Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

jst sm še v vsak laptop dodal ram (in šaltal na linux - besides the point sicer)

 

nikjer ne piše da jih more. ampak v poplavi izbire tudi taki detajli pridejo v poštev, če za to ne plačaš nič več in si potencialno omogočiš eno pot upgrejdanja ko naprava zastara.

 

pa nehajmo se pretvarjat, da browserji, sploh chrome niso večji ram hogi kot najbolj heavy weight špili če si malo tab happy user.

 

sploh za nezahtevnega uporabnika lahko tak upgrejd nardi tolk razlike, da napravo obdrži še kako leto dlje.

 

seveda vsakemu svoje. 100 ljudi, 200 sisa.

Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 1 uro:

 

Proste reže ram pomnilnika: brez
 
tole me mal skrbi, drgač pa pizda da ni slaba zadeva za te sovde.

Vecina teh tanjsih pizdarij ima eno "palcko" fiksno prilotano in eno zamenjljivo.
Vidim da je to sploh pogosto pri vecini laptopov z Ryzeni.

 

Lahko se vedno zamenja 4GB palcko z 8GB in ima 12GB.

Sem pa tud sam bil od zacetka "eh... 8GB rama... se zdi malo malo.." sam pol pa pogruntas za laufat office, netflix in browser bo se en cas dovolj.

Za browser pa itak nikol ni dovolj rama, tud ce zatlacis 512Gb not :D

EDIT: vidim da ze on link z OS-om ne dela.
Ocitno je ze nekdo kupil zadnjega.

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 1 uro:

 

 

A je Asus tok boljši, da pretehta nad D15 + P40 lite e? 

 

1. Ne najdem nobenega Huwaei prenosnika pod 650€

 

2. bolje da pohiti, ima samo do nedelje cas da registrira

image.png.4c8d13fff83e5da91034fb4a2dec6562.png

 

3. Telefon za 140€ (v bigbangu za 210€) brez google play servicov in kar mi po specsih zgleda res krneki ekranom mi pa res ni merilo za nakup laptopa.
Se toliko manj, ce bi naj laptop bil za delo.

 

Huawei ima zalotanih vseh 8GB rama, upgrade ali swap nista mozna.

 

 

EDIT: Je pa res da imam sam malo biasa za asus. Asus Laptop (sicer za jurja, M50) iz leta 2008 se vedno deluje, uporablja ga mama za office in net.

Oce ima enega iz 2009, ga se tudi kr pridno uporablja za brskanje po netu.

Doma mi lezi se en N75 iz leta 2011, ki sem ga gonil za igrice, faks, programiranje do 2018, ko sem nabavil namiznik. Z izjemo da je na ekranu ena vertikalna crta modrih pikslov se vse deluje.

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 15 urami:

Kako je s servisi?

 

Teleray, na žalost... sicer pa 2 leti itq dela, potem pa roma v kanto v kolikor kaj crkne (tko kot vsak drugi prenosnik)

 

@DaMachk poglej v BB katalog. Ne vem a je že akcija al še bo.

 

Drugač dejstvo je, da so bli Asusovi Vivobooki prenosniki lanskega leta... Se moraš pa tudi zavedat, da:

 

 vivobook za 600€ =/= vivobooku za 1200€

 

za 800€ lahko povem, da je stroj... je aluminjast, ima osvetljeno tipkovnico, fajn zvočnike, je dokaj tanek in hude spekse. Minus je mogoče samo grafika ampak še to je OK za low end gaming (1080p low/med).

 

Tisti za 399€ pa je na žalost plastičn, čeprov na prvi pogled zgleda isto, skratka čist drug prenosnik...

 

Huawei laptope sem omenil samo zato, ker se mi zdijo zanimiv bye. Za dnar, ki ga dilajo, zgledajo zelo solid, bi pa vsekakor šu v štacuno pogledat kako zgleda zadeva v živo

 

Meni sta sicer 13 in 14 inčna modela bolj zanimiva, sploh če upoštevamo, da so 14 inčerji od ostalih brandov uglavnm okrog jurja 

Povezava do prispevka
Nighthawk reče pred 3 urami:

 

@DaMachk poglej v BB katalog. Ne vem a je že akcija al še bo.

