Skoči na vsebino

Foundation


cin der

Priporočeni prispevki

spacer.png

 

The premise of the stories is that, in the waning days of a future Galactic Empire, the mathematician Hari Seldon spends his life developing a theory of psychohistory, a new and effective mathematical sociology. Using statistical laws of mass action, it can predict the future of large populations. Seldon foresees the imminent fall of the Empire, which encompasses the entire Milky Way, and a dark age lasting 30,000 years before a second empire arises. Although the inertia of the Empire's fall is too great to stop, Seldon devises a plan by which "the onrushing mass of events must be deflected just a little" to eventually limit this interregnum to just one thousand years. To implement his plan, Seldon creates the Foundations—two groups of scientists and engineers settled at opposite ends of the galaxy—to preserve the spirit of science and civilization, and thus become the cornerstones of the new galactic empire.

 

Foundation is an upcoming American science fiction television series based on the book series of the same name by Isaac Asimov and produced for Apple TV+.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Foundation_series

 

 

https://tv.apple.com/show/umc.cmc.5983fipzqbicvrve6jdfep4x3?at=1010lGbf&ct=atvp_foundation_gen_gen&itscg=80101&itsct=atvp_foundation_gen_gen

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Foundation_(TV_series)

 

https://www.imdb.com/title/tt0804484/

 

Vir:

https://www.firstshowing.net/2020/first-trailer-for-apples-sci-fi-foundation-based-on-asimovs-books/

 

 

uredilo bitje Assembly75
Povezava do prispevka

Komaj čakam. Da vidim kakšna bo adaptacija te knjige, sploh ko vzameš v ozir, da knjiga obravnava več različnih likov skozi več generacij, kar pomeni njihovo krajšo minutažo. Karkoli se odločijo, v vsakem primeru bom gledal, ker je že sci-fi in se dogaja v vesolju! Take Sci-fi najraje gledam, ko se dogajajo v vesolju in ne na Zemlji. :)

 

Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...
Avion reče Dne, 23. 6. 2020 at 22:37:

Ne spomnim se, kaj točno sem bral od Asimova, vem pa, da je bilo nekaj iz te Foundation serije, pa mi osebno ni najbolj dogajalo. 

 

Enako ja. Meni so njegovi robotarji ful bolj dogajali kot Fundation. Fundationa sploh nisem mogel prebrati do konca ker mi je bil dosti brez veze.

 

Je imela pa Fundacija nekaj totalno megalomanskih scen in odfukanih vist že v knjigi, tko model je šel res all out z mega mesti, milijonskimi zgradbami, neskončnimi imperiji in vsem ostalim. Tako da eye candy faktor bo ziher over 9000, če bodo imeli dovolj budžeta :) 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 5 tednov kasneje...

In January 2021, Goyer stated "with Foundation we can tell the story, hopefully, over the course of eighty episodes; eighty hours, as opposed to trying to condense it all into two or three hours for a single film".[10] Goyer said that this format might not succeed, but if it did it would be very unique.[9] David S. Goyer and Josh Friedman were set as the production's writers; however, Friedman left as co-writer in April 2019.[3][5] Goyer also noted that telling a story that took place over 1,000 years was something a film could not accomplish and would have been a harder story to tell in that format.[9]

 

 

monkas

Povezava do prispevka

Sem pogledal prvi del. Meni všečno, lepo se razvija, liki so zanimivi in ni flare lensov, mary suieisma in podobnih oslarij v novejših tv serijah, kjer razvoj zgodbe, dialogi in scenografija trpijo.

Če bodo naslednji deli na nivoju prvega bo to po dolgem času gledljiva in bolj kvalitetna serija.

Se pa zavedam, da ne bo čisto strogo po knjigi, ampak saj ne more biti, ker je tu govora o časovnem obdobju, ki se meri v dolgih eonih in tega ne moreš zvesto ekranizirati v tv serijo.

 

 

 

Povezava do prispevka
Henrik reče pred 4 minutami:

Sem pogledal prvi del. Meni všečno, lepo se razvija, liki so zanimivi in ni flare lensov, mary suieisma in podobnih oslarij v novejših tv serijah, kjer razvoj zgodbe, dialogi in scenografija trpijo.

Če bodo naslednji deli na nivoju prvega bo to po dolgem času gledljiva in bolj kvalitetna serija.

Se pa zavedam, da ne bo čisto strogo po knjigi, ampak saj ne more biti, ker je tu govora o časovnem obdobju, ki se meri v dolgih eonih in tega ne moreš zvesto ekranizirati v tv serijo.

 

 

 

dve epizodi sta out

 

ce je res kar so napisali v začetku leta bo 80 epizod po 1hr

Povezava do prispevka
magični kralj reče Dne, 23. 9. 2021 at 8:49:

In January 2021, Goyer stated "with Foundation we can tell the story, hopefully, over the course of eighty episodes; eighty hours, as opposed to trying to condense it all into two or three hours for a single film".[10] Goyer said that this format might not succeed, but if it did it would be very unique.[9] David S. Goyer and Josh Friedman were set as the production's writers; however, Friedman left as co-writer in April 2019.[3][5] Goyer also noted that telling a story that took place over 1,000 years was something a film could not accomplish and would have been a harder story to tell in that format.[9]

 

 

monkas

tu pise 80

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...