Skoči na vsebino

Trenutno igram [03/2022]


Priporočeni prispevki

Yakuza 0

 

Kazuma Kiryu, mladenič iz Tokya, si želi biti yakuza, kajti to je bil njegov surrogate fotr. A ravno ko konkretno zaštarta mu podtaknejo umor in mora oprati svoje ime s pomočjo nekaterih ljudi, ki jim tudi sam ne zaupa. Situacija postane vedno bolj vroča, sklepajo se krhla zavezništva, pretepanje je na dnevnem redu. Not a dull day in Kiryu's life.

 

Fak, ne morm prehvalit tega špila. Kdorkoli je spisal dialoge za tole se zasluži nagrado, ker so s pomočjo fantastičnega voice actinga velik napredek napram nekaterim drugim legendarnim japonskim špilom, a la Resident Evil ali pa Final Fantasy. Tole se gleda in igra kot neko dolgometražno serijo filmov o potetoviranih japonskih kriminalcih, igranju pikada pod vplivom viskija in nakupovanju nepremičnin. 

 

Čuti se, da je začetek te serije špilov bil v PS3 eri, kajti sklepam, da fighting systema niso nekaj veliko spreminjali, je pa vseeno pretepanje fun. Kakšna scena ali pa dialog se ekstremno vleče (pa nima Kojima prstov vmes) ampak drugače pa nimam pripomb, vseeno vleče. Špil me je pripravil do grinda že samo zato, ker sem želel čimveč poizkusiti.

 

Konkretnih 4 od 5 yakuz od mene.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Jep če Yakuiz kaj ni mogoče očitati so to vrhunski dialogi, voice acting, dobre zgodbe in res mega moški liki. Ena story scena v 0 je meni skoraj nekaj najboljšega v gaymingu ever.

 

Ravno pred kratkim sem igral Yakuzo Judgement. In vse kar sem zgoraj naštel še vedno velja za serijo. Samo gameplay pa jebemu mater - dolgočasen ko prasica, fighting mehanika je ista že 20 let. Po dveh, treh urah ene igre res izkusiš z gameplay vidika vse kar ta serija ponuja v praktično desetih igrah že do sedaj.


Tako da za zadnjo Yakuzo sem si raje potegnil kar video walkthrough in jo tretiram kot neke vrste interaktivni film, kjer preskipam vse boring gameplay scene - pa še prišparam masten denar, s katerim potem mlade bejbike peljem na pico in cocktail. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 48 minutami:

Jep če Yakuiz kaj ni mogoče očitati so to vrhunski dialogi, voice acting, dobre zgodbe in res mega moški liki. Ena story scena v 0 je meni skoraj nekaj najboljšega v gaymingu ever.

 

Ravno pred kratkim sem igral Yakuzo Judgement. In vse kar sem zgoraj naštel še vedno velja za serijo. Samo gameplay pa jebemu mater - dolgočasen ko prasica, fighting mehanika je ista že 20 let. Po dveh, treh urah ene igre res izkusiš z gameplay vidika vse kar ta serija ponuja v praktično desetih igrah že do sedaj.


Tako da za zadnjo Yakuzo sem si raje potegnil kar video walkthrough in jo tretiram kot neke vrste interaktivni film, kjer preskipam vse boring gameplay scene - pa še prišparam masten denar, s katerim potem mlade bejbike peljem na pico in cocktail. 

Jaz bom oba Kiwamija še preigral (ker sem kupil collection), pa bom potem videl, če se mi da še naprej igrat, drugače bom tako kot ti tudi raje gledal walkthroughje. Edino ajde šestka pa Like A Dragon me fuuuul zanimata, tko da I guess bom letos samo bolj Yakuzo nažigal :D

 

Pa Goro Majima ima v Yakuza 0 najboljši character introduction med špili nasploh. :avadodo: realno moram tud rečt, da mi Yakuza 0 veliko bolj ostala v spominu kukr GTA 5 in sem vseeno vesel, da štepajo te špile ven kot prfuknjeni, zaenkrat najboljša in najbolj zanimiva stvar kar sem letos preigral

Povezava do prispevka

Enka dvojka ps2

Tri štiri pet ps3

Šestka 0 ps4

Sedemka ps4/ps5

 

Pol je pa še nek spin off serije, kjer je yakuza v času samurajcev, en del je bil za PS3 in en za PS4. Niso nikoli lokalizirali žal, čeprav je baje smeh igrica, pač Yakuza, samo da se dogaja leta 1600 (ps3 del) in 1800 (ps4). Je pa kao fora, da srečuješ prednike likov iz Yakuza serije, tako da je kao kanon :D. Sam na Zahodu tega niso izdal, to je v takem tečnem limbo času, ko dosti JPN igric niso prevajal in izdal pri nas

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Haha. Bil sem sveto prepričan, da je enka iz PS3 ere, ampak valda nisem šel letnic preverjat.