 

Drugač dejstvo je, da so bli Asusovi Vivobooki prenosniki lanskega leta... Se moraš pa tudi zavedat, da:

 

 vivobook za 600€ =/= vivobooku za 1200€

Nimam BB kataloga, ga ne dostavljajo sem :D

 

In ja, mi je jasno, zato sem tud izrecno napisal, da so bli laptopi za tolk denarja.

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče Dne, 13. 8. 2020 at 18:56:

Želim si novega prenosnika. Do sedaj sem bil nezahteven uporabnik in tak tudi ostajam. Računalnik potrebujem za delo, ki zaobjema uporabo brskalnikov in microsoft offica. Občasno pogledam tud kakšno serijo na netflixu.

 

Kaj si želim:

- da je lahek / lahko prenosljiv

- čim boljši zaslon ozrioma čim bolj optimalen za oči

- cena do 600€ - grem lahko tud višje sam ne vidim potrebe ubistvu 

 

Mislite, da je to izvedljivo v tem cenovnem rangu? Pa če se komu da me lahko usmeri s kakšnimi linki :D  Ker res nimam pojma. Nazadnje sem pred 6 leti kupil na mimovrste Toshibo za 300€ pa mi zaenkrat po vseh politih kavah, udarcih in potovanjih dela. :D Je pa postala pretežka, premalo odzivna pa zaslon je kar iz ene plastike :D 

 

 

morda bi pogledal tole - imajo akcijo še dva dni

majhen, lahek, kvaliteten z dobrimi speci...edino ram spet ni nadgradljiv :D

uredilo bitje cashman
Povezava do prispevka

CPU ni neke ogromne razlike... 100-200MHz v clockih, pa inegrirana grafa je malo boljsa v 4900HS

Bi rekel da bo razlika komajda opazna.

 

240Hz ekran... najbrz ne bos opazil, da je toliko bolj odziven od 120Hz... sploh pri RTX2060 Qmax ne.

 

Ce hoces met bolj prenosno zadevo je 14-ka boljsa... ce ti je vseeno, bos pri 15-ki prihranil nekaj stotakov.

 

 

Osebno mi teh 400gramov in mikroledike na ekranu ki jih lahko sprogramiras ne pomenijo toliko da bi bilo vredno dat 300€ vec.

 

Povezava do prispevka

Pobi, kok je kej pri Nvidi-ji zakasnitev po tem ko izide nova generacija (recimo RTX 3080), da izdajo prve laptope z novo generacijo grafičnih.

 

Skratka moji punci je ravnokar crknil gaming laptop, pa bi rad imel RTX 3060 v novem. Verjetno znam čakat nekje do februarja, če RTX 3080 izide konec septembra? :/

Povezava do prispevka

Da še jaz vprašam. Rabim prenosnik za office, branje člankov in brskanje po netu, občasno kako slikco obdelat, in kakšen film za pogledat. Kar mi je nujno:

- da ima najmanj 500 gb disk

- kolikor toliko dobro baterijo (najmanj 3 ure)

- kakovostno ohišje

- plačal bi tam do 1500 €

- naročanje v EU ni problem.

 

Kak predlog

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 41 minutami:

Pobi, kok je kej pri Nvidi-ji zakasnitev po tem ko izide nova generacija (recimo RTX 3080), da izdajo prve laptope z novo generacijo grafičnih.

 

Skratka moji punci je ravnokar crknil gaming laptop, pa bi rad imel RTX 3060 v novem. Verjetno znam čakat nekje do februarja, če RTX 3080 izide konec septembra? :/

3060 bo dosti počasnejši kot na desktopu (-30% pri 2060, letos so izdali max-q verzijo, ki je malce počasnejša od namizne)

 

2060 mobile je prišel 4 mesece po predstavitvi 2000 serije oz. malce po namizni verziji

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Meni je vse to jasno, le za timing me zanima, ker vem, da se nekateri tukaj profesionalno ukvarjajo s prodajo računalniške opreme.

