Skoči na vsebino

[Ankica] The Last of Us Part II


Mn3Critic  

43 glasov

  1. 1. Mn3Critic po preigrani igri



Priporočeni prispevki

Jaz pa se ne strinjam. Mislim all in all sem itak hejter ocen, sploh 1-100 mi je hecna ocenjevalna piramida, 1-10 mi je dosti lažje, ker je pač manj ocen na voljo. Valda se da pol cheatat s 7.3/10, kar si potem na isti lestvici kot 1-100 :D Drugače pa mi 7/10 ni smeti ocena. Kvečjemu mi je preveč 8-10 ocen v medijih

 

(To se je navezovalo na bigboss post, ki ga ni več ...)

 

Last of Us 2 se mi bo nekje med 8 in 9 ustavil, pomoje 8

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 3 urami:

Jaz pa se ne strinjam. Mislim all in all sem itak hejter ocen, sploh 1-100 mi je hecna ocenjevalna piramida, 1-10 mi je dosti lažje, ker je pač manj ocen na voljo. Valda se da pol cheatat s 7.3/10, kar si potem na isti lestvici kot 1-100 :D Drugače pa mi 7/10 ni smeti ocena. Kvečjemu mi je preveč 8-10 ocen v medijih

 

(To se je navezovalo na bigboss post, ki ga ni več ...)

 

Last of Us 2 se mi bo nekje med 8 in 9 ustavil, pomoje 8

 

 

Svaka čast Ćamir! Realen človek. Meni tudi super odlična igra. Ampak ni za 95 ipd... Ni mi žal centa, ki sem plačal, ampak to mi je pri več igrah. Igra si zasluži (preden sem jo končal) med 8 in 9 in to je odlična ocena. Čez 9 meni tudi mora biti nek presežek, nekaj novega, nekaj nevidenega do sedaj...

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 6 minutami:

 

 

Svaka čast Ćamir! Realen človek. Meni tudi super odlična igra. Ampak ni za 95 ipd... Ni mi žal centa, ki sem plačal, ampak to mi je pri več igrah. Igra si zasluži (preden sem jo končal) med 8 in 9 in to je odlična ocena. Čez 9 meni tudi mora biti nek presežek, nekaj novega, nekaj nevidenega do sedaj...

 

 

Ne vem kaj se veseliš, čamir je v beležnici tko like 3 špilom dal 9 :D 8 je kot da bi dal ign 10.2/10

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Zdaj igro si še nisem uspel kupiti, ker pač, dopustovanje pa to mi je prevzelo največjo prioriteto, ob tem pa moram še dokončati Days Gone na PS4 Pro :mehkoblato:

Pomojem pa mi bo, ko si jo bom nekoč kupil, torej ko bom imel na voljo dovolj denarja, igra zelo všečna in jo bom - vsaj upam - hvalil tako zelo, kot to počnem že zdaj z Days Gone-om, za katerega res ne razumem, zakaj je bil tak grenak priokus pri tej igri :nicjasno:

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 32 minutami:

Ne vem kaj se veseliš, čamir je v beležnici tko like 3 špilom dal 9 :D 8 je kot da bi dal ign 10.2/10

Saj sem zapisal, da si igra zasluži visoko oceno in da sem do zdaj užival cel cajt, ko sem jo igral. Samo to nikakor ni 10/10 izkušnja, ne igralno, ne vizualno. Je pa bomba. Osebno me je samo še zgodbe strah (če glih že večino vem s spoilerjev, ampak se želim prepričati), ker mi lahko zbije še malo.

Povezava do prispevka

Sam mislim da 10 spil ne obstaja in nikoli ne bo. Dam ji 8.5 je pa res da se lahko se spremeni ker sem komaj par ur noter.

 

Kar me malo moti je to, da se igra ne premakne skorajda nič od recepta izvirnika, le preobleka je lepša. Štorija je ok, je pa res da me moti tudi povod za odhod naprej po tutorialu. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 6 minutami:

Dejte napisat, ce lahko brez spoilerjev (oz s spoiler tagi, much appreciated), kaj vam ni vsec.

Jz sm mislu da bo game odbijal riti s kavcev, niti nisem gledal reviewov, pa tle vidim da ni tako.

Po moje to kar večina piše. Igra je super, ni pa nobena revolucija. Nič novega, grafika na ravni U4 (kar ni slabo ker mi je že tam bla super, ni pa napredek)... In za oceno nad 9 ali celo 9,5 je po mojem mnenju potrebno nekaj novega, nekaj nevidenega, grafika stopnjo nad vsem videnem (RDR2 je 2 leti stara igra in je verjetno boljša grafika ali pa vsaj enaka). Igralna mehanika kot pravijo ista kot v prvem delu, ki je star kot metuzalem... Ne pa se sekirat zaradi tega, ker je še vedno igra vredna denarja, samo pač ne 10/10 in avotmatičnega GOTY...

