Skoči na vsebino
bainit

[uradna]Nakup stanovanja, gradnja hiše

Priporočeni prispevki

stom1c reče pred 18 minutami:

Na primer kaj moram biti pozoren? Kje te lahko nategnejo pri drobnem tisku?

...ponavadi so to raznorazni skriti stroški (težko ti točno citiram besedilo, ker a) nisem strokovnjak b) vsaka banka uporablja svoje prefinjeno besedilo), ki ti jih lahko uturijo zraven kredita, potem so tukaj razne zahteve po sklenitvi dodatnih zdravstvenih zavarovanj, onemogočanje reprogramiranja kredita (nikoli ne veš, kaj se ti lahko zgodi), onemogočanje predčasnega poplačila kredita (ali pa je le to pasje drago), za eno banko sem celo slišal, da se moraš ob kreditu nas X € zavezat, da boš X let njihova stranka ipd...

skratka, OBČASNO se zgodi, da so nekateri na prvo žogo nevidni stroški (ali pa zahteve) tako visoke, da ceneje prideš s kreditom pri drugi banki, čeprav je tam obrestna mera višja.

uredilo bitje hawa meyta

Deli prispevek

Povezava do prispevka
chinasky reče pred 7 minutami:

nekateri celo pravijo da se splaca gledat za ponudbe na bolj odrocnih poslovalnicah (baba cula baba rekla). 

potrjujem. in to celo ne za osebno, temveč za poslovno rabo.

človek težko verjame, ampak tako pač je.

chinasky reče pred 6 minutami:

nategnejo ne vem ce te glih

saj ravno to je to - oni te nič ne nategnejo,- nategneš se sam, ker nisi dovolj pozoren, ali pa ker ne vržeš vseh številk skupaj, ko je čas zato. :D

uredilo bitje hawa meyta

Deli prispevek

Povezava do prispevka

naceloma so ti pogoji itak del kreditne pogodbe tko da ti jih bi moral tud notar prebrat na naroku in te opozorit na posebnosti

je pa res da takrat si verjetno ze podpisal kupoprodajno pogodbo tko da se z novim kreditom niti nimas casa ukvarjat

prebrat pogoje in sprasevat referenta to je to

uredilo bitje chinasky

Deli prispevek

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 uro:

...ponavadi so to raznorazni skriti stroški (težko ti točno citiram besedilo, ker a) nisem strokovnjak b) vsaka banka uporablja svoje prefinjeno besedilo), ki ti jih lahko uturijo zraven kredita, potem so tukaj razne zahteve po sklenitvi dodatnih zdravstvenih zavarovanj, onemogočanje reprogramiranja kredita (nikoli ne veš, kaj se ti lahko zgodi), onemogočanje predčasnega poplačila kredita (ali pa je le to pasje drago), za eno banko sem celo slišal, da se moraš ob kreditu nas X € zavezat, da boš X let njihova stranka ipd...

skratka, OBČASNO se zgodi, da so nekateri na prvo žogo nevidni stroški (ali pa zahteve) tako visoke, da ceneje prideš s kreditom pri drugi banki, čeprav je tam obrestna mera višja.

Dobro, torej verjetno je treba biti previden pri reprogramiranju in predcasnem odplacilu.

ampak saj pri slednjem so vedno neke “kazni”. Vprasanje samo kako visoke.

e, to si mi zdaj spet dal

malo misliti, ker imam dejansko namen predcasno odplacati.

uredilo bitje stom1c

Deli prispevek

Povezava do prispevka
chinasky reče pred 2 urama:

v prvi vrsti ce mas za ndc in visino prihodkov

pol grejo gledat kje si zaposlen in preverijo podjetje (bonitetna ocena?)

kolk se pa lahko pogajas? tuki niti ne morem iz prve roke rect, ker sva vzela ze prvo ponudbo (jebiga, partnerske ponudbe bank)

če delaš v mikro alpa srednje velikem, je načeloma to lahko tudi -

najbolje je, če si v javni upravi ali kakšnem velikem podjetju (odvisno tut od izobrazbe)

če si npr. zdravnik, tut ful manj komplicirajo baje

ne vem kaj si mislil s tistimi partnerskimi ponudbami, ampak od banke do banke se definitivno splača hodit

uredilo bitje bainit

Deli prispevek

Povezava do prispevka
chinasky reče pred 4 urami:

prebrat pogoje in sprasevat referenta to je to

da in da, s tem, da poznam kar nekaj ljudi, ki so šli kljub vsem pojasnilom pred podpisom pogodbe še k odvetniku/svetovalcu. 

zagotovo se ti splača raskirat 150,00€ za dober nasvet, preden se zakreditiraš za 100k+.

stom1c reče pred 3 urami:

e, to si mi zdaj spet dal malo misliti, ker imam dejansko namen predcasno odplacati.

zato opozarjam, ker povprečen človek (ki si to lahko privošči) si želi čim prej skinit to breme s svojega hrbta. :D

zavedat se moraš, da si v trenutnem ekonomsko-socialnem položaju TI kralj in TI lahko postavljaš pogoje banki, ne obratno. jasno, pri vsaki zahtevi ti ne bodo ugodili, v veliki večini pa že,- ker rabijo komitente.

povprečen človek bi bil verjetno presenečen, koliko lahko dosežeš pri pogajanjih v banki. škoda, ker smo v povprečju po naravi potrošniki bukavi, zabijemo se v tiste procente in se potem trkamo po prstih, kako smo prišli dobro skozi s pogoji. v bistvu je pa na voljo za pogajanje praktično (karikiram) 70% členov pogodbe. 

takšna so moja opažanja in izkušnje.

uredilo bitje hawa meyta

Deli prispevek

Povezava do prispevka
bainit reče pred 12 urami:

če delaš v mikro alpa srednje velikem, je načeloma to lahko tudi -

najbolje je, če si v javni upravi ali kakšnem velikem podjetju (odvisno tut od izobrazbe)

če si npr. zdravnik, tut ful manj komplicirajo baje

ne vem kaj si mislil s tistimi partnerskimi ponudbami, ampak od banke do banke se definitivno splača hodit

sem ze pisal v tej temi

unicredit ima (obcasno?) neke ponudbe za partnerska podjetja ipd z dobrimi pogoji (kaj je to partnersko podjetje nimam pojma)

oktobra je bila recimo za clane ZZS ponudba 1.85 fiksna, novembra so jo zvisal na 1.9, brez stroskov odobritve 

uredilo bitje chinasky

Deli prispevek

Povezava do prispevka

Pomojem podjetje, ki ima pri njih racun. Ko sem iskal so mi dali sicer ugodno ponudbo, vendar jo je moja banka (SKB) potem gladko matchala.

Deli prispevek

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Nedavno brska   0 članov

Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.

• Ustvari novo...