 

 

EDIT:

Phew, je danes prinesla laptop, pa je bil slab ali kratek stik na konektorju, ki mislim, da gre na zvočnike. Sem povil in laptop dela :)

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
osis reče pred 15 urami:

Da še jaz vprašam. Rabim prenosnik za office, branje člankov in brskanje po netu, občasno kako slikco obdelat, in kakšen film za pogledat. Kar mi je nujno:

- da ima najmanj 500 gb disk

- kolikor toliko dobro baterijo (najmanj 3 ure)

- kakovostno ohišje

- plačal bi tam do 1500 €

- naročanje v EU ni problem.

 

Kak predlog

glede na zelo male zahteve in na velik budget imaš dokaj neomejeno možnosti

 

vsi tele imajo 512 gb disk, nadgradnje diska načeloma so zelo enostavne, fajn bi blo tut vedet kakšno velikost želiš, če boš igral kej igrce??

 

https://www.computeruniverse.net/en/asus-ga401ii-bm042t-140-fhd-r7-4800hs-oc-gtx1650ti-16gb-ram-512gb-ssd-w10h

https://www.computeruniverse.net/en/lenovo-yoga-s740-15irh-81nx001bge-i7-9750h-16gb1tb-ssd-15fhd-gtx1650-w10p

https://www.computeruniverse.net/en/hp-omen-15-ek0000ng-16s36ea-i7-10750h-16gb512gb-15-fhd-rtx-2060-w10

https://www.computeruniverse.net/en/lenovo-legion-5-15imh-81y60042ge-i7-10750h-16gb512gb-ssd-15fhd-rtx2060-w10

 

Povezava do prispevka
vlaho reče Dne, 18. 8. 2020 at 8:26:

TNX

 

Igrc ne bom igral. Ampak vseen mogoče je fajn da je večji... namest PCja uporabljam.

 

Povezava do prispevka

Zakaj je v Sloveniji večina (2020) prenosnikov srsly dražja v primerjavi z Amazon cenami?  Že ta G15 je 200€ dražji. Da o Epol oz novih XPSih sploh ne govorim. 

 

A je kdo že walkupu v nek bigbang (dajem to za primer, ker vem da majo celo neko politiko okol tega) in biu like 'lej tole ponudbo na Amazonu, change my mind'? 

Kaj je pravzaprav sploh razlog za nakup v Sloveniji? 

uredilo bitje Macro
Povezava do prispevka
Macro reče pred 1 minuto:

Zakaj je v Sloveniji večina (2020) prenosnikov srsly dražja v primerjavi z Amazon cenami?  Že ta G15 je 200€ dražji. Da o Epol oz novih XPSih sploh ne govorim. 

 

A je kdo že walkupu v nek bigbang (dajem to za primer, ker vem da majo celo neko politiko okol tega) in biu like 'lej tole ponudbo na Amazonu, change my mind'? 

Kaj je pravzaprav sploh razlog za nakup v Sloveniji? 

iskreno nimam pojma, sploh ker v tujini dobiš dost boljše specse za isto ali celo nižjo ceno

Povezava do prispevka

Obroki so velik razlog pri večini + tista neučakanost, ko hočejo takoj imet.

Čeprav zadnje čase opažam, da so čezdalje bolj naklonjeni k nakupom v tujini.

Veliko pripomore, če se s kupcem usedeš, mu razkažeš trgovine/cene v tujini, kako je z garancijo, poštnino itd., nakar se počasi razgubi strah ali whatever drugi zadržki.

uredilo bitje Pennywis3
Povezava do prispevka
Übermensch reče pred 3 minutami:

Pa saj Notebooksbiliger gre na direkt ali je morda drugje fora?

 

Ne gre :mehkoblato:

 

Aktuell beliefern wir Privatkunden in Deutschland, Österreich und den Niederlanden.

Geschäftskunden mit gültiger USt-ID beliefern wir zusätzlich auch in anderen EU-Ländern. Einen Überblick über die Versandmöglichkeiten findest du hier.

uredilo bitje Pennywis3
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...