Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring - SPOILER tema


Galko

Priporočeni prispevki

Leydell capital pa je meni bil vrhunski. Ne bi mu nič spremenil, pač kapital kot se spodobi. Lepo, da nima le dveh/treh poti kot Anor Londo.

 

Drugače sem prepričan, da je celotni Leydel Sewers del in skrti del pod njim mišljen tako, da se ga lotiš po Farum Azuli, ker je očiten spike v težavnosti med mestom in sewersi, poleg tega do pravega dela sewersev prideš zelo težko sprva (moraš skočit na skrivni del in seveda ne spregledat tisti vodnjak - jaz sem se počutil kot pravi frajer, ko sem to našel, čeprav vidim, da slednjega skoraj nihče na forumu ne spregleda), medtem ko pa postane ''mesto of Ash'' pa ti vhod v iste sewerse dobesedno v faco vrže in res si ne predstavljam, da tisto zgrešiš takrat.

 

Hočem reči, da Capital ni mesto plus sewersi, ampak so slednji pač kot nova cona ali dungeon.

Povezava do prispevka

Ma to ste pičke, jaz bom to počas igral in probal čimveč raziskat, napovedujem ene 180 ur igranja in upam, da dosežem lvl. 200, da bom čizal vse na poti

 

Če bom zdej na mn3njalu celo leto bral kako ni nič za igrat, pol pridm takoj nekomu na dom izklopit internet (spustu šamar modemu)

 

modelčki ste hitel čez špil, to se špila počas, da zabiješ čas do naslednjega FromSoft špila

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 5 minutami:

Leydell capital pa je meni bil vrhunski. Ne bi mu nič spremenil, pač kapital kot se spodobi. Lepo, da nima le dveh/treh poti kot Anor Londo.

 

Drugače sem prepričan, da je celotni Leydel Sewers del in skrti del pod njim mišljen tako, da se ga lotiš po Farum Azuli, ker je očiten spike v težavnosti med mestom in sewersi, poleg tega do pravega dela sewersev prideš zelo težko sprva (moraš skočit na skrivni del in seveda ne spregledat tisti vodnjak - jaz sem se počutil kot pravi frajer, ko sem to našel, čeprav vidim, da slednjega skoraj nihče na forumu ne spregleda), medtem ko pa postane ''mesto of Ash'' pa ti vhod v iste sewerse dobesedno v faco vrže in res si ne predstavljam, da tisto zgrešiš takrat.

 

Hočem reči, da Capital ni mesto plus sewersi, ampak so slednji pač kot nova cona ali dungeon.

Se strinjam, sewerse bi komot lahko potem delal, problem je pa boss, ker je že tako relativno svoh (bi rekel da je isti problem kot pri pinwheel-u v DS, ki ga lahko ubiješ pred taurusom) in če prideš nazaj ko je že city of ash ga pomoje s par udarci potamanis :D

Povezava do prispevka
fric reče pred 18 minutami:

Mislim sem Stormveil.:P

 

Aja... ma to bi bilo vseeno kratko. V drugem skozihodu obdelaš čistor vse kar je na mapi vkjlučno s Stormeveil gradom v 2 popoldnevih. Ko sem začel drugi skozihod, sem naredil cel Limgrave in Peninsulo v par urcah enega popoldneva/večera (do grada, v njega sem šel drugi dan). Ne bi imelo reply value ali igranja NG+.... Ta del je huge samo za začetnika, ki je komaj prišel v igro.

 

Weraziel reče pred 17 minutami:

Ma to ste pičke, jaz bom to počas igral in probal čimveč raziskat, napovedujem ene 180 ur igranja in upam, da dosežem lvl. 200, da bom čizal vse na poti

 

Jaz imam krepko več ur in krepko višji level :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

 

Aja... ma to bi bilo vseeno kratko. V drugem skozihodu obdelaš čistor vse kar je na mapi vkjlučno s Stormeveil gradom v 2 popoldnevih. Ko sem začel drugi skozihod, sem naredil cel Limgrave in Peninsulo v par urcah enega popoldneva/večera (do grada, v njega sem šel drugi dan). Ne bi imelo reply value ali igranja NG+.... Ta del je huge samo za začetnika, ki je komaj prišel v igro.

