Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring - SPOILER tema


Galko

Priporočeni prispevki

Mislim, da znam končno artikulirati zakaj mi je Elden Ring tok všeč in še vedno vleče. 

 

Probal sem ful MMORPGjev (TOR, LOTR, WOW, Ultima Online,..), samo mi niti eden ni bil zares všeč - sem pa vedno želel neki igrat, k je ogromen svet in k ima dober fighting system. Lah bi se celo reklo, da lahko skupaj s kolegi raidaš temnice/bosse oz. Igraš pvp. Zdej v drugo probam čimveč pomagat folku, itak samo daš sebe na voljo in raziskuješ svet, medtem pa te bo že nekdo pobaral za pomoč. Pa tud to je neki kjer zdej v drugo komot dam neko muziko/podcast poleg za kako uro ali dve po šihtu, da malo odmorim. Zaradi ER sem v Disco Elysium še vedno v day 3 :lol:

 

Razumem, da je zaradi open worlda manj tight izkušnja kakor Bloodborne/Sekiro, tud ne bom rekel, da je meni boljši špil kukr BB, ampak mislim, da je jasno, da je bil to point špila, da se zabavaš, sprobavaš stvari, raziskuješ, počasi level up-aš, postaneš ultimativni killing machine, potem pa fašeš v zadnjih 10 urah malo večji spike v težavnosti za češnjico na torti.

 

Sploh ne morm nehat igrat, pa sem rekel, da bom samo malo nabildal lik dokler ne pride dodatek

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

 

Moram priznati, da v celoti delim njegovo mnenje, ker sem se tudi spraševal, zakaj za vraga me ER nikakor ne vleče k ponovnem preigravanju kot stari Soulsi ali drugi podobni špili. K njegovemu mnenju bi tudi dodal, da pač NG+ izkušnja je praktično nikakva. 

 

Prvi skozihod bo za vedno ostal v mojem spominu, ampak špil je tako dolg, da se ga res težko lotiš ponovno igrat, prav tako v drugo ni tistega čara raziskovanja, ki ga je imel prvi run.

 

Upam, da bodo kmalu najavili DLC (ta gotovo bo, ne ve se le kdaj točno bo).

Povezava do prispevka

To ni ravno neka ogromna kritika. Ker je igra dolg masterpiece se večini ne da preigrat še enkrat. Že tako ali tako pa 99% gamerjev vsako igro odigra samo enkrat ali pa še to ne tako da ta replayability ni merilo ničesar. Še vedno lahko na roko preštejemo igre ki so tako entertaining tudi po 100h.

Povezava do prispevka

res je vse odvisno od tega kak gamer si, jaz sem se naveličal open world špilov in je to še zdej igrat kr majka

 

se strinjam, da prvi run največ šteje, ko še ne poznaš sveta in vidiš prvič večino nasprotnikov, sem pa jaz zdej že v drugo zajebal in spet ubil Patchesa, tko da izgleda bom mogu še tretjič it da bom videl kaj vse se z njem zgodi :D

 

pa tud če primerjam z Dark Souls 2, res je dost velka razlika, da tole ne rabi bit imenovano Dark Souls 4. Fuuuul mi je všeč pvp aspekt ERja, kar je mogoče dostim kr neki, jaz to vidim kot neko stvar, ki lahko pridoda vsaj še kake 200 ur zajebancij z različnim buildi in različnimi ljudeki gor

Povezava do prispevka

Omenim kot zanimivost. No, meni se zdi zanimivo. :) Na veliko mestih na internetih piše, da je eden od triggerjev - če ne kar glavni trigger - za začetek festivala na gradu Rdečegrivega ta, da moraš prit na Altus Plateau. Ampak mislim, da to ne drži, razen če šteje tista skrinja, ki te na začetku teleportira v prestolnico. No, v glavnem ... Blaidd ti v Siofra River reče, da bo treba obiskat in izprašat Seluvisa. Ko torej obiščeš Seluvisa in ga pobaraš o Nokronu, te pošlje k čarovnici Sellen, ta ti pa pove, da moraš fentat Radahna, da se zvezde znova premaknejo in z njimi tudi Rannina usoda. Voila, festival se lahko začne. Zdej vem.

P. S. Ne vem, ali moram v spoiler temi prekrivat s črno ...

uredilo bitje Preotet
Povezava do prispevka

Verjetno sem ful v manjšini, ampak Elder Ring je bil meni JEBENO OGROMEN, hkrati pa zelo lepo zaključen, tko da res ne rabim DLCja. Tko v širino (open world lokacije, main story lokacije, dungeoni, monsterji in bossi) kot v globino (kaj lahko vse počneš, št. orožij in coprnij, stili igranja) je faking huge. Uno borderline na meji, da mi bi bil prevelik. Seveda bom igral DLC, ampak imam tko, 3% hype zanj.

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...