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 55 minutami:

 

 

Svaka čast Ćamir! Realen človek. Meni tudi super odlična igra. Ampak ni za 95 ipd... Ni mi žal centa, ki sem plačal, ampak to mi je pri več igrah. Igra si zasluži (preden sem jo končal) med 8 in 9 in to je odlična ocena. Čez 9 meni tudi mora biti nek presežek, nekaj novega, nekaj nevidenega do sedaj...

 

Model wat? Te animacije igri naredijo tak immersion da adijo.

 

Razen par nepravilnosti in bugov tu in tam (pa ajde mimike kadar ni cutscene).

Je pa toliko novih stvari ki so me izjemno presenetile, skoraj nevidni prehodi met razlicnimi leveli (zacetek gozda izven zime :wub: ), zlitje lokacij v okolje, nora brutalnost v smislu realizma, kako prereze vrat cisto na koncu, noro - je pa res da je vedno ista animacija. Spil si le ne zasluzi 10/10.

 

Ajde, nekatere stvari se tud opazi, recimo da TLOU2 le tece na relativno stari konzoli, in kaksne teksture niso suuuper detajlne. Je pa FPS vec al manj vedno na 30.

 

Nevem res, meni tako noro vzdusje, elementi raziskovanja, combat(!!!), animacije itak, filing nemoci.. Res se pocutis kot da igras v nekem postapokalipticnem svetu.

 

95 gladko.

Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:

Ker je pač moj tip igre. :) Če je vsaj na nivoju prvega dela, potem sem prodan. Dejansko je bilo tako tudi pri vseh Unchartedih, kjer je pa celo šlo še samo navzgor.

 

Model, svrsaval bos. Noben Uncharted ni naredil takega leapa. Mogoce se U3 -> U4 pribliza.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 20 minutami:

Po moje to kar večina piše. Igra je super, ni pa nobena revolucija. Nič novega, grafika na ravni U4 (kar ni slabo ker mi je že tam bla super, ni pa napredek)... In za oceno nad 9 ali celo 9,5 je po mojem mnenju potrebno nekaj novega, nekaj nevidenega, grafika stopnjo nad vsem videnem (RDR2 je 2 leti stara igra in je verjetno boljša grafika ali pa vsaj enaka). Igralna mehanika kot pravijo ista kot v prvem delu, ki je star kot metuzalem... Ne pa se sekirat zaradi tega, ker je še vedno igra vredna denarja, samo pač ne 10/10 in avotmatičnega GOTY...

 

Mislim kr neki, itak da je podobna grafika kot v U4, ker je enak engine, pa pr U4 gre za praktično najlepši špil na PS4, pa ga TLOU2 gladko poseka. Design je še velik bolši, špil je res nenormalno poln podrobnosti. Cinematike presežejo vse kar je blo izdano na kerikoli platformi, animacije nore, predvsem pa pač ne vem kdo je to reku, mislim da Digital Foundry, zadeva ma občutek kot je da je nek Premijski shit. Nobenih bugov, nič glitchev, nora trava, nore stavbe. Ja mehanično je mal zadi, verjetno zarad dolgega dizajn cikla, sam da pa iščemo napredek v špilu, ki je zadnji current gen špil mi je pa tud smešno. Bolš od tega ne gre, dejansko je TLOU2 vrh kar bo ta generacija dosegla. Revolucija tako ne more bit, je pa res jebeno huda evolucija. Gameplay loop bi lahk bil bol inovativen, sam za Naughty Dog razmere je to praktično tektonski odmik od njihove realnosti. Res je zadeva tok spolirana, da se je bojim dotaknt. Igralna mehanika je ista kot v prvem delu, sam to ne pomen nč slabga, je pač nek preverjen shit z evolucijami. Izboljšal so uganke (prvi špil je mel sam zaboje, palete pa lestve), izboljšal so soigralce, izboljšal so feeling, špil je velik širši, nabiralništvo je bolj osmišljeno. Če govorimo o TLOU1 kot o najboljšem špilu prejšnega gena, je TLOU2 pršu jebeno close, da je najboljši špil te generacije. Glede na preferenco žanrov je še par kandidatov, sam kokr sm do zdej igral je kr sweepal žanr - akcijska avantura.

 

Ne vem kaj točno še več bi hotl. A je 10/10 špil? Ne, ker tak špil ne obstaja - tak špil nastane, čez čas, čez leta, tud TLOU1 komi prestane test časa, še izpiljena Remastered verzija mu ne more pomagat, da bi res zasijal. Ta špil pa mislim, da bo preživel svoje in bo to franšizo potisnil na novo platformo. Tko nekak kot je Uncharted 2 nadgradil Uncharted 1, čeprav je TLOU2 gradil na precej boljši podlagi kot Uncharted 2, ki je mogu res krepko nadgradit prvenec. Ja zgodba ni taka, kot je določen folk hotu, pač zdej bodo jokal. Kaj naj. Včasih gre pač kakšna vsebina v drugo smer kot so si ljudje želeli, al pa verjeli da je. Ne pomen, da je kej narobe z njimi, niti z unimi, ki jim je ta smer huda, inovativna in sveža in podajanje zgodbe nekaj novega na tej sceni.