Postavil sem igro ob bok ostalim igram v katerih večinoma dobimo 20h igranja oziroma 40h v rpg in podobnem žanru. Cona, ki sem jo nekako orisal ti točno toliko ur približno tudi da.

Povezava do prispevka

Dobro mi je, da ste tudi ostali začeli speedrunat na eni točki, jaz sem se kar bal priznat to, ker sem se bal, da mi boste odvzeli Smetana članstvo. Ja, igrici pač pade tempo, nimaš kaj, počasno raziskovanje gor ali dol, tudi jaz sem na eni točki šel v speedrun mode

Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 urami:

Jaz sem pa prejšnji teden prišel lepo počasi v capital Leyndell in mi je zadeva skorajda ubila voljo do igranja. Sem bil kar blizu, da bo to prvi From špil, ki ga ne bi zaključil, prov rabil sem ene pet dni, da sem zbral dovolj energije in motivacije, da grem čez. 

 

Zadeva je preveč huge. U bistvu sem 99% ziher, da še nisem videl česa tako velikega v nobenem FRP-ju ali kerkoli drugi igrici s podobnim pristopom igranja. Modeli so šli narediti jebeno celotno mega veliko fantazijsko mesto, kjer grejo stavbe v par nadstropij, mesto ima več nivojev, obdaja ga ogromno obzidje ki ga tudi lahko raziskuješ, od znotraj lahko preiščeš številne stavbe,  mesto ima OGROMNO podzemlje, pod podzemljem je OGROMEN labirint cevi in kanalizacije, pod kanalizacijo so jebene katakombe, nad mestom se razprostira ogromen okamenjen zmaj, del mesta se zliva v centralni erdtree, kjer lahko seveda skačeš po vejah. Seveda vse mega razvejano in polno skrivnosti.

 

In to ti špil fukne v faco po 80 urah igranja in raziskovanja, ko se te že počasi loteva utrujenost. Najprej tko mal raziskujem, aha aha tole je pa kar veliko, skippam par področij da kao vidim obseg mesta, pa hodim in hodim in hodim in hodim, WAT DA FAK A ME VI ZAJEBAVATE???, odkrijem podzemlje, kanale, katakombe, porabim par ur tam, spuščam še bolj WTF faco, grem v drugo smer, spet MEGA velika področja za raziskat, rečem hvala lepa in zaprem špil za 5 dni :D 

 

Bigger is better, je že res, ampak tole je pa preveč brutalna roba za tako pozno fazo špila.

 

Znači tukaj smo nekje :)

Jest sem mislil, da ful zaostajam, ker ful umes nisem igral. Imam pa 64h, pa od tega je vsaj 5h idla :) Tko da nisem ful neki raziskoval.  Pa sem ravnokar ubil tega bossa, ki je bil res uizi V bistvu ko skužiš sistem so potem vsi bossi eazy.  Še najbolj zoprni so kaki jači mobi. Zdej sem v ledeni deželi. 

Mi pa ni bil Lynddel spet neki prevelik. Al pa zato, ker sem pričakoval, da bo velik, ker zasede pol mesta. Bolj je dolgočasen, ker ni bossov. Pa trash je OP.

Možno pa da ga npol nisel videl hehe. Mene je najbolj zmotilo, da nisem vedel kam morm iti kasneje. Zgrešil sem zmaja po katerem plezaš, sem moral pogooglat.

 

Zaenkrat mi je kar cool špil, vendar še zmeraj ne preseže 7 let starega Bloodborna in ostala dva iz svete trojice (DKS3, Sekiro)

Povezava do prispevka

Meni so bili do zdaj najtežji sef 3 cristali tam v Cealid mines (vsaj mislim, da se tako reče). Edini sef ki sem si ga pustil. Sem pa igral brez oziroma  z low level summoni (str build, okrog lvl50).

