Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

sskj reče pred 23 urami:

a ta computeruniverse štacuna je res totalno v kurcu?

 

vidim da majo edini še vedno macbooke z intelovim procesorjem po normalni ceni, ampak opažam po internetih, da jih folk totalno kurca

Jaz sem imel pred par mesci izredno slabo izkušnjo. Marca sem naročil dele za PC, je šlo vse brez problema, potem sem pa junija imel težave z matično in sem hotel uveljavljati garancijo. Šele po treh mesecih so mi poslali nek koristen odgovor (po enem tednu od prva pisanja so sicer poslali nek standarden reply: thank you for your mail, we're working on it), vmes sem jim poslal še ene 4-5 mailov, na katere ni bilo nobenega odgovora. Vmes sem se naveličal čakati in enostavno nabavil drugo plato na caseking.de. 

 

Zdaj dopuščam možnost, da so imeli zaradi korone ogromno dela, ampak se mi ne zdi ok, da čakaš tri mesece na reply z osnovnimi informacijami. Pa tudi kot si sam videl, na internetu jih folk pljuva, tako da jaz pri njih več ne naročam.. Plato sem sicer vseeno potem poslal na garancijo, ampak so rekli, da vse štima. Nisem preverjal, če so še iste težave, ker se mi ne da razkopavat kompa še enkrat..

 

Pri njih sem sicer v preteklsti že naročal opremo in ni bilo težav, nisem pa še nikoli uveljavljal garancije pri njih pred tem.

Povezava do prispevka

Zanimivo... ko sem jaz kupoval komponente za nov PC, sem jih praktično vse, razen grafike, naročil v Sloveniji. Ravno iz razloga, da bi bolj enostavno uredil morebitne težave in uveljavljanje garancije pri nas, kot pa v tujini. Pa sem dobil odgovore od velike večine uporabnikov tukaj, da je to brez veze, ker se v tujini dosti lažje in dosti hitreje uredi vse v vzezi z garancijo kot pa pri nas.

Povezava do prispevka

Computer universe naročil nekaj krat, vselej brez težav. Enkrat sem zajebal naročil in napačen ram, jim pisal in odgovororili so znotraj dva dni. Napisali so da pošljem nazaj, poslikam račun in mi bodo povrnili tudi stroške, na koncu je tako tudi bilo.

 

Trenutno imam naročen Meshify 2 in vse traja veliko dlje, od odgovorov na maile do čakanja na ohišje... Vse komponente imam doma,  nimam jih pa kam not dati... Open build? :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 23 urami:

Zanimivo... ko sem jaz kupoval komponente za nov PC, sem jih praktično vse, razen grafike, naročil v Sloveniji. Ravno iz razloga, da bi bolj enostavno uredil morebitne težave in uveljavljanje garancije pri nas, kot pa v tujini. Pa sem dobil odgovore od velike večine uporabnikov tukaj, da je to brez veze, ker se v tujini dosti lažje in dosti hitreje uredi vse v vzezi z garancijo kot pa pri nas.

 

problem slovenije je, ker nimajo nic zalog (msi stvari npr. se uveljavljajo pri prodajalcu). in potem cakas ko fuknjen, v nemciji pa se isti dan iz zaloge posljejo nazaj novo.

firme ki majo narejeno garancijo direkt pri njih (amd in crucial npr.) pa v vsakem primeru cakas tko da might as well prisparas nekaj.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Za mater moram nabaviti novo računalo. Uporablja mail, 5 tabov naenkrat max, word in excel občasno. Včasih youtube, ampak malo.

 

Fajn je, da je zadeva čimbolj prenosljiva. Pa čimbolj budget, ampak da ni totalen jajc. 

 

ATM gledam tole čudo, ki dejansko nima slabih review-jev in, vsaj na prvi pogled, zadostuje vsemu, kar rabi. 

https://www.mimovrste.com/prenosniki-vsakdanjo-rabo/chuwi-lapbook-pro-prenosnik-nb-ch-lapbook-pro?src=bestsellers

 

Ma kdo kaj izkušenj? Al raje gledam kaj za kakšen cekin več?

 

 

Povezava do prispevka

Dečkoti, punca kupuje nov laptop. Zdej ker je omejena na nakup na obroke, tujina žal ne pride v poštev. 

Budget je nekje do 800€, jaz pa tud nimam pojma kaj je bestbuy odkar sem kupil Appla.
Zaenkrat ima ogledanega tega Huaweia https://www.mimovrste.com/prenosniki/huawei-matebook-d-14-prenosnik-nobelk-waq9br-

Bi se še kaj drugega priporočalo v tem rangu?

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Arey reče pred 4 minutami:

Kolega rabi laptop do max 1000, res ne več. 15", 16gb rama, te običajne stvari, pa dedicated gpu bi tut mel da bo lahko kakšen game pognal tu ali tam (ni nek gamer sicer).

Kle majo eno akcijo za -15% če vtipkaš kupon. Pošiljajo v Slovenijo in je za 934€ dobesdno a steal za tak laptop.

https://www.notebooksbilliger.de/notebooks/hp+pavilion+15+ec1169ng+677123/nbbct/4001_geizhals/action/productpopup/attributes/424641/location/product/is_student_product/0

 

8/16 corov

144hz

1660 Ti

Povezava do prispevka

tule bi samo omenil, da gre za 1660 Ti with Max-Q design.  Po PassMark softwareu je ta kartica glede zmogljivosti  primerljiva s Radeon R9 290X, ali RX 5500XT, RX 480. Samo kot opomnik, da ni niti približno primerljiva z namizno verzijo 1660 Ti, temveč je od nje po doseženih točkah kar približno tretjino šibkejša.

Temu navkljub je cena za tako sposoben laptop z upoštevanjem kupona še vedno zelo ugodna.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 13 minutami:

tule bi samo omenil, da gre za 1660 Ti with Max-Q design.  Po PassMark softwareu je ta kartica glede zmogljivosti  primerljiva s Radeon R9 290X, ali RX 5500XT, RX 480. Samo kot opomnik, da ni niti približno primerljiva z namizno verzijo 1660 Ti, temveč je od nje po doseženih točkah kar približno tretjino šibkejša.

Temu navkljub je cena za tako sposoben laptop z upoštevanjem kupona še vedno zelo ugodna.

to velja za vse notebook nvidia grafične kartice (in ne samo za 1660Ti),  da čeprav majo isto ime kot desktop variante, so precej švohnejše

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka
atomic reče pred 11 urami:

Kle majo eno akcijo za -15% če vtipkaš kupon. Pošiljajo v Slovenijo in je za 934€ dobesdno a steal za tak laptop.

https://www.notebooksbilliger.de/notebooks/hp+pavilion+15+ec1169ng+677123/nbbct/4001_geizhals/action/productpopup/attributes/424641/location/product/is_student_product/0

 

8/16 corov

144hz

1660 Ti

Kaksen kupon?:)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...