Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

obstek reče pred 2 urama:

Punca išče en laptop za delo od doma. 15 ali 17 inčni, ni preveč zahtevna uporabnica, potrebuje za internet in word.

 

Kaj je trenutno best buy?

 

 

Acer Swift sf313-53 ce ga uspe najdt (3:2 14 inchev)

 

Razmerje ga naredi precej blizu 15-inch varjanti plus vecja vertikala omogoca veliko bolj lagodno office delo.

uredilo bitje viddek
Povezava do prispevka
cashman reče Dne, 22. 11. 2021 at 20:58:

Ma ni mi preostalo druga, tujina odpade, kr mam neko zajebancijo s karticami pa mi sam gotovina prav pride. Pa rabim naslednji teden. Hvala vseeno. 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
MaDrung reče Dne, 27. 11. 2021 at 21:49:

MSI je kvalitetna firma. Osebno mam GP76 in je res beast.

Jaz imam MSI-jev Prestige 14 Evo za razne prckarije, ko sem na poti. HW je overkill, neverjetna odzivnost zaradi pcie gen4 ssd -ja. Build quality soliden, lahek skratka top.

 

Le pod konkretnim workloadom se hitro overheata ker en mali fan v ultrabooku pac nea more hladiti takega proca.

Povezava do prispevka

Moj prejšnji laptop je bil MSI in mi je služil dobre 7 al 8 let brez problema, dnevna uporaba, toda ne za gaming. Lepo se ga je dalo upgradat (SSD, baterije zamenjat), kvalitetno ohišje, odličen ekran. tudi tih je bil precej ... in bi ga imel še naprej ampak se je začelo kazati manjko procesorjev za moje delo. Ga bom pa dal naprej, ker je še vedno čisto OK za klasično brskanje in word. 

 

Bi takoj še enkrat imel MSi, ampak se je vrgel čist v gaming modele, kar pa je za mojo uporabo overkill :D 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Sam sem dobil se Surface Laptop 4 (13.5 verzija, black matt metal).

 

Laptop je vizualno poslastica. Kvaliteta izdelave top notch. 3:2 display top notch. Tipkovnica top notch. Zvocniki nad povprecjem. Battery life nad povprecjem.

 

Pol pa zelis narediti clean install winsov z usb sticka, bootas pa ugotovis, da ti ne dela tipkovnica, trackpad in touchscreen. xD Mores priklopit ali usb misko ali tipkovnico, da sploh lahko kaj naredis, lol. Na googlu komaj nasel odgovor.

 

Popizdis. Ce ga ne bi dobil kar tak, ga ne bi nikoli kupil s svojim lastnim denarjem.

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče Dne, 27. 1. 2022 at 14:57:

Ne zastopim zadnjega stavka. 

 

Pa kaj je fora, a pol ti je pa delalo k si vse naložil? 

Sem popravil. Zelel sem samo povedati, da ce ga ne bi dobil "zastonj" ga s svojim lastnim denarjem ne bi nikoli kupil.

 

Ja, je delalo. Tako, da sem preko usb docka priklopil gor eksterno usb misko in tipkovnico. :D

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče Dne, 27. 1. 2022 at 17:41:

Em, ne dela ti tipkovnica? Na laptopu, ki sploh ne rabi driverjev, ker vse udpejte dobi skoz Win update? Kok letnik pa je bila Win inštalacija na USBju, kaj starejše od Surfacea?

Tocno tako.

 

Ne, instalacija Win11! In ne prepozna build in keyborda, trackpada in touchpada. Za surface laptope obstajajo posebej recover image-i, ki imajo te drajverje inkludirane. Ce vzames latest win 10 ali win 11 instalacijo, rabis zunanjo periferijo, da sploh lahko kaj instaliras lol.

Povezava do prispevka

Ima kdo izkušnje z novo generacijo Dellx XPS 15 ali Asus Zephyrus G15? Pri XPS me specifično zanima, ker slišim, da so imeli pretekli modeli kar nekaj QC težav, sploh pri trackpadu. Pri G15 me pa predvsem zanima, če je dovolj svetel ekran za normalno uporabo (ima "samo 300" nitov). :-)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...