Mislim pa da je čas da se vrnem pogledati tja.  

 

Ste me res nahypali za Radana, pa je bil prava žalost  ( med bitko sem šel odpreti vrata, pri tem držal gor ščit in ko sem prišel nazaj pred ekran, sem bil zacuda se živ...in razočaran nad rezultatom)

uredilo bitje 1309976
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 4 urami:

Končno en dober in objektiven video o Elden Ring

 

 

"Calling the mount in your game Torrent. Absolute genius. Anybody googling 'Elden Ring torrent' gets a bunch of horse pictures instead." :D


"Furthermore I genuinely believe that pattern recognition is a form of cheating. Your Homo Sapiens brain is literally destroying the difficulty of your experience by compensatory adaptation. I hope that people consider this in the future and later learn to recognize that the truest Fromsoftware experience would be a Lobotomite run. Sometimes the only option you have to preserve the purity of your experience is brain damage." :avadodo: :avadodo: :avadodo:

 

Umiram. Faking legenda. :,D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

No sej jo uporabljam kot two handerja, ker je samo tako mogoč njen magičen skillset. 

Moram pa rečt, da mi je kr všeč play style z katano. Kul je, ker jih dobr stagera...

 

Mogoče bi lahko dual katano fural :nicjasno:

 

 

Pa mind si bo tut treba nabildat, če bom hotel karkoli s tole moonveil delat. Praktično v 4ih zamahih mi ceu pool pobere :D 

Povezava do prispevka

Shield z no skill ash of war moraš meti ali pa brez kakršnega koli skila (to sem sprobal z greatshilldi, sem najrej nadgradil enega s skilom, ki nima ash of war in zajebal, ker ga nisem mogel uporabljati). Če nimaš čist nič v levi roki tudi ne dela? Po moje bi moglo, sprobal pa nikoli nisem.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Kera dva carska momenta sem imel zdele, moram sharat. Najprej grem gledat po mapi, če se je kej spremenilo zdaj ko sem polomil tistega Omen kinga. Itak da se je. Pri tistih treh čarovniških stolpih na SZ se je odprl še zadnji stolp. Nice. Grem notri, najdem teleport v podzemlje in kasneje v novo podzemno night city področje. Celega raziščem lepo počasi, se lomim, pobiram loot, lušten obvladljiv predel, fino fajn. Najdem lift, ki me bo verjetno peljal nekam na površje, glede na to da sem že zdaj kakšen kilometer pod zemlj... nope, pelje me še bolj dol, v nekakšen podzemni izvir. Okkkk. Raziščem še tisto, najdem prehod ki pelje še GLOBJE, do orjaškega jezera, polnega gnitja in krvi. Wtf, kera disturbing awesome scena. Nekako preskačem čez celo ogromno gnilo jezero, ugotovim da se jezero v kotu spusti v reko, reka pa do nekega doom evil satan samostana, ki ga varujejo v žuželke spremenjene osebe. Se prebijem še čez tisto.. in najdem kamnito krsto. Zlezem vanjo in se v njej spustim ŠE GLOBJE, po filingu nekam v središče planeta. Se zbudim pred ogromno votlino, kjer me čaka neko napol bog ancient bitje, ki summona komete, meče supernove, dela big bange, uno res proper beštija, ma ga vseeno uspem odlomit. In še ni konec - za njem so vrata, ki jih sicer ne morem odpreti zaradi seala, ma vseeno, še nekam se gre (verjetno bom pokukal ven kje na kitajskem). Res NORO potovanje, kapo dol.

