Skoči na vsebino

Rusija 2022 - 6.-20.2 - Moskva, Yakutsk, Vladivostok, Novosibirsk


pumpahhh

Priporočeni prispevki

Carsko, edino lahko bi malo pokomentiral kje je kaj :D Prepoznam samo Moskvo in Vladivostok :D Sem bil pa pred par leti podoben cas (mislim, da je bilo konec januarja) tudi v Rusiji, v Moskvi in Ulyanovsku. Dost carska izkusnja, would do again, ampak zgleda ne bo mozno en cas :)

Povezava do prispevka

jaz sem mel leta 2019 cist drugacne obcutke glede Moskve in St. P. V Moskvi sem bil samo 2 al 3 dni in mi ni blo neki vsec. Prevec "mestno". Pogledal sem si vojaski in kozmonavski muzej. Rdeci trg valda, pa pol uno trgovino zraven in ulicice v centru. Blo mi je tko kot ce bi sel naprimer na Dunaj sam da je bla arhitektura v drugacnem stilu. Aja sli smo se labodje jezero pogledat. To mi je blo kul. Vglavnem nisem mel takega obcutka "ruskosti" in restavracije so se mi zdele razmeroma drage.

 

V sankt petersburgu mi je blo bolj kul. ok, ni blo nekih hudih avtov ampak vsepovsod urejeni parki za sprehajat se in ulicni muzikanti (tudi taki mladi, ki so igrali ruski rock). glede mladine, se mi zdi da sem videl vec mladih subkultrnezev (punkerjev, etc..) kot v moskvi. od restavracij mi je najbolj sedla TOKIO CITY veriga, ki je imela res dobro in poceni hrano. ampak hrana je bla dobra in poeni vspovsod. tud zjutraj si vsepovsod dobil zajtrk (tega v sloveniji dejansko nisem navajen, da bi sel kam zajtrkovat v gostilno) K nekim turkom sem se sel frizirat za smesno male pare kr tam blizu centra mesta. Vsepovsod so bli stari Honda Goldwing motorji k si jih lahk najel, da so te plejali na ogled mesta. Miljon enih stavb za ogledat. Razgibano mesto, ker je zraven reka. Mi smo bli takrat, ko majo neko praznovanje maturanti za belo noc ce se ne motim. Takrat se mi je zdelo da je ob reko prislo ladjo in ognjemet dobesedn na miljone ljudi. Nisem se videl tolko folka zunaj k so preplavili ceste. Ogledal sem si pa vse te standardne zadeve, ki so v in v okolici petersburga. Vglavnem big like. Moskva not so much.

 

edit: ce ma kdo kaksen image service, kjer lahko uploadam slike in dobim seznam linkov da prilepim sem v batchu pol dam kake slike. drugace pa se mi ne da enga po enga sem kopi pejstat

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 2 mesca kasneje...

Od Decembra prebivam v Moskvi. Kaj naj rečem, mesto mi je top. Vse je na dosegu roke, ni ti treba iti v trgovinoi prevoz je tolk top šit, preko telefonskega appa simpl naročiš, v roku 35-120 minut ti kurir prinese na dom. Isto kot Burger king, mcdonalds, tehniko, oblačila, obutev, celo rože. Cvetličarne ine Dixi recimo odprto 24/7, večina trgpvin odprtih od 9-21, tudi vikendi. Javni prevoz top šit, Metro vozina 1-4 minute, potem imaš še tramvaj, avtobus in enotirno železnico in okrožni vlak sreličko, ki je dolg kot špaget, notranjost izgleda kot v vesoljski ladji in prostorno. Za prevoz je super karta troika, na mesec položiš 2360 rubljev in se 30 dni voziš neomejeno s katerimkoli od prej omenjenim transportom. Imaš seveda tudi Uber in Yandex taksije, oboje dobiš v aplikaciji Yandex Go, s katerim lahko naročiš tudi kombi za dostavo ali rentaš električni skiro. Yandex je zelo dobro razvit, imaš tudi  za dostavo hrane, yandex market in Yandex maps, ki je 10x boljši in koristen od Googlea a problem, da je samo v rusiji. Ker je bolj natančen, več stvari je na zemljevidu, ogromno poslopij ima celo nadstropja itd, povezeno je z javnim transportom, taksiji in električnimi skiroji. Zaradi sankcij je transport izven Rusije otežen in prenos denarja, a se najde povezava za 230 eur, če imaš čas. Aha za tiste, ki so napisali, da Moskva ni draga. Z ženo plačujeva 50.000 rubljev za 50 m2 dvo sobno stanovanje na severozahodu v Strogino. Center je seveda nekje 2x dražji. Plače so odvisno od firme in področjaNavadni kurirji lahko zaslužijo do 250.000 rub ali celo več. Hrana je dostikrat primerljiva oz celo cenejša od Slovenije. Restavracije so nekaj drugega. Že navadni bistro ima res našponane cene v nebo, porcije male okus pa nikakršen, pa še neprijazno osebje je. Razen, če ne greš v kako malo boljšo (premium) restavracijo ali v kako od mnogih balkanskih(srbskih).

uredilo bitje Undead
Povezava do prispevka

Trgovine morajo biti tako dolgo odprte, ker veliko ljudi v Moskvi dela dobesedno cele dneve (8h delavnik v Rusiji lmao) in imajo šele ob večerih čas za kupit fasungo. Tako da to ni neki, kar bi bilo človeku top, ampak nekaj, kar je bolj nujno ZLO, da pol tam neki prodajalci playstation igric čičajo ob 02:00 v trgovini in čakajo na unega pol kupca na uro. 

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
Hernier reče Dne, 9. 12. 2022 at 12:24:

Pomoje bi bilo bolj zanimivo, če bi snemal v slovenščini. V angleščini si pač 1001xy-ti youtuber, ki priča o življenju v Rusiji, s tem, da sem malo poklikal videe in zares ne pokažeš česa zanimivega. V slovenščini bi mogoče zaradi jezika poslušal. Tako da premisli o tem 

Ne mislm v slovenscini sam zato, da bo 5 ljudi gledalo. Drugo, kanal je o najnem lajfu tukaj in o potovanjih inu bo tudi cez par mesecev iz Slovenije itd.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...