 

Več pa še v naslednjih postih.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

@tomazek Ker je pač moj tip igre in že točno vem da bo zame igra leta 2020. :) Če je vsaj na nivoju prvega dela, potem sem itak prodan. Dejansko je bilo tako tudi pri vseh Unchartedih, kjer je pa celo šlo še samo navzgor.

Ja... klasika. Saj sam tudi pravim, da je igračka jakofina. Ampak tvoj komentar je čisti hypetrain in mnenje, ki ga z realne ocene treba brisati, enako kot hejtere z ocenami od 0-3 na metacritic.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Ja... klasika. Saj sam tudi pravim, da je igračka jakofina. Ampak tvoj komentar je čisti hypetrain in mnenje, ki ga z realne ocene treba brisati, enako kot hejtere z ocenami od 0-3 na metacritic.

 

Em ne, ker bo dejansko preigral igro? :D

Povezava do prispevka
Ezoterik reče Pravkar:

 

Dvojka je najboljši Uncharted (no ja obstaja neka diskusija med 2 in 4), 1 je pa kr precejšen turd :D

 

Ok train level v U2 je res nor, ampak ostalo je v stirki pomoje dost boljse. Tisti

chase z avtomobilom po mestu/blatu 

:wub: 

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 5 minutami:

Mislim kr neki, itak da je podobna grafika kot v U4, ker je enak engine, pa pr U4 gre za praktično najlepši špil na PS4, pa ga TLOU2 gladko poseka. Design je še velik bolši, špil je res nenormalno poln podrobnosti. Cinematike presežejo vse kar je blo izdano na kerikoli platformi, animacije nore...

A gremo sicirat grafične detajle iz RDR2 IN te nove igračke? Prva je 2 leti stara...

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 minutami:

Ja... klasika. Saj sam tudi pravim, da je igračka jakofina. Ampak tvoj komentar je čisti hypetrain in mnenje, ki ga z realne ocene treba brisati, enako kot hejtere z ocenami od 0-3 na metacritic.


Niti ni toliko hypetrain, ker pač vem kakšna bo moja dejanska končna ocena. Pa nisem nič gledal spoilerjev, razen prvega trailerja in ene reklame na TV. Če bom pa kakorkoli razočaran, potem pa se izbrišem iz Mn3 in v življenju tudi več ne bom igral iger. Iskreno. Stojim za svojo napovedjo. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Pravkar:


Niti ni toliko hypetrain, ker pač vem kakšna bo moja dejanska končna ocena. Pa nisem nič gledal spoilerjev, razen prvega trailerja in ene reklame na TV. Če bom pa kakorkoli razočaran, potem pa se izbrišem iz Mn3 in v življenju več ne bom igral iger. 

Lol... Kaj drugo kot fanatičen hype pa je, če rečeš, da veš kak boš igro ocenil preden boš jo sploh pognal? :avadodo:

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

A gremo sicirat grafične detajle iz RDR2 IN te nove igračke? Prva je 2 leti stara...

 

Sej sm igral oba špila. Prvič ni niti isti žanr, pa en engine je brand new, en je pa precej star, pa en špil dela dost u kurcu na playki, en je pa buttery smooth. Bom reku, da je verjetno level of detail podobn, tud RDR2 ma zelo premijski feel, ampak da mi je vseen grafični stil TLOU2 bolj všeč. Ne vem zakaj tok vlečeš to 'starost' ven, sej vemo, da se gre pri TLOU2 za relativno star engine in da se bližamo koncu generacije. Realno je eden najlepših špilov za konzolo. Ob boku Uncharted 4 in Lost Legacy, RDR2, Death Stranding (DECIMA), HZD (DECIMA), Resident Evil 2 pa 3 in God of War. Kle se bo samo se Ghosts of Sushi lahko urinu in nihče drug. To je imo že kr dobr dosežek, govorimo pač o grafičnih presežkih. Ne vem zakaj bi se mogl zdej drkat, kdo je kdaj pršu...

Povezava do prispevka

RDR2 in TLOU2 imajo tam tam grafiko. Sam da eno je open world. Drugo linearna pustolovscina, ki ima logicno vec podrobnosti. Tezko rect kaj je boljse. Tam tam.

 

Drugace pa ima @tomazek prav.. nic revolucijonarno novega ampak ze videno spimpano do max.. kar ne pomeni, da se niso potrudili in si ne zasluzijo 9, bomo visli, danes mogoce koncam v izi.

 

Meni je gameplay ql. Ni mi pa ql, neke malenkosti pac. Tezko rect, ziher se kaj najde, niswm si neki zapisoval ampak po spominu je.. Bom na koncu malo boljse razmislil in se spomnil.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 3 minutami:

Ne vem zakaj tok vlečeš to 'starost' ven, sej vemo, da se gre pri TLOU2 za relativno star engine in da se bližamo koncu generacije.

Ker sem mislil, da bo 2 leti mlajši špil prinesel kaj boljšega v grafiki. Pa me grafika niti najmanj ne moti, ker mi je še vedno lepa. Samo ne mi je hyperji prosim izpostavljati kot nekaj fantastičnega :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...