Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

Evo jaz sem letos vzel Razer Blade Base (i7 + 1660Ti) (še late 2019 model, ker sem vedel da ne bo veliko sprememb glede na 2020 model). Zaenkrat super zadovoljen. Performansi zadovoljivo dobri(že v začetku se nisem podal da kupim top of the line, ampak nekaj kar bo primerno za občasno gejmanje + delo). Glavna želja pred nakupom mi je bila kvaliteta izdelave in da ni preveč vizualno 'gejmerski'. Vem Razerji so dražji, ampak kot pravim, zaenkrat mi ni žal da sem stisnil tistih 200€ več za iste specse, kot jih ima recimo kak Asus itd. Pa sem pred tem imel kar veliko prenosnikov (od poslovnih do gejmerskih).

Zaenkrat ne deluje, da računalnik ne bi bil sposoben zdržati za daljše obdobje. Recimo ob hudi obremenitvi so tudi temperature, neke 'normalne' - GPU gre redko kdaj čez 80 stopinj, prav tako CPU ne več kot 85. Kar se mi zdi če primerjam z drugimi prenosniki, ki dosegajo tudi čez 90, kar ok.

Bomo pa videli kaj bo prinesl čas, :)
 

Res upam da ima Razer v bližnji prihodnosti kake načrte z AMD, ker ti novi proci izgledajo bolano dobri za veliko manj denarja kot Intel.

 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 13 urami:

https://www.computeruniverse.net/en/dell-g5-dy3c5-5505-special-edition-r7-4800h-16gb512gb-ssd-15-fhd-rx5600m-w10

Tole je drgač eden boljših prenosnikov ka se jih da kupit trenutno na trgu. 

1300e cca. Nikol nisi dobil bolšega performansa za tak keš. 

Isto hiter intel z nvidio je + 500e ali več. 

https://m.computeruniverse.net/en/gigabyte-aorus-5-kb-7de1130sd-156-144hz-fhd-i7-10750h-rtx2060-6gb-vram-16gb-ram-freedos

 

Ni blo ne

Je r4 boljsi? Seveda ampak ne v gamingu, kjer so razilke med i7 10th gen in r4 zanemarljive, rtx 2060 je pa za par posto boljsi od radeona

 

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 2 urama:

https://m.computeruniverse.net/en/gigabyte-aorus-5-kb-7de1130sd-156-144hz-fhd-i7-10750h-rtx2060-6gb-vram-16gb-ram-freedos

 

Ni blo ne

Je r4 boljsi? Seveda ampak ne v gamingu, kjer so razilke med i7 10th gen in r4 zanemarljive, rtx 2060 je pa za par posto boljsi od radeona

 


https://www.notebookcheck.net/Radeon-RX-5600M-vs-GeForce-RTX-2060-AMD-is-So-Freaking-Close.477270.0.html#:~:text=The notable outlier is GRID,an exception than a rule.&text=When taken as a whole,lower performance-per-watt.

ryzen 4800H in 5600m  (8jeder)
vs 
i7 1075H in 2060  (6 jeder) 

imo se ne splača vzet nvidie in intla. Ni šans. Na dolgi rok se bo amd bolje postaral, plus driverje bojo še popedenal. Potem bo pa par % boljši tudi v nesintetičnih benchmarkih. 
 

 image.thumb.png.045ba80da6a0c975922025d8711572d0.png

 

image.png.778e1513e8fa1ddde075868ba1fb0df7.png


 

Povezava do prispevka

3Dmark ne kaže dejanskega boljšega performenca v igrah btw. Daj benchmarke iger. :)

 

Also kar se tiče AMD grafik je dejstvo da se bolj segrevajo. Posledično laptop rabi boljše hlajenje za isto zmogljivost oziroma se prej okvari.

 

Kar se tiče procesorja pa je dosti vseeno kaj vzameš danes.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Ja, sej sem napisal, da je par % razlike v prid 2060. Imo bojo to izboljšali z driverji pri 5600m (lahko pa tud ne).
Res je, pa da 5600m kuri 35w več kot 2060m. 

