ji je piracki Matlab crashal na Lenovotu in zdaj nikoli vec Lenovota.

Ne teh težav ne omenjam in niso merodajne pri izbiri.

Imo je pač velikost, teža, zmogljivost, cena brend, brend je na zadnjem mestu ostalo odvisno od uporabe.

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 57 minutami:

Strigeral te je, ker pač si v tistem krogu "Lenovo"  ljudi :fun:

 

 

Firma mi daje službene laptope, kar neki proizvajalcev smo zamenal, nimam jaz kle kaj ne z izbiro ne z Lenovom. Po mojih izkušnjah je solidna izbira s konkurenčno ceno za nek biznis laptop.

 

Sem povedal, da sem svoj denar dal Microsoftu, samo se zavedam, da je to laptop za čist drug tip uporabe.

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 10 urami:

Še vedno pa uporabljam Surface RT za poslušanje radija in uro :D

 

sem v lovu za nakupom nove ultrapremične mašine, pa nekak izbiram med surface go 2 in med androidom - galaxy tab s6 lite. stvar se bo bolj kot za delo uporabljala za branje in učenje. 

 

z android tablicami imam izkušnje, s surfacom ne. se splača it na MS? razlika v ceni je praktično minimalna...

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 31 minutami:

 

sem v lovu za nakupom nove ultrapremične mašine, pa nekak izbiram med surface go 2 in med androidom - galaxy tab s6 lite. stvar se bo bolj kot za delo uporabljala za branje in učenje. 

 

z android tablicami imam izkušnje, s surfacom ne. se splača it na MS? razlika v ceni je praktično minimalna...

Uf ne vem kako se Go 2 obnese, se mi zdi malo podhranjen, sam imam zdaj za ta namen tab S7+ in je odličen.

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 47 minutami:

A so 2 jedrni procesorji v cenejših laptopih (i3, R3) za kej a je to bolj žalost? Iščem nek "do 500€" laptop za kolega, za šolo in u izi pisarniška opravila, pa je v tem rangu več al manj to vse kar dobiš.

 

vključno s 7 generacijo so bli tudi i5 dual core, pa so čist solidne mašine še danes.

 

jaz sem še danes presenečen nad i3-4005u kako šik je za nezahtevne stvari in internete drkat.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 5 minutami:

A so 2 jedrni procesorji v cenejših laptopih (i3, R3) za kej a je to bolj žalost? Iščem nek "do 500€" laptop za kolega, za šolo in u izi pisarniška opravila, pa je v tem rangu več al manj to vse kar dobiš.

Samo število jedr niti ni tako pomembno, saj imamo celerone, pa so res piece of shit, medtem ko imamo na drugi strani i3 11. generacije in s samo dvema jedroma in je 100x boljši. Bolj je pomembno, kako je jedro pomembno. 

Po drugi strani pa novi r3 imajo že 4 jedra in 8 threadov, tko da ni kaj preveč za razmišljat.

 

Tako da za dobrih 500 dobiš že soliden komp.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...