 

Anyways, sem že zalaufal Yakuza Kiwami, so far so good, edino to, kok je Goro Majima drugačen lik se moram navadit :) čeprou je kr legenda

Povezava do prispevka

Jaz Kiwami nisem mogel igrat. Fora je v tem, da se pač vidi, da je PS2 igrica (storyline dosti bolj površen kot pri 0, dosti manj zanimivih mehanik ...), ampak v tej lastgen grafiki igrice nisem začutil ... Ne tič ne miš situacija. Saj je nekaj quality of life izboljšav, ampak to je daleč od 0, ki je res proper igrica

 

Si pa želim igrat ta Last Judgement police spinoff in pa Yakuza 7. Ob priliki 

Povezava do prispevka

Fak, sem se včeraj "matral" pri Jedi: Faller Order, ko si v tistem zaporu in imaš cage fight. 

 

A sem samo jaz motorični debil ali je dejansko do neke mere težje igrat na gamepadu, ki je priporočen za to igro? Namreč, ko si obkoljen s sovražniki, mi itak pol cajta ta target lock funkcija ne dela (vsaj ne tako, kot bi si želel), kamero moram sam prilagajat z desnim thumbstickom in takrat pač ne morem napadat. Saj potem sem prefajtal skozi, ampak vseeno se mi zdi tako ... Tečno? Sploh ko se v nekem zaprtem prostoru z dvema sovražnikoma še kamera zaretardira v božju mater ... 

 

Kakšne imate vi izkušnje s kakimi DS/Elden Ring, ko igrate na gamepadu? Jaz uporabljam default nastavitve gamepada, ki jih nekako priporoča igra, in v večini situacij mi to pač popolnoma ustreza. Kdaj pa se res počutim kot da bi imel dve levi roki. 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Tbh si tega ne predstavljam igrat na miško in tipkovnico, sam lahko pa probaš in poročaš :D. Meni je že zelo naravno vse skupaj, sploh ne zaznam stvari, ki jih naštevaš. A je to tvoj prvi game take vrste? 

Ah ne, ampak se mi zdi, da je to potem "problem" pri teh souls-like igrah, kjer nisi samo button masher, ampak se dejansko moraš pravočasno izmikat, parirat, blokirat, itd ... Se mi zdi, da bi v določenih delih tovrstnih špilov bilo celo lažje igrati z miško, mislim, valda je odvisno, kako imaš naštimate tipke na gamepadu, ampak če imam jaz palec nekako rezerviran za AXYB tipke pa istočasno še za kamero, se mi zdi skoraj lažje to z miško. 

 

Mogoče mi je vse skupaj rahlo moteče, ker se v igri ne da povečat controller sensitivitya in se mi včasih zdi, da je obračanje kamere res počasno v božju mater.

 

https://answers.ea.com/t5/Other-STAR-WARS-Games/Can-t-adjust-sensitivity-for-controller-on-the-PC/td-p/8445999 

 

Ne vem, čisto tako sprašujem, ker sem se včeraj malo preveč zaciklal pri delu, ki sam po sebi ni zahteven, ampak se mi je zdela težavnost težja zaradi butaste mehanike okoli spopada. Isto kot recimo pri GoW 3, arkaden špil, meni ni bil težek sam po sebi, težji pa je bil zaradi retardiranih mehanik a la zoom out kamere v pičku mater med spopadom. :D

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

Pizda, vidiš, meni se pa v določenih segmentih špila kar zdi, da bi bilo smiselno ali naredit en remapping tipk na gamepadu (default nastavitve mi v veliki večini igre ustrezajo) ali pa v tistem delu poprijet za miško pa tipkovnico :D 

 

No saj, res samo sprašujem, ker vas je tu veliko igralcev tovrstnih igračk. :) 

Povezava do prispevka
Navedek

Namreč, ko si obkoljen s sovražniki, mi itak pol cajta ta target lock funkcija ne dela (vsaj ne tako, kot bi si želel), kamero moram sam prilagajat z desnim thumbstickom in takrat pač ne morem napadat. Saj potem sem prefajtal skozi, ampak vseeno se mi zdi tako ... Tečno? Sploh ko se v nekem zaprtem prostoru z dvema sovražnikoma še kamera zaretardira v božju mater ... 

Neki se silim tut jaz, isti problemi :D

kamera kr v eno steno okol mene ducate mobov, po moznosti se v kak prepad dodgam pol te pa respawna direkt v sredino k se 2x po picki fases predn se lik odzove in je takoj konc :D 

 

Sicer sem totalen les kar se tice from like kombata tko da sem neumen da sm sel na jedi grand master - tisto zabo na zacetku sm tepu ene 50x  za practice pa je se zdej 50:50 a me bo paglavc sam razfukal al bom jz njega. Nicelna konsistenca :D

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 1 uro:

Neki se silim tut jaz, isti problemi :D

kamera kr v eno steno okol mene ducate mobov, po moznosti se v kak prepad dodgam pol te pa respawna direkt v sredino k se 2x po picki fases predn se lik odzove in je takoj konc :D 

This! Včasih se mi zdi, da je odzivnost lika v combatu na nivoju trupla :D

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 5 urami:

Tbh si tega ne predstavljam igrat na miško in tipkovnico, sam lahko pa probaš in poročaš :D. Meni je že zelo naravno vse skupaj, sploh ne zaznam stvari, ki jih naštevaš. A je to tvoj prvi game take vrste? 

JAz sem igral z misko + tipkovnico. Meni je cisto kul. Zacetek je tezak, ker se moras pac privaditi spila in nacina bojevanja (prej prakticno nikoli nisem igral takega tipa spila), potem pa ni problema.

Jaz itak vse igram z misko in tipkovnico.

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...