Skoči na vsebino

Baldur's Gate 3


Priporočeni prispevki

Lahko bi rekli, da sprva niso bili vsi navdušeni nad BG3. Se pa mnenja obračajo bolj na pozitivno s tem (novim) videom. Čeprav mi osebno še zmeraj preveč deluje kot Divinity: Original Sin me je vseeno povleklo notri. Ta slastni občutek avanture.

 

 

 

uredilo bitje Karanin
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Men zgleda hud. Tele potezne mi bolj sedejo kot RTwP. Tud interakcija z okoljem mi je huda pa to da mas jump, throw, itd.

Se strinjam da stilisticno bolj zgleda kot divinity original sin. ampak tale drugi filmcek v primerjavi s prvim ze dosti bolj "resno" zgleda. se mi zdi da so mal potweakal barvno paleto in je zdej boljse.

 

ena izmed redkih iger, ki se jih res veselim in bo verjetno tipping point, da nabavim nov komp pozimi k bom mel cajt igrat.

trenutno pa pocasi preigravam pillars of eternity. full je trajalo, da sem skapiral combat system in je zdej full boljs igrat k dejansko vem kaj se dogaja :) iz tega pogleda mi je D:OS bil bolj approachable, ampak zdej k sem nekak pogruntal tale malo bolj kompleksen sistem, si zelim da bi BG3 tudi bil malo bolj hardcore.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
lynx reče Dne, 20. 8. 2020 at 1:13:

Prejšnje dni so dali ven drugi del uvodnega filma ... a je tako kratek dodatek (manj kot minuto), da je izpadlo malo napihnjeno.

No ja saj point je bil v pogovoru/vsebini Panel-a. Meni je blo zelo v redu. Trailer je bil samo uvod v pogovor da napove kje se bo začelo... pa par res dobrih scen (una z možgani (1:31) pa recimo Owlbear cub (nevem več točno time-a))

 

 

Baje se bo splačalo igrati Evil character-ja. Senior writer priporoča oziroma prosi na kolenih. Bo treba preizkusiti. :lol:

uredilo bitje Merithyn
Povezava do prispevka

Ko sem gledal Game of Thrones, sem se ob vsaki epizodi spomnil na Baldur's Gate in kakšna lepa igra je. Kings Landing, Athkatla, Bravos, Baldur's Gate, meni je to vse isto. Zdaj ko vidim v BG3 trailerju zračni napad na King's Landing, dobre herojske zmaje, ki jih jahajo herojski liki, opažam da je še nekdo gledal GoT in si resno želim da ne bi. Kakšen nagnusen komercialni plagiat bo tole. Se zelo veselim izida BG3, ker bom takrat zopet začel igrati Morrowind in mogoče še Daggerfall Unity in Skyrim inštaliram.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
AMF reče pred 2 urama:

Ker ne delajo igre samo za ventilatorje og BG igre?

Sicer pa kaj se sekiraš. itak so tu modi. Mogoče se devi usmilijo tvojega levega jajca in spacajo skupaj ofišl mod

In zato bo igra najverjetneje fail. Ignoriranje želja fanov, novih playerjev na katere ciljajo pa ne bodo dobili, ker to ni najbolj popularen žanr. 

Povezava do prispevka

 

lynx reče pred 1 uro:

Igra bo ziher v redu, pač DOS z malo drugačnimi pravili in v drugem svetu. Kaj dosti veze z originalno sago pa ne bo, kar je glavni očitek ob uporabi/zlorabi imena. Pa še peta edicija veliko sistemov poenostavi, tako da bo vsaj čaranje manj impresivno.

 

Noro kok velik ves o igri. Bi mal podprl kej z kakim sourcom? al pac nabijas neki glede na to kako ti mislis da bi spil mogu zgledat? 

res ste dosadni z temu hejtom. 

Povezava do prispevka

Ne razumem, zakaj se razburjaš. A kaj od napisanega ni res? Za kateri del vidiš potrebo po citiranju?

 

Svojih želj tudi nisem omenjal — če me že siliš, bi si želel kakšne interakcije z abolethom, ker imajo "dolgo" zgodovino z illithidi in se ne spomnim, da bi že v kaki igri raziskovali njihov izvor.

Povezava do prispevka

Meni sam pogon ni toliko problematičen, ampak bolj vizualni elementi igre, ki igrajo ključno vlogo pri sami predstavitvi okolja. BG1 je na več mestih močno izžareval keltsko arhitekturo in kulturo. Nashkell je bil irska vas. Na več mestih v BG1 in BG2 je bilo kar nekaj referenc za ožjo umestitev srednjeveško obarvanega okolja, čeprav so v BG2 po mojem mnenju nabasali že preveč kontradiktornih umetniških pristopov na eno mesto. BG1 je bil najbliže Irski, medtem ko je BG2 lahko kvečjemu bil kakšna Gruzija ali Hazarski kaganat, ki sta bila največji multikulti zgodnjega srednjega veka. Preveliko mešanje različnih umetnosti in kultur iz tako oddaljenih področij ne more dati pečata unikatnosti nobenemu fantazijskemu rpgju.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
nimious reče pred 19 urami:

In zato bo igra najverjetneje fail. Ignoriranje želja fanov, novih playerjev na katere ciljajo pa ne bodo dobili, ker to ni najbolj popularen žanr. 

Glede na prodajne številke DOS2 bo tole uspešnica. Sicer bo nekaj objokanih fanov, ker ni 640x480 resolucije ampak nič zato. 

Povezava do prispevka
Sudat reče pred 22 minutami:

Nadpovprečen je njihov combat sistem, nevem če sem že igral kaj podobnega, za kar bi lahko trdil da je bojni sitem boljši...

Combat sistem ki je bolj razvlečen kot pri Temple of Elemental Evil. Balanced pa tudi ni kot bi se spodobilo. Da ne omenjamo, da bo tukaj tako ali tako DnD 5E kot osnova.

Povezava do prispevka

No jaz lahko precej objektivno napišem, da imata D: OS 1 in 2 enega najboljših (meni dejansko najboljšega) poteznih bojnih sistemov in enega najboljših roleplayingov, ki je tako lepo in organsko inkorporiran v gameplay, da je za zjokat (kateri FRP špil sploh še ima tak roleplay? Katera od legendarnih Ultim?).

 

Sicer je vprašanje, če bo Larian znal zadeti občutek veličine, epskosti in drame, ki je krasila predvsem BG 2, in ali bodo znali narediti proper resen špil, ki tudi grafično ne bo izgledal kot da ga je v rit požgal WoW / Diablo 3... Ampak napisati, da Larian še ni naredil dobrega špila, je pa tko, ali hardcore trolling ali pa hardcore insanity.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...