Čem povedat to, da ma ryzen 2 cora več, kar se zna poznat v CPU intense aplikacijah.
Plus za virtualke in programe, kjer jedra štejejo, nardi to dodatno razliko. Tist ka se bo obregnu na teh par % boljši framerate v igrah v prid intl/nvda, ga pa gladko ignoriram, ker laptop pač ni igričarska zadeva. Je pa v tem cajtu dobra alternativa. 
Večinoma so pa intl/nvda dražji vs amd/ati. 
Js dam kocko dam na stran rdečih (pa nism komunist).

Povezava do prispevka

Jaz sem kar pogrešal večjo prisotnost AMD-ja na področju prenosnikov (procesorji in GPU). Na procesorskem področju se to zdaj hvala bogu spreminja. GPU-ji pa tudi upam da bodo v večji meri uleteli in bili dobra konkurenca Nvidi-ji, ker realno če se sedaj lotiš kupovat nek high-end prenosnik si praktično obsojen na kombinacijo intel + nvidia. Vedno sem imel rad rdeči kamp, tudi če so proti Intelu in Nvidiji majhni, morajo biti tam da ustvarjajo konkurenco. S tem bomo dobili boljše produkte z obeh strani in pa (hopefully) nižje cene.

Povezava do prispevka

Zakaj laptop ni igračarska zadeva?

 

Moja punca ma gaming laptop, ker veliko potuje in ji je to edina opcija. RTX 2060 je v laptopu zelo spodobna zadeva sploh zaradi tega, ker laptopi praktično ne potrebujejo višje resolucije kot 1080p.

 

Manjšo porabo kot ima grafa, dalj ti bo pri višjih frekvencah tudi obratovala, oziroma bo lahko laptop lažji (s tem cenejši). Poraba je v laptopih ključnega pomena. Jaz AMDja tukaj ne bi jemal.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Zakaj bi grafa dlje zdrzala zarad manjse porabe? Temperature so vazne, in ja, vecja poraba lahko pomeni vecje temperature vendar je zelo enostavno underspecat tudi manj pozresne grafe.

Gaming laptopi pa niso igricarska zadeva ker ne morejo bit enako zmogljivi kot desktopi, niso nadgradljivi in so vecinoma precej bulky. Valda so kul za spilat, sprejeti moras pac kompromis da ne bos mel neki ful high-end desktop izkusnje, imel debelejsi in tezji laptop s povorecnim battery life-om at best in bos celotno zadevo precej preplacal. So pa prenosni.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 10 urami:

Zakaj bi grafa dlje zdrzala zarad manjse porabe? Temperature so vazne, in ja, vecja poraba lahko pomeni vecje temperature vendar je zelo enostavno underspecat tudi manj pozresne grafe.

Gaming laptopi pa niso igricarska zadeva ker ne morejo bit enako zmogljivi kot desktopi, niso nadgradljivi in so vecinoma precej bulky. Valda so kul za spilat, sprejeti moras pac kompromis da ne bos mel neki ful high-end desktop izkusnje, imel debelejsi in tezji laptop s povorecnim battery life-om at best in bos celotno zadevo precej preplacal. So pa prenosni.

Vse kar si napisal je res, je pa tudi res da se zadeve sploh v zadnjem času, obračajo na bolje. Prenosniki so postali tanjši, elegantnejši in hlajenje se je občutno izboljšalo. Seveda bo cena mobilnosti vedno terjala kompromise, ampak če si zelo mobilen (kot sem tudi sam), je gaming laptop čisto kul opcija za odigrat kak špil tu pa tam:) Sploh če maš v domači bazi nek soliden external monitor, z miško in tipkovnico, človek pozabi da špila na laptopu :D 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 21 urami:

Zakaj bi grafa dlje zdrzala zarad manjse porabe? Temperature so vazne, in ja, vecja poraba lahko pomeni vecje temperature vendar je zelo enostavno underspecat tudi manj pozresne grafe.

Gaming laptopi pa niso igricarska zadeva ker ne morejo bit enako zmogljivi kot desktopi, niso nadgradljivi in so vecinoma precej bulky. Valda so kul za spilat, sprejeti moras pac kompromis da ne bos mel neki ful high-end desktop izkusnje, imel debelejsi in tezji laptop s povorecnim battery life-om at best in bos celotno zadevo precej preplacal. So pa prenosni.

Zakaj bo pri manjsi porabi dalj zdržala grafa na višjih frekvencah? Um... Zaradi nižje temperature? xD

 

Hlajenje se tudi ni izboljšalo v zadnjih časih, ampak to, da igre upoštevajo, da so itak vsi šli na 1440p, medtem ko na laptopih se to ni zgodilo. Torej so kar naenkrat konkurenčni.

 

Ja je enostavno underspecat grafe, vendar to stane. Zato je poraba ključnega pomena v laptopih, torej je tu Nvidia še posebej king.

Povezava do prispevka
3stan reče Dne, 23. 6. 2020 at 12:44:

Ampak gre garancija, ker odpiraš kišto? Jaz je nisem želel takoj na začetku zgubit. :)

sicer vem, da je star post, ampak here:

velik laptopov nima nalepke za garancijo in jih komot odpreš

Lenovo T serija je mela včasih (as in 15 let nazaj) celo servisne priročnike javno dostopne

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Jz tud raje Zephyrusa z Ryzenom.

Ce ne drugega je tanjsi, lazji, ponuja pa skoraj isto z bolj odzivnim zaslonom.

 

V single threader performansu je en kancek slabsi od i7-ke, je pa v multithreaded krepko spredaj... pa manj se greje, manj stroma zre...

 

Noben pa nima webcama, tak da ce bos skypal ali omegle-jal bos rabil eksterno kamero :D

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Želim si novega prenosnika. Do sedaj sem bil nezahteven uporabnik in tak tudi ostajam. Računalnik potrebujem za delo, ki zaobjema uporabo brskalnikov in microsoft offica. Občasno pogledam tud kakšno serijo na netflixu.

 

Kaj si želim:

- da je lahek / lahko prenosljiv

- čim boljši zaslon ozrioma čim bolj optimalen za oči

- cena do 600€ - grem lahko tud višje sam ne vidim potrebe ubistvu 

 

Mislite, da je to izvedljivo v tem cenovnem rangu? Pa če se komu da me lahko usmeri s kakšnimi linki :D  Ker res nimam pojma. Nazadnje sem pred 6 leti kupil na mimovrste Toshibo za 300€ pa mi zaenkrat po vseh politih kavah, udarcih in potovanjih dela. :D Je pa postala pretežka, premalo odzivna pa zaslon je kar iz ene plastike :D 

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 25 minutami:

 

Proste reže ram pomnilnika: brez
 
tole me mal skrbi, drgač pa pizda da ni slaba zadeva za te sovde.
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 40 minutami:

 

Nighthawk reče pred 12 urami:

D15 Huaweja maš v akciji 599 evriča@bigbang

 

A je Asus tok boljši, da pretehta nad D15 + P40 lite e? 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 23 minutami:

Jaz bi rekel, da ne. Zdaj, če maš ti tako izkušnjo sem presenečen. Jaz ne poznam žive duše, ki bi v delovni laptop, ki poganja samo browserje in office kdo dodajal rame. Tudi sam jih v življenju nisem.

8gb bo čez par let postalo že kar tesno. Je pa res da za nek random browser in word laptop ne bo grozno če ne boš mel odprte kile tabov.
Jz sm v vsak laptop čez par let dodajal RAM, samo zdej ko tega ni več pač kupim več rama že v začetku. Za 600€ pa itak ne moreš bit zbirčen.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...