 

Drugi awesome moment je bil pa ko sem šel pogledat v Vulcano manor, ali ima kdo kej novega za povedat v tem delu igre. In evo, neka bejba omeni, da so v sosednji sobi creepy zvoki in če lahko raziščem. Si rečem ziher je ta evil man lord Rykard, ki se ga tolko omenja in za kerega pač vem, da je elder boss. Ziher je kje kak skriti prehod do njega, ker je manor pač prevelik os zunaj, da bi bil omejen samo na pet sob in hodnik. In res, v sosednji sobi je invisible wall. Se prebijem skozi krvave kleti končno do nekih velikih vrat, za katerimi bo verjetno boss. Lepo vžgem bonefire, si pripravim iteme, evo to bo zdej konec Manor predela.... nope. Za vrati je pot do vznožja vulkana, v katerem je celotna vas s cerkvijo, kapelicami, dvorišči, trgom in verjetno še s čim :avadodo: Prov na rit me je vrglo, totalno nisem pričakoval tega twista.

 

Taka gamimg doživetja zna pričarati samo FROM. Če bi šel v Zalog v bomber jakni in bullsih ne bi imel takega filinga pustolovščine kot ga imam ko igram njihove špile.

Povezava do prispevka

a se da v tej igri respecati? mislim, da sem zajebal malo build ko sem dajal pike v endurance, ker sem hotel met sword plus shield ampak zdaj vidim, da nikoli ne uporabljam shielda ampak raje s two handerjem mlatim okrog.

 

also a se da kako somber smithing stone dobit iz navadnih stonov? berem, da se da wpn upgrejdat tko full na +25 amapak nimam somber smithing stonov pa mi je tugica

 

drgac pa dober spil. kolega mi je posodil xbox kontroler in mi je resil shoulder impingment k sem ga mel zarad miske in call of dutija.

 

kolega me je pol se vodil do prvega merchanta in konja. pa prasec se mi je smejal k sem sel k unmu zlatem konjeniku takoj po tem ko prides iz grobnice. pol k je sel sem nasel se enga drugega bossa k so kamnite gosenice okrog in pol se v kamnitem krogu v bistvu preteleportiras v nek shadowy realm. na zacetku se mi je zdelo da boss cheata ampak po dveh urcah sem ga premagal in dobil nek mamojebacki sword. pol sem nafarmal 5 lelvov requirementsov in zdaj haram z njim od takrat naprej.

 

edin kar mi ni vsec pri igrici da je prevec stvari, ki ne vem kaj delajo vse polno nekih itemov in stuffa. pa quest loga ni nikjer?? in pol lutam vse okrog bogsigavedi kje. enkrat me je en chest preteportiral v nek rudnik. sem se komaj resil ven (spizdil s sprintom ko picka, ko sem ugotovil da me une zuzelke oneshottajo na ranged). pol sem sel z enim dvigalom globoko pod zemljo kjer so me neki modri minotavri streljali z big ass puscicami (aim majo boljsi kot jaz v call of dutiju). pol sem pa dal dva stone keya da sem enablal dvigalo za gor a zgoraj pa spet neko iks ipsilon obmocje. tam sem se prebil mimo dveh giantov samo da sem prisel do velike stavbe v katero sploh ne morem. fuck you.

 

pa v hold so me teleportirali in sem skocil cez balkon in zgubil vse rune.

 

aja, pa k me je en model preteleportiral k enmu beastmasterju in me je visok crni ptic ubil. svasta. pol po pticu je pa en zmaj na mostu ki blokira pot. sem se debelo uro mucil z njim in sem dobil 80k tisoc run. whoa. pol grem pa dalje in so zmaji kr navadni mobi in me oneshottajo.

 

skratka dobra igrica, edino zelel bi si quest loga pa da te malo usmerijo kam moras it.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

Men je pa škoda, da ni quest loga. Večina folka to pozdravlja, ampak men je pa kr neki. Pač fino je da veš kam it naprej. Mobi nimajo levelov na seb in se hitro lahko zafukaš in delaš pretežko cono, ali prelahko. Neko cono spustiš in se vrneš nazaj, ko si OP in ti je igra hecna potem.

Jest misilm, da jim ne bi krona z glave padla, če bi umestili neko obliko neki neki